Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 24, 2024, 00:25:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 126214 пъти)
 
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #90 -: ноември 14, 2011, 16:23:04 »

аз също бях в размисъл как и къде да подредя кумовете. в нашият случай не са двойка и се познават чрез нас. мисля на младоженската маса да сме само двамата, а кумовете на различни маси със съответните гости, които познават.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #91 -: ноември 14, 2011, 16:37:36 »

Да, това не е лоша идея. Но по-скоро ще ги питам самите тях как предпочитат. Може и да искат да са с нас. Най-лошият вариант е 6 души на младоженската, още повече, че техните половинки хич не са ни близки (то не се знае и дали ще са с тях).
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #92 -: ноември 14, 2011, 19:09:31 »

Да, това не е лоша идея. Но по-скоро ще ги питам самите тях как предпочитат. Може и да искат да са с нас. Най-лошият вариант е 6 души на младоженската, още повече, че техните половинки хич не са ни близки (то не се знае и дали ще са с тях).
Това е нещо което трябва Вие сами да решите с Вашите кумове. Няма как някой тук да Ви даде съвет при тази нестандартна ситуация. Решението и отговорността са изцяло Ваши. pardon pardon pardon
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #93 -: ноември 15, 2011, 14:19:52 »

Да, това не е лоша идея. Но по-скоро ще ги питам самите тях как предпочитат. Може и да искат да са с нас. Най-лошият вариант е 6 души на младоженската, още повече, че техните половинки хич не са ни близки (то не се знае и дали ще са с тях).
най-добре го обсъдете с тях  good
ситуацията е нестандартна, трудно ще намерите решение от страничен човек.. (във форума) pardon
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: ноември 16, 2011, 13:36:13 »

Споделям последната идея за разписание на деня преди да съм запазила църква. Приемам критики и съвети. smile
15,20 - граждански брак в Красно село
След това малка фотосесия в парка до залата
17.15 - църковен брак в църквата на Семинарията ( не може по-късно, защото от 18.00 имат служба)
Пак фотосесия в градинката и снимки с гостите
19.00 - ресторант - Панорама в парк-хотел Москва
Как ви се струва? Мога да променям единствено църквата.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #95 -: ноември 16, 2011, 13:45:36 »

Споделям последната идея за разписание на деня преди да съм запазила църква. Приемам критики и съвети. smile
15,20 - граждански брак в Красно село
След това малка фотосесия в парка до залата
17.15 - църковен брак в църквата на Семинарията ( не може по-късно, защото от 18.00 имат служба)
Пак фотосесия в градинката и снимки с гостите
19.00 - ресторант - Панорама в парк-хотел Москва
Как ви се струва? Мога да променям единствено църквата.
Добре е. Ще имате време и за няколко снимки в семинарията след венчавката. give_rose
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #96 -: ноември 17, 2011, 16:06:09 »

veseto_87
доста добре  smile задължително трябва да сте 10 мин предварително пред обредния дом. (Навсякъде предвиждай 10-15 мин отгоре, за да не бързате и да се притеснявате.) може и малко по-рано, защото всеки гост, който дойде ще иска да се снимате  smile трява да имате идея как ще се разпределят снимките (кога с кой), няма да пропуснете никой, но да не се разпокъсат нещата и да ви е притеснено. Може да използвате времето, в което гостите се настаняват в ресторанта да си направите фотосесия само на вас.  smile още повече, вие трябва да се появите в реторанта кагот всички са настанени  good
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: ноември 18, 2011, 09:03:22 »

Според мен има много голямо разстояние между различните ритуали и част от гостите ще се отегчат. От 17:15 до 19:00 има толкова време, че аз ако съм /особенно, ако не съм и от София/ ще ми дотегне. Не ме разбирай грешно - това си е вашея ден и винаги ще има недоволни гости, но просто по-мое скромно мнение, ако е голяма сватба на гостите ще им стане скучно!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #98 -: ноември 18, 2011, 09:16:23 »

Весе,

Според мен програмата е добре така, ще имате време за една хубава фотосесия с гостите в градината, а дори може и в парка да дойдат с вас.

Обикновено само младоженците с кумовете се появяват на идейните снимки, което на мен не ми харесва. Ще имаш време за хубави снимки със всичките си важни хора smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: ноември 18, 2011, 09:49:39 »

Според мен има много голямо разстояние между различните ритуали и част от гостите ще се отегчат. От 17:15 до 19:00 има толкова време, че аз ако съм /особенно, ако не съм и от София/ ще ми дотегне. Не ме разбирай грешно - това си е вашея ден и винаги ще има недоволни гости, но просто по-мое скромно мнение, ако е голяма сватба на гостите ще им стане скучно!
Аз пък се притеснявах да не е малко. smile Понеже църковният брак ще е до 17.40 някъде. Вярно, че от църквата до ресторанта има десетина минутки път, но тъкмо ще се снимаме през това време. smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: ноември 18, 2011, 11:26:24 »

Ние също ще имаме повечко време-ритуала ще е през седмицата(само подпис), а на денят-в 15 и 30 църковен, а 19ч вечеря в ресторанта. Ще имаме време за снимки и да се приготвят гостите-нямаме от друг град, така че е по-лесно мисля.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: ноември 18, 2011, 11:44:56 »

При мен нещата стоят така
16:30 църква до към 16:50
до към 17:00-17:10 снимки с роднини
До 18:10 фотосесия
18:30 граждански брак и ресторант
Като всичко е на 10 мин пеш!
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #102 -: ноември 18, 2011, 11:57:08 »

Да, това не е лоша идея. Но по-скоро ще ги питам самите тях как предпочитат. Може и да искат да са с нас. Най-лошият вариант е 6 души на младоженската, още повече, че техните половинки хич не са ни близки (то не се знае и дали ще са с тях).
  Уточнихте ли вече половинките на кумовете  ще идват ли на сватбата? Питам защото другата седмица съм точно на една такава сватба. Кумовете нямат нищо общо по между тях и ще дойдат с половинките си. Като мине сватбата ще споделя повече подробности за това кой къде е седял и как е минало всичко. За сега знам само, че ще ги захранвам с тортата по отделно, тоест всеки с половинката си. Мисля да им организирам надяждане с торта. Кой кого пръв ще нахрани? Кумата своята половинка или кума неговата? yahoo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #103 -: ноември 18, 2011, 12:38:12 »

AIVEN, това с тортата е хубава идея! Може да завържиш очите на единия човек от двойката за по- интересно. Кумовете на сина ми се запознаха в деня на сватбата. Дисководещият май не беше запознат със ситуацията и ги накара да танцуват заедно веднага след първия танц на младоженците. Не се получи добре.....Може и да спретнеш някое надиграване за кумското пиле между тях самите.
По принцип неудобството с кумове с половинки е само по време на официалната част. След сватбата е много хубаво да имаш две близки двойки yahoo, вместо една.
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #104 -: ноември 18, 2011, 14:34:11 »

ако църковния ритуал продължава до към 17.40, времето което остава е 15тина минути за път и разликата е 1 час до 19 ч. В това време наистина е добре да се снима фотосесията(може и да не ви стигне, зависи какво искате  pardon), а междувременно всички гости трябва да се посрещнат и настанят. Това изисква някакво време, което обикновено е запълнено от welcome drink. Зависи и кой ще го прави-ако има няколко човека, които знаят точно какво да правят и са организирани ще стане по-бързо. Като край-всички гости са посрещнати и настанени до 19 ч, вече пийват и тогава пристигате вие, за официалното посрещане, ритуали и тн. Времето е разпредлено добре  good
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines