Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 19:14:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диетите и другите начини за отслабване! - 2 част  (Прочетена 165715 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: октомври 18, 2008, 19:16:16 »

Заблудите за това, какво ни помага да отслабнем
Активен
ками
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518


Алекс


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: октомври 20, 2008, 14:38:08 »

Внимавам уж..обаче да ви се оплача-такъв запек имам че нито зелен чаи, нито какъвто и да е бил не помага..дъвча тук едни семена от рози, от незнам си още какво семена които смардят отжратително и не и неее.. cray вече 3 дни ни вест ниии вопъл..кажете някакво разхлабително че положението е сериозно..
изпитано средство ще ти кажа, действа супер лесно и бързо... иди в аптеката и си купи глицеринови свещички за възрастни/ не се шашкай че е свещи/, аз бях много резервирана, но след 6 дни стачка на корема трябваше да пробвам и съм много доволна
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: октомври 20, 2008, 14:48:21 »

а пък аз момичета от вчера се сдобих с т.нар. швейцарска топка, мисля да е допълня към комплексите си от упражнения, но ми се искаше някаква програма по която да вървя, някой друг има ли такава и какви упражнения прави?
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: октомври 20, 2008, 15:00:11 »

ani4ka1710 каква е тази топка,че ми стана интересно? smile
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: октомври 20, 2008, 15:04:42 »

http://spidersport.com/home-workout.php ето тук по надолу има няколко упражнения с нея, като цяло ми се искаше да си намеря нещо като филмче от което да гледам и да правя упражнения, но май ще си правя разни каквито съм видяла тук там.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: октомври 20, 2008, 17:54:56 »

Ани, има много упражнения в youtube. Потърси "swiss ball" в полето за търсене и ще ти излязат.
http://www.youtube.com/results?search_query=swiss+ball&search_type=&aq=-1&oq=
Аз също много си я обичам моята топка. Дори я използвам като стол понякога.
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: октомври 22, 2008, 23:14:43 »

Момичета, да ви кажа-спирам диетата на Дюкан! 7 кг съм долу, но не я спирам защото не издържам или много ми се е прияло..а просто явно не ми понася на организма..
Преди време я правих за около 2 месеца, и си навлякох големи проблеми с бъбреците...Е, сега старата песен на нов глас...големи болки, голямо чудо..еми не мога да търпя да пия по шепа хапове всяка сутрин  за да знам че ще съм свежарка през деня..
Сега съм на раьделно хранене, изключила съм тотално хляб, сладко и всякакви тестени щуротии..само се надявам да задържа свалените кг.. smile
Ками, утре се грабвам по аптеките да ги видя тия свещи, че от тая диета и по малка нужда не ходя, та камо ли голяма... angry
Та така,аз оставам в темичката...успех на всички мацкии give_rose
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: октомври 23, 2008, 08:14:33 »

Кристинка вредно е да не ядеш съвсем хляб! В него се съдържат много полезни съставки за организма - хранителни влакнини, витамини от групата В (тиамин, ниацин, фолиева киселина), минерали (цинк, желязо, магнезий). В зародиша се съдържат протеини,  витамин Е (токоферол), минерали. Разбира се аз не говоря за бял хляб, в който общо взето няма нищо полезно. Говоря за ръжените, пълнозърнестите, типовите хлябове с колкото се може повече трици, семена и т.н. Малко от една статия:
В пълнозърнестия хляб се съдържат и минералите калций, фосфор, цинк, мед, желязо, манган и селен.
Освен изброените, в пълнозърнестия хляб се съдържат и фитоактивни вещества - сапонини, фитостероли, фенолови производни, лигнани, инозитол хексафосфат (фитат) и др. Установено е че те имат редица положителни ефекти върху здравето. Сапонините и фитостеролите намаляват нивото на холестерола в кръвта. Феноловите производни имат антиоксидантни свойства - забавят стареенето на клетките и имат противотуморно действие. Редица проучвания показват, че лигнаните  намаляват риска от коронарна болест на сърцето, а някои изследвания при животни сочат забавяне на развитието на ракови заболявания. Инозитол хексафосфатът (фитат) намалява гликемичния индекс на кръвта и снижава риска от развитие на захарен диабет.
Иначе те подкрепям за разделното хранене - то е правлиният избор за здравословен живот, бавно се свалят килограми, но поне е трайно и здравословно за организма за разлика от диетата на Дюкан, за която и преди съм разказвала какви последици има върху здравето на хората. При теб само на бъбреците е навредила, обаче познавам хора с болен черен дроб и панкреас след този изобилен белтъчинен шок за организма.
Активен
snezhito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 765



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: октомври 23, 2008, 09:14:43 »

Ани, има много упражнения в youtube. Потърси "swiss ball" в полето за търсене и ще ти излязат.
http://www.youtube.com/results?search_query=swiss+ball&search_type=&aq=-1&oq=
Аз също много си я обичам моята топка. Дори я използвам като стол понякога.

Обожавам я топката. Седя си на нея като гледам ТВ. Мисля, че и за кръста е много добра. Упражнения с швейцарска топка има на www.spidersport.com
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: октомври 23, 2008, 09:37:49 »

Айде аз пак съм тука.Но Дюкан няма да пазя.Решила съм да се огранича с много неща и главно с хапването вечер.Мисля вечер само на плодове и салати.Сутрин аз така или иначе не закусвам а на обяд месце със салатка.Край на сладкото и тестеното.За разделното на мен ми е трудно да го пазя в строгия вариант ама в по лекия мисля че ще се справя.Вечер поне по половин част разходка.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: октомври 23, 2008, 10:53:55 »

И аз съм тук, отказала съм хляба много отдавна.Не че съвсем не го ям, но на седмица две ми се събира филийка.От днес без никакво сладко, че нещо злоупотребявам с него и много плодове и зеленчуци започвам да ям.Аз не че цяло лято не го изкарах на домати и краставици, но сега продължавам.А и мисля другия месец да се запиша на Тае-бо, просто работата ми е седене цял ден без движения, сутрин идвам пеша, вечер се прибирам пеш, но не е достатъчно просто. pardon
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: октомври 23, 2008, 12:27:58 »

Захира, благодаря много за подробния отговор give_rose.
относно Дюкан, тоя ми разказа играта на организма, чуствам се като парцал..Гучи, ти преди не пазеше ли точно тая диета??
За хляба-знам че наистина съдержа много важни за организма съставки..ако ям хляб, то ще е един немски, малко е гадничък,но по 1 филия на седмица не е толкова фатално.
А днес мисля да направя един гладен ден, да се пречистя от тия меса, защото ми е ужасно гадно в стомаха..дано успея да изкарам цял ден на водица..стискаите палци smile
Успех на Гучи и Маги с диетите..и аз оставам в темичката..smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: октомври 23, 2008, 12:46:42 »

Да пазила съм Дюкана ама той се пази мвого вниматилно и не е препоръчителен за дълъг режим.Вредно е повече от 10 дена да бъдете на ударния режим.Трябва да се приема кисело мляко много витамини и задължително триците.И се прави само веднъж годишно.А и при мен оказва влияние върху хормоналните ми проблеми а няма никакъв смисъл да сваля 15 кг с Дюкан и после да ги кача с хапчета.
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: октомври 23, 2008, 13:12:55 »

Аз няма как да съм в тази темичка, но я следя от време на време! Тази диета на Дюкан и аз не я харесвам, не съм я правила, но е подобна на Аткинс, а от нея не се чувствах добре!
Кристинка, определено хапвай всяка седмица черен препечен хляб, няма да напълнееш от него. Гучи, добре си решила само да се ограничиш, без крайни диети, но плодовете са въглехидрати и по-добре ги хапвай през деня, а вечер салата с месо. много пъти съм казала, че диетата трябва да е пълноценна, разнообразна и да може да стане начин на живот.
Дори и сега се опитвам да ям само здравословно, без сладко и бял хляб, тестени закуски и т.н. Разбрах, че разделното хранене не е полезно за бременни, но аз не обичам месо с ориз, катрофи или хляб, така че в по-лекия му вариант надявам се няма да навреди на никой!
Успех на всички!
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: октомври 23, 2008, 16:16:03 »

Постоянно чета как здравословното хранене трябва да стане начин на живот, но защо ми е толкова трудно незнам. Всъщност знам в някаква степен е от волята, от друга страна всички около мен, вкъщи , на работата не се хранят така и ще ми е много трудно да правя определени неща само за мен, а всъщото време да гледам другите как си хапват подобавачно от не толкова здравословни неща.
Все си викам трябва да имам воля и ще трябва да успея, но не успявам.
За това се опитвам поне да компенсирам не до там здравословното си хранене със спорт. Винаги след като съм се потрудила добре се чувствам страхотно, малко по малко гузна..
Та всичко това го казах във връзка че Ванили и преди е казвала че си е променила храненето изцяло и такива неща, браво много и се радвам че успява.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines