Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 23:22:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 19 част  (Прочетена 171439 пъти)
 
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: февруари 08, 2011, 13:09:49 »

аз само леко така да си дам отчет  smile
днес лелката си ми дойде с пълна сила...значи все пак може и на 8-ми да ми е дошла миналия месец...та след 4 дни на зацапване всичко си влиза в релси  yahoo
днес бях при моя лекар...каза че съм ваксинирана много добре вече  yahoo дори не му споменах за зацапването след като си ми дойде днес...явно нещо от времето ще да е...и така...

много целувки и стиснати палчета на всички  give_rose give_rose give_rose
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: февруари 08, 2011, 16:23:07 »

моето зацапване се оказа, че било цикъл crazy док. ми изписа метергин, защото матката ми не се съкращава и не е изхвърлила остатъчната кръв от "цикъла", но пък смело и безотговорно (дето има една приказка biggrin ) се хвърляме в новия цикъл със стимулация! хайде да видим дали ще успеем да си направим един приказен подарък за сватбата blush
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: февруари 08, 2011, 16:43:25 »

BeRa  много се радвам че всичко при теб е наред и че няма място за притеснения.
rafaeLa пожелавам ти да си имаш този хубав подарък за сватбата smile.
Успех  на всички в бебеправенето и дано скоро имаме  PREGQ
Активен
altt
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #303 -: февруари 10, 2011, 09:18:51 »

И аз оставам за другия месец  cray, днес 5 дена преди лелката теста е (-), дори гърдите ми вече не са напрегнати. Никакви симптоми нямам blush
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: февруари 10, 2011, 10:37:28 »

И аз оставам и този месец с вас .Най-вероятно от другият месец тръгвам по изследвания.Искаше ми се да се получи по естествено и без излишно напрежение по лекари ,но няма как за съжаление
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: февруари 10, 2011, 11:16:27 »

altt ама много рано си го правила този тест, изчакай малко, а пък симптомите са много относително нещо smile
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: февруари 10, 2011, 11:22:57 »

Фийбс, вие от колко време пробвате? Аз от личен опит казвам, че няма смисъл да се чака кой знае колко. При който ще стане без проблеми успява до 3-тия месец. Поне моите познати са така. Който не е успял до тогава, няма какво да чака. Аз чаках близо година и наистина съжалявам за загубеното време... Не е само въпроса за бебето, и че щом не става явно има някакъв проблем, който може да даде отражение и на други аспекти от здравето на човека според мен. Така че от чакане файда няма, поне според мен...

А също няма смисъл да се пробва и при стандартен гинеколог. Аз загубих 3 месеца с една такава. Тя си е супер жената за профилактичните прегледи, но иначе не... Така че директно се насочи към специалист.


Успех на всички!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: февруари 10, 2011, 12:10:23 »

Капризче благодаря ти за съвета .Пробваме 5 месеца вече,но понеже не сме много сериозни  blush и затова не исках да ходя на лекар досега.При нас първия проблем е стреса и засега не можем да го преодолеем.От 3 месеца не съм излизала от офиса и ми се иска първо да имам време да се поразходим ,да релаксираме ,да опитаме при тези условия с бебеправенето и тогава да тръгваме по лекари.Опасявам се ,че ходенето по лекари никак няма да се отрази добре на мъжлето ми от психологична гледан точка.
А то е ясно,че при стандартен гинеколог ще се ходи само за профилактичен преглед.
Като се стигне до лекари най-вероятно ще се обръщам към Маги и ще ходим към Плевен
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: февруари 10, 2011, 12:47:54 »

Опасявам се ,че ходенето по лекари никак няма да се отрази добре на мъжлето ми от психологична гледан точка.

Фибс, а няма ли да му се отрази добре като ви кажат, че нямате проблеми?! А пък, ако не дай си Боже имате, поне ще почнете да ги отстранявате.
Ние чакахме по-малко от половин година и почнахме по кабинетите. Не че сме разрешили проблема, но поне на там сме тръгнали.
Успех на всички  good
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: февруари 10, 2011, 12:51:30 »

Капризче не винаги при безпроблмените става до 3-я месец. Около мен има много двойки, които успяват след 6-я месец при положение, че правят през ден  heart и пак не става. Гаранции за това няма. С тези изследвания само се психираш много повече и натрупваш стрес, които пречи на появата на двете чертички.

Аз бях в дилема, дали първо да не пусна пълни изследвания за всичко, но после си казах, че така или иначе това ме чака след време, ако не става. Това не е губене на време. В крайна сметка не сме се оженили само за да създадем дете на всяка цена.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: февруари 10, 2011, 13:01:47 »

Нинка, може би си зависи от човека. Аз лично се психирах от това че не става, а аз седя и чакам. Като тръгнахме по лекари, вече се чувствах много по-спокойна, че поне правя нещо по въпроса. За мен седянето и чакането си абсолютно безсмислено,  ако мъжа ми не настояваше да чакаме много по-рано щях да съм посетила доктора. Чакането е признак за криене от проблема и страх от признаването му. Това си е моята позиция, което не значи че е правилна за останалите хора. Просто за мен е безсмислено да се чака.

Фийбс, и моя мъж се стягаше от лекарите в началото, но в крайна сметка успях да го навия, отне ми време и търпение, но стана. Ако зависеше от него, никога нямаше да отидем на лекар.

Всеки сам си преценява как да действа, аз само казвам моята позиция, с която не искам да обвързвам никого.  give_rose give_rose give_rose
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: февруари 10, 2011, 13:07:03 »

Аз съм на мнението на Нина.За мен също би било много по-стресиращо да ходя по лекари. =]Но може би зависи от много фактори..възраст,от колко време правите опити и тн.  good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: февруари 10, 2011, 13:07:59 »

извинявам се,4е се намесвам в теми4ката...
Това с отлагането е като при зъболекаря blush
Първо е дуп4ица,после кариес,след това пулпит..гранолом......и вадим зъба!Вярно е,4е не трябва да психясваме,но и да се оставим на самотек също не е добре.
Фийбс ако мислиш,4е психи4ески ще се натовари/имаш предвид,4е ще спре с опитите за бееб ли blush/иди на лекар и пусни нужното от своя страна без да му кжзваш.За какво д се притеснявате преди да сте наясно кое какво good Вярно,4е вси4ки лекари съветват първо спермограма да се прави,но ако смяташ,4е това ще навреди по-добре иди ти на док да видиш кое как.Стреса също си оказва влияние.Стискам палци на вси4ки скоро да ги видите тези "Жоро е виновен" Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: февруари 10, 2011, 13:13:01 »

Фибс, ако решите да ходите по лекари ми се обаид, съвсем сериозно говоря, за да мога да ти препоръчам лекари и т.н. защото неграмотниците са повече от докторите който разбират.

Момичета, аз за съжаление имам доста голям опит и казвам със 100% сигурност, независимо от стреса за мъжа първо се прави разширена спермограма по Крюгер.Не боли мамака му не боли.Защото нито един мъж не е изпитал ежемесечното висене по кабинетите, постояното бъркане в теб, болката от хидротубация или цветна снимка, за да дойде да ми се цигани за една спермограма.И моя мрънкаше в началото, сега като му кажа че трябва се строява в две редици, защото всичко друго го отнася жената, освен ако не сте с прекалено тежък мъжки фактор и се налага операция на мъжа, но и тогава пак основното е за жената.
Колкото до лекари, за мен е много по-сресиращо да знам, че не става, но да не знам защо.За съжаление при Фибс, възраста вече е фактор и недайси боже да има проблем всеки месец е от значение.Но аз мисля, че лесно ще стане.
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: февруари 10, 2011, 13:37:40 »

Гледам обсъждате дали трябва да отидем по на време или не на лекар.Аз също съм от типа които като видят че не става и се стресирват доста , но мисля че поне 6м е нужно човек да изчака за да тръгне по лекари ,все пак не става при всички от първия път.Аз примерно изчаках 4м и реших да почна да си следя БТ, дето се казва да не би да изпущаме момента или пък недайси Боже да нямам ову и да си чакам.Ако видя че за момента всичко е ок ще изчакам още няколко месеца и ще отида вече по изследвания.Аз ходих преди 3м на преглед и докторката каза че всичко е добре при прегледа ,така че нямаше причина да хуквам по доктори веднага.Също така отлагам ходенето ,защото знам какви "специалисти" са тука и човек да се чуди при кой да отиде, че да не му навреди вместо да му помогне.Примерно сестра ми като ходеше тук ,отиди при няколко лекари ,някой вместо да и помогнат ,направиха по лошо ,но никой не и пусна пълни изследвания ,чак когато отиде във Варна ,чак тогава се направи нужно и в крайна сметка се разбра че нищо им няма и на двамата , а всичко си е на психическа основа ,това ходене по лекари и хапчета и процедури ,чакане , а накрая нищо си оказват влияние.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines