Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 21:55:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 7-ма част  (Прочетена 147099 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« -: март 18, 2010, 09:37:46 »

Добре дошли в седма част на темата за Халките.Ето и старата тема smile


« Последна редакция: март 18, 2010, 09:43:33 от магито » Активен
snupidog
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #1 -: март 18, 2010, 10:25:01 »

хехе аз се чудя защо не мога да пиша в предишната тема то какво било  smile

лунно момиче, явно аз нещо не съм разбрала и се изненадах приятно като ми казаха цифрата накрая  Ashamed Успех с халките!

Иначе и аз знам, че бялото и жълтото са на една цена, ама нали имало значение с какво е примесено, не че можеш да разбереш в крайна сметка. Стандартното в София е 50лв/1гр рядко съм виждала по-ниска или по-висока цена.

Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: март 18, 2010, 13:51:11 »

Между другото, ето малко информация относно състава на златото в зависимост от нюанса (или по-скоро обратното...): http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ag-Au-Cu-colours-english.svg.
Това, че жълтото злато няма примеси, не е точно така, съответно каратите указват чистотата/съдържанието на злато в сплавта.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 18, 2010, 14:16:55 »

Да, така е, жълтото злато също има примеси.  good
Чисто злато, 24 каратово, ако не се лъжа , не може да съществува под формата на бижу, тъй като е прекалено меко. Но аз, доколкото разбрах, към вече готовото жълто се добавят още някакви примеси, за да придобие бял цвят и затова ми е чудно - как на някои места ще искат по-голяма цена за бялото злато?!  crazy
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 18, 2010, 15:24:15 »

Да, така е, жълтото злато също има примеси.  good
Чисто злато, 24 каратово, ако не се лъжа , не може да съществува под формата на бижу, тъй като е прекалено меко. Но аз, доколкото разбрах, към вече готовото жълто се добавят още някакви примеси, за да придобие бял цвят и затова ми е чудно - как на някои места ще искат по-голяма цена за бялото злато?!  crazy

Аз пък съм разбрала нещо друго - че към златото (не сплавта злато, а истинското злато) добавят сребро или друг бял метал и така става бялото злато. Може и аз да не съм разбрала правилно де ...  crazy
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 18, 2010, 15:26:12 »

Пък може и аз да съм в грешка...  crazy
Но така бях чела някъде.  huhhuh.gif
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #6 -: март 18, 2010, 16:02:59 »

Да, бялото злато е смес на злато и сребро, по-рядко на злато и платина, заради високата цена. Но могат да се добавят и други неща, мисля, че беше никел. В предишната тема четох за родиево покритие, това е малко вероятно, защото родият е рядък метал и цената му е повече от златото, образно казано.
Тази информация я получих от химици от факултета по химия на СУ. Само дето не съм запомнила всичко.
Интересувах се, защото и нашите халки ще са от бяло злато. И годежният пръстен ми е от бяло злато, от 01.08.2009 го нося, но си е все такъв блестящ и непотъмняващ.
Активен
Vlinder
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #7 -: март 19, 2010, 12:41:22 »

Ето какво казва Уики за златото
бяло злато - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%8F%D0%BB%D0%BE_%D0%B7%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE
злато - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE

Активен
VeniNY
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #8 -: март 20, 2010, 18:37:02 »

Мимичета малко помощ ми трябва ровя се доста време вече за халките. Всичките ми бижута по принцип са комбинация бяло и жалто злато сас излючение на годежни
Активен
VeniNY
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #9 -: март 20, 2010, 18:44:22 »

Натиснах грешното копче  blum да продалжа. Годежният ми прасте е бяло злато с диаманти и жаж Сара траде имат доста модели , но не сме си в БГ и ми е доста трудно да преценя, а и много ми харесват моделите от бяло и жалто злато  crazy. Някой ако има идеи да казва. Ето тожа ми е годежния прастен, страшно много си го харесвам и обичам  heart



* engajment ring.jpg (14.65 KB, 400x275 - видяно 4658 пъти.)
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #10 -: март 20, 2010, 23:22:30 »

Момичета и аз да се включа в темата за халките и ние поръчахме нашите днес  yahoo класически златни халки. Нямам търпение да си ги вземем вече ама ще трябва да почакам  smile Не съм предполагала, че едни халки могат да предизвикат толкова емоции girl_wink
Активен
snupidog
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #11 -: март 22, 2010, 09:25:46 »

Dinna, могат могат, моите съм ги прибрала в гардероба уж да не ги гледам, ама само отварям кутийката и си слагам моята, нямам търпение вече да си я нося!  blush
Активен
gerganat
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #12 -: март 23, 2010, 13:33:07 »

момичета колко карата са ви халките
моят любим държи на 18, а в БГ стандарта е 14
дали ще можем да намерим и къде
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 23, 2010, 13:37:31 »

gerganat, на много места има 18к халки. В марковите и реномирани бижутерийни студиа са масово такива  good
Примери: Guilian, Valentin, Altinbas и т.н.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 23, 2010, 15:52:59 »

Искам само от любопитство да ви попитам - цената на едно малко диамантче, което да се използва за дамската халка, колко би струвало ( по-конкретно за София) ?
« Последна редакция: март 23, 2010, 15:58:31 от lunno momiche » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines