Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 07:14:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РИТУАЛНА ЗАЛА ИЛИ ИЗНЕСЕНА ЦЕРЕМОНИЯ?  (Прочетена 163357 пъти)
 
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: ноември 14, 2012, 10:31:46 »

Браво, радвам се! Почвам да си завиждам, че съм от по-малък град и не ни се налага да действаме от толкова рано. От една страна съжалявам, че няма кой знае какъв избор на ресторанти (в Трявна има 2, които са подходящи за сватба, оказа се, че единия нямало да работи и даже и избор не ми остана NO), агенции и тн., но от друга страна, това определено носи доста повече спокойствие. Няма да се чуди човек - ама тоя ли, оня ли...
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: ноември 14, 2012, 14:47:44 »

Елчо, полагат ти се по корекса на труда 2 дни отпуск за брак, ползвай си ги като се разпишете, дори и да е работен ден и на следващия работен който се пада smile
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: ноември 14, 2012, 17:17:54 »

Елчо, полагат ти се по корекса на труда 2 дни отпуск за брак, ползвай си ги като се разпишете, дори и да е работен ден и на следващия работен който се пада smile

Знам - мерси :-)) Но то е за мъжлето - аз по това време ще съм самоосигуряваща се :-))
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: ноември 22, 2012, 15:22:46 »

Момичетааа, да ви се похваля  yahoo В Поморие книгата се изнася, така че вече е почти на 100 % сигурно че сватбата ще е там  danceg Много съм щастливааа yahoo
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #409 -: ноември 24, 2012, 20:28:17 »

Не разбирам какво толкова се притеснявате, дали книгата се изнася или не се изнася.
Какъв е проблема да се разпишете формално след като вече сте се подписали където и когато трябва?
Някой се женят под вода, други във въздуха, трети на Еверест. Ако иска някой и в космоса... Трябва ли някой с тях да се занимава? blum blum blum
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: ноември 24, 2012, 21:56:30 »

Aiven, искам всичко на сватбата ми да е истинско, а не формалност! Другото за мен е цирк...за пред хората  NO
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #411 -: ноември 25, 2012, 18:43:29 »

Aiven, искам всичко на сватбата ми да е истинско, а не формалност! Другото за мен е цирк...за пред хората  NO
Муцка, не изпадай чак в такава педантичност. Нека ти кажа нещо. Формалност е това което се прави в общината - подписът ти, който още същия ден ще потъне в някоя папка, върху някой прашен рафт в държавния архив и никой повече няма да се сети за него. Нима искаш да кажеш, че сватбата ще е фалшива? Нима искаш да кажеш, че обещанията които ще направиш пред всички гости и Обетът ти пред любимия ще са фалшиви???   Скъпа,,, няма нищо по-истинско от това. Останалото са формалности. Подписът ти няма да е фалшив. Та това си е твоят подпис. Просто ще се подпишеш два пъти. Единият път заради общината и нейните служители, а другият път заради своите гости и Любимия.  give_rose
На изнесената церемония се подпишете под обетите които ще направите един към друг. След което може да си ги сложите в рамка, за спомен. Това ще се случи пред всички гости и пред вашите кумове. По-истинско от това - здраве му кажи..... give_rose

« Последна редакция: ноември 25, 2012, 18:46:40 от AIVEN » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #412 -: ноември 26, 2012, 11:04:31 »

Аз подкрепям мнението на Cucka_Mucka. Поне аз не приемам вариант да се подпишем заради самият подпис, а след ден, два, месец да правим сватба! Мога да кажа, че на нашия изнесен ритуал (имаше истинско изнасяне на книгата), служителката от Общината се вълнуваше сигурно повече от нас. Беше страхотен ритуал и отношение от нейна страна.

Не се заяждам! само изразявам мнение  Wink
« Последна редакция: ноември 26, 2012, 11:06:21 от Alichka » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #413 -: ноември 26, 2012, 12:41:28 »

Аз подкрепям мнението на Cucka_Mucka. Поне аз не приемам вариант да се подпишем заради самият подпис, а след ден, два, месец да правим сватба! Мога да кажа, че на нашия изнесен ритуал (имаше истинско изнасяне на книгата), служителката от Общината се вълнуваше сигурно повече от нас. Беше страхотен ритуал и отношение от нейна страна.

Не се заяждам! само изразявам мнение  Wink
Да сте живи и здрави! Лошо Няма. Само че понеже това не е редно, по-скоро незаконно, има голяма вероятност много други младоженци, които искат изнесена церемония да нямат това щастие - да им изнесат книгата. Аз към тях се обърнах. Трябва ли това да е повод за трагедия???  smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #414 -: ноември 26, 2012, 19:14:33 »

Не виждам защо да е незаконно, след като кмет на кметство може да те ожени pardon Все пак едва ли всички общини в България имат ритуални зали.

Иначе това изобщо не е трагедия. Ако бяхме в ритуална зала, бих избрала тракийски ритуал, който правят тук в Пловдив. Изключително красив е за мен, а и е интересен за гости от други краища на България например  good
« Последна редакция: ноември 26, 2012, 19:22:18 от Alichka » Активен
tupunci
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #415 -: ноември 27, 2012, 16:52:29 »

Здравейте!
До момента гледах Триадица и Красно село.
Първата ставаше с визията си, втората и с околната среда.
Погледнах обаче и тази на Оборище, но не ми харесва фасадата, макар снимките да би следвало да са в парка.
158 лв. в Красно село, в Триадица 225 май, колко е в Оборище?
Също така какво влиза в тази цена, конкретно глупава книжка и хор спестявали ли сте си?
Благодаря предварително!
« Последна редакция: декември 03, 2012, 22:05:41 от Teo » Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: ноември 27, 2012, 17:30:38 »

Здравейте!
До момента гледах Триадица и Красно село.
Първата ставаше с визията си, втората и с околната среда.
Погледнах обаче и тази на Оборище, но не ми харесва фасадата, макар снимките да би следвало да са в парка.
158 лв. в Красно село, в Триадица 225 май, колко е в Оборище?
Също така какво влиза в тази цена, конкретно глупава книжка и хор спестявали ли сте си?
Благодаря предварително!


За Красно село - ми казаха че си зависело от датата. Тъй като моята била едва ли не официална и много търсена ( първоначално беше 11.05.2013 в последствие стан 19.05.2013 ) не можело да е без хор и когато казах че не искам хор ми казаха че за моята дата това не може да стане и че мога да си избера друга зала в която няма хор и там да си запиша час. Естествено аз си бях избрала вече Красно село и реших че няма да се разправям и си платих 158.00 лв

А и едно лично наблюдение- на Оборище ( тъй като доста години живях срещу залата ) са много кът местата за паркиране, ако това е фактор за теб - а и при лошо време съм виждала как хората седят отвън и тримират под дъжда докато излезе предната сватба  - явно няма къде да се приберат всички. Казвам това защото за мен това бяха причините да се спра на Красно село
« Последна редакция: ноември 27, 2012, 17:34:33 от ELCHOOOOOOO » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #417 -: ноември 27, 2012, 20:33:24 »

Не виждам защо да е незаконно, след като кмет на кметство може да те ожени pardon Все пак едва ли всички общини в България имат ритуални зали.

Иначе това изобщо не е трагедия. Ако бяхме в ритуална зала, бих избрала тракийски ритуал, който правят тук в Пловдив. Изключително красив е за мен, а и е интересен за гости от други краища на България например  good
Кмета има право да те ожени, но в кметството а не на мегдана. Въпроса с изнасянето на книгата е коментиран много пъти. Назад в темата се проведе много сериозна дискусия, със факти и цитати от родното законодателство. Когато споменах този факт, не очаквах спор по тази тема именно поради проведените вече дискусии. Факта, че в някой общини си позволяват тази практика не го прави законно. Не случайно това не е масова практика а само единични случай в определени общини. Та имах в предвид, това че липсата на оригиналната книга по време на изнесената церемония не е болка за умиране и не заслужава вниманието което и се отделя. give_rose
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #418 -: ноември 28, 2012, 10:32:53 »

Здравейте!
До момента гледах Триадица и Красно село.
Първата ставаше с визията си, втората и с околната среда.
Погледнах обаче и тази на Оборище, но не ми харесва фасадата, макар снимките да би следвало да са в парка.
158 лв. в Красно село, в Триадица 225 май, колко е в Оборище?
Също така какво влиза в тази цена, конкретно глупава книжка и хор спестявали ли сте си?
Благодаря предварително!

най-добрия вариант (за мен) е Красно село - залата е хубава, градината наоколо е добра за снимки с гостите и има голям паркинг.
книжката може да я откажеш - преди да си платила - те се опитват да я набутат без да те питат искаш или не.  beating дават ти я "подарък" а после виждаш, че си я плащаш  crazy
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #419 -: декември 02, 2012, 21:48:49 »

tupunci, Красно село е най-светлата и просторна зала! Доброто естественото осветление е важно за снимките ( видео/фото). В Триадица, изобщо липсва такова -а е луминисцентно! crazy Оборище е малко по-добре в това отношение, но пак е леко тъмна. Иначе в парка "Заимов" е супер! Но Красно село е близо до Южния парк - ако искате повече разнообразие. Wink
 Вие имате ли избрано място за фотосесия или става въпрос за снимките с роднини и приятели след сключването на брака? Зависи също и ако имате църковен ритуал, къде ще бъде! "Триадица" все пак е удобна, когато църквата след това е например Св. Неделя - може да се върви пеша и стават готини кадри! good
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines