Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 02:23:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 147788 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: февруари 29, 2012, 21:13:54 »

Сватбата - как точно протича всичко ?- II -та част

Много моля ,придържайте се към заглавието на темата ,което касае най-вече график за протичане на събитието .Време ,което е нужно за отделните ритуали и подробности ,свързани с това !
« Последна редакция: февруари 29, 2012, 21:17:34 от fiibi_bg » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 01, 2012, 15:55:30 »

Искам да ви попитам кога е хвърлянето на букета, преди или след разрязването на тортата, а с разбулването какъв е реда? give_rose
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #2 -: март 01, 2012, 16:11:05 »

Искам да ви попитам кога е хвърлянето на букета, преди или след разрязването на тортата, а с разбулването какъв е реда? give_rose
букета (и евентуално жартиера) се хвърлят към края на вечерта, тортата се реже накрая-това е последния ритуал. Повечето гости го асоциират с "режат тортата-значи дойде момента да си ходим"  tease всички ритуали е хубаво да са добре уточнени с DJ. Пишат се ориентировъчни часове и той преценява кога е удобния момент, като преди това ви предупреждава-вас и фотографа.  good всичко трябва да е координирано  Wink
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #3 -: март 01, 2012, 16:31:04 »

при нас тортата ще бъде разрязана след вечерята преди започването на истинското парти, към 10 вечерта. ще се сервира към 11.30 и ясно ще се каже, че това не е краят на тържеството.
букетът ще се хвърля след или преди сервирането на тортата. жартиер не мисля, че ще имаме, защото не ми се струва добра идея младоженецът да си пъха главата под роклята ми и да ме разголва пред всички гости. ако има възможност да се включи жартиер без изпълняването на ''ритуалът'' по свалянето му, моля дайте идей  give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 04, 2012, 10:35:52 »

Въпреки предупреждението ми в предишната тема и в началото на тази  Offtopic - а се среща почти във всеки пост.
За трети път от както е пусната 3-та част на тази тема,а това не е много отдавна - 29.02.2012. изтривам мнения или премествам такива в други теми.
Приемам това  като крайно несериозно и неуважително към форума и нас модераторите.При следващо мнение  Offtopic или изпозлването на груб и заяждащ тон темата ще бъде заключена ,защото не съм сигурна каква е директната полза от нея !
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #5 -: март 04, 2012, 22:14:59 »

при нас тортата ще бъде разрязана след вечерята преди започването на истинското парти, към 10 вечерта. ще се сервира към 11.30 и ясно ще се каже, че това не е краят на тържеството.
букетът ще се хвърля след или преди сервирането на тортата. жартиер не мисля, че ще имаме, защото не ми се струва добра идея младоженецът да си пъха главата под роклята ми и да ме разголва пред всички гости. ако има възможност да се включи жартиер без изпълняването на ''ритуалът'' по свалянето му, моля дайте идей  give_rose

Teone, и аз мисля като теб, грозно ми е да се пъха под полата и хората да подвикват, не сме такива. Един ди джей обаче ни даде добра идея- за да има и мъжете какво да хващат, булката си слага цвете в косата по някое време, после ди джеят казва, че е дошло време младоженецът да го свали и метне и да се види кой ще е следващият младоженец (някои  казват и "кого го чака щастлив ергенски живот", обратното), мъжете се нареждат и се хвърля само цветенце.

Ние може би така ще го направим, че май и на мъжете им е кеф да се "борят" за нещо smile
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #6 -: март 07, 2012, 03:57:26 »

май и на мъжете им е кеф да се "борят" за нещо smile

така е, трябва да се измисли нещо и за тях  give_rose
Активен
EJ
Ентусиаст
**
Публикации: 97



« Отговор #7 -: март 14, 2012, 16:41:48 »

 blush Сигурно много ще ми се смеете ама съм много боса на тази тематика. Последно съм ходила на сватба преди 15 години сигурно (ако не и повече  huhhuh.gif). Та за да не ви задавам тъпи въпроси може ли да ме насочите къде да прочета наистина как точно минава сватбения ден? 

Помня, че младоженецът идва да иска булката и някой  blush не му я дава (бащата?) , имаше някакви обувки, които се пълнят с пари. Това добре, после какво следва? blush

Какви са традициите в ресторанта - някакви менчета? питки? Ох въобще нямам идея!  badgirl
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 15, 2012, 09:30:23 »

kashmir, тук има една статия по въпроса.
Активен
EJ
Ентусиаст
**
Публикации: 97



« Отговор #9 -: март 15, 2012, 10:03:38 »

 give_rose Супер, благодаря! Четах и други статии и имам един въпрос. Последно младоженците първи ли влизат в ресторанта или последни?
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 15, 2012, 10:05:26 »

Доколкото аз знам, младоженците влизат последни. При нас поне ще е така. Ще влезем около 15 минути след посочения час за гостите. Идеята е всички да са се събрали и да присъстват на първите ритуали в ресторанта.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 15, 2012, 10:11:20 »

Момичета така е..младоженците влизат последни след като всички са пристигнали и са се настанилииии и двете майки ги посрещат smile
Активен
EJ
Ентусиаст
**
Публикации: 97



« Отговор #12 -: март 15, 2012, 10:17:31 »

 good Разясни ми се. Мерси!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #13 -: март 15, 2012, 11:49:34 »

give_rose Супер, благодаря! Четах и други статии и имам един въпрос. Последно младоженците първи ли влизат в ресторанта или последни?

Последни влизат, и кумувете с тях също.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #14 -: март 15, 2012, 14:23:38 »

kashmir накратко, за вечерна сватба:
от сутринта-обяд започваш да се приготвяш - грим, прическа - ако може идват направо у вас, ако не -ти се разхождаш;
младоженеца тръгва от неговия дом(последната вечер сте разделени) и взима кумовете или обратното;
младоженеца и кумовете идват да те "крадат" от твоята къща - вратата се заключва и има хора, които те пазят-затискат я от вътре;
подават ти обувката, за да я напълни младоженеца с пари, като така те "откупва" от близките;
след като те откраднат се черпите и тръгвате към обреден дом;
след ритуала - почерпка и евентуално снимки с гостите;
тръгване към църква, ритуал, снимки;
може да се отделите след това за фотосесия с кумовете;
през това време гостите пристигат в ресторанта, някой ги послеща и настанява;
след като всички са настанени, хапват пийват-пристигате вие с кумовете и официално ви посрещат;
свекървата захранва с питка мед и сол;
риташ менче;
кума държи реч;
първи сватбен танц;
по-късно чупите погача;
танц с пиле и торта;
хвърляне на жартиер и букет;
рязане на торта.  good
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines