Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 16:45:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 8  (Прочетена 163495 пъти)
 
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: юли 13, 2010, 16:47:45 »

Момичета, дайде идеи за пиле с ориз и зеленчуци по китайски. По-специално подправките ме интересуват. Гледах из нета за разни джинджифили, но като не съм го ползвала до сега не знам да не направя някой фал... Иначе като цяло рецептите, които намерих не изглеждат сложни smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: юли 13, 2010, 16:59:57 »

Аз слагам стандартни подправки на пилето с ориз - магданоз, сл, черен пипер, бульон.
Но самото месо овкусявам преди готвене със соев сос, джоджен, магданоз, босилек, чесън, червен, черен пипер, мащерка. Но от всичко слагам по много малко, овъргалям ги хубаво и ги оставям малко да постоят и да поемат добре от подправките.

Аз пък имам цял заек, който не знам как да сготвя вкусно и лесно  huhhuh.gif Трябва ли да седи в марината?
« Последна редакция: юли 13, 2010, 17:19:54 от lionelsa » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #287 -: юли 13, 2010, 17:22:16 »

lionelsa ,направи си яхния със този заек.Става страхотно като добавиш от черните маслини.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: юли 13, 2010, 17:24:50 »

juji, дай ,моля те, подробна рецепта как се прави. Никога не съм готвила заек и рядко съм яла.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: юли 13, 2010, 18:54:33 »

Нинка имам страхотна рецепта за пълнен заек!Ако те интересува,пиши и ще ти я пусна!

Инъче аз обичайно го готвя с много лук и домати или само с подправки(както печено пиле)под фолио.
Скоро коментирахме рецепти за заек тук и някой даде интересна рецепта с горчица!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: юли 13, 2010, 19:36:19 »

най-много обичам пълнен заек, но не знам тези готовите дали ги продават с вътрешностите, като бях малка честоядяхме пълнен заек, отстрани с картофи, а самият заек се пълни със смес като дробсърма: ориз, дреболиите на заека,мподправки, зашива се е се пече с фолио първоначално, като се полива със маззнината с малко вода, много вкусно става,
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #291 -: юли 13, 2010, 20:38:52 »

 lionelsa ,ето ти един линк с рецепти за заек http://archives.bg-mamma.com/archive/index.php?topic=158989.Препоръчвам ти тази рецепта в която се запържва в масло и се реди в йенска тенджара,има много рецепти ,просто изпробвай фантазията си .Свекърва ми го прави с много кромид или арпаджик ,маслини и доматен сос.А бях пуснала малко по назад и рецепта за заек със горчица.Дано ти допадне нещо
И още една идея,дори е дадена и марината как се прави -http://vkusni-recepti.blogspot.com/2010/03/blog-post_16.html
« Последна редакция: юли 13, 2010, 20:42:12 от juji » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: юли 14, 2010, 10:05:16 »

Момичета, дайде идеи за пиле с ориз и зеленчуци по китайски. По-специално подправките ме интересуват. Гледах из нета за разни джинджифили, но като не съм го ползвала до сега не знам да не направя някой фал... Иначе като цяло рецептите, които намерих не изглеждат сложни smile
Капризче аз като правя китайски работи ползвам един сос с подправки-Китайски микс.Много е подходящ за меса.Продават го във почти всеки магазин.Другото което  добавям е соев сос.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: юли 14, 2010, 10:30:23 »

gucci мерси за съвета. А на коя фирма е този Китайски микс?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: юли 14, 2010, 12:36:23 »

gucci мерси за съвета. А на коя фирма е този Китайски микс?
Традел-не съм много сигурно как го пишат или Китайски микс или Сладко-кисел сос.Вътре си е с подправки.Но винаги добавям и тъмен соев сос.
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #295 -: юли 14, 2010, 12:38:23 »

gucci , ако имаш възможност напиши направо рецептата за пиле с ориз и зеленчуци по китайски give_rose
Митко като се върне от командировка да бъде изненадан girl_wink
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #296 -: юли 16, 2010, 16:43:52 »

Момичета, днес спретнах шоколадови мъфини. Много съм доволна от силиконовите форми, които си купих. Не намасляваш, нито слагаш хартии, направо бухаш във фурната! Чакам милото да го изненадам с шоколадовите изкушения!
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: юли 16, 2010, 16:47:12 »

Традел-не съм много сигурно как го пишат или Китайски микс или Сладко-кисел сос.Вътре си е с подправки.Но винаги добавям и тъмен соев сос.

Мерси, но и аз се присъединявам към молбата на Мименцето за цялата рецепта smile Сигурна съм че ще е нещо вкусно smile

rozovka, а снимчица и рецепта? smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: юли 16, 2010, 16:50:35 »

rozovka, дай моля те рецептата за мъфините.
И аз направих за първи път мъфини миналия уикенд - рецептата за сладкиша с майонеза, добавих и по 4 цели запечени лешника. Стана много добре  good

Също се нареждам и за рецептата за пилето с ориз по китайски.

И на финала да дам и малко полезна информация - преди като говорихме от къде да се купят формичките за мъфини - за хартиените говоря - нали ви бях питала дали се продават и от по-малките такива, за бонбони които са.
Е, воала, намерих в Карфура - на който му трябват, може да намери там. Намират се при формичките за изрязване на сладки, шприцове и т.н. Изключително миниатюрна е кутийката и явно затова не съм ги видяла до сега  pardon
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #299 -: юли 16, 2010, 17:04:34 »

Класически шоколадови мъфини

Продукти:

90 г разтопено масло
70 г черен шоколад
200 г брашно
100 г захар
1 ч л ванилова захар
2 с л какао на прах
2 ч л бакпулвер
1/2 ч л сода
2 яйца
150 мл прясно мляко

Приготвяне:

• В купа се смесват всички сухи продукти.
• В друга купа се смесват яйцата, прясното мляко и разтопеното масло, разбива се с миксер за 2-3 минути.
• Шоколадът се начупва на малки парченца.
• Внимателно мократа смес се излива към сухата и се разбърква.
• Прибавят се парченцата шоколад и се разбърква още веднъж.
• Фурната се загрява на 180 С .
• Сместа се разпределя в намаслени форми за мъфини (12 броя), като се запълват на 2/3 от обема им.
• Пекат се 20-25 минути и се оставят за 5 минути в изключена фурна.
• По желание се украсяват с шоколад и ягоди.

Станаха чудни. Ще пусна и снимчица, само да върне мъжа ми фотоапарата, защото изобщо не мога да намеря кабела на телефона да смъкна снимката  Girl_hide.

Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines