Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 01:01:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи - 3-та част  (Прочетена 108795 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: януари 07, 2013, 17:31:24 »

Сватбени фотографи - 2-ра част

Моля ,всякакви междуличностни спорове ,които не са от полза на бъдещите булки и разводняват темата да не бъдат поддържани
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #1 -: януари 07, 2013, 18:02:22 »

ЧНГ , желая на всички потребители много щастливи мигове през новата година. Не очаквах, че еидн линк ще предизвика такава дискусия. Призовавам колегите ( явни и скрити) , моля сдържайте се, нека форума бъде полезен за всички. В последните 3 страници е писала само една булка, всички останали са колеги !!!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #2 -: януари 08, 2013, 01:17:50 »

Честита Нова Година и от мен! Аз съм въпросната булка и очаквах някой да каже колко е "малкото", което болшинството плаща от ваша гледна точка. Защото съм убедена, че това ще е интересно не само на мен, а и на другите булки. Аз за нас мога да кажа, че това което дадохме беше доста над предвидениия бюджет, въпреки това ги дадохме. Така, че наистина ми е интересно колко е малкото.

П.П. Освен всичко останало, което написах дадох и мнение за фотограф, но това остана незабелязано. Явно и въпросния фотограф е "назабелязан"... Защото съм убедена, че не е така...
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #3 -: януари 08, 2013, 03:24:11 »

 :offtopic:Аз пък се надявах спора да се прекрати, не да тръгва отново. За едни много, за други малко, всеки си има собствено измерение.Там където измеренията се пресичат има сделка. Всичко друго е празни приказки. Ламборджини и Ролс Ройс правят много хубави коли. Това , че аз не мога да си ги позволя, не ми дава право да обиждам , нито пък дава право на производителя да ми се присмива, че имам "малко" за да ги искам . В резултат от което карам 18г. Форд, а жена ми 10г. Рено и всичко си е на мястото. Пуснах линка умишлено, защото е крайно време да разберете, че за тези разговори е нужна етика, с каквато  повечето от съфорумците не разполагат. В един от първите ми постове преди 3 г. е "блага дума железни врати отваря"! Старайте се всеки път когато нещо не ви изнася да подхождате интелигентно и дипломатично и ще постигнете много повече, отколкото с обиди и цигански пазарлъци. Да не мислите, че сме слепи?!? И ние виждаме , че ви се струва скъпо, на нас живота ни се струва точно толкова скъп и тежък , колкото и на вас. И ние ходим по земята и по магазините, живеем като вас в панелни жилища в крайни квартали или в малки градчета, че даже и на село!Аз не познавам такъв дето парите му стигат и живота му е рай, но ако все пак съществува, ще се радвам да почерпи.
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 08, 2013, 09:51:22 »

Цък, булките станахме две в последните мнения ... така че не съм скрит фотограф държа да го отбележа...фотографията ми е хоби smile

И за да не е съвсем офтопик blush
За нашата сватба избрахме Алекс Митев от Бургас - но ще го коментирам като мине сватбата и видя резултата, защото от една среща с него нямам какво толкова да кажа.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 08, 2013, 11:15:43 »

Аз пък още от първата срещабях сигурна, че нашия фотограф ще е човека! Даже не очаквах такова страние за тези парички. Не че са малко за мен, но пък за сметка на това станахме рекламни лица на студиото за известно време!  Bravo
Но за да се получат хубави снимки процесът трябва да е двустранен. Ако видите следсвадбената фотосесия - изглежда чудно, обаче краката ме боляха от катерене на стълби и тичане по полето, а то фотографите пот се лееше!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #6 -: януари 08, 2013, 13:37:12 »

Deliysky  не искам да споря, просто исках да разбера кое е малкото през вашата призма.
Ще дам конкретен пример с нас. За услугата, която ни предлагаха искаха 1070 лв - това е фото плюс видео. Много ни хареса, но за нас това си беше доста, което явно е към малкото. Но пък в ресторанта, в който бяхме имаха договор с това студио и ни направиха 30% отстъпка, така в крайна сметка с оувъртайма платихме 850. Не съм казала, че не ги заслужават (говоря за тези, които съм видяла) и че ако съм имала е нямало да дам и без отстъпката, просто за нас това вече беше много и ако нямахме опцията с намалението нямахме възможност да се спрем на тях. С никой, с който сме се срещнали не сме се циганяли - то или ти допада всичко, или не. От другото смисъл няма. Но пък с доста хора сме се срещнали, защото след личния контакт много неща могат да се променят, колкото и да ти харесва професионализма му по принцип.
Иначе от нашия фотограф сме очаровани и си заслужава всяка стотинка от пълната цена, че и повече. И аз като punk_girl123 мога да кажа, че даде всичко от себе си, както и видео оператора и то беше доста повече отколкото изобщо сме очаквали. Даже в края като си тръгнаха ми беше супер гадно, че забравихме да им кажем да останат като гости, защото за целия ден с тях наистина се сприятелихме. Но пък от всичко, което се случваше го пропуснахме... Мисля, че това също е доста важно нещо, на което булките трябва да обръщат внимание при избора си - тези двамата са с вас през цялото време, целия ден, така че ако не ви допадат като хора ще си е цяло мъчение.
Вярно е, че снимките са много важни, защото само те ни остават, но пък без всичко останало и сватба няма да има и какво да се снима...за жалост факт. Определено и в София цените са по-скъпи, защото там стандарта е съвсем различен, така че и това трябва да се има в предвид като се говори според мен.

П.П. Гледала съм ваши снимки на една булка тук и наистина мога да кажа, че са доста добри. От фотография нищо не разбирам, за мен е това, което виждам - или ми харесва, или не...така че и през моя невеж поглед са ми били съвсем различни изискванията като съм го избирала, отколкото примерно са вашите или на булка, която се занимава с това...Хубав ден!
« Последна редакция: януари 08, 2013, 13:48:42 от casky » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #7 -: януари 08, 2013, 14:37:18 »

Виждаш ли, сама казваш, за вас е малко за нас е доста, въпрос на измерение и възможности. Ние платихме - 1500евро за фотограф и около 1000лв за видео. Много или малко? И на мен ми е много, да спор няма но........ виж снимките. За сметка на това платихме малко за ресторант и украса. Всеки има приоритети и ги разпределя.

http://www.mywed.ru/forum/all/view/33134/
« Последна редакция: януари 08, 2013, 14:59:29 от Deliysky » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #8 -: януари 08, 2013, 14:50:14 »

Ами честно казано, аз тези ги харесвам повече smile
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151142659141434&set=pb.278773366433.-2207520000.1357649104&type=3&theater
Ето и тази
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151133002271434&set=pb.278773366433.-2207520000.1357649104&type=3&permPage=1

Но както казах това е през моите очи, а аз от фотография нищо не разбирам...или ми харесва, или не. А, и не харесвам ретро снимки, въпреки, че май са хит smile

Абе всъщност каквото и да си говорим за всеки влак си има пътници и всеки си вижда нещата през неговите очи, така че всичко е много относително smile Наистина е важно хората да отидат и да видят, защото нещо, което на мен не ми харесва на тях пък може страшно много да им хареса...както и обратното smile А най-важното е клиентите да са доволни, не какво мислят всички останали smile
« Последна редакция: януари 08, 2013, 14:51:55 от casky » Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #9 -: януари 08, 2013, 20:40:14 »

Момичета, единствения съвет, който бих искала да дам на тепърва избиращите булки, е да избират със сърцето си. Сватбата е събитие, което се случва веднъж в живота (всички мислим така)... Събитие, което трябва да оценим дълбоко по своята същност. Ритуал, в който сливаме живота с любимата си половинка, който остава незабравим спомен. Точно заради това винаги съм мислела, че фотографа е един от най-важните професионалисти, защото именно снимките запечатват онези така съкровени моменти, които след 50 год. ще споделяме с внуци и правнуци! Благодарение на снимките ще си спомняме позабравени моменти, и ще се шегуваме с отлетялата младост. А преди това ще се "фукаме" напред-назад каква сватба за чудо и приказ сме вдигнали Wink
И за да завърша все така позитивно... Като остареем сигурно в очите на същите онези правнуци ще изглеждаме така:
Активен
inkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #10 -: януари 09, 2013, 20:22:04 »

Здравейте!

Има ли някой впечатления от Вълканов и Балевски? Ще се радвам да споделите мнението си, защото това е най-трудния ми избор при организацията..

Поздрави heart
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #11 -: януари 09, 2013, 21:15:30 »

Аз препоръчвам втория. Но да отбележа, това е мое лично мнение! А иначе по темата - ако не можете да намерите разлика между двамата, то въпросът е безмислен. В смисъл, снимат в съвсем различни стилове. А както бях писал неколкократно, при избора на фото и видео Вие плащате най-вече за стила. Това е моето мнение от професионална гледна точка.
« Последна редакция: януари 09, 2013, 21:17:50 от Deliysky » Активен
inkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #12 -: януари 09, 2013, 22:01:41 »

Благодаря за отговора, прав сте, че не разбирам много от фотография и техники на снимане..Но тъй като знам, че и двамата са добри, по-скоро ме интересуваше като хора и професионалисти дали са ок..Тъй като това също е много важно..На моя приятелка на сватбата фотографката и отказваше да снима определени ключови кадри, защото не и допадали, което за мен е абсурд  NO
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #13 -: януари 09, 2013, 22:38:22 »

  inkata, както многократно е давано като съвет, уговори си среща и с двамата, поговорете си и прецени кой от тях е "твоя човек". Ако нямаш възможност за лична среща, опитай с разговор онлайн. Но никой по-добре от теб самата няма да ти каже кого да избереш  smile
Активен
djdimi
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 361


dimifoto.weebly.com


« Отговор #14 -: януари 09, 2013, 22:44:06 »

...На моя приятелка на сватбата фотографката и отказваше да снима определени ключови кадри, защото не и допадали, което за мен е абсурд  NO
Абсурдно е да откаже да снима, особено "ключови кадри, защото не и допадали".Всеки фотограф може да изрази мнение, да сподели вижданията си за естетика, художественост и технически подробности с младоженците (или модела) , но да откаже да снима...Като възложители, които си плащат, младоженците имат право да изискват коректно изпълнение на договора, а тези неща се обсъждат и описват в сценарий, доста преди самото снимане, т.е. преди сватбеното тържество.
« Последна редакция: януари 09, 2013, 22:45:48 от djdimi » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines