Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 17:24:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 7-ма част  (Прочетена 156407 пъти)
 
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: май 13, 2010, 17:17:25 »

Ние днес поръчахме нашите, при златар приятел на приятел. Хубавото е, че не работи с готови модели и ще ги направи такива, каквито ги искаме. Лошото е, че не можехме да пробваме 100 модела и накрая да кажем - ей тези са. Но съм щастлива, че намерихме модел, който да харесва и на двама ни.
Молото искаше изчистена халка от масивно жълто злато, аз първоначално мислех да е от бяло и жълто. Човекът се съгласи да ми направи такава, като изработи три халки - две бели и една златна и после да ги спои - това е единственият вариант да не се прибягва до родиране, което после се изтрива (поне доколкото аз разбрах). Но това си е доста работа и малко златари им се занимава, пък и излиза по-скъпо.
Но после, като размислих, реших, че я искам цялата от жълто злато, с два канта от двете страни, а широката, вътрешна част, между кантовете, ще е матирана. Не знам дали го обясних добре  blush И на милото му допадна. Така двамата ще имаме еднакъв модел халки, само на моята ще има инкрустирани 6 камъка.
На ширина неговата е 5мм, а моята - 4,5мм. Той има много фини пръсти, а и моите не са кой знае колко големи, така че това беше оптималната ширина. За теглото не знаем още колко ще е, но някъде между 7 и 8 грама. Цената е 37лв за златото и 20лв на грам - за изработка, общо - 57 на грам. Но каза, че ако си намерим злато, да му занесем - ще ни го приспадне от теглото на халките (т.е, ще ни го калкулира на същата цена, на която го продава). А камъните и труда за инкрустирането им са подарък от него  smile - каза, че са кристали сваровски, 1.75 размер.
Това е в общи линии... като са готови, ще сложа снимки.
А, да, решихме да гравираме 2 латински фрази - на моята - Ad ovo (От начало до край), а на неговата - Optima fide(С пълно доверие) . Така заедно ще правят "С пълно доверие от начало до край". smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: май 13, 2010, 23:07:50 »

roxanne, хареса ми това с гравирането Bravo

Много е важно и двамата да харесвате модела, който сте избрали, а не да се правят компромиси. При толкова ного варианти няма как да не се намери модел, харесващ се и на двамата, без значение колко се различават вкусовете ви  good Да си ги носите с много желание и любов!
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: май 13, 2010, 23:22:23 »

Благодаря, lionelsa, да ти се връща  give_rose!
Ние с моята половинка сме много странна двойка - ние наистина сме две половини на едно цяло с много тънка допирна граница  blum - за нас да намерим нещо, в каквато и да било област, което да се хареса и на двама ни, е абсолютно изключение. Бяхме се примирили с мисълта, че всеки ще си избере неговата халка, обаче по случайност намерихме общи. Или пък просто след 5 години сме се променили в посока един към друг  good Но, като се замисля... по-скоро изключение  Wink
Активен
elica_arteks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #138 -: май 14, 2010, 13:29:28 »

Някой да е виждал някоя подобна халка как стой. Милото я е харесал и казва, че това ще е халката. На мен ми се вижда много груба. nea 12 мм   crazy Но той иска тази и ако аз не съм я искала да си взема друг модел.  Oh my ... beating Не ми харесва идеята да сме с различни халки.  nea Лошото е че я нямат в наличност и не мога да преценя и  трябва да я поръчаме. Изглежда много груба, но ако някой е виждал как стой нещо подобно, моля да каже. Може пък на живо да не е толкова груба pardon Аз попринцип нося по масивни бижута, но чак пък толкова...

http://www.sara-trade.bg/shop/customer/product.php?productid=188563&cat=3&page=6
« Последна редакция: май 14, 2010, 13:31:24 от elica_arteks » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: май 14, 2010, 13:49:55 »

elica_arteks, за мъжка ръка ще стои добре, но за дамска - силно се съмнявам да е удобно и красиво.  nea

Всеки златар ще ви каже, че удобните халки са 4-7 мм. Дори масивните отгоре пръстени(нехалки) са с тънка част отдолу на пръста в тези размери. Ианче не е удобно. Защо не помилиш да изработят твоят по-тънка? Едва ли ще има проблем. 

Сигурни ли сте, че искате халки от Сара Трейд? Много негативни мнения има за тях и имат отделна тема. Не знам, дали си я чела.

Друго, което се сещам е да отидеш в която и да е бижутерия и да пробваш как стоят на ръката ти различна дебелина халки, за да прецениш.
« Последна редакция: май 14, 2010, 13:53:41 от lionelsa » Активен
jeki
Сватбар
***
Публикации: 164


Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: май 14, 2010, 15:36:17 »

Момиче да ви се похваля халките ни ще пристигнат на 18.05 във вторник поръчахме ги от сара трейд.Искам да кажя че и аз съм чела мн негативни мнения за там но трябва да се отиде в магазина да пробваш да видиш как ще ти стоят понеже всички който бях харесала от сайта не ми стояха добре не ми бяха удобни и т.н elica_arteks, ако сте близо до Раковски аз те саветвам да отидите и да пробвате на място да видих златото какво е има всякакви модели който в сайта въобще не приличат а това което са в действителност..Аз съм от Бургас и отидох...  good
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: май 14, 2010, 15:50:25 »

Моят съвет е, да не поръчвате халки, които не сте пробвали. Дори на картинка да са супер, дори на еди кой си да му седят много добре - изобщо не е гаранция на Вашите ръце как ще стоят  nea

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: май 14, 2010, 16:34:32 »

Bubka е права.И аз си бях набелязала от сайта доста халки, но като пробвахме ми харесаха такива който въобще на сайта не бях харесала, просто те седяха най-добре на ръцете ни и отговаряха на изискванията ни  pardon Затова на място да се види кое как изглежда.
Активен
mademoiselle
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 224


http://yordanovphotography.com


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: май 19, 2010, 10:46:25 »

Това са нашите халки  danceg


* 3995H_5,70g_7mm.JPG (34.82 KB, 150x150 - видяно 3007 пъти.)
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: май 19, 2010, 11:58:29 »

Страхотни са.
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: май 19, 2010, 12:10:25 »

Много са хубави честито
Активен
adrianaaleks
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #146 -: май 21, 2010, 10:41:57 »

Ние също избрахме халки от "Сара трейд".Малко не сме доволни от обслужването, защото не можеха да ни кажат точна цена,  sad   понеже мъжката халката при тях точно този модел, който искахме беше без камъни и 8 мм широк, а ние поръчахме 10 мм ширина и с камъни.Както и да е горе-долу ни ориентираха в цената.И наистина цената на златото се покачва.Смятаха ни 56 лв. на грам, а нешото злато го изкупиха на 28 лв. за грам.Направи ми впечатление, че за различни модели халки цената на златото е различна заради изработка и камъни.Така че, момичета гледайте и питайте.Поръчахме ги от магазина им Младост в София.И така сега не знаем колко точно ще струват, чакаме да пристигнат.  sad
Активен
dilqna86
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: май 22, 2010, 20:01:19 »

Хайде и аз да се похваля с халките ни. Днес си ги взехме




Имам едно питане: халките трябва да са отделно бяло и розаво блато, а не покритие, но сеа като ги гледам от вътрешната страна те са изцяло бели. Въпросът ме е: това нормално ли е или е повод за притеснение.   sad Аз утре ще звънна и до магазина и ще питам....
И да се оплача- отиваме днес да си вземем халките и..... хоп цена с 150-200 лв. по-висока от приблизителната, дадена ни при поръчката  diablo Като им казахме за разликата започнаха да пресмятат и хоп- смъкнаха 140лв.  crazy
Омръзна ми- едно нещо няма да сме взели по поръчка и всичко да е наред, ама това е друга тема на разговор...
Активен
Zafira
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #148 -: май 23, 2010, 16:25:09 »

Като стана дума за объркани поръчки, да се оплача и аз.  cray Поръчахме халки на 1-ви май. Трябваше да са готови на 19-ти. Обаждат се по-рано (на 15-ти) и отвиваме да си ги вземем. Изненадата беше голяма като видяхме, че са ни направили модела от бяло и жълто злато, а не както бяхме поръчали само от жълто. Предложиха ни да си ги платим и вземем, а после щели да ни направят наште. И да ги подменим.  Oh my ... Представятели си? Обещаха до 20-ти да изпълнят поръчката ни. Не се удържаха да думата и в крайна сметка поръчахме на друго място. Ужасно беше.
Активен
tweety
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



« Отговор #149 -: май 24, 2010, 16:18:57 »

Днес ходихме до Сара Трейд в Раковски, имаха доста голям избор от халки, но нещо ми се стори много скъпо тва злато  crazy 49 лв за мъжките варианти (защото нямали камъни) и 50 лв за дамските...

кажете къде могат да се намерят по-евтини халки (Пловдив и региона)? Асеновград? Пазарджик?
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines