Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 01:39:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 3-та част  (Прочетена 115558 пъти)
 
Фотография Русинов
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #240 -: април 02, 2013, 12:53:10 »

Благодарим Ви за Вашето мнение,

Вече имам камера лещи и го използвали за известно време.

Аз не искам да бъде основният фотограф - просто искам да се натрупа опит. Не искам пари, аз ще даде на всички снимките, които приемаме за безплатно.

Ето няколко снимки, които взех за жена ми, тук, в София: http://www.digitalrev.com/album?id=18212390

И други снимки (те не са толкова от значение) тук: http://www.digitalrev.com/adrianb/photos

Също така, аз съм съжалявам за българския език - Аз съм с Google Translate всъщност.

Мисля че ще ви е от полза да прочете тази тема:

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,26533.0.html

Успех!  good
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #241 -: април 02, 2013, 12:54:10 »

Единственото положение, при което има добър резултат от използването на втори фотограф, е когато и двамата /тримата или повече/ са един екип с изградени навици и практика.
Във всички други случаи ще си пречат, ще се дублират и ще има изпуснати важни моменти.
Два фотографа не значи два пъти по добри снимки... според мен означава два пъти повече кадри, доста по малко успешни при това.
Това не означава, че господинът не трябва да се развива като фотограф. Но не това е начина...
Обикновенно става като нает и обучен от друг професионалист или от добър приятел.
Също е възможно и "самообучение" с допълнителни курсове и стартиране в този бизнес самостоятелно.
Но прочитайки фразата Google translate разбирам, че най-големият проблем ще му бъде комуникацията.
А без нея нищо нормално няма да излезе... Бърза, ясна и точна комуникация е нужна не само по време на цялото събитие и при предразполагане по време на фотосесиите, но и много преди това.
Въпреки това всеки един човек заслужава пожелания за успех!
« Последна редакция: април 02, 2013, 12:55:51 от KrassyAndreev » Активен
alexb
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #242 -: април 02, 2013, 13:33:58 »

Благодаря ви за вашите съвети.

Не съм съгласен с KrassyAndreev - на моята сватба имахме втори фотограф, който е свободен и в началото, и който ни е дал красиви снимки и работи много добре с главния фотограф.

Вие сте прав, че комуникацията е важна, но ако вие сте втора фотограф в началото това не е чак толкова важно - и повечето млади двойки днес говори английски.

Трябва да се започне от някъде, но защо професионален фотограф някой влак, който ще вземе бизнеса от тях?

Двама фотографи са получаване на различни снимки, по-творчески и други детайли, които основният фотограф можете да пропуснете.
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #243 -: април 02, 2013, 14:01:54 »

Всеки има право на мнение...
Както и всеки има своите критерии за добро и красиво в сватбената фотография.
И в края на краищата риска и преценката остават в младоженците.
Толкова неща от кухнята на фотографията има, за които или не се говори тук, защото е неудобно, или прераства в спор между професионалисти и бъдещи/бивши младоженци, че за кой ли път тези теми биват разчиствани и блокирани.
Лично аз снимам с отработен екип и само един единствен път се съгласих по молба на агенцията, с която работя да поема втори фотограф, който иска да си направи портфолио и с който не съм снимал заедно и нямам информация за начина му на работа.
И последен!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #244 -: април 02, 2013, 14:04:58 »

Всеки е почнал от някъде girl_wink Не ми се четат последните страници, защото не мисля, че ще прочета нещо смислено, но пък това, че някой вече е доказан не означава, че се е родил такъв girl_wink  Казвам какво мисля, така че никой да не се чувствам длъжен с мнението ми smile
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #245 -: април 02, 2013, 15:03:39 »

...
Това не означава, че господинът не трябва да се развива като фотограф. Но не това е начина...
Обикновенно става като нает и обучен от друг професионалист или от добър приятел.
Също е възможно и "самообучение" с допълнителни курсове и стартиране в този бизнес самостоятелно.
...

Понеже Casky ме е заинтригувала като човек още когато се регистрирах в този сайт, си позволих да се самоцитирам, специално за нея Wink
И също ще добавя нещо, което рискува да разбуни духовете в тази тема. По повод "доказаните" smile
Убедих се, че най-добрите сватбени фотографии, които ме карат да изтръпвам като ги гледам не са на доказани професионалисти в бранша с много сватби, а на доказани художествени фотографи с опит И в сватбената фотография.
И има много разумни причини това да е така...
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: април 02, 2013, 17:13:08 »

Ето една интересна снимка


* 93wGKcby7gs.jpg (31.2 KB, 554x369 - видяно 218 пъти.)
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #247 -: април 02, 2013, 17:25:13 »

Надявам се че не е грешно да я постна тук, но ето и в БГ-вариант тази снимка  smile http://www.facebook.com/photo.php?fbid=497434940275320&set=a.372754286076720.92718.169283093090508&type=1&theater
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #248 -: април 02, 2013, 17:47:35 »

Ето една интересна снимка
Това се прави супер елементарно girl_wink Само ти трябват три кадъра "в крачка" и се наслагват smile
Активен
KrassyAndreev
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 179



« Отговор #249 -: април 02, 2013, 17:54:39 »

Трудното е да се сетиш  pleasantry
Много често гледайки нещо просто, но гениално измислено си казваме - я, че то много елементарно!
Обаче ако някой ден се наложи да тръгнеш от БЯЛ ЛИСТ и разбираш трудността на съзиданието.
А иначе всички български фотографи гледат хиляди западни фотоси и реализират много от идеите там.
В което от друга страна няма нищо лошо, защото тази идея може да е позната, експлоатирана, дори клише в очите на другите фотографи в бранша, НО е уникална и мила в очите на младоженците.
На тях им е все тая дали тази идея я практикуват в Масачузетс или Халкидики...
...
Понякога е много по-трудно да направиш малко, но истинско с хората, които снимаш и да видиш блясъка в техните очи, отколкото да направиш нещо, за което ще ахкат всички твои колеги, но младоженците ще се споглеждат очудено що за фотография е това.
В стремежа си да бъдат оригинални и нестандартни, много фотографи преминават една нормална граница на възприятие, все едно са на състезание помежду си, а не да спечелят сърцето на хората, които снимат.
Уливат се в странности, широки ъгли, дефокуси, ефекти, правят по скоро демонстрация на техническите си възможности и опит, но загърбват емоцията и посланието в кадъра.
« Последна редакция: април 02, 2013, 17:57:27 от KrassyAndreev » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #250 -: април 02, 2013, 18:10:55 »

Понеже Casky ме е заинтригувала като човек още когато се регистрирах в този сайт, си позволих да се самоцитирам, специално за нея Wink

Трогната съм и се радвам, че и други са на подобно мнение...т.е. не ме линчуваха pleasantry

Относно трите кадъра - ей затова не искахме да даваме много пари, за да ми правят нещо на комп girl_wink Относно поглед на фотографа съм съгласна smile
« Последна редакция: април 02, 2013, 18:13:32 от casky » Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #251 -: април 02, 2013, 18:26:39 »

В стремежа си да бъдат оригинални и нестандартни, много фотографи преминават една нормална граница на възприятие, все едно са на състезание помежду си, а не да спечелят сърцето на хората, които снимат.
Уливат се в странности, широки ъгли, дефокуси, ефекти, правят по скоро демонстрация на техническите си възможности и опит, но загърбват емоцията и посланието в кадъра.

Добрите професионалисти със собствен стил съумяват да съчетават техническите умения при използването на различна техника - било широкоъгълни обективи, било нужната диафрагма за постигане на по-голяма/по-малка дълбочина на рязкост - де-/фокус (и нужните теоретични изисквания - защото има правила, които следва да се спазват .. стига да ги знае човек и да умее да ги прилага) и таланта си. Понякога нарушаването на правилата се прави умишлено, но с цел на постигане на определен краен резултат. Не винаги и в изобразителното изкуство дадена творба е харесвана от всички, но не пречи да е обект на по-висока оценка и внимание. А и в крайна сметка авторът го прави първо заради собствения си усет и удовлетворение.

Разбира се всеки, който няма нужната теоретична подготовка за основа, колкото и практика да има зад гърба си, си остава за определени неща на едно сравнително посредствено ниво.
въпреки това, не пречи всеки един да експериментира и да търси различната гледна точка, нестандартното изпълнение и идея, която ще го отличи от останалите.
Сами знаем, че никой не се ражда научен, но в опитите човек развива уменията си.
Иначе защо тогава скачаме на хора, които изявяват желание безплатно да се включат като втори фотограф към даден доказан професионалист, за да се учат и трупат опит?!
Но като цяло тепърва има какво да се учим - и професионалистите в бранша, и крайния клиент като очаквания и създадени условия (младоженци/фотограф - отношение, време и място), които оказват съществено влияние върху крайния резултат.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #252 -: април 02, 2013, 18:32:55 »

Аз лично не харесвам в този бранш това, че се наслагва нещо, което на мен не ми трябва girl_impossible От сорта на обработени снимки?!? И друг път съм го казвала - като искам ще си ги обработя сама, а и не симпатизирам на обработени кадри, а на уловен импулс. За мен това е добър фотограф, който хваща момента, не който знае фотошоп и прочие. Търсихме това и платихме за това, като не ми трябват обработки не искам да плащам за тях, за да ми стоят в някоя папка, а често се "предлагат" в пакета т.е. ми се "натрисат" с извинение... girl_wink

И какво значи - ама те са двама фотографи и за това е толкова? Т.е. аз не мога да избера какво искам, а задължително трябва да платя за двамата.... nea
« Последна редакция: април 02, 2013, 18:36:39 от casky » Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: април 02, 2013, 18:43:30 »

Аз лично не харесвам в този бранш това, че се наслагва нещо, което на мен не ми трябва girl_impossible От сорта на обработени снимки?!? И друг път съм го казвала - като искам ще си ги обработя сама, а и не симпатизирам на обработени кадри, а на уловен импулс. За мен това е добър фотограф, който хваща момента, не който знае фотошоп и прочие. Търсихме това и платихме за това, като не ми трябват обработки не искам да плащам за тях, за да ми стоят в някоя папка, а често се "предлагат" в пакета т.е. ми се "натрисат" с извинение... girl_wink
Casky, не всички могат да си обработят сами снимките по подходящ начин, даже може би такива клиенти сте по-скоро рядкост. Съгласна съм, че няма лошо фотографите да бъдат достатъчно гъвкави в това отношение и да предлагат различни пакети.
Аз пак бих избрала обработени снимки   pardon
Активен
Фотография Русинов
Ентусиаст
**
Публикации: 57



« Отговор #254 -: април 02, 2013, 18:45:25 »

Аз лично не харесвам в този бранш това, че се наслагва нещо, което на мен не ми трябва girl_impossible От сорта на обработени снимки?!? И друг път съм го казвала - като искам ще си ги обработя сама, а и не симпатизирам на обработени кадри, а на уловен импулс. За мен това е добър фотограф, който хваща момента, не който знае фотошоп и прочие. Търсихме това и платихме за това, като не ми трябват обработки не искам да плащам за тях, за да ми стоят в някоя папка, а често се "предлагат" в пакета т.е. ми се "натрисат" с извинение... girl_wink

И какво значи - ама те са двама фотографи и за това е толкова? Т.е. аз не мога да избера какво искам, а задължително трябва да платя за двамата.... nea

Обработка не е синоним на нещо изкуствено.До колкото разбрах имате в предвид, че харесвате репортажни кадри, но дори репортажните имат нужда от обработка.Ефекта на спонтанно уловения момент няма да е толкова силен, ако цветовете са гадни, кадъра е прекалено тъмен или лицето изразяващо чиста емоция е в силна сянка.По отношение на ретуш на лице, прилагане на различни филтри и ефекти, постановъчни кадри и т.н..Всичко е въпрос на вкус и никой не налага нещо на клиента против волята му.  smile
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines