Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 17:15:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 7-ма част  (Прочетена 156405 пъти)
 
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: май 24, 2010, 16:24:46 »

В Асеновград е най-евтино по мои наблюдения. Нашите ги взехме от едно магазинче в търговския центъра на главната - като влезнеш вътре в ляво, втори-трети магазин се пада. Беше на 43 лв. златото, но го спазарих на по-ниска цена. Иначе халките вече ги взехме и сме много доволни - от изработката, качеството, обслужването, спасиха и срока, който дадоха. Като ги взимахме ми казаха, че вече грама е 48 лв. при тях. Нямат различна цена за мъжки и женски - всичко е на една цена  good
Активен
tweety
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #151 -: май 24, 2010, 16:54:53 »

а кой тип обработка на златото е най-сполучлив от гледна точка на надраскване, износване, промяна на цвета?
лъскавото, мат или има още едно, което изглежда като станиол?
Активен
vilenceto
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: май 24, 2010, 17:17:57 »

tweety, когато ние избирахме нашите халки гледахме всякакви обработки (халките на приятели, които вече са се оженили) мога да ти кажа, че матираното най-много си личи, останалите които ти им викаш лъскаво и станиол, също се драскат, но според мен по-малко си личи. По принцип навсякъде ни казаха че най-добрия вариант е платина, обаче са по 800-1000 лв. едната халка, ако имаш възможност си вземете платина, ние за жалост не можахме, ама пак си ги харесвам smile чакам да ни ги дадат и ще ги покажа
Активен
orchidee
Ентусиаст
**
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: май 24, 2010, 22:49:10 »

а кой тип обработка на златото е най-сполучлив от гледна точка на надраскване, износване, промяна на цвета?
лъскавото, мат или има още едно, което изглежда като станиол?

Матирането най-лесно се  драска  smile също така за халките от бяло злато, за да блестят и изглеждат добре се родират - тоест обработват се с родии, но това покритие пада до няколко месеца.
Колкото по  груба е матировката толкова по - бавно се изглажда. Повече инфо утре  girl_wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: май 25, 2010, 08:27:31 »

Не всяко бяло злато е родирано.Нашите халки скоро ще станат на две години и не са се променили като цвят, а са бяло и жълто злато.На мъжът ми е доста надраскана, но това е и заради естеството на работа, а моята е по-запазена.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: май 25, 2010, 09:30:31 »

Момичета да се похваля - и ние вече си имаме халки. *YAHOO*Тати вчера ги е взел от златаря.
Вчера имаше малко нерви тати като ходи да ги вземе, защото моделът, който си избрахме е от бяло и съвсем малко жълто злато по средата (но не като канал, а напълно наравно с частта от бяло злато, ама как го обясних  sarcastic), а изрично подчертахме на златаря, че искаме бялото злато да е сплав само от злато и сребро (без никел и разни такива неща), поради което в крайна сметка вчера ми се обажда тати и ми разправя, че бялото злато леко жълтее и съответно ивицата от жълто злато посредата едва ли не, не се забелязва. Та, по този повод златарят му казал вчера, че по принцип на бялото злато може да се сложи родиево покритие, но той не иска да се ангажира с това, защото много бързо пада. В крайна сметка като ми пратиха снимки на халките с милото много ги харесахме и според нас жълтата ивица се вижда достатъчно (защото ние не искахме да е много контрастно). Но все пак нямам търпение да ги видя как точно изглеждат в действителност, а не само по снимка  smile
Активен
orchidee
Ентусиаст
**
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: май 25, 2010, 10:55:54 »

Не всяко бяло злато е родирано.Нашите халки скоро ще станат на две години и не са се променили като цвят, а са бяло и жълто злато.На мъжът ми е доста надраскана, но това е и заради естеството на работа, а моята е по-запазена.
Магито, така е,но предимно е родирано за да има търговски вид . В Сара трейд го родират , във всички магазини в Пловдив също. Моите халки не са родирани, защото са индивидуална поръчка и по препоръка на бижутера се отказахме от родирането .
Родирането не променя  цвет, само нюанса на бялото злато.Ето и обяснението на родирането от wikipedia
"Rhodium finds use in jewelry and for decorations. It is electroplated on white gold and platinum to give it a reflective white surface. This is known as rhodium flashing in the jewelry business.
и ако вие интересно
http://www.essortment.com/lifestyle/rhodiumplating_skvm.htm
Активен
franseto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


бъдещ сватбен агент ;)


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: май 25, 2010, 13:07:43 »

Привет и от мен !!

имаме си вече халкиииии!!! yahoo yahoo yahoo
Направо съм на 7-то небе!!! Стана ли си точно както ги искахме, но цената малко ме шокира! ПОръчахме си ги от фирмения магазин на Сара трейд в Раковски. Общо ни излязоха 783 лв!!!  на мушето е 10,7 гр. , а моята  6 гр. Неговата са я смятали по 46 лв за грам, а моята по 48 (предполагам заради камъчетата е по-скъпо  pardon ) Та освен да се похваля исках да попитам дали това са нормални цени или сме бързали като сме ги взели сега?


* Halkite2.jpg (33.84 KB, 454x693 - видяно 359 пъти.)
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: май 25, 2010, 14:06:20 »

халките са много хубави, браво.
 за бързането - няма чак такова значение дали е месец по-рано или по-късно, верно е че ценат ана златото варира, но не чак толкова. халки има с всякакви цени, можело е по-леки да си вземете, за да са по-евтини.
цената варира и спрямо модела.
 един съвет0 пазарете се- тези дни купувахме годежен пръстен с диаманат за моя приятелка и няма да ви кажа , колко свалиха от цената, 35 % почти.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: май 25, 2010, 15:04:25 »

Ванче, честито за халките, много са симпатични  give_rose
Цената според мен е добра, имайки предвид, че мъжката халка е дооооста тежка  Wink Освен това чувам напоследък, че златото доста се е покачило като цена - нещо от порядъка на 60 лв. стигна до мен като информация, така че тази цена, която казваш, е доста по - добре  good
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: май 25, 2010, 17:52:48 »

Аз не мисля, че цената варира малко. Ако се бяхме забързали да си ги поръчаме преди 1 месец и половина цената беше 38 лв. А към настоящия момент е 48 лв. в същия магазин. Това са 10 лв. на грам и при 10 грамови халки е 100 лв. разлика, а не 5 или 10 лв.
Активен
franseto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


бъдещ сватбен агент ;)


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: май 25, 2010, 18:08:24 »

Благодаря ти Деси и roumyana,

Да знаеш Деси, че чакаме да качиш и ти снимчици от вашите халки!! Wink

Странното е, че една приятелка ми каза ден след като си ги взехме, че в един магазин в Пазарджик са намерили халки с изработката и  всичко - 39лв !!!! insane Яд ме, че не проучих добре нещата и не поискахме цена поне в още един магазин blush Да не говорим, че всеки ми повтрая, че сме сбъркали с това наше бързане, защото сега умишлено скачат цените на златото покрай баловете. Та ако сме били изчакали 1 месец сме щели да ги вземем по-евтино. оф.... абе било каквото било.. аз много си ги харесвам, само ми е малко гузно.....
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: май 25, 2010, 20:29:06 »

Не се ядосвай! Твоята приятелка кога ги е гледала тези цени? Защото аз цена, по - ниска от 45 лв., никъде не видях, а това беше преди 2-3 месеца. А и не се знае като качество на изработката и на самото злато как са били  Wink  В крайна сметка е важно, че халките, които сте си избрали, ви харесват и ще си ги носите с удоволствие. Всеки за сватбата си преценява за кои неща е склонен да даде повечко пари и за кои - не. Вие сте наблегнали на халките и това е похвално  Bravo Освен това, ние като избирахме халки, обиколихме страшно много магазини и навсякъде цените бяха почти еднакви с 2-3 лв. разлика максимум. Според мен цените като се вдигат, се вдигат масово  angry
А относно нашите халки снимки вероятно ще кача към средата на юни чак, защото тогава ще ходя до Варна и ще мога да ги снимам добре. Сега имам снимки, но са мнооооооооого размазани и е безпредметно да ги качвам, защото едва ли ще си проличи добре моделът  Wink
« Последна редакция: май 25, 2010, 20:33:38 от divanetata » Активен
franseto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53


бъдещ сватбен агент ;)


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: май 25, 2010, 22:36:06 »

Благодаря ти Деси.. надявам се да не сме сбъркали ( особенно аз, с моята припряност ) но пък страшно много си ги харесваме, а и си права че цял живот ще си ги носим и искам да са си ми качествени и хубави винаги.. smile както каза Тренко:  "като ще е , да е!" и си избра по-широка халка smile Wink  good
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: май 25, 2010, 22:39:54 »

както каза Тренко:  "като ще е , да е!" и си избра по-широка халка smile Wink  good

А така  good И аз така разсъждавам за повечето неща  laugh ще видим каква ще е крайната сума  blush
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines