Въпрос за халките-2 част
Diavolitsa:
Пламик, благодаря ти ! Вие ги правихте до малката Била нали? Много са хубави :bravo:! Май ще се откажа от "мечтаните" и ще заложа на класиката (в бяло злато) като му дойде времето.
plamik:
Diavolitsa , халките ни са от Пловдив. Там ги намерихме на по-ниска цена и по-бързо ни ги направиха. :[
dorina79:
Цитат на: didda в май 20, 2008, 12:56:09
"Златна баня" е да потопят нещото в злато и по този начин отгоре се получава фин златен филм.
А дали по този начин се премахват надрасквания или други дефекти, получили се във времето при носенето на халките?
plamik:
dorina79 - халката се драска през каквато и "баня" да е минала. Поне моята логика е такава, това е метал, благороден. Но мисля, че е най-добре да попиташ inaxastra беше споменала, че се е занимавала с ювелирство. *THUMBS*
Lupercola:
Златната баня е много фино златно покритие, поставено чрез електролиза, обикновено върху друг метал (никел, сребро). Дебелината й се измерва в микрони и по никакъв начин не може да предпази едно бижу от нараняване. Тя самата се изтрива с носенето и след време бижуто минато на златна баня добива естествения си цвят. Принципът е същия както родирането на бялото злато.
14 каратовото злато е достатъчно твърдо, за да не се нарани ЧАК до такава степен. Разбира се блясъкът, който се получава веднага след полиране изчезва, както на всички златни бижута. Дори и при матираните халки матът се изтрива (по-бързо или по-бавно, в зависимост от това колко е фина матировката). Това са съвсем естествени неща. Няма бижу, което след десет години ежедневно носене да изглежда като ново.
За халките с камъни препоръчвам от време на време почистване с ултразвук, който отстранява замърсяването натрупано под камъните, от което те губят блясък.
Навигация
[0] Списък на темите