Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 00:51:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 19 част  (Прочетена 171565 пъти)
 
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: февруари 03, 2011, 00:21:13 »

Момичета аз да ви питам нещо , ще ме извините ако го има този отговор , но аз поне не го видях и за това.Какви трябва да са стойностите на БТ по време на  овулация и едни и същи ли се задържат ,когато вече има бременност?
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: февруари 03, 2011, 07:27:23 »

plamak_, да, температурата се задържа долу горе една и съща - около и над 37.0 градуса и е показателна за овулация и евентуална бременност, ако БТ се задържи висока поне 16 дни след преполагаемия ден на О. и се задържа с тези нива някъде до към 3тия месец от бременността, когато функцията на ЖТ отслабва и се компенсира от новоизграждащата се плацента smile
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: февруари 03, 2011, 09:07:25 »

Благодаря за отговора rafaeLa smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: февруари 03, 2011, 09:08:17 »

До колкото аз съм запозната, по време на овулация Т е в най-ниските си стойности, сравнено с всеки друг момент от цикъла, след това се повишава, може да мине 37.0С и ако има бременност, тогава си се запазва така висока, ако дойде М, тогава пада отново, достига минимум по време на следващата Ову и цикъла се повтаря.
Ето линк с малко инфо по темата:
http://zachevane.dir.bg/_wm/news/news.php?nid=711&df=45dflid=3
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: февруари 03, 2011, 09:50:51 »

bubka напълно си права - обикновено денят на О. е също така и денят с най-ниска температура, защото фоликула отделил яйцеклетката, се превръща в жълто тяло (ЖТ), синтезиращо хормона прогестерон, който повишава телесната и базалната температурата, а високата Т е белег за пълноценна дейност на ЖТ, което освен подходяща среда за оплождане и имплантация на ембриона, осигурява и хранителните вещества за ембриона в периода, когато плацентата все още се изгражда и не може пълноценно да изпълнява функциите си
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: февруари 04, 2011, 01:26:33 »

Мацкииииииии  yahoo yahoo yahoo yahoo yahoo

имам такава хубава новина в този късен час че не ме свърта и бързам да се изклюкаря  yahoo

току що преглеждайки пощата си видях мейл от моя лекар в бг на който бях писала днес сутринта и той ми е отговорил и ми дава пълна зелена светлина за бебеправене  yahoo yahoo yahoo
място не мога да си намеря...
хайде и аз най официално да се цамбурна пак в тази темичка и да се запиша с всичкото удоволствие на света което някой може да изпитва... danceg danceg danceg от кога го чакам този момент...

сега ще чакаме другата седмица да дойде лелката и после  twohearts girl_in_love twohearts girl_in_love

много стиснати палчета на всички ииии....дори на Свети Валентин стават чудеса  girl_wink Good luck Good luck Good luck
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: февруари 04, 2011, 08:56:22 »

Берa брaво милa.Много ви се рaдвaм нa щaстието.Никaкво 4aкaне,зaхвaщaйте се зa любовтa Girl_hide
Късмет и нa остaнaлите.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: февруари 04, 2011, 09:10:55 »

Страхотна новина BeRa, захващайте се тогава за работа smile
Аз ви питах ,защото от скоро си меря БТ, не съм ходила на лекар , а просто информативно да видя как са нещата днес ми е 10 ден от лелката а от три дни БТ се закова на 36,8 .
« Последна редакция: февруари 04, 2011, 09:49:26 от plamak_ » Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: февруари 04, 2011, 11:49:35 »

BeRa поздравления!

plamak_ а преди това колко беше Т и попълваш ли си таблици със стойностите на Т?
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: февруари 04, 2011, 15:17:30 »

plamak_ а преди това колко беше Т и попълваш ли си таблици със стойностите на Т?

Аз я меря от 4 дена и преди това  беше  36,6.Какви таблици, само си записвам кога каква е била?
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: февруари 04, 2011, 16:10:58 »

plamak_ аз попълвам моите стойности от температурата ето тук: www.babyplan.ru и www.fertilityfriend.com - двете са специализирани сайтове предлагащи безплатен софтуер за проследяване на месечния цикъл и отбелязване на предполагаемата овулация - бяха ми много от помощ докато аз започна да се ориентиерам в стойностите на БТ и в двата сайта има допълнителна информация, която може също да бъде безкрайно полезна good
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: февруари 04, 2011, 16:13:43 »

rafaeLa много ти благодаря. smile gu6
Активен
sEniOriTa
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #282 -: февруари 04, 2011, 19:36:58 »

Здравейте, не съм писала скоро. НИе спираме за извесно време защото трябва първо да си направя операциа на щитоводната жлеза и тогава ще пробваме.sad При добри резултати на жлезата лекарката каза, че не е желателно да забременявам с възела, защото не се знае какви ще са последиците. И така. Някой може ли да ми каже горе долу след колко време след такава операция може да се почне с бебеправенето? Благодаря преварителни:)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: февруари 04, 2011, 21:00:46 »

sEniOriTa не знам при кой ендокринолог ходиш и къде, но ти препоръчвам да потърсиш повече от едно мнение, а самата лекарка не ти ли разясни тези неща?Аз също имам много малко възелче в щитовидната и съм с теоритит на Хашимото, но лекаря ми каза, че няма нужда от операция едва 5% от жените се оперират, и в понеделник съм при него да коригираме дозата на еутирокса, че нещо предната докторка така и не ме улучи.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: февруари 04, 2011, 22:47:41 »

sEniOriTa и аз те съветвам като Маги да потърсиш поне още едно мнение, защото една ненавременна и ненужна  операция на щитовидната жлеза може да доведе до много повече проблеми и нежелани ефекти, отколкото въпросната операция не се състои, желая ти успех! give_rose
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines