Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:17:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 4 част  (Прочетена 142033 пъти)
 
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: август 05, 2009, 16:29:48 »

Мацки, искам да ви питам за медицинските за брак. Някоя от вас правила ли ги е чрез ДЖ-ПИ-то. Знам, че сме го обсъждали в по-стари теми, но ако някой скоро е минавал по този път.... Всъщност инетресува ме каква е финансовата разликата, ако ние минем през кабинетите и това ако отидем в "Надежда".
Активен
pisimisi
Любопитен
*
Публикации: 43



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: август 05, 2009, 19:06:46 »

Мацки, искам да ви питам за медицинските за брак. Някоя от вас правила ли ги е чрез ДЖ-ПИ-то. Знам, че сме го обсъждали в по-стари теми, но ако някой скоро е минавал по този път.... Всъщност инетресува ме каква е финансовата разликата, ако ние минем през кабинетите и това ако отидем в "Надежда".
sissМисля че разликата не е много голяма.Спестяват се около 15-20лв,но всичките изследвания са на различни места.Като обиколиш навсякъде и като сметнеш колко пари ще дадеш за транспорт......А и до колкото знам не стават за един ден.И това не е всичко накрая и в ритуална зала понякога се заяждат,защото за всички е ясно че имат някаква  далавера с "Надежда". nea Но все пак пиша по спомен от форума и какво съм чувала от познати.Ако има някой който може да каже с точност нека да ни светне по въпроса Wink
« Последна редакция: август 05, 2009, 19:11:09 от pisimisi » Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: август 05, 2009, 20:44:00 »

Честно да ви кажа, питам защото лекооо се изнервям, четейки други теми. И се зачудих само във Варна ли са такива кожудери crazy Два-три пъти попадам на постове от рода: днес минахме през личната и медицинските им били готови. Естествено става въпрос за други градове и за това се замислих и реших да ви питам, все пак 110лв не са малко пари особено когато имаш сватба на главата си. Та ако някои не е минавал през НАДЕЖДА, може да пише...
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #288 -: август 05, 2009, 21:09:35 »

 Че има далавера за някой по стълбичката нагоре и надолу е пределно ясно. 110 лева не са малко пари, но нека да не забравяме, че медицинското в случай на сватба е услуга. Все пак не става въпрос за болни хора, за да се "назначи пътека", с поети разходи от здравната каса.
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: август 05, 2009, 21:42:23 »

Може и да сме болни, като сме решили да се женим - но от какво всеки си знае.
Не искам Здравната каса да ми плаща изследванията. Зачудих се къде остана политиката за насърчаване на семейството, като соновна градиван единица на общестовото....например. А не виждам, защо ако се женя в Лясковец например това да ми е безплатно, а за същият акт във Варна да плащам посочената сума. Също не мисля, че това е сватбена услуга - това е необходимост, изисквана от закона. Ако нямаш - няма брак. Но както и да е искам мнение на някои който е минал по пътя, а не мнение дали си заслужава или не.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #290 -: август 05, 2009, 21:55:59 »

 Съществуват държавни, частни и общински според собственността болници, в които се вади подобен документ. Всички имат или трябва да имат ценоразпис за услуги. Законът е такъв, че болничните заведения са търговски дружества. И от там нататък нещата са сложни за обяснение. Във всички случаи разликата е в порядъка 5-25 %. И тези, които са създали ценоразписа са на ясно с всичко това, за да се печели. Моят съвет е следният - обърнете се към болница, която извършва тази услуга за най-кратко време. Така се печелят и пари и време. За мен лично тези изследвания, на които подлежите тъй и не се правят. Много сме зле изобщо като администриране и номенклатура на нещата свързани с брака. Брачната двойка не се нуждае от стандартните "изследвания" приети в България. Брачната двойка се нуждае от съвременни методи на изследване със съвременна техника. Това обаче днес не може да стане и няма "технология". На кандидатите за брак не им трябва специалист вътрешни болести - младоженците живеят години заедно и знаят "кой, какво", не им трябва специалист "уши, нос гърло" - те знаят своето състояние и т.н. Трябват съвременни методи за генетична "предразположеност" към болести и определена несъвместимост. Не съм специалист, но в това е проблема според мен.
« Последна редакция: август 05, 2009, 22:28:30 от Pachoran » Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: август 05, 2009, 22:00:41 »

Благодаря за отговора, вероятно ще стане точно така, но е нормално да знам между какво избирам, за да преценя до колко изборът ми е удовлетворяващ.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: август 05, 2009, 22:07:36 »

Аз бих ти препоръчала да си направиш медицинските в Надежда-бързо и лесно без излишно разтакаване и проблем с ритуална зала.Поне аз като ги правих разликата в цената беше 5 лв на човек а парите за и времето което щях да изгубя нещата стават същите но с лошо отношение и голямо разтакаване.Но все пак моето инфо е отпреди 2 години.
Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: август 06, 2009, 08:12:32 »

Здравейте,
и ние още не сме обикаляли за медицинските, но аз съм решила да се поразходим, въпреки че ще изгубим повечко време. Актуална справка за цените (все  пак кумувахме преди седмица smile ) :
психо - 2 х 20лв
тубдиспансер - 2 х 10
васерман - 2 х 6.80 (изследванията са правени в Хелиус - зад Окръжна; станали са готови за следобяда)
личен лекар - 2 х 2.40
ОБЩО: 78.40лв.
Грубо разликата с "Надежда" се пада 30лв. Не е величествена, но пък на фона на всички други разходи, не е и малко като сума, която да се спести.


Активен
gtgg
Ентусиаст
**
Публикации: 132


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: август 06, 2009, 08:19:35 »

Забравих да добавя, че нашите младоженци се жениха в Ритуална зала Варна и нямаха проблеми с медицинските (за отношението по време на ритуала не коментирам, май има друга тема за това).
Ние пък ще сме в Аксаково и от там единственото изискване беше  да имат изходящ номер медицинските, а пък той до колкото зная личния лекар на края като го завери и го извежда.

Дано да съм била полезна smile
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: август 06, 2009, 13:03:12 »

gtgg  - благодаря ти - точно това исках като информация  give_rose give_rose give_rose
Активен
Eva_2008
Новак
*
Публикации: 13


« Отговор #296 -: август 06, 2009, 20:15:28 »

В Аксаково няма проблеми никакви! Все повече избират друга зала. Аз не съм доволна от Ритуална - Варна. Ама за това е писано по форумите и все в черните списъци. Високи цени и ниско качество. Много дразнещо е като започнат да те снимат без да питат и после се оказва,че си плащаш отново снимките в двора... разни роми просяци те посрещат на излизане... грозна картинка... angry
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: август 07, 2009, 09:16:08 »

То като се замисля, то не чух някои да е доволен от Ритуална зала - Варна. така е като са монополисти, Дано им светне....като се увеличат подписващите в Аксаково или предпочитащите изнесен ритуал diablo
А аз да попитам хубави бонбони, къде мога да намеря във Варна?
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: август 08, 2009, 21:18:28 »

А аз да попитам хубави бонбони, къде мога да намеря във Варна?
Шоколадови или някакви други?
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: август 10, 2009, 08:53:51 »

И шоколадови и други....

Момичета, вчера решихме с милото след сватбата да не се прибираме в къщи, а да отидем някъде на хотел. Някакви идей за хубваво място, по-романтично....Всъщност ние ще сме в морската градина, та за предпочитане е по-на близо.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines