Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 13:20:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 152022 пъти)
 
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #300 -: юли 12, 2013, 10:19:07 »

Благодаря ви, малко ме успокоихте. И аз така си мисля, че те няма да усетят толкова времето, понеже ще им трябват 15тина минутки да се придвижат от църквата, която е на няма и 2мин пеша от ресторанта, но все пак големите групи се придвижват бавно-славно...след това докато се ориентират и си вземат нещо за пийване или хапване, докато се освежат и този час ще е минал неусетно...Коктейла е включен в разписанието на поканата, освен това в сватбения ни сайт съм дала много по-подробна информация кое кога ще се случи.

Малко се притесних, защото родителите ми и техните приятели само това коментират, какво щели толкова време да правят...но ще го приема за нормалното мрънкане на хора, които просто не са били на подобен тип организация досега и няма да си го слагам на сърце.

Колкото до снимките с гостите при приемане на поздравленията наистина ще заложа на не повече от 45мин-час. Ще си опитам да организирам шаферките и родителите да помагат да се поддържа темпото, за да не се изостава. Дано не пропускам нещо.

Мисля едната шаферка да застане преди нас с кутията за картички, след нея да сме ние пред паното за снимки, а след нас другата шаферка, която ще раздава подаръчетата. Третата, ще чака на терасата за да настанява гостите, заедно с координатора. Родителите отстрани ще помагат с букетите и обемните подаръци ако има такива. Не знам дали е реалистично, но това е положението към този момент smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #301 -: юли 12, 2013, 11:01:53 »

Гостите по принцип връчват лично на вас картичката, плика или подаръците Wink и ще е по- удобно и шаферката с кутията да е зад вас. Нищо чудно и да искат да се снимат с подаръка си и с вас, та наистина трябва да има място за оставяне и ръце за поемане след вас.
Активен
liliette
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #302 -: юли 12, 2013, 11:18:27 »

И аз да се включа с успокоителни думи. Аз също мисля, че час и половина си е напълно нормално. Много хора няма да са се виждали от известно време. Ще искат да си поговорят, да си отпочинат, да обсъдят това-онова. После в ресторанта това ще стане по-трудно покрай музиката и танците, така че според мен всичко си е добре планирано lol
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #303 -: юли 13, 2013, 11:21:49 »

Ето нещо за ритуалите от едно време smile

http://karlovopress.com/post-2218/%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B0-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%87%D0%B0%D0%B9-%D0%B2-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BB
Активен
gargichka
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #304 -: юли 15, 2013, 11:12:53 »

Здравейте, по повод "дупката" в програмата по време на фотосесията на младоженците: на последната сватба, на която бях, това никак не ни хареса. Трябваше да чакаме ужасно много време, аз и обкръжението ми не знаехме колко и малко или много всеки момент чакахме да дойдат най-накрая младоженците, а и бях ужасно гладна...
Беше тягостно и неприятно, наистина.  nea Така че сега за нашата сватба, поучвайки  се от "миналия опит"  girl_wink, съм измислила следния план, дано да съм полезна на някого:
- първо гостите ще са информирани кога идваме
- като седната на масите, ще им се даде някакво ядене малко нещо. Обмислям това да са малки погачи на всяка маса и да има мед и шарена сол. Колкото да залъжат глад, нали... (може и някакви сладки да има, ама ще видим). Формула: сити гости = доволни и спокойни.  pleasantry
- ще се направи следната игра докато чакат: Понеже, нали, обикновено снимките от сватбата са с все едни и същи хора, шаферката ще даде този път на всеки едно номерче. С който се паднеш с едно и също номерче, с него се снимаш (вуйчо ми и брат ми снимат с фотоапаратите си). Това ще даде възможност да се поомешат малко гостите, а и ще е забавно ако пък се паднеш с най-добрия си приятел. Но най-вече ще се поуплътни малко така така "дупката" в програмата, без да отнеме на гостите възможността да си лафят и т.н. почти през цялото време.  chee
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #305 -: юли 15, 2013, 12:35:12 »

Добре е измислено. Относно храната, когато влизате в ресторанта, салатките трябва да са сервирани, защо трябва да седят гладни хората?
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #306 -: юли 19, 2013, 12:37:09 »

По-добрия вариант, особено лятото е салатите и предястията да се сервират когато гостите са се настанили! В противен случай ги сервират 1 час (някъде и повече, няма да споменавам къде) преди гостите и те стават на .... сещате се на какво.
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #307 -: юли 21, 2013, 23:22:14 »

И аз съм много против предварителното сервиране на храна по масите. В нашия случай всичко ще е организирано навън и не ми се мисли насекомите и слънцето какви ще ги свършат ако това се случи. За щастие няма такава опция.

Гладните гости ще засищаме с леки хапки по време на коктейла. И ние сме били на сватба, на която си отчакахме и то защото не знаехме точно колко. иначе можеше да се приберем по стаите да се освежим, а не да се пържим на сънце...

Часовете на всяка стъпка от деня са описани в поканите и сайта в нашия случай. Мисля, че всички ще са наясно, ако не са ще питат другите,  които са наясно. Все има неразбрали, непопитали... Wink
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #308 -: юли 21, 2013, 23:35:18 »

Не е задължително салатите да се сервират 1 час предварително. Настаняването на гостите по масите е поне 30 минути, през това време салатките може да се сервират пре спокойно и да няма гладни хора. Въпрос на екипна работа и професионализъм. Да точно така е, но има ресторанти в който персонала се наема само за конкретния ден, както и такива в който се наемат стажанти, също съм виждам 3ма сервитьори на 120 души сватба. Е там няма да стане определено.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #309 -: юли 22, 2013, 19:08:22 »

Най-правилният вариант е - сервирането да започне след посрещането на младоженците.
До този момент по масите трябва да има само вода.
Така е по протокол!
Предполагам няма да ви е приятно, докато майките ви посрещат и захранват, на някои от гостите да им виси марулята от устата smile и да се чуди къде да остави на бързо вилицата за да ръкопляска когато е необходимо. Звучи малко грубичко вярно, но за съжаление съм виждал доста такива моменти, когато неправилно е организиран сервиза.
До сега не е имало момент, когато някой е припаднал ако още двайсетина минутки почака за салатката.
Винаги или по-точно в 90% от случаите, когато салатите и предястието се сервират в аванс - това  става доста преди началния час в който гостите започнат да влизат (за да си помогне персонала). Представете си особено лятото какво се случва.... със зеленчуците, които трябва да са свежо поднесени.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #310 -: юли 23, 2013, 01:35:49 »

Найдене, от твоя гледна точка е така. Но има много случаи в които младоженците закъсняват с половин час ( да кажем, че времето се използва за фотосесия). И през това време хората да седят на едно вода ли? Не е практично. А от моя гледна точка по времето на първия танц, всички трябва да гледат и да ръкопляскат, вместо това  целия наличен персонал тича с пълни чинии и не можеш да направиш един свестен кадър, а хората умрели от глад започват веднага да хрупат салатките и не се интересуват от нищо друго. Така, че не давай крайни мнения , без да си осмислил всички страни на въпроса smile. Най-практично е салатките да се появят заедно с настаняването на гостите, уверявам ви, че ако екипа е професионален и не са ви оставили 2ма сервитьори за цялата сватба всичко ще е ОК. А и не е добре да се бъркаме в работата на управителите на ресторанти, като изключим стотинкаджиите ( комисионерите), повечето от тях са учили за тази работа поне по 4-5г. smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: юли 23, 2013, 08:31:47 »

И според мен е най-добре салатите да се сервират с настаняване на гостите. Гостите рядко се настаняват всички наведнъж, така че сервитьорите могат да реагират и да ги обслужат - да сервират салати и напитки.  Като бивша булка, точно тези 10 - 15 мин след сервиране на салатите, докато хората се климатизират  и хапнат малко, е времето и младоженците да поемат глътка въздух, най-малко да пият вода. Така при влизането на младоженците, гостите са спокойни и могат да гледат с интерес ритуалите, а не трепетно да очакват салатите  pardon
А че ще има някой, които е с домат в устата, това няма как да се избегне  pardon а и едва ли е най-страшното нещо smile
Активен
gargichka
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #312 -: юли 23, 2013, 10:31:28 »

А то това с домата опира в крайна сметка до възпитанието на гостите, отколкото до нещо друго. Без салатка този с домата (с извинение) ще се оригва на безалкохолното, така че....funnytooth
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #313 -: юли 24, 2013, 10:07:11 »

Гаргичка,
малко повечко давате воля на фантазиите smile и това разводнява идеята на коментара.
Делийски, не практично и младоженците да правят фотосесия, когато всички ги очакват в ресторанта в определния час, но това е друга тема......
Салатите се сервират след посрещането, докато дойде време за речта на кума, така че няма да има хвърчащи сервитьори по време на пърия танц. Има достатъчно време за да се направи всичко както трябва и докато младоженците танцуват своя сватбен танц първата вълна на сервиране да е приключила, без да се разхождат сервитьори и да им се пречкат на дансинга. Всичко е въпрос на организация и на спазване на условията. Поне ти си на ясно какво става със слатите и предястието, когато се сервира предварително?! Не е нужно да се повтарям..... А това че младоженците могат да закъснеят малко, не е фатално. Все пак се предполага че хората са отишли на сватбено парти със всички произтичащи от това детайли и действия, а не с влизането да се "метнат" на софрата и да наблегнат на яденето.
Както на всички е ясно - гостите отиват за да уважат младоженците по случай техния брак а не защото им е осигурено безплатно ядене и пиене - нека това да е водещо мото !!!
Трябва да има стил и да си личи организацията по детайли и моменти. Все пак сватбата е събитие с организация и сценарий !!!
Хубаво е да имате някой, който да следи точно за такива моменти и да координира нещата, които се случват. Тогава всичко ще протече по възможно най-добрия и стегнат начин.

И за протокола - Никой не задължавам с моето мнение, просто споделям от прастиката, как е правилно да се случват нещата !!!
« Последна редакция: юли 24, 2013, 10:23:34 от DjNick Mc » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #314 -: юли 24, 2013, 10:21:58 »

мисля че малко излишно се вкарвате в детайли относно сервирането на яденето Wink. Аз само знам че управителката каза че след като се настанат гостите ще сервират яденето и въобще не съм обръщала внимание по време на ритуалите дали някой яде или не. не мисля че и вие бъдещи булки ще обръщате  girl_wink

Форума е много полезен източник на информация но понякога се изпада в такива детайли за нещо което не е чак толкова от значение  blush. Надяваме се да не съм засегнала никой  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines