Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 04:31:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Стресът преди сватбата III-та част  (Прочетена 169967 пъти)
 
borka3
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #390 -: юни 18, 2013, 13:54:59 »

Аз мисля така, защото ако тръгне човек да се съобразява с всичките 100 госта...докъде ще се стигне? Моята сватба е от 100 човека, но това не означава, че нещо ще им липсва, просто на всяко по-мащабно събиране има по няколко души(макар и близки), които всяват смут не с цел да развалят празника, а защото просто са си такива. Трябва да съумееш да игнорираш чувството за негативизъм в най-светлия си ден, защото ако непрестанно мислиш дали на всеки човек му е комфортно и дали е доволен, за 5-6 часа може да се побъркаш.
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: юни 18, 2013, 15:33:22 »

ти си познаваш хората и след като знаеш,че един човек е такъв и ще ти развали празника защо го каниш?при нас също има такива близки и ние точно заради това решихме да сме само семейството и близките. :)изцяло ще се съобразим с предпочитанията на гостит ни към храната,за алкохола все още обмисляме как да постъпим,но вероятно виното ще се поръчва от заведението.тортата ще е еклерова и ще я внесем като този който не иска от тази торта/ ще има и такива/ ще си поръчват от техните десерти.
определено не приемам подобно държание към хората които ще ни уважат.ако ти си поканена на сватба и се отнесат така с теб,ще ти бъде ли добре?не,нали! :)същото се отнася и за храната-щом каниш един човек е редно да се съобразиш с предпочитанията му/вегетарианец,веган,не ядящ някакъв вид месо/ и това го има при нас и затова сме избрали свинско,като няколко от порциите ще са филе/ и т.н./не мисля,че искаш някой да запомни сватбата ви с това че е например веган а са му сервирали мазна пържола.
и пак казвам-за мен идеалният празник е този който мине без проблеми и гостите ни останат доволни и ги изпратим усмихнати.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #392 -: юни 18, 2013, 15:53:33 »

cherry_lady1984 не си права. човек на този ден не може да се съобяразява с всички. Това е твоя празник и трябва да минава както ти си го замислила, всички са на ясно че на сватба се сервират еднакви ястия една торта и прочие. А това да тръгнеш да угаждаш на всички поне за мен  никога не се е оказало ползотворно. Винаги ще има някой който ще измрънка че нещо не му евкусно, или че нещо му се е забавило. Надявам се да мине както ти си замислила, но както се е доказало по много сватби даже и най-малките сватби си има гафове . На нашата сватба беше такъв луд купон всички се кефиха и аз бях супер щастлива, докато една супер много близка колежка не ми изцепи ( на самата сватба) че сватбите са егати скучното събите в живота и че тя винаги скучае на сватби  pardon. ето един пример за недоволни хора от нищо angry
Активен
cherry_lady1984
Сватбар
***
Публикации: 278


28.07.2013 е датата на нашата лилава приказка


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: юни 18, 2013, 16:06:15 »

на моя мъж брат му не яде еклерова торта,трябва ли да го накажа без десерт?или заради него да сменя цялата торта,след като ще е от сладкарницата от която купуваме торти за всеки повод и тази торта е доказана.другото е че аз ям само свинско и държа да е филе,така на мен и на вероятно още 2ма ще е филе.да го направя за мен не е затруднение,напротив удоволствие че най-важното събитие в живота ми ще приключи по най-добрия начин.и да не забравя да уточня-всеки извън това което ще се сервира ще може да си поръчва каквото иска.
а колкото се отнася до твоята колежка-сама си направи извода колко ти е близка  и следващия път просто я попитай:"защо дойде като е толкова скучно?"все пак когато аз не искам да отида някъде не ходя,не отивам по задължение или да мрънкам!
убедена съм в това че няма да има сърдити и гладни хора на моята сватба.обяснила съм на всеки един какво ще включва менюто,проблеми не срещнах,дори напротив-много усмивки и приятна изненада,че се съобразявам с тях.
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #394 -: юни 18, 2013, 21:14:33 »

на моя мъж брат му не яде еклерова торта,трябва ли да го накажа без десерт?или заради него да сменя цялата торта,след като ще е от сладкарницата от която купуваме торти за всеки повод и тази торта е доказана.другото е че аз ям само свинско и държа да е филе,така на мен и на вероятно още 2ма ще е филе.да го направя за мен не е затруднение,напротив удоволствие че най-важното събитие в живота ми ще приключи по най-добрия начин.и да не забравя да уточня-всеки извън това което ще се сервира ще може да си поръчва каквото иска.
а колкото се отнася до твоята колежка-сама си направи извода колко ти е близка  и следващия път просто я попитай:"защо дойде като е толкова скучно?"все пак когато аз не искам да отида някъде не ходя,не отивам по задължение или да мрънкам!
убедена съм в това че няма да има сърдити и гладни хора на моята сватба.обяснила съм на всеки един какво ще включва менюто,проблеми не срещнах,дори напротив-много усмивки и приятна изненада,че се съобразявам с тях.

Стана ми любопитно, за колко гости планираш такива индивидуализирани менюта? За мен е сравнително трудно, макар аз самата да съм вегетарианка и това да е съобразено (общо сме 6). Но оттам нататък, става трудно при бройка 100 човека.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #395 -: юни 18, 2013, 21:28:19 »

именно и аз това исках да кажа, при нас бяха 120 и даже не съм мислила за вегетарианци smile можеби защото не съм, но виж ти хелена защото си си помислила smile аз единствено казах не на Копъра защото го мразя и знам че на моите гости че няма да се хареса. А за поста ти cherry_lady1984  не ми се коментира даже  nea аз не се опитвам да се заяждам, или да казвам какво да правиш, просто не съм съгласна  good agree to disagree  girl_wink
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: юни 19, 2013, 13:07:38 »

Вече тотално излязохме от темата, но ако не се лъжа сватбата на Cherrylady е около 15-20 човека! Така че тя наистина може да се съобрази с желанията и капризите на всички  pardon Но при положение, че нашите сватби са с по 100-120-150 човека.......просто няма как да се получи! Че аз трябва само на телефона да стоя и да записвам желанията им...и с ниииищо друго да не се занимавам  beating Това е сватба и се прави заради младоженците....предполага се, че това е най-щастливия им ден и естествено трябва да му се насладят, а не да вървят с един списък и да показват на сервитьорите коя порция за кого е  girl_wink
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: юни 19, 2013, 18:49:22 »

на мен вече ми избиват нервичките малко по-малко,нон стоп питам,кой от гостите ще идва и имам едни дежурни 10 човека с вечното не знам,ами като не знаеш,ако не мо кажеш до края на юни и аз няма да знам какво ще ядеш ако дойдеш...изнервена съм,всички са ми криви,и просто ще избухна всеки момент...само вие можете да ме разберете
Активен
Danito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #398 -: юни 19, 2013, 18:58:46 »

Петя, ние с теб май бяхме на една дата  girl_wink Искам да те успокоя, че не само при теб е така.
При нас имаше и днес идвам, утре - не. Още има несигурни 6-8 човека. Опитвам се да организирам и спането им - там пък е пълна мъгла. Гледай да не се изнервяш, аз въпреки че лесно се нервирам  angry този път не се давам. Наслаждавай се на подготовката и на последните си дни като госпожица  give_rose
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: юни 19, 2013, 19:08:18 »

аз паля  от 1/4 и след 15 минути нищо ми няма,но ми се скапва цялата еуфоря,цялото настроение,целия трепет,заради някой който няма хабер утре какво ще прави,камо ли след 24 дни  crazy beating diablo
Активен
Sisinka87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



« Отговор #400 -: юни 19, 2013, 20:22:12 »

petq1989 аз съм също като теб изнервена макар че сватбата ми е чак Август. Понякога дребните неща обръщат колата. Свекърва ми се държи супер и се съгласява със всичко,за сметка на това с майка ми няма да си проговорим сигурно с години..все нещо не и харесва и постоянно мрънка. До сега с милото не сме се карали ама заради нея ми е все криво и на него си го изкарвам...стигнах до там че да не искам сватба.  cray cray cray
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: юни 19, 2013, 20:32:10 »

сисинка87,поне майка ти ще е на сватбата ,приеми го от хубавата страна,ще е до теб
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #402 -: юни 25, 2013, 10:47:40 »

Момичета!!!! Не се сдухвайте толкова, че да не вземете да докарате някой стрес и на младоженеца. Защото тогава ще видите какво е СТРЕС.

"Младоженец се напи и наби гостите си"
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5877451  Не е смешно. Направо е трагично crazy crazy crazy

Добре ще му се отрази първата брачна нощ в ареста. blum blum blum Тамън да види какво им е на булките през  "първата брачна нощ". Остава и да му хареса, и тогава на другия ден развода му е сигурен.  pleasantry pleasantry pleasantry
« Последна редакция: юни 25, 2013, 10:59:41 от AIVEN » Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: юли 06, 2013, 06:00:23 »

Здравейте, не знам дали е тук мястото на въпроса, ако не е го преместете Wink
Исках да ви попитам вие как се справяте с отказалите се в последния момент гости? Разбирам да са един- двама, сватбата ни е в Интерпред, след това ти дават всичко за вкъщи, ще има кой да го изяде. Но например на сестра ми на бала преди 2 месеца не дойдоха 10 човека, които бяха потвърдили, че ще дойдат. Оказахме се с три пълни хладилника храна и накрая трябваше да се хвърля....Един мой познат ми каза, че на тяхната сватба в самия ден са се отказали доста хора и той звъннал на разни други хора и ги поканил в последния момент. При нас най-гадното е, че сме в пълен капацитет на ресторанта и ни е много кофти, че не можем да поканим всички които искаме и представете си 10 човека да не дойдат ей така, а сте можели да поканите други 10 които сте искали. Това е едно от нещата което много ме дразни и сигурно няма да спя от нерви...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: юли 06, 2013, 09:03:25 »

ма какво ти пука, тамън ще разбереш що за стока  са конкретните хора.  Wink
и при нас остана храна, взехме я в кутии, разпределихме я на няколко семейства и на баба ми и дядо ми в фризера също и готово. който не е дошъл на сватбата ви, той тр да съжалява че е изпуснал, а не ти. вие си се жените един за друг и един заради друг, другите да си гледат работата като не ви уважават. Wink
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines