Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 07:25:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ?  (Прочетена 163371 пъти)
 
tupunci
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #420 -: декември 03, 2012, 21:59:35 »

Здравейте!
Проблем с паркирането при "Оборище" няма да има, но утре май ще запазвам Красно село.
Мерси за отзивите! smile


........
Admin: Не е добра идея удебеления шрифт навсякъде! smile
« Последна редакция: декември 03, 2012, 22:05:27 от Teo » Активен
Triplesec
Ентусиаст
**
Публикации: 55


« Отговор #421 -: януари 30, 2013, 15:12:06 »

Здравейте,
Някой може ли да ми каже какво представлява изпълнението на мъжкия хор в зала Красно село, че по стечение  на обстоятелствата, плажната сватба рязко зави в посока София, а лелките в дома за радостни обреди ми казаха,че единствената опция за озвучаване там бил мъжки хор. Само дето не мога да си представя какво точно може да пее мъжки хор на сватба....
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #422 -: януари 30, 2013, 16:28:14 »

Triplesec, хорът представлява трима-четирима мъже с официални бели ризи, около друг мъж, който свири на пиано, досами вратата на залата, в ъгъла. Пеят при влизането на младоженците, при две-три части от речта на водещата и това е. Песните са възторжени, тържествени, баш като на много официална сватба от едно време. "Слава, слава, слава", нещо от сорта пеят. Не знам дали не се обсъждаше преди време, че в Красно село може да си поръчаш и механична музика за ритуала, а не този хор, но служителките спестявали тази подробност, защото другата церемония струвала два пъти по-евтино. Надявам се да не бъркам залата, погледни, назад в темата има писано по този въпрос.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #423 -: януари 30, 2013, 16:28:29 »

 Хорът в тази ритуална зала е еднороден, състои се от мъже, съставен е от две тенорови и две басови партии. Изпълнява определени фрагменти от хорови изпълнения в съпровод на един музикален инструмент - пиано. Частите от хоровите изпълнения са в точно определени моменти от ритуала в залата. Последното изпълнение от сватбения ритуал е " Многая лета " .
Активен
Triplesec
Ентусиаст
**
Публикации: 55


« Отговор #424 -: януари 30, 2013, 18:01:10 »

Яснооо, ще трябва да уговарям лелките за механична... надявам се,има опция..все ми е две за цената, ще им дам същите пари ,каквито взимат за хор,ако е необходимо
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #425 -: януари 31, 2013, 00:38:55 »

Не обичам театри никъде и по никакъв повод, така че отговорът е ясен...
Ритуална зала! good

П.П А и във Варна ритуалът е толкова красив, така че си е цяла загуба да се пропусне, ако си от тук....
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #426 -: януари 31, 2013, 11:03:39 »

Здравейте, аз искам да попитам за София как точно става изнесения ритуал, наясно съм че не може да се изнесе книгата, и най-вероятно ще подпишем сутринта , но не ми е ясно от ритуалния дом могат ли да изпратат лице или ние да си търсим някой? Моля някой за София който гое правил да ми обясни, че не намерих хубаво обяснение на цялата процедура назад smile Мерси
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #427 -: януари 31, 2013, 14:20:50 »

Яснооо, ще трябва да уговарям лелките за механична... надявам се,има опция..все ми е две за цената, ще им дам същите пари ,каквито взимат за хор,ако е необходимо

Виждам че си писала по нагоре , че не може да си представиш как звучи мъжки хор. По стечение на обстоятелствата съм го слушал стотици пъти, както и механичната музика. На теб и останалите заинтересовани ще изкажа мнението си по въпроса. Хора пее много тържествено, а механичната музика по моему е нещо много кофти. Представлява стар и не много качествен запис ( не знам даже дали не е на лента), но звучи доста по-лошо от живото изпълнение, освен това има и шум.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: февруари 17, 2013, 20:18:24 »

Здравейте,
Имам следната дилема. Допустимо ли е единия от свидетелите ми, които ще се подпишат на гражданския ритуал, да не е с българско гражданство?
Ние имаме кумуве, но имаме и моя много близка приятелка и негов много близък приятел, които ще са ни главна шаверка и главен шафер. Та, тъй като основните кумуве ще са главни действащи лица в църквата, много ни се иска на гражданския ритуал свидетелите да са другите двама. Моята приятелка, обаче не е българка, т.е. няма БГ лична карта. Това проблем ли ще е??
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #429 -: февруари 18, 2013, 03:44:06 »

Не е проблем, но не се подчинява на никаква логика. Обикновено кумувете са и свидетели. В някой европейски държави не е необходим граждански ритуал, при наличието на църковен и там даже няма такава опция.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: февруари 18, 2013, 07:30:55 »

Делийски, благодаря за информацията. Да, не звучи логично за околните, но на нас си ни е логично -  много бих желала приятелката ми, която ми е всъщност най-добрата приятелка, да има роля в сватбата. Тя ми се води Maid of Honor, което ние по принцип нямаме в българските сватби, а другото момче е Best Man. И все пак, двойката, които ще са ни основните кумове са ни също много близки, просто бихме искали да поразчупим малко и да съчетаем и двете неща. smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #431 -: февруари 18, 2013, 12:12:01 »

Имам една приказка - всеки луд с номера си biggrin Та и в този случай щом искате що да е нелогично. На мен пък ми се стори супер идея да имате 4 кумове Girl_hide А и щом всички са ви толкова близки, хем няма да има обидени или такива с по-малка роля girl_wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: февруари 21, 2013, 11:14:14 »

Аз също съм за ритуална зала, въпреки че има много красиви изнесени церемонии.
Мисля, че тук е мястото да попитам някой женил ли се е в ритуалната зала в Банкя? Ние вече сме я запазили, но имам известни притеснения, защото там не се правят много сватби и май момичето, което уж трябваше да ни обясни кое как става не беше наясно изобщо. Надявам се като наближи да ни кажат, трябва ли да отидем по-рано и такива неща.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #433 -: февруари 21, 2013, 13:22:42 »

В Банкя се правят достатъчно сватби, а тези които работят там са служители в общината. Не зная какво точно е трябвало да ви обясни, но в залата не се случва нищо особено. Ритуала е не повече от 10 минути през който служителката говори, а вие слушате. Когато има нещо, тя ще ви попита и вие трябва да отговорите ( например с ДА или НЕ) или ще ви накара да повтаряте след нея ( определени думи при поставянето на пръстените). Няма никакъв повод за притеснение, не само в Банкя, а и където и да било другаде smile. Ако все пак се чувстваш притеснена в деня на сватбата, пробвай с чаша вино или нещо по-силничко. Повярвай, работи smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: февруари 21, 2013, 13:34:23 »

Много благодаря! Пртеснението ми идва от там, че когато си подадохме документите не ни дадоха нищо, на което да пише дата и час на церемонията само една малка бележка с номер. Не н казаха къде и кога трябва да дадем данните на кувовете. Не казаха ние ли трябва да идем по-рано в деня, за да ни сверят личните карти и такива неща. Те даже искаха да ни прекарат преди 14, защото нямали практика да правят сватби по-късно, но аз даржах да е по-късно и се съгласиха.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines