Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 28, 2024, 21:59:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 8  (Прочетена 162859 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: юли 27, 2010, 19:54:39 »

Ох пак сте сътворили невероятни неща.Потекоха ми лигите.
М.Горанова може ли снимка на мъфините с тиквички.
Мира невеоятни снимки
Майче ти освен боровинки слага ли нещо друго.
Ето и обещаните снимки


Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: юли 27, 2010, 20:07:00 »

Мгоранова,специални благодарности за мъфините give_rose Страхотни са и така се топят в устата мммм...
Моля, моля  give_rose радвам се, че ти харесват.
М.Горанова може ли снимка на мъфините с тиквички.
Обещавам следващия път като ги правя ще пусна снимки.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: юли 27, 2010, 20:09:00 »

Дени, ако говориш за пилешка каша , баба ми я прави така:
Запържва лук в олио, добавя червен пипер и сол и пилето нарязано на порции. Когато се запържи, добавя вода и чубрица. Когато пилето уври прави каша от брашно и вода и добавя към манджата.
Тва е.

Сега за фрикасето. Ааа видяхте ли как ви зарибих. Значи в събота правих пълнени чушки с кайма и бял сос ама като търсих рецептите за фрикасето и осъзнах , че рецептите са сходни, тоест белия сос. И се отказах че поредни дни да ядем почти едно и също не вървеше . Но мисля петък да го направя фрикасето.

А вчера правих торта с моркови. Шведска традиция. Доста добре стана. Ето и снимка.

Може ли рецепта? smile
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: юли 27, 2010, 20:34:18 »

Ели, може разбира се.

Морковена торта
---------------

Необходими продукти:
2 чаши олио
2 яйца
1 чаша захар
1 чаша тъмен сироп (не знам дали го има в бг и как се казва, но може да се замени с мед предполагам)
5 чаши настъргани моркови
4 чаши брашно
1 ч.л. кардамон
2 супени лъжици канела
1 щипка сол
3 чаени лъжички бакпулвер

За глазурата:
200 грама крема сирене, тип Philadlephia
2 чаши пудра захар
100 гр масло или маргарин
1 супена лъжица лимонов сок
настъргана кора на половин лимон

Приготвяне:
Загрейте фурната до около 175 градуса.
Разбиват се заедно яйцата, захарта и маслото. Добавете морковите и сиропа. Разбъркайте заедно всички сухи съставки в купа и ги добавете към течната смес.
Изсипете сместа в намазнена и набрашнена кръгла форма за кекс с подвижен борд. Поставете в долната част на фурната и намалете температурата до 150 градуса и печете за около 40 минути.

Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: юли 27, 2010, 20:38:24 »

В жегата всеки, търси нещо леко и вкусно за хапване. Наскоро попаднах на една изключително лесна, но пък вкусна лятна - вегетарианска манджа. Изпитана е, мъжът ми (които е опитното ми зайче), даде оценка 5, той е любител на всичко това, що е расло на кокъл и това единствено ми попречи за пълно 6  blum.

Печени домати

4-5 големи домата
½ връзка босилек или магданоз
3-4 с.л зехтин
3 филии вчерашен хляб без коричките
сол, черен и червен пипер на вкус
По избор (или каквото има в хладилника): 2 голями тиквички, 1 нарязан на тънко патладжан 3-4 цели скилидки чесън, маслини

Зеленчуците се режат на шайби, дебели около 3 мм. Дъното на тавичка се поръсва със зехтин, поръсвате с нарязаните магданоз и босилек. Започвате да редите като ветрило домат, тиквичка, патладжан. Овкусявате и наръсвате със зелените подправки. Поръсвате с крутони или с трохи стар хляб. Поливате със зехтина и слагате малко червен пипер. Скилидките чесън ги разпределяте в тавата, върху зеленчуците, без да ги режете. Печете в предварително загрята на 200 градуса фурна около 40 минути.


"Рецептата е взета от В кухнята на моето семейство"

Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: юли 28, 2010, 14:24:43 »

Ей, тия мъфини са голяма краста. Днеска правих солени с тиквички и станаха супер  chee

Мъфини с тиквички и сирене:

300-400 г настъргани тиквички (по възможност отцедени от водата)
3 яйца
100 г настъргано сирене/ кашкавал
100 г нарязани на дребно бекон или шунка
200 г брашно
1 ч л бакпулвер
1 1/2 ч л сол
смлян черен пипер
1 с л ситно нарязан босилек или магданоз

Познатата схема отделно сухи, отделно мокри съставки, които впоследствие се смесват заедно.

Печене: Предварително загрята до 180 градуса фурна за 30-40 минути

.
Имам следния въпрос-нуе слагаш ли мляко-прясно или кисело.
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: юли 28, 2010, 15:00:21 »

Gucci, ето ти линка на оригиналната рецептаhttp://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alphabet=%D0%9C&id=1783.
 Мляко не съм слагала.
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #397 -: юли 29, 2010, 10:42:03 »

Момичета, днес намирам време за обещаната рецепта за сос фрикасе. Давам Ви я във вида, в който ми я продиктуваха от Рецептурника за Българска кухня.
При поднасяне се предвижда 150 гр. пилешко месо + 100 гр. сос
 
Сос Фрикасе - Добив 5 п.х 100 гр.

Олио - 60 гр.
Брашно - 30 гр.
Жълтък - 1 бр.
Сметана - 50 гр.
Лим. сок - 20 гр.
Сол и черен пипер  - на вкус

Приготвяне на светла брашняна запръжка /олио+брашно/ - разреждане с бульон. Варене няколко минути. Снемане от плочата.
Застройване на соса със сметана и жълтък. Доовкусяване с лим. сок, черен пипер и сол.

Бон Апети!
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: юли 29, 2010, 13:45:54 »

Момичета, искам да ви дам рецептата за тирамису на един колега. Уникално вкусно е, направо си облизах пръстите. Една колежка каза че не било точно тирамису, ама нещо подобно на него, но е толкова вкусно, че нямаше как да не ви пусна рецептата:

Тирамису

5 яйца
1 кутия сирене "Маскарпоне"
1 голям пакет бишкоти "Савоярди"
6 супени лъжици захар
50мл. коняк или уиски, по оригинална рецепта е вино Марсала
300мл. кафе
тъмно какао

Разделяш жълтъците от белтъците в 2 купи.
Разбиваш жълтъците, захарта и коняка с миксер на висока скорост, докато сместта побелее и се сгъсти. Добавяш към нея маскарпонето и смесваш бавно и добре с дървена или пластасова лъжица, докато стане хомогенна смес.
Разбиваш белтъците със щипка сол, докато станат на "сняг". Прибавяш ги към жълтъците и маскарпонето и пак смесваш сместта с лъжицата, докато стане хомогенна смес. Трябва да се бърка бавно и продължително, за да се запазят мехурчетата в крема, да бъде "пухкав".
Правиш кафе. Аз го правя в една купичка - наливам студена вода и слагам 1 1/2 суп. лъжица нес кафе и 10-20мл. коняк. Водата трябва да е студена.
Започваш да потапяш бишкотите в кафето (много бързо, за да не попиват прекалено много) и редиш първия блат на дъното на формата. Редиш първи
ред и отгоре слагаш половината от крема, разстилаш го и със ситце поръсваш с тъмното какао.
Редиш 2-рия ред с потопените в кафето бишкоти и слагаш останалия крем. Наръсваш с тъмно какао.
Покриваш с фолио и слагаш в хладилника за поне 12 часа.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: юли 29, 2010, 13:55:16 »

Капризче аз мисля че я правя по същия начин трябва да видя точно и рецептата я беше пускала една наша стара съфорумка Ванили smile и наистина става страхотно Тирамису smile
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: юли 29, 2010, 13:57:39 »

 blush Ами не знаех, че вече я има рецептата. Аз поне не съм запомнила. Ама то са и 8 теми все пак де  blush Нищо, малко за припомняне тогава  tease
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: юли 29, 2010, 14:05:57 »

smile Аз само исках да кажа, че е изпитана рецепта и Тирамисуто става божествено.Съвет само правете го в по-студено време, че много бързо се размеква, ако му дадете време да се резмекне де Wink
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: юли 29, 2010, 15:20:59 »

Момичета, имам нужда от помощ....Може ли да ми дадете някоя наистина добра рецепта с кус-кус...Не съм яла такова нещо вероятно от детската градина, а идея за приготвяне нямам никаква...и изобщо това нещо какъв вкус има?....
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: юли 29, 2010, 15:23:49 »

Ами правя една салата с кус кус. Сварявам го, оставям да истине, после добавям шунка, кисели краставички, майонеза, сол, черен пипер. Отогоре настъргвам кашкавал преди да поднеса. Вкусно става и е много лесно. Предполагам че и само със сирене става, като макарони или със захар...Мисля че не е нещо по-разлино от макароните кус куса, освен че е различна форма smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: юли 29, 2010, 15:26:58 »

Съвет само правете го в по-студено време, че много бързо се размеква, ако му дадете време да се резмекне де Wink
Мен, честно казано ме притесняват и суровите яйца в това топло време  crazy


Агентче, какво точно искаш да приготвиш с кус-кус? Аз го обожавам и често правя за закуска уикенда - варя го според указанията на опаковката, изцеждам и слагам масло и натрошено сирене - толкова, както си правя и макарони  pardon
Иначе, има различни салати с кус-кус, но незная дали това е каквото търсиш  girl_wink
А, тя Ели вече ти е дала рецепта за салатка  good
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines