Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 11:25:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 4 част  (Прочетена 141913 пъти)
 
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: август 13, 2009, 19:48:04 »

Момичета, да ви се оплача за поредното тъпо нещо, което ми се случи...
Роклята ми пристигна днес и мога да се гръмна. Толкова се ядосах като я видях, че стоях в магазина точно две минути и ще ходя утре да я меря и да видя какво е положението.
Спрях се на модела, който е в златисто в галерията ми. Поръчах роклята в слонова кост, като хиляда пъти повторих колко е важно всичко да си пасва като дантела, сатен, органза... и то всъщност е логично, без да го казвам, но явно ми е тръгнало всичко наопаки с подготовката... Голяма част от роклята ми е в желания цвят (или поне така си мисля, утре ще сравня и с мострите), но органзата си е чисто екрю, че ако не и по-тъмно (плата около бюста и най-долу, над обевките). Успявате ли да си представите картинката? Не е най красива... Направо не знам какво да правя. Не си показах почти хич реакциата в магазина, по-скоро малко изумление, но като излязох вече и почнах да го мисля... Положението не е хич розово. Не зная какво да правя. Самоуспокоявам се, че може би като я премеря може и да не седи съвсем зле... То, май точно заради тая ми мисъл не направих накоя демонстрация, а и ми беше лошо... Всъщност минах, защото днес ми се обадиха и любопитството ми надделя, а не бях готова за проба. Пропуснах да кажа, че не съм имала проби на роклята, направо пристига готова, след като ми взеха размера. Шият ги в Асеновград и май не им се занимава да ги пращат предварително, но явно трябва. Ще пиша още и утре като по-сериозно видя и обмисля положението, но ми се струва, че нещата вървят на зле. До сватбата има 2 седмици и ако се наложи да правят смяна на плата... не знам какво ще се случи. Стискайте ми плаци. Имам нужда от подкрепа.
И се извинявам за дългия пост, но не ми олекна споделянето само с майка ми и сестра ми, а други хора от гостите не искам да занимавам с неволите си.
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: август 13, 2009, 21:48:50 »

О, миличка прегръщам те силно. То няма какво да се каже. Всички знаем колко е важно роклята да е тази която искаме. Успокой се и утре виж нещата и най-вече не се примирявай. Наистина времето е малко, но Асеновград не е на другият край. Ти трябва да получиш това което искаш. Вземи си подкрепа в секи случай. Така ще бъдеш по-спокойна. Силно стискам палци и с нетърпение чакам да кажеш как е минало и какво си решила. Незнам къде правиш пробите,но ако е на искуствено осветление, непременно излез на естествено и също се виж - това е само напомняне...
Активен
vickey
Ентусиаст
**
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: август 14, 2009, 09:46:35 »

vickey,
не зная на твоята лична лекарка каква точно й е била идеята, но аз написах цените такива, каквито в действителност бяха платили нашите младоженци, а двамата са с различни лични лекари и на двете места им бяха взели само потребителска такса.
gtgg, идеята е била да изкара парички  nea

А това го давам като пример, първо да се пита за таксата на личния лекар, защото явно всеки си таксува както му скимне  bqsnasym

И сега да те успокоя за роклята. Отиди да я пробваш и ако имаш и най-малкото съмнение, че цвета не е наред, искай да ти я сменят. Моята рокля (от Десислава) пристигна 2 седмици преди сватбата в различен от поръчания цвят. За една семици ми доставиха желания от мен. Така, че не се притеснявай да поискаш смяна, ако не ти харесва. Все пак трябва да се чувстваш като принцеса  give_rose
« Последна редакция: август 14, 2009, 09:55:06 от vickey » Активен
margito
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #318 -: август 14, 2009, 14:20:04 »

gtgg, много съжалявам за неволите ти, но не бързай да се тревожиш - утре като пробваш и като се видиш, може да се окаже, 4е си се притеснявала напразно smile Да не би да си шиеш роклата в Сватбен ден? Имам две приятелки, на които по подобен начин им бяха ушили роклите с разли4ен цвят дантела от този, който си бяха избрали. Явно започва да им става навик Wink
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: август 14, 2009, 19:19:43 »

Ох, момичета, положението е зле. Роклята си остава такава каквато е. За съжаление няма как да се оправят нещата - факторите са много. Убедиха ме, че разликата в цвета идва от наслояването на материите, но това, както се казва "не ме грее". Не ми се говори, защото е дълго и само пак ще се разстроя. По-добре за двете седмици да се опитам да си втълпя, че ще изглеждам добре. Иначе, ако ви се гледа грозна снимка на ядосана бъдеща булка, която току що е спряла да плаче... може да се сетите къде да я откриете. Ако успеете да забележите разликата в цветовете при така размазаната снимка, представете си я, когато е на живо.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: август 14, 2009, 19:30:57 »

Gtgg,  pоклята е страхотна и ти си прекрасна в нея! Виж само кaк ти е заспала!  Bravo
Може цвета да не е това, което си очаквала, но на размер и кройка си уцелила бингото.  good
Да вижда се разлика, но честно да ти кажа, седи ефектно, поне на тази снимка. Като че ли не е рязка границата а се преливат цветовете един в друг.
Според мен не трябва да имаш никакви притеснения. Ако имаше малко време, можеше да опиташ да оправиш нещата, за да е всичко перфектно, но както казва майка ми (цитирам по повод грешка открита твърде късно върху сватбените ми покани angry) : "Нищо! Това е против уроки! Ако беше всичко идеално, нямаше да е на добро".   girl_wink
« Последна редакция: август 14, 2009, 19:32:35 от minalina » Активен
pisimisi
Любопитен
*
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: август 14, 2009, 20:15:17 »

ggtg,аз също мисля че роклята е страхотна.Незнам колко по различно е трябвало да се получи, но това което виждам на снимката определено ми харесва.Не се тревожи.Нали знаеш че за половинката ти ще бъдеш най- красивата жена на света независимо от всичко :twohearts:Сигурна съм че ще бъдеш великолепна булка  Good luck


P.s.Аз също си поръчах роклята в този магазин.Още не е готова,но стискам палци всичко да е ок :ohah:Но моя съвет е като отидеш следващия път в магазина извади роклята на светло.Тяхната пробна е много тъмна и има разлика в цветовете.Може като я извадиш на светло нещата да не са чак толкова зле,колкото ги виждаш в момента и роклята да ти хареса Wink
« Последна редакция: август 14, 2009, 20:16:59 от pisimisi » Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: август 14, 2009, 21:04:22 »

gtgg, на мен роклята много ми харесва и така, въпреки разликата в цветовете good Така е много по-интересна, ще бъдеш прекрасна булка, моделът е страхотен smile
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #323 -: август 15, 2009, 11:22:56 »

Честит празник на всички! 15 август - Богородица и Денят на Варна!

С най-добри пожелания за щастие и любов на всички варненски бивши, настоящи и бъдещи младоженци!
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: август 16, 2009, 09:41:19 »

Момичета, благодаря ви за милите думи, наистина ме окуражавате.
Вчера ходих до магазина, малко по-спокойна пак да премеря роклята и да помисля какво евентуално може да се направи. Вече гледам малко по-спокойно на ситуацията (след всичко, което изписахте), а и се опитвам просто да свикна с мисълта, че положението е такова и по-добре да го приема и да се правя, че всичко си е ок, вместо да се ядосвам и да рискувам и в сватбения ден да си разваля настроението.
Гениалната идея до която стигнах е, че все пак ще има малка промяна в начина на изработка на роклята. Ще накарам да свалят органзата с около 4-5см по-надолу. Така поне отпред, в най-късата част на дантелата, няма да се виждат различни слоеве. В момента органзата се вижда под дантелата отпред около 7см, а след като я свлят надолу ще изглежда така, че започва горе-долу там, където свършва дантелата. Както казах този ефект ще се получи в най-късата, предна част на дантелата, но лично за мен ще е по-малко дразнещо. Така, както е в момента органзата отдолу стои като нещо, дето не му е съвсем там мястото, но след промяната мисля, че се се получи един по-плавен преход и ще съм малко по-спокойна.
Все още обмислям идеята, че да не се получи някой по-голям гаф, но до утре ще взема решение и след работа или ще ви се похваля, че роклята ми вече си е при мен, или че очаквам резултата от поправката.
На тези от вас, които са си поръчали роклите в Емоция - вярвам, че моят случай е някакво изключение, защото познатите ми, които са ползвали техните услуги са доволни, ама при мен какво се получи... Навсякъде стават гафове, а тук честта се падна на мен.
« Последна редакция: август 16, 2009, 09:44:08 от gtgg » Активен
Мама на Ангел
Ентусиаст
**
Публикации: 109



« Отговор #325 -: август 16, 2009, 19:06:25 »

gtgg, на снимката ти роклята не изглежда изобщо зле, но ти си знаеш какво е...
Лично на мен ми харесва как ти стои и мисля, че си много красива.
Сега с моя въпрос - някоя от вас виждала ли е във Варна да продават рязана или брюкселска дантела? Ходих до кинкалерията на Пискюлиев и на пазара Чаталджа, но там има само супер обикновена и даже не бяла дантела. Ако можете - помогнете с инфо.
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: август 16, 2009, 22:43:52 »

Angel_aura, не мога да ти помогна със съвет къде да откриеш хубава дантела, но аз си поръчах допълнително към роклята, за да си ушия сама чантичката. Може така да направиш и ти. А ако ти трябва съвсем малко, може и да мога да ти услужа. Още не съм я взела (нали чакам да си реша проблема smile  ), но си мисля, че ще ми остане някаква част. Поръчах 50см, но може би 30 ще ми стигнат. Ако ти трябва съвсем мъничко, може и да съм полезна. Пиши ми на лични, ако искаш, че да видя дали може да помогна.
Активен
sunlady
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #327 -: август 17, 2009, 08:54:00 »

Здравейте, тези които бяхте или ще бъдете в Бриз 2 какво меню си избрахте?   Hmmm Защото ние като пробвахме две неща не ни харесаха особено, а и най-вече ме възмути грамажа на салатата..., пък не ми се ще да пробваме цялото меню, докато харесаме нещо shok.  Моля ви пишете какво меню направихте там  give_rose и хората останаха ли доволни (сити), че трябва скоро да го избираме, а вече изпатнах в голяма чуденка. girl_impossible
Активен
margito
Любопитен
*
Публикации: 27


« Отговор #328 -: август 17, 2009, 09:15:34 »

Здравей Sunlady, ние ще бъдем в Бриз 2, но чак в края на септември и не сме пробвали още нищо от менюто, но по принцип сме решили да си бъде трядиционното - пържола с гъбен сос и картофи соте, мисля беше гарнитурата, шопска салата и за предястие - палачинка. Странно е, 4е не са ти харесали ястиятя им, по принцип всички много ги хвалят - 4е са оригинални, пресни, вкусни, топли и т.н. Но наистина нищо не съм пробвала и нищо не мога да ти кажа от личен опит. Съжалявам, 4е не мога да ти помогна sad
Активен
sunlady
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #329 -: август 17, 2009, 10:32:53 »

Здравей margito, ние пробвахме салата, предястие и ястие, това което не ми хареса в ястието беше соса и като цяло изпълнението - водеше се специалитет, а не беше нещо особено, е беше вкусно, но не бих го нарекла специалитет... Може би наистина е по-добре да се залага на нещо класическо..., другото което не ми допадна беше грамажа  на салатата, за това реших да питам други булки които са правили сватба там, дали са останали доволни и какво са поръчали, може би аз съм малко предирчива pardon, но като съм ходила по сватби има по една хубава порция салата с която спокойно да си пиеш ракията дори час, час и нещо... smile
« Последна редакция: август 17, 2009, 10:34:48 от sunlady » Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines