Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 08, 2024, 06:36:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диетите и другите начини за отслабване! - 2 част  (Прочетена 174835 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: октомври 23, 2008, 19:28:30 »

Аз мога да кажа ,че напоследък не спазвам определена диета, просто ограничих тестените и слдките неща. Никога не съм обичала месо, салами и разни такива неща, но обажавам хляб пълнозърнест и колкото и да е полезен , когато прекалиш пак можеш да напълнееш. Не се лишавам тотално от ладко веднъж в седмицата си купувам шоколад. Но и не изпитвам никаква необходимост да ям шоколоад, защото наблягам на плодовете, които имат достатъчно захар. Това , което ми помага да отслабвам , макар и бавно е не лишението или диетите, а спортът. 3-4 пъти в седмицата по 2 часа ходя във фитнес салона - дигане на тежести и тичане. Лятото ходех в планината през уикенда. Сега чакам да започне ски сезона и всяка събота и неделя ще съм на ски. Включила съм и плуване веднъж в седмицата. Така че много пъти съм казвала, че движението е най-доброто средство за отслабване. Бих ви препоръчала също да не се мерите на килограми, кгато спортувате се увеличава мускулната маса, а тя е по-тежка от мазнините. Лично аз си използвам шивашки сантиметър , и си меря размера на проблемните зони, така разбирам , че съм отслабнала. Като пример мога да дам ,че на килограми не съм отслбнала много , но от ханш 106 см паднах на 94см. Спорта не само спомага да отслабвате, но тонизира и повишава нивото на ендорфина-хормона на щастието!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: октомври 24, 2008, 19:54:22 »

Диета по цветове

Всеки цвят в натуралните хранителни продукти има определена функция. Цветната диета е базирана на принципа на монодиетата. Различните по цвят продукти са разпределени по отделните дни от седмицата.



Най-новите изследвания доказват, че фитоелементите, които се съдържат в разноцветните растителни продукти, са изключително полезни за организма. Всеки цвят има специфично енергийно трептене, което тялото възприема. Цветната диета е достатъчно разнообразна и може да я превърнете в начин на живот. За отслабване трябва да ограничите приема на препоръчаните продукти, като за 1 месец диетата обещава смъкване на около 2 кг. 


Понеделник – бял ден
Белият цвят охлажда и дава прилив на енергия. Но тъй като белите продукти съдържат много въглехидрати, приемът им трябва да е ограничен.
Препоръчителни храни с бял цвят: варени картофи, ориз, мляко, сирене, спагети, меката част на кокоса, банани, белтъци.


Вторник – червен ден
Червеният цвят ускорява кръвообращението, повишава мускулния тонус и помага на организма в изгарянето на калории.
Препоръчителни храни с червен цвят: домати, червени чушки, ягоди, червен фасул, червено сухо вино.


Сряда – зелен ден
Зеленият цвят успокоява, стабилизира нервната система и поддържа хормоналния баланс.
Препоръчителни храни със зелен цвят: листни зеленчуци, краставици, киви, авокадо, аспержи, броколи, зелен чай, зелени подправки.


Четвъртък – оранжев ден
Оранжевият цвят повишава апетита и защитава от простуда. Затова е подходящ за “болнавия” есенно-зимен сезон. Продуктите в оранжево съдържат каротеноиди, които предпазват от ракови заболявания.
Препоръчителни храни с оранжев цвятblush портокали, моркови, тиква, манго, папая, сьомга, кайсии.


Петък – виолетов ден
Виолетовият цвят прочиства тялото от токсините и духа от негативни емоции. Има и болкоуспокояващ ефект.
Препоръчителни храни с виолетов цвят: патладжан, цвекло, тъмно грозде, боровинки, сини сливи, касис, черница.


Събота – жълт ден
Жълтият цвят е най-подходящ за сваляне на килограми. Той стимулира жлезите към произвеждане на храносмилателни сокове, ускорява метаболизма, има силно антиоксидантно и противовъзпалително действие.
Препоръчителни храни с жълт цвят: лимони, жълти чушки, жълти ябълки, ананас, царевица, мед, подправки: шафран, къри.


Неделя – разтоварващ ден
Само на минерална вода и билкови чайове.

Източник
« Последна редакция: октомври 24, 2008, 19:57:42 от Bulechka™ » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: октомври 24, 2008, 21:14:38 »

Bulechka златна си  give_rose
тази диета я гледах в предаването "на кафе" с Гала преди сигорно поне 3 години.има много добри отзиви за нея
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: октомври 24, 2008, 21:36:07 »

Bulechka златна си  give_rose
тази диета я гледах в предаването "на кафе" с Гала преди сигорно поне 3 години.има много добри отзиви за нея

Радвам се, че съм ти полезна blush
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: октомври 25, 2008, 23:44:39 »

kristinka,ти взимаше ли някакви витамини?
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: октомври 26, 2008, 04:04:09 »

Писетата, не,  никакви витамини не съм пила..а трябваше ли??? crazy
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: октомври 27, 2008, 18:26:18 »

Писетата, не,  никакви витамини не съм пила..а трябваше ли??? crazy

Задължително,мила!Аз си купувам Алфабетик около 15 лв. и има всичко в тях.По един всеки ден! good
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: октомври 29, 2008, 02:03:36 »

Писетата, мерси за инфото мила  give_rose.още утре ще отида да си купя витамини..
Аз да ви кажа нали спрях Дюкан..и сега съм на разделно НЕядене.. tease..ям от дъжд на вятър..захранвам се с едни кисели млекца тук..да видим..
Иначе задължително имам закуска по 1 филия от един хляб, подобен на Бонус..с парче сирене.. tease, та за 1 седмица съм свалила още 2 кг и съм многоооооо гордаааа blum наи-важното е че се чуствам много добре и ходя до тоалетната.. yahoo yahoo yahoo
Активен
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: октомври 29, 2008, 07:49:34 »

Здравейте момичета ! Тази тема с диетите е ммного болна за мен -никога не съм била много слаба  а това ми беше най-голямото желание.Не помня някога да не съм била на диета -е не съм и била някоя много едра и сами можете да видите от снимките ми .През годините успях да сваля доста от желаното но сега ми останаха едни 6-7 кг който просто немога.
Била съм на диетата на д-р Емилова спазвала съм лунната диета имах книгата на Майкъл Тръмб/май така се казваше/ но вече явно нямам волята като преди .А да не говорим че ако сега не ям нищо до
14 ч. и съм хапнала само ябълка примерно и ми прилошава чак .
Сега мисля че открих правилното решение -старая се да ходя на фитнес поне 2 пъти не съм спряла изцяло сладкото но съм го ограничила аз не закусвам е освен събота или неделя обядвам голяма салаат с нещо пилешко и  вечерям нещо по-леко а ако ми се прияде по-късно вечерта хапвам плодове.
Доста проблеми съм си допринасяла с диетите /най много с тази на д-р Емилова/ и затова сега просто избягвам някой неща и спортувам и месля че това е правилното . Момичета успех и внимавайте -все пак това си е нашият организъм и не трябва да се гаврим с вего .
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: октомври 29, 2008, 09:30:08 »

savka , понеже и аз като теб не мога да гладувам (е, някой път го правя несъзнателно, като цял ден съм заета и не се сещам за ядене), но реша ли да отслабвам, залагам на принципа: "Често, но по малко."
Една ябълка, после салатка, после една филийка хляб "Бонус", после няколко лъжици овесени ядки, после едно млекце, после някакво месо и т.н. Така примерно през 2-3 часа все нещо "дъвча", някой път ям и по 10 пъти на ден  blush, ама помага - хем да не освирепяваш от глад, хем да отслабнеш, макар и по-бавно.
Аз съм качила 3 кг след сватбата, отпреди нея исках да сваля още 4, ама не успях, макар че бях поотслабнала, без да се усетя тогава, то добре, че и не отслабнах повече, че в деня на сватбата установих, че полата ми е малко широчка на талията  girl_impossible. Нямаше проблем, де, тъкмо бях с пола с много ниска талия smile, ама ако бях отслабнала още  girl_impossible.

Та сега не мога да се наканя да започна да отслабвам, а като се сетя, че идва декември и зле ми става.  girl_impossible
Активен
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: октомври 29, 2008, 09:38:54 »

Kiksi дойде ли декември просто е абсурдно да говоря за диета -даже и сама да се огранича в момента в който идем някъде на гости от диета няма и спомен. А през този месец има толкова празници че не ми се мисли .... girl_impossible
А сега и тази смяна на времето едва 9 и 30 е а аз чакам да стане време за обяд  tazran
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: октомври 29, 2008, 09:48:14 »

Хаха, savka, същата работа съм и аз! smile
Май ще оставя отслабването за след Нова година, ако не гръмна до тогава lol Една от приятелките ми е бременна и е качила толкова от началото, колкото и аз след сватбата, без да съм бременна  blush girl_impossible Направо ако я карам така, скоро може и да я задмина в качените килограми smile

Аз като те гледам на снимките, ми изглеждаш много добре, ако се стремиш към кльощавост - ок, но лично на мен твърде слаба женска фигура не ми харесва.
Или може би, имаш проблем с долната част на тялото - ханш и бедра, както съм и аз. Това мога да предположа по снимките, макар че пак казвам, за мен изглеждаш супер  good. Съжалявам, ако бъркам с предположението, но наистина се чудя какво имаш да отслабваш.  blush
 
Активен
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: октомври 29, 2008, 10:12:55 »

Благодаря ти Kiksi !
Не не се стремя към кльощаво а към едно добре изглеждащо тяло.
Мразя така наречените паласки -не че аз има кой знае какви но ... angry
Да така е проблемо ми е с ханша -качвам ли всичко се лепи там и е направо ужасно .
Но аз съм упорина и ще се преборя с тези 6-7 кг .
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: октомври 29, 2008, 10:20:18 »

savka и при мен ситуацията е подобна. Като качвам, качвам в бедрата и ханша, но като свалям, свалям първо от бюста  girl_wink Лоша работа, но си е до генче и структура на тялото.
Лошото у нас е, че мъжа ми постоянно е гладен и вечно нещо гризе, и то все висококалорични неща, а е много слаб, даже след сватбата е отслабнал още (а аз качих 3 кг вече) Та много зле ми влияе. Той яде, а аз дебелея в крайна сметка  sad
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: октомври 29, 2008, 10:23:55 »

Ужас, и аз съм така с този ханш и тези бедра - всичко там лепя, а после - първо бюстът ми отслабва (колкото хич го няма и съвсем lol ). Аз пък мразя тези бричове, много трудно ги свалям!  diablo
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines