Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 23:20:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диетите и другите начини за отслабване! - 2 част  (Прочетена 165530 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« -: юли 21, 2008, 13:32:31 »

Диетите и другите начини за отслабване!
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 21, 2008, 13:36:06 »

момичета дайте предложения за здравословна закуска, никога не закусвам освен ако не стана много рано и то към 10 ч. ми се хапва нещо !! но днес реших , че ще почна да закусвам smile

а в нета четох за някакви омлети с тофу crazy crazy и разни други неща, които даже не знам от къде да ги намеря  crazy crazy или пък зеленчуци сутрин
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 21, 2008, 13:40:12 »

Ванили искам да те питам когато си на чай и плодове, в началото чувстваш ли се зле? - главоболие и такива работи? Аз за това като го правя това нещо винаги е повечко дни и трябва да не ми е натоварено в работата и така нататък, защото първите няколко дни се чувствам много зле, най-вече имам ужасно главоболие. Знам, че става защото организма изхвърля токсини, но си е  bad
След това чувството е супер - леко и приятно  yahoo

Ели защо реши, че трябва да закусваш? Аз мисля, че закуската рано сутрин не е необходимо мероприятие, даже съм си по-добре без нея, че иначе после ми се доспива отново.
Иначе тофуто го търси по диетичните щандове в супермаркетите и диетичните магазини. Има различни видове и на мен лично много ми харесва.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 21, 2008, 13:45:35 »

Да това с гаденето и болките в главата го има точно заради отделянето на токсините. Затова в някои случаи се избягва пълния глад тъй като симптомите са още по изострени, а пък това с чайовете и плодовете се води смекчаващ режим.
Ели аз никога не закусвам и сутрин съм много енергична, хапна ли нещо почва да ми се доспива, но като най-лека форма на закуска се приемат плодовете.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #4 -: юли 21, 2008, 13:59:56 »

От както се помня, никога не съм закусвала освен уикендите към 11-12ч, което си е почти обяд. Обаче от две седмици започнах да закусвам, сякаш организма ми го искаше и да ви кажа, чуствам се много добре  good И не усещам онзи озверял глад, който ме гони от 10.30-11ч. нататък ... Така вече обядвам и по-леко и след обед не ми се спи, а преди като хапна, винаги окапвах  и ми се спеше ... От месец някъде не пия и кафе на гладно ... онзи "НАВИК" с влизането в офиса и веднага на кафемашината вече е изкоренен ... Общо взето, промених някои неща и се чуствам много добре  Wink

Като цяло, не съм фен на диетите. При нужда от разтоварване на организма, по-добре спорт и лек режим на хранене, от колкото глад ... не е за всеки де.

 
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 21, 2008, 14:04:43 »

Момичета я ударете едно рамо. Кумата ме зариби по разделното хранене, но все забравя да ми даде кои храни с кои се комбинират и не се комбинират. Аз уж търсих из нета, ама все намирам само някакви рецепти. А аз искам такъв списък, кои храни какви са и как да се комбинират.
Предварително ви благодаря! give_rose
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 21, 2008, 14:07:46 »

ами тъй като навсякъде пише, че закуската е необходима и по-добре да се пропусне вечеря от колкото закуска !!!! smile а аз наистина се чуствам по-добре като закуся и както казва Катето към 11 ч. вече осверипявам от глад и чакам да стане 12 ч. да обядвам !!!  но май най-добре са мюсли с нискомаслено мляко или препечена филийка черех хляб с парче шунка и т.н.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 21, 2008, 14:18:00 »

Plamik може би ти трябва тази таблица
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101759
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юли 21, 2008, 14:19:24 »

Plamik може би ти трябва тази таблица
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101759
Хиляди пъти  god god god god!!!!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 21, 2008, 14:30:01 »

Пламик ето една табличка за съчетаването на храните при разделното хранене:
http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.997.html
Основния принцип на разделното хранене е да не се смесват алкалообразуващи храни с киселиннобразуващи. Ето и някои основни принципи на този тип хранене:

Разделно хранене – принципи

Основоположник на учението за разделното хранене е съветският учен академик И. П. Павлов. Той и колегите му установили, че на всеки вид храна се отделят различни по качество и количество храносмилателни сокове.
По-точно, различните класове вещества - белтъци, въглехидрати и мазнини - се храносмилат на различни участъци от храносмилателния тракт.
Основавайки се на трудовете на Павлов, Хърбърт Шелтън съставил основните правила за съчетаване на продуктите.

 
Никога не яжте въглехидратна и кисела храна заедно.
Хляб, картофи, грах, банани, фурми и други въглехидратни продукти не бива да се ядат с лимон, портокал, грейпфрут, ананас, домати и прочие кисели плодове.


Не яжте кисели плодове с белтъчини.
Портокали, лимони, домати, ананаси, вишни, кисели сливи, кисели ябълки не бива да се ядат с месо, орехи, яйца.


Не яжте пъпеш с каквато и да била друга храна.
Диня, меден, мускусен и прочие видове пъпеши винаги трябва да се ядат отделно.


Не яжте мазнини с белтъчини.

Краве масло, сметана, растително масло не следва да се ядат с месо, яйца, сирене, орехи и др.белтъчини.
Мазнината потиска действието на стомашните жлези и задържа отделянето на стомашните сокове при консумация на месо, яйца, орехи.


Никога не яжте концентрирани белтъчини с концентрирани въглехидрати в един прием на храна.
Това означава: да не се ядат орехи, месо, яйца, сирене и друга белтъчна храна заедно с хляб, зърнени храни, сладкиши, пасти, сладки плодове.
В един прием трябва да се ядат яйца, риба, мляко, сирене, в друг -хляб, каши, юфка.


Никога не яжте два концентрирани белтъка в един прием на храна.

Два белтъка от различен вид и различен състав изискват различни храносмилателни сокове и различните им концентрации. Тези сокове се отделят в стомаха не по едно и също време.


Не яжте нишесте със захар в един прием на храна.
Желета, конфитюри, захарен петмез, сиропи с хляб или в един прием с каши от грис или от овесени ядки, картофи; захар със зърнени храни - всичко това предизвиква ферментиране, а след това и отравяне на организма.


Яжте само едно концентрирано нишесте в един прием на храна.
Ако два вида нишесте (картофи с хляб) се употребяват един прием, то единият от тях ще бъде усвоен, а другият ще остане непокътнат в стомаха, като тежест, няма да премине в червата, ще за-държа усвояването на другата храна, ще предизвиква ферментирането й, повишаване киселинността на стомашния сок, оригвания и т. н.


Млякото е най-добре да се консумира отделно или да не се употребява въобще. Пълномасленото мляко известно време възпрепятства отделянето на стомашния сок. Млякото се усвоява не в стомаха, а в дванадесетопръстника. Затова на присъствието на мляко в стомаха не реагира секреция, което пречи на усвояването на друга храна.

За поддържане на фигурата в нормите, количеството на калориите трябва да е в рамките на 1700-2000 на ден.

« Последна редакция: юли 21, 2008, 14:36:08 от Zahira » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 21, 2008, 14:31:39 »

Zahira, благодаря за бързите реакции. Сега стискайте палци да успея да се справя с разделянето на храната.  Wink
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юли 21, 2008, 15:07:53 »

Svetli, и на мен не ми е много добре пръвите 2-3 дни, но после се чувствам супер, даже този път почти не усетно го направих 7 дни, но вече много ми омръзна, а и дне съм много по-отпаднала, но започвам захранаването, така че!
Захира и аз мисля, че е бавно отслабването, но аз мисля да започна разделно хранене заради това да задържа свалените килограми. Упех на всички!!!
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юли 22, 2008, 07:31:53 »

ако сте свикнали да пиете кафе сутрин и когато почнете диета спирате и кафето, болките в главата са от това.кафето не спада към никоя група храни,за преработката му организма отделя някакво допълнително вещество.като се пие кафе всеки ден организма свиква да отделя това вещество.спирате изведнъж кафето-но организма не може да реагира толкова бързо и отново произвежда"каферазтворителя", затова са и болките в главата.д-р Емилова ми го обяснява това, но не отричам че болките в главата са свързани също и с отчистването на токсините...
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 22, 2008, 07:46:22 »

При мне явно е от токсините, аз кафе не пия изобщо! А за закуската, аз закусвам плодове. Всичко друго ми е тежко, а ако нищо не хапна ще умра от глад до обяд!
Активен
silviq-tamara
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 280



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 22, 2008, 07:49:52 »

според мен да хапнеш за закуска някакъв плод е най здравословно а и се чувстваш добре после.аз ако ям нещо тестяно или мазно за закуска ми става тежко и гадно..
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines