Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 13:09:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 15  (Прочетена 225262 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« -: юни 26, 2012, 13:05:04 »

cook cook cook Torte Torte
Добре дошли в новата ни темичка.
В нея ще споделяме вкусни рецепти и ще готвим заедно.
Нека не забравяме и старите теми в които се крият много вкуснотийки.
Torte Torte cook cook cook

Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юни 26, 2012, 14:41:35 »

Гучи,заинтригува ме  с тези надупени картофи и  ветрила.

И  аз  готвя  такива  неща.Мойто  мъж  не обича  риба,а  мръвки,а  на мен  в  тези  жеги  нищо  такова не ми се  яде.Изредих  всякакви панирани хапки,чушки,сиренца  ,кашкавалчета и  т.н.,а и ми се  струва много  рано  да  ги правя пак. Girl_sing
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 26, 2012, 14:45:29 »

надупените картофки са супер лесни и много вкусни.
Взимаш около килограм пресни картофи/средни като размер/ и ги измиваш/без да белиш/
В една тава сипваш олио.Слагаш шарена сол,малко червен пипер,малко черен пипер,малко сол.
Разрязваш картофките на половина.И ги слагаш с отрязаното надолу.
Доливаш около един пръст вода в тавата и слагаш във фурната.Готови са като се запекат отгоре и почнат да се отлепват отдолу/горе долу/.
Моя мъж си облизва пръстите,а е толкова лесна рецептата.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юни 26, 2012, 14:47:55 »

за картофените ветрила довечера ще ти пусна рецепта.Ето ти снимка-макар и доста старичка.
« Последна редакция: юни 26, 2012, 14:49:58 от gucci » Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 26, 2012, 14:53:34 »

ахаааааааам ,надупените значи ги  правя и  аз,само,че им  викам  печени,а  тези  ветрилца изглеждат мнооооооого  вкусно.Благодаря give_rose
Активен
beboranka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #5 -: юни 26, 2012, 15:20:13 »

Бамсе, аз правя ветрила и от тиквички и патладжани. Нарязваш по дължина на парченца по около 1см, но не до края. Слагаш всяка тиквичка във фолио поръсено с малко олио, и в получените процепи редиш кашкавал, пушено месце, доматче поръсваш със сол и завиваш във фолиото.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юни 26, 2012, 15:25:55 »

още  довечера  ще  бъде изпробвано
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юни 26, 2012, 21:41:17 »

запис да ви следя smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #8 -: юни 26, 2012, 21:45:40 »

Да споделя, че изпробвах рулото от тиквички. Моя мъж дето тиквички не яде си го изяде с удоволствие и питаше за още smile Гениално е и е супер лесно!

Само дето като първи опит и след работа - на нищо не приличаше ( забравих да омазня хартията за печене  beating ) и няма снимка тоя път smile
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юни 26, 2012, 22:43:22 »

Много хубави рецепти , аз ветрилца не съм правила , но може скоро да ги пробвам.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юни 27, 2012, 10:29:14 »

Аз снощи правих  едни  тиквени  рулца със сиренце,яйце  и  кайма    + доматче,много ми  харесаха,ама мойто мъж  каза да не му  правя повече..Хич  не  си пада по  екстремните  вкусове,а аз  толкова да  харесвак  шашави неща :girlsigh:Умирам за индийска  кухня
Ако някой  иска мога да  дам  рецепта  за  бамя с  домати:)
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: юни 27, 2012, 11:39:56 »

bamce ако не те затруднявам ще напишеш ли някоя рецепта  от индийската кухня , иска ми се да опитам нещо ново.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: юни 27, 2012, 13:53:19 »

С  най-голямо удоволствие:)
Нещо,което  си правя  често,защото  в къщи  само  аз  го  ям,бамя  с  лук и  домати или  Бинди  допиаза:)(Преди  мнооого  години  работех  в  индийски  ресторант)
ПОвечко  лук,нарязан  на полумесеци,се  запържва  лекичко,към  него  се прибавя бамята,аз  използвам  замразена,също  да поомекне,ливвам 1/2  буркан  доматки ,или  зависи колко  сос  искам,оставаям да  къкри.Междувременно слагам  джинджър,куркума,кориандър,черен пипер,малко индийско орехче,ако имам слагам  грам масала(има на  женски пазар  в  арабските  магазини).Оставям  да  си къкри  докато  не се  сгъсти  сосчето.Забравих  да  кажа,може  да  се  сложи  в  началото да  се  запържи леко и чесънче,заедно  с лука.Аз  обичам да  прибавям  около 3-4  люти чушлета нарязани на  ситно и отново  запържени  в  началото.Чушлетата  са  пожелание,кой  колкото  носи на люто,може и  без  него,но  аз  обожавам  люто:)

Друго,което правя е пиле  със  зеленчуци и  сметана или само  зеленчуци или  само  пиле,кой  както  си иска:)

Ако  ще  е  с  пиле - пилето  се  нарязва на  парченца,остава  се  да  къкри  на котлона  с  малко  доматки и подправки на  око(по избор от  горните,или  същите,аз  ги  слагам както ми  дойде  от  вътр,основните  са  джинджър,масала,чесън,люто,кориандър,кардамон,може  тук  листо д афинов лист)Та  пиленцето  се оставя да  къкри в  този  сос.В  тиганче запържваме  зеленчуците, (микс),слагаме  от получилото  се пиленце и  сосче,ако  искаме повече  сосче слагаме още  доматки или  при пилето  слагаме  повечко доматки,оставяме  малко  да покъкри,прибавяме  накрая сметана,разбъркваме  още маалко и  после  дегустираме.
 Оризче  -  в  тенджърка запържваме кардамон,черен пипер  на  зърна,дафинов лист,прибавяме  ориза,наливаме  вода и  оставяме  да  къкри,докато  се  свари,не  се  бърка и  загаря:)После  взимаме  тиганче слагаме стафиди,сушени плодове,ядки,леко  ги  запържваме,прибавяме  от  ориза,разбъркваме няколко  пъти и  готово.Обичам  смесицата  от  този  ориз  и ястията по  горе.
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юни 27, 2012, 13:55:44 »

Последно:) Маринати за месо - кисело мляко,куркума,черен пипер и каквото ми  видят очите от набора  с подправки(т.е. масала,кориандър и  т.н) всичко  овалвам  заедно и кисне  за  няколко  часа,после  пека.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юни 27, 2012, 14:14:10 »

Благодаря много , ще ги опитам .
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines