Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 01:29:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 151957 пъти)
 
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #270 -: юли 09, 2013, 07:24:10 »

Здравейте! smile
Имам и аз едно въпростче, което не съм обмисляла особено, а времето си тече...
Вие как процедирахте или ще процедирате с подаръците? В смисъл кога ще ви ги дават? Ще минавате по масите за наздравица и тогава ще ги взимате или ще отделите някъде място, където гостите сами да ги оставят?
Понеже, аз държа, като минаваме за наздравица да се не размятат разни пликчета...
Ние ще сме с изнесен ритуал в градината на ресторанта и след това направо ще влизаме в ресторанта, дали да не го направим след ритуала? Всеки да мине да ни поздрави и да остави подаръка си, преди да влезе в ресторанта?....
Оф, извинявам се за дългия пост, но за да съм изчерпателна....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #271 -: юли 09, 2013, 07:49:37 »

Allicia ние точно така направихме, след изнесения ритуал, се наредихме пред входа на ресторанта оставихме кутията за подаръци на една маса зад нас и хем си посрещнахме гостите хем си събрахме подаръците, исползвахме този момент да се снимаме с всички гости, до нас бяха родителите и те си приеха поздравленията. след вечерята ДЖ обяви че ще раздадем подаръчетата и минахме да си кажем хем наздраве хем да им дадем подаръци. Само да отбележа че имаше една маса която не беше разбрала че се дават подаръците на влизане  pardon, но като знам колко беше пълна кутията с подаръците нямаше да ми е удобно да я разнасям от маса на маса  angry. сега има минуси и на това, получава се задръстване на влизане и се чувстваш че наплащаш вход на гостите хихи. ама както и да е, ти си преценяваш кое  е най-удобно  girl_wink
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #272 -: юли 09, 2013, 07:52:23 »

Allicia, има тема за събирането на подаръците, но ще напиша тук отговора си.
Много зависи зависи какви са гостите ви - млади, възрастни.
Аз като теб исках да си спестя размятането на подаръци и пликове (така или иначе имахме определена маса за подаръци), но в края на краищата ги получихме, когато минахме за наздравица. Решихме, че всеки ще иска да даде подаръка си лично и да ни уважи. Иначе ако се оставят някъде, ми ссе струваше като такса вход.
Иначе твоята идея на влизане, също не е лоша, но така се обезсмисля вашето минаване по масите за наздравица да ви поздравят гостите, защото реално те вече са го направили на влизане.
Брат ми имаха изнесен ритуал, след който всички гости минаха да ги поздравят, имаше шампанско и бонбони, но все пак после минаха за наздравица с гостите.
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #273 -: юли 09, 2013, 07:52:57 »

Значи наистина може би е по- добра идея, ама като се замислиш, то така или иначе има поздравления след подписването, нищо не пречи тогава да дадат подаръците, то така или иначе става задръстване, дори и само за да кажат "Честито!" smile
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #274 -: юли 09, 2013, 07:55:03 »

Alleksia, извинявам се, потърсих тема, обаче не намерих и затова реших, че тук е подходящо място да попитам.
А иначе, ние пак ще минем през гостите за наздравица, защото все пак ще искаме да им раздадем подаръчетата.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #275 -: юли 09, 2013, 08:52:02 »

Allicia, след като ще имате изнесен ритуал и после всички гости влизат в ресторанта, това е момента за подаръците. Ние така направихме, снимахме се с всеки гост. Снимките станаха страхотни, защото хем си казваш по едно наздраве с шампанското, хем самите снимки са с букети, подаръци, а всеки се е подготвил с хубави пликове и опаковки. След това не сме минавали по масите за наздраве, както си му е редът с бавните и протяжни песни. Просто купонът си течеше, а ние от време на време отскачахме до някоя и друга маса, за да си видим гостите.  smile
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #276 -: юли 09, 2013, 08:55:38 »

Alichka, а подаръците кога ги раздавахте? Или ги бяхте сложили по масите?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #277 -: юли 09, 2013, 08:59:38 »

Allicia вие можете хем да ги оставите подаръците на масите, хем пак по или след вечерята да минете за наздраве и да пожелате на гостите приятна вечер. получава се много хубаво защото не създава суматоха за раздаване на подаръци, била съм на такава сватба, но има един проблем че не всеки забелязва подаръчето и някои хора си взимат повечко от едно  girl_impossible.
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #278 -: юли 09, 2013, 09:04:18 »

Много ви благодаря, че изразихте мнение и споделихте. Довечера ще обсъждаме с милото, за да сме наясно и да знаем какво да кажем и на ди джея, че нали той ще ни помага с тези неща и трябва да е наясно. smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #279 -: юли 09, 2013, 09:07:39 »

Забелязала съм, че когато подаръчетата са по масите, не всички си ги взимат. Много хора си мислят, че са част от украсата (в зависимост от подаръка, разбира се). Ние подарявахме снимка, когато гостите си тръгваха. Но най-добрият вариант, според мен, е когато минавате за по едно наздраве и ги давате. После танци, после другата маса и така през всички. Хем си уважавате гостите така.
Била съм и на сватба, на която булката въобще отказа да ходи при гостите - на входа всеки си даде плика, а подаръчетата бяха по масите. Беше неуважително!
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #280 -: юли 09, 2013, 09:10:18 »

О, за мен е много важно да имам личен контакт с всеки един гост, искам всеки да знае, че не случайно е на сватбата ни и значи нещо за нас. Затова задължително ще се постараем да обърнем внимание на всички. smile
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #281 -: юли 09, 2013, 11:38:52 »

Ние подаръчетата ги раздвахме в момента на минаване по масите за поздравления. Така на всеки един гост обърнахме персонално внимание и всеки един си взе подаръчето. Беше по-лично по този начин.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: юли 09, 2013, 12:25:57 »

При нас нямаше как да избегнем момента с минаването по масите и вземането на подаръците в този момент. Нямахме уелкъм дринк или изнесен ритуал, а маса за подаръци е много тъпо. Всеки иска да ти пожелае нещо, да те здрависа, целуне и т.н. Въпреки, че става бавно и се губи около час, си е хубав момент и всички му се радват smile
Тогава подарихме и нашия подарък към гостите. Очаквах целия този процес  повече да тежи, но не секна купона. Всъщност се разбрахме с диджея в момента когато всички имат заредена вечеря ние да тръгнем за наздравица. По този начин всички ще имат и време да хапнат, освен нас, разбира се.... ноооо това всеки си го знае Wink
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #283 -: юли 09, 2013, 14:12:56 »

Още един въпрос.
Как си разпределихте времето? Имам предвид като си правихте предварително планове, по колко време отделихте за взимане на кумовете и за взимане на булката. Ние ще се взимаме от един град, а църквата и ресторанта ще са в друг ( който е на 12-тина км) и затова сега обмислям как да го направим така, че да не закъснеем.
Примерно обмислям при мен да се забавим 45 мин- докато разбият вратата, докато закича най- близките и изиграем едно хоро... Дали ще ни е достатъчно това време?...
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #284 -: юли 09, 2013, 15:02:23 »

Allicia,  при всички положения си оставяй повече време, където е възможно!
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines