Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 18:23:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко? - II-ра част  (Прочетена 132811 пъти)
 
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: февруари 01, 2012, 20:21:37 »

Организацията на сватбата не е велика трудност - да запазиш час за брак, диджей и т.н.
Даже е приятно да се срещаш и разговаряш с фотографа например.
Но с украсата не бих могла да се справя със сигурност.
Ана, за мен е много странно, че от агенциите ти отказват. Аз съм от Русе и тук агенциите се използват само за това - да украсят ресторанта. Може и някой да иска цялостна организация, но се съмнявам.
Да не би причината да ти отказват е, че си си купила всичко необходимо и нищо няма да наемеш от тях като украса?
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: февруари 01, 2012, 20:48:09 »

anna_karenina, аз наех украса от Грънчаров и син като украсата е калъфи, панделки, тишлайфери, свещници някакви, арки, стойки за цветя и още нещо беше за 195 лв. имаха промоция, после имаха още някаква за около 250 лв. (по спомени). Украсата за масите - свещ в розово и кафяво, аквариум, цветя, тейбъл картички и подаръци за гостите сме ги купили преди да наемем фирмата и те сами предложиха да ни ги наредят както искаме  good Ако искаш обади им се да видиш за какво става въпрос, може и да ти свършат доста добра работа. Т.е. те не са ни задължавали да ползваме комплексна услуга, аз исках сама да проуча всичко, за да съм максимално спокойна, нямах нужда от агенция. Трябваше ми само част от украсата и в тяхно лице намерих това, което търся.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #362 -: февруари 01, 2012, 20:56:36 »

 Имам чувството ,че професионалистите и младоженците говорят на различни езици. В което разбира се няма нищо лошо. Аз лично винаги правя така, че всичко да ми бъде лесно . Печеля по този начин пари, време, излишни емоции...
 В голяма грешка сте, ако смятате, че основна дейност на агенцията и координатора е украсата на ресторанта .  Аз бих казал, че сватбеният съветник или мениджър събитие е този, който ви пести парите, времето и отрицателните емоции.
  
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: февруари 01, 2012, 21:01:48 »

Много зависи... аз мога да кажа, че почти сме готови с всичко, а не съм имала негативни емоции или нерви свързани с организацията. Всичко ни се получава много лесно, без губене на време и е истинско удоволствие да си организираме сами сватбата. Знаем точно какво искаме и как да го получим  smile Не исках сватбен агент, когато тръгнах да организирам всичко, а сега пък въобще не чувствам нужда от подобна услуга. Което едва ли е валидно за всички. Ако дори за момент бях почувствала, че се изнервям, че получавам негативна емоция, напрежение, губене на време - нямаше да се поколебая да наема такъв професионалист. В крайна сметка това е много хубав момент в живота ни и не бих го отровила по този начин. Но в нашия случай е друго  blum
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #364 -: февруари 01, 2012, 21:45:53 »

Аз пък съм много за сватбеният агент/координатор. Дали е малка/голяма сватбата според мен няма никакво значение. Била съм на сватби без и с координатор (вкл. едната от 30 души) и според мен определено е по-добре да има. Още повече, че в крайна сметка тези хора с това се занимават, знаят кое кое как се прави, откъде да се купи, колко време е необходимо за дадено нещо  и тн.
За нашата сватба използваме услугите на една усмихната дама, която ми е от изключителна помощ и идеално разбира желанията и безумията ми smile Изключително доволна и спокойна съм, че има кого да попитам и на кого да разчитам, знам, че в деня няма да се притеснявам.
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: февруари 13, 2012, 09:34:03 »

Момичета,не знам дали тук е правилното място да попитам...но някой може ли да ми каже къде мога да намеря клипче как се придвижват младоженците,шаферките и шаферите към олтара.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: февруари 13, 2012, 09:36:11 »

Момичета,не знам дали тук е правилното място да попитам...но някой може ли да ми каже къде мога да намеря клипче как се придвижват младоженците,шаферките и шаферите към олтара.
В какъв смисъл как се придвижват? Как са подредени ли?
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: февруари 13, 2012, 10:05:40 »

Един зад друг 3-те двойки и дамите са в едната колона,а мъжете в другата.
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: февруари 13, 2012, 10:20:41 »

Кой върви първи...и как се подреждат.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: февруари 13, 2012, 10:28:11 »

Ако питаш за църквата - младоженците и кумовете вървят заедно. Зад тях - шаферките.
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: февруари 13, 2012, 11:17:22 »

Не е така. При гражданския брак кумовете са от двете страни на младоженците, а при църковния са зад тях... Ама знам ли софийските попове може по друг начин да ги нареждат  pleasantry .
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: февруари 14, 2012, 11:55:31 »

Не е така. При гражданския брак кумовете са от двете страни на младоженците, а при църковния са зад тях... Ама знам ли софийските попове може по друг начин да ги нареждат  pleasantry .
във Варна също е така, но в повечето случаи се дават насоки на двете места за подреждането...
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: февруари 14, 2012, 12:12:08 »

Аз пък на всички сватби, на които съм била, подредбата е била, както съм я описала. Явно зависи от самата църква.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #373 -: февруари 14, 2012, 13:34:40 »

Аз пък на всички сватби, на които съм била, подредбата е била, както съм я описала. Явно зависи от самата църква.

Във всички православни църкви подредбата е ЕДНА - мъжете от дясно, жените от ляво. give_rose
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: февруари 14, 2012, 14:08:02 »


Във всички православни църкви подредбата е ЕДНА - мъжете от дясно, жените от ляво. give_rose
Това по никакъв начин не противоречи на казаното от мен! Аз казах, че се подреждат младоженците, до тях кумовете и отзад - шаферките. Не съм коментирала кой е от ляво и кой от дясно!
Много харесвам традицията в американските сватби, когато първо минават шаферките, булката е последна, а младоженецът я чака пред олтара.
« Последна редакция: февруари 14, 2012, 14:19:44 от veseto_87 » Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines