Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 07, 2024, 05:22:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 152164 пъти)
 
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #255 -: юни 15, 2013, 16:43:24 »

Аз да питам за ритуала по захранването - свекървата или тъщата казват ли някакви думи или всичко се води от дж-я? Хич не съм наясно с ритуала.
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: юни 15, 2013, 16:58:24 »

Ноар, свекървата захранва и казва нещо само ако желае  girl_wink По принцип водещият казва репликите  smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #257 -: юни 16, 2013, 14:57:08 »

водещия или ДЖ (при нас) си води ритуала те не казват нищо. свекървата захранва, тъщата държи питата само smile
Активен
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #258 -: юни 29, 2013, 10:30:59 »

Момичетааааааааааааааа, вече съм в паника, без да се шегувам. Сватбата е на 13 'ли, аз вече не мога да спя. Вече билите булки моля Ви , кажете ми, нормално ли е? Уж всичко важно е готова, остана само да уредя тортата, дреболийките като алкохол, мезета и ядки, НО ще откача. Честно - помооощ sad(
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #259 -: юни 29, 2013, 10:37:34 »

Macito това за вкъщи ли? казвай точно какво те притеснява тук сме помагаме за мезетата вкъщи не се притеснвай малко вземи сухи мезета и ядки и тем подобни, ние взехме бира на кенчета от аванти, малко розе шампанско за " кифлите"  girl_wink, едно уиски и това беше. виж в темата за тортите там има много мнения

 funnytooth не се паникьосвай всичко ще се нареди smile
Активен
Macito
Професор
****
Публикации: 389


« Отговор #260 -: юни 29, 2013, 10:43:26 »

mariola85, не мога да кажа какво точно ме притеснява - може би самата емоция, самото вълнение дали вс ще се получи, дали ще е така, както го планирам. За къщи не съм мислила, до скоро нямахме да имаме и вземане на булка. Но татко иска да ме изведе с кърпичка. Така че ще имаме вземане, но малко мои приятелки и семейството ми ще е при мен, а милото ще дойде  сприятели
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: юни 29, 2013, 10:47:42 »

Мила, направи един списък на това което остава да свършиш и го раздели на дни- днес ще направиш това и това, утре това и това. така като видиш, че има време и всички задачки ще се изпълнят по график ще ти е по-спокойно. свърши всичко възможно по най-бързия начин и си остави малко време за почивка. Отиди на масаж или на нещо разпускащо.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #262 -: юни 29, 2013, 10:55:45 »

не се притеснвай въбоще. майка ми каза щом тропне тъпана няма връщане назад! каквото било било smile разпредели си задачки на всички, направи си едно списъче за всичко което трябва да се свърши следващите 13 дни : срещи с : фотограф, видео, ресторант, грим прическа, църква, ритуална, декорация цевтя и подобни. ще почнеш да си ги задраскваш едно по едно. разпредели си 2 торби за ритуала ( ритуална) и църква( ако има такава) за ресторанта също  ( подаръчета) и ще се по успокиш поне малко. аз знам че е много трудно на моменти и мислиш че нищо не върви като трябва но пъзелчата които съчетаваш вече с месеци на самия ден ще си паснат и ще изживееш един прекрасен незабравим ден smile с теб сме  give_rose
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: юни 29, 2013, 11:35:49 »

mariola85, не мога да кажа какво точно ме притеснява - може би самата емоция, самото вълнение дали вс ще се получи, дали ще е така, както го планирам. За къщи не съм мислила, до скоро нямахме да имаме и вземане на булка. Но татко иска да ме изведе с кърпичка. Така че ще имаме вземане, но малко мои приятелки и семейството ми ще е при мен, а милото ще дойде  сприятели
Ох, колко познато чувство! Ами 100% няма да е по план, но това не е лошо. Точно това ще направи деня ти незабравим. Нищо няма да пропуснете, а и да се случи ще минете без него Wink Няма непоправими неща.
Това с извеждането е много мил момент. И при мен го имаше, баща ми много се развълнува. Разбира се, че е символично как ме "дава" на младоженеца, но на фона на цялата възбуда в сватбения ден, емоциите експонират.
Преди сватбата ние разпускахме с приятели и лека почерпка Wink
Активен
Triplesec
Ентусиаст
**
Публикации: 55


« Отговор #264 -: юли 04, 2013, 17:36:41 »

Девойки, много ме тормози една чуденка.... на последните две сватби на които бях - 1та в ритуална зала, другата изнесен ритуал, на края на церемонията, лелките караха младоженците да повтарят някакви куплети, които бяха идентични и на двете сватби, което ме навежда на мисълта, че това им е част от стандартния текст.... мислите ли,че има вариант да ги помолим да пропуснат този момент,че текстът ми се струва много нелеп и ме е страх,че ще избухнем в смях... едната ми дружка изрично помоли дами кажат какво представлява ритуалът и какво се говори, но я отрязоха с репликата "ритуалът е нашата изненада за вас" и  съответно - въпросното стихоблудство накрая...а хич не искам да се карам с кисели чиновнички...
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: юли 04, 2013, 18:00:32 »

Можеш да обясниш на дамите от ритуалната зала, че твоя приятелка пише стихове и ви е написала обети, които всъщност са нейният подарък за вас и, че много държите да си ги кажете вместо техните стихоблудства smile
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: юли 04, 2013, 18:18:06 »

Ехеее, Трипълсек, Машка ти е дала едно много дипломатично решение Bravo
Ако пък не искате да казвате каквото и да било може да обясните на леличките, че се притеснявате и не искате да говорите, а да отговаряте само с ДА  Wink  Хиххих пък в крайна сметка, ако лелите не склонят ще се позабавлявате малко  pardon
Активен
Triplesec
Ентусиаст
**
Публикации: 55


« Отговор #267 -: юли 05, 2013, 08:34:13 »

май май така ще стане накрая:) а да попитам.. нали документите се носят седмица преди събитието? че от три дни все ще гледам какво пише в резервационната карта и всеки път забравям... пък остават 15 дни, дда не вземем да пропуснем сроковете biggrin
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #268 -: юли 06, 2013, 01:04:13 »

Една седмица преди събитието! Защото акта за граждански брак се изготвя предварително. В деня на сватбата той вече е готов, вие само го подписвате.
Относно думите, не са лоши, но са стандартни. Целият ритуал е стандартен. Разлики има само според населените места. В София има малки разлики и в зависимост от служителката, която ще ви се падне. Когато отидете да си занесете документите, поговорете относно неща които не ви харесват. Ако молбата ви е смислена и решението ви е смислено  ( като описаното 2 поста по-нагоре), сигурно ще ви обърнат внимание. Но не разчитайте на кой знае какво или изпълняване на индивидуални прищявки за всяка отделна сватба.Все пак тези хора са на работа, имат един куп началници над тях и правят това , което им е наредено. Не се сърдете, но ако и вие работите с клиенти и началника ви е дал съответните разпореждания, сигурно ще ги спазвате, независимо от мнението на клиента ви smile
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #269 -: юли 06, 2013, 09:41:11 »

liliette вие платихте ли го? че имаше някъкв срок за плащане тук в софия, мисля че беше 30 дни, ако сте го платили дишай свободно, ние нашето го запазихме края на януари и в юни всичко си беше 6  good. и аз имах такива паники ако ни забрави някой shok, но затова седмица преди сватбата звъниш на всички и правиш срещи дали са налице smile мисли позитивно!  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines