Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 17:29:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМ  (Прочетена 98956 пъти)
 
mademoiselle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 224


http://yordanovphotography.com


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юни 10, 2011, 08:33:24 »

miroslava_z, мисля, че повече няма да ми се налага да ходя по тези комисии. В случая моят АГ ми написа болничен за 7 дни, но след това излезна в отпуск и нямаше как да ми го продължи, ето защо ме препрати към комисия. Процедурата уж не изглежда кой знае какво - отиваш при съответния доктор, той може дори да не те прегледа, взима ти картона и ти пише един болничен. Моята свеки е ДжиПи, тя разговаря най-напред с комисията от нейното ДКЦ, да ме прегледат - те отказаха! Обади се в 7-мо ДКЦ на нейна позната и тя й заяви, че щом не си следя бременността при тях няма да ме приемат  crazy и накрая се свърза с кукувицата, която "ме прегледа"  pleasantry то не бяха уговорки, то не беше чудо. Аз като отидох при нея, не стига, че чаках повече от час пред кабинета (с контракции) ами накрая й обяснявам, че е разговаряла със свеки за болничния и тя "А, така ли, ами аз не си спомням!". Ето защо мразя държавните ДКЦ-та. Предпочитам да си плащам на частно и да получавам адекватно отношение, да се чувствам, като истински пациент, а не като натрапник, който им обърква целия работен процес. Ама какво ли се ядосвам и аз, моята работа е свързана с държавните институции и постоянно ми се налага да ходя по разни министерства, там е същата история - като те видят и започват да пуфтят, да недоволстват, да ти се карат защо си отишъл точно сега....ясно ви е за какво става въпрос pardon
Активен
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #106 -: юни 10, 2011, 08:47:09 »

rosit@ радвам се, че при теб всичко е наред с бебо:)

Аз да споделя с вас, че още от самото начало на бремеността съм със пъпки по лицето и деклотето. Но не съм ги третирала с нищо, имам едно лекарство, с което се мажех преди това / Зинарит / но реших, че ще е по- добре да не се мажа сега, защото не знам дали ще е добре за бебето. Вие да препоръчате нещо?

Искам да попитам на някоя от вас почнаха ли да се подуват краката? Аз по цял ден съм в седнало положение и лошото е, че няма къде да си ги вдигна и направо са ми като окапали! Вечер като се прибера си пускам студени душове и ги качвам на високо, ама не е ли рано за тия работи?
Активен
miroslava_z
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23


« Отговор #107 -: юни 10, 2011, 09:03:06 »

 Мдддааа, гадните институции... Вчера и в РПУ-то сякаш им бях досадила... Ама и мен как не ме срам да ида в 14ч. Факт е, че не си ли плащаш, няма отношение, за съжаление.  sad
 sEniOriTa, и аз имам проблеми с лицето... Но пък ми се струва, че винаги става покрай датата, на която обикновено ми е бил цикъла... После пак отшумяват. Според козметичката ми, може и от слънцето да е, така че задължително си вземи някакъв слънцезащитен крем, ако нямаш, разбира се. А относно краката, моите май сдават багажа като прекаля с разходките в жегите. Иначе се препоръчва поемането на повече течности, по-малко солени храни, да не се седи трърде дълго в седнало положение, но и същевременно не бива и твърде дълго да си прав.
 А да ви питам как сте с килограмите? Аз в началото уж много не наддавах, ама сега май по-бързичко взех да качвам. Вече съм +5кг.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: юни 10, 2011, 09:11:43 »

Здравейте и от нас мамииииии! tease
mademoiselle дано наистина повече не ти се налага да ходиш по тези комисии! give_rose
sEniOriTa моите още не се подуват,но наистина е много кофти да си по цял ден седнала,защото така отичат и е неприятно все пак.Дано успееш да намериш все пак някакворешение.Иначе и аз си имам пъпчици по лицето и много ме е яд.Тъкмо се поизчистя и се появяват наново.Но и аз като miroslava си мисля,че се засилват около датат на цикъла ми.
miroslava_z недей ми споменава само за тези кг,че ми е болна тема. cray Според тегленето ми в Англия и тук сега като се тегля излиза,че съм качила едва 3.5кг и ми е много притеснено.Страх ме е да не губя кг,понеже аз много трудно качвам кг и сега предимно обичам да си похапвам таратор,салатки,плодове...ей такива неща.Майка ми ме успокоява,че може би е от жегата и дано занапред се нормализират нещата,но на 14ти,когато съм на ЖК пак ще попитам доки какво да правя,че не мисля,че е нормално. cray
Активен
miroslava_z
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23


« Отговор #109 -: юни 10, 2011, 09:40:03 »

Спокойно, rosit@, като гледам подписа ти, си в 16-17г.с., в тия седмици и аз бях наддала само с толкова. С разликата, че хич даже не ми е било болна тема, а се радвах. Обаче последния месец само имам +1,5-2кг, затова и казвам, че сега изведнъж взех да напредвам бързо, бързо. Все пак като гледам по калкулатор, съм в норма.

http://www.bebeimama.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%BE.html

А няма да ти кажа, че моя позната, първите месеци сваляше, след това успя да качи малко и в крайна сметка за цялата бременност качи 7кг и роди хубаво и здраво момиченце. Не мисля, че имаш поводи за притеснение.  good
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юни 10, 2011, 09:52:48 »

Благодаря ти много miroslava_z! give_rose
Според калкулатора съм точно на долната граница на нормата,но пак не ми е много успокояващо,но...може пък от следващия месец да ми дойде апетита и то с пълна сила. blush
Другото,което ми прави впечатление е,че от лявата страна на корема като легна по гръб има една твърда,продълговата издутинка и все си мисля,че е бебо,но от няколко дни не се е променяло и док и тя нищо не ми каза... tease Иначе по корема ми се появяват ситни пъпчици и четох,че това може би е от жегите и често срещано при бремнни...все едни такива странни неща се случват при мен...както и няколкото червеникави храчки,които имах и ми казаха,че са или от венците или от носа,което също ми е странно,но явно моята бременност е от странните! blush
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: юни 10, 2011, 11:40:17 »

Роси, не искам да съм груба, но ми се иска да те посъветвам нещо, а избора дали да го прочетеш оставям на теб.
Бебето ти е около 15см и едва ли като легнеш по гръб може да се види издутина от него. Недей да си търсиш постоянно симптоми и после да прекарваш с часове четене из интернет какво би могло да бъде това или онова. Лято е , топло е, влажно е, на много хора това им се отразява- пъпки, подутини, сърцебиене и какво ли не. Доктора при последния ти преглед е казал , че си напълно здрава и всичко е наред, приеми го и недей да се вталясваш за най-малкото нещо. И ако сега се научиш на това,  ще ти е много по лесно, когато бебето се роди и когато притесненията се умоножават по 100 или повече.
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: юни 10, 2011, 13:17:26 »

Gery79 за мен не си никак груба и това не ми го казват за пореден път!За издутинката мога да го потвърдя и със снимка,а и док самата тя го видя.А за червеникавите ми храчка съм убедена,че всяка една от вас би се притеснила от какво може да са и т.н. Имам си и друг проблем,който ме кара постоянно да съм така наблюдателна със здравето ми и това на бебето и дори вече съм го споделяла тук във форума.Ако наистина на всички им е писнало да слушат моите оплаквания и радости няма проблем-ще ги разбера!
      http://imageshack.us/photo/my-images/594/photo0044k.jpg/
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #113 -: юни 10, 2011, 14:08:55 »

Момичета, тези килограми, които казвате за вашите седмици не са малко. Имайте предвид, че последните месеци се качва най-много,после ще ни е много трудно, ако сме наддали много, аз мисля да не качвам повече от 7-8 кг до края, всеки ден се меря и съм много стриктна, сега съм свалила 3 кг откакто забременях, а ми дава, че трябва да съм качила ок. 2  pardon. Сезонът сега е благоприятен, повече плодове, зеленчуци, разходки  Yes
Роси, вярно е по издуто от едната страна, но трябва ли да е симетричен корема? Ще потърся информация.
Сега прочетох и за болничните нагоре и се наплаших и аз с тия болнични. Първият път само написаха, нито са ме питали нещо, нито са ме преглеждали, ще видим сега как ще е.
« Последна редакция: юни 10, 2011, 14:25:27 от uliaulia » Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: юни 10, 2011, 15:11:56 »

Роси, с думите си исках само да те предпазя от стреса, който те чака ако продължаваш така. Дай си малко почивка и гледай да не задълбаваш така. Всъщност не почивка си дай ами обратното.Ще видиш как няма да имаш време да си мислиш или пък да четеш каквото и да било. Но стига сме разводнявали темата, след като не съм аз единствената , която те е посъветвала така , значи все пак има малко истина в думите ни.
Активен
miroslava_z
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 23


« Отговор #115 -: юни 10, 2011, 15:23:07 »

Е чак пък да не са малко... И какво означава, че последните месеци се качва най-много. До края има 4 месеца, за които се препоръчва по 2кг. на месец и ако продължавам да се движа в границите на нормалното, това би означавало +13кг. на финала. Не мисля, че е много. Има мами, които качват по 25-30кг - това вече е много. Да не говорим, че е по-важно всичко да е наред и да гушнем здраво и хубаво бебе, а килограмите се свалят.  smile

Все пак всичко си е индивидуално и както пише в статията по-долу зависи кой с колко е стартирал.

http://www.lekar.bg/news-43/info-441
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: юни 10, 2011, 16:22:42 »

Ей момичета ето ме и мен след дълго отсъствие. днес си взех и последния изпит за тази сесия  danceg
А относно килограмите аз съм на -8, но нали съм доста пълничка и не ми личи сваленото, а и то с това повръщане как няма да сваля bad
Иначе и на мен ми излизат едни гадни пъпки по лицето, но и аз не ги третирам. Според бабите мамите на момиченца погрозняват защото щерките им взимат красотата pleasantry
На мен все още не са ми казали пола на бебчо и аз много се дразня, и сега чакам с нетърпение да ходя на 3D за да разберем пола, иначе доки ми каза че бебчо се развива много добре и върви едро бебе  yahoo
Роси мила и аз като теб много се притеснявам и все търся симптоми, не се притеснявай всичко ще е наред и с бебчо и с теб и няма и да усетим кога ще ги прегръщаме Momy
та това засега обещавам вече редовно да пиша
« Последна редакция: юни 10, 2011, 16:24:26 от radi. » Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: юни 10, 2011, 16:36:38 »

uliaulia и аз като тебе се меря всеки ден ама май за психиката ми не е много благодаприятно. crazy Аз и идея си нямам какъв трябва да бъде корема,ако намериш нещо по въпроса моля те сподели! blush
Gery79 много добре разбирам твоите намерения и намеренията на всички около мен.Надявам се скоро да се поуспокоя,а може би и след следващата ЖК! girl_wink
miroslava_z и аз я четох тази статия и по изчисления трябва да кача между 12-16кг,но и идея си нямам как ще се получи това,след като наблягам повече на плодове,зеленчуци и разходки! pardon
radi. много се радвам да те видя отново сред нас и дано вече си по-редовна.А за това повръщане не ти ли предписват нещо.И при мен според бабите ще е момиченце,но да видим какъв ще ни е късмета! blum
А вие как сте с кръвното?
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: юни 10, 2011, 16:50:39 »

Роси предписаха ми хомеопатични свещички, но определено нямаше резултат, аз спрях да повръщам като влезнах в петия месец
иначе моето кръвно е 120/80
аз да ви питам вие имате ли стрий на мен ми се появиха по корема и днес си взех ето това http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8750&cat=57 дано подейства
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юни 10, 2011, 18:40:05 »

radi. радвам се,че вече това повръщане е изчезнало! Bravo Аз все още несъм се обзавела с екстрите наречени стрии,но и нямам голямо желание де! blush Дано това мазило ти окаже ефект върху стриите и повече не ти излизат. give_rose
Моето кръвно си варира ниско,но аз и преди тва си бях така,така че на това поне не обръщам голямо значение,но тази вечер ме навестиха,като че ли и киселините ама да видим дали ще ми се размине! tease
Лека и спокойна вечер на всички!И един спокоен и чудесен уикенд ви желая! give_rose
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines