Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 07:42:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: От къде може да се спести...  (Прочетена 72694 пъти)
 
silvia
Любопитен
*
Публикации: 48



« -: юни 30, 2006, 11:37:21 »

От къде може да се спести.
Цялото това хвърляне на много пари за сватбата не ми се нрави много.
Вярно е че сватба се прави веднъж, но като че ли всички ни гледат като златна мина.  :!Дайте някаква идея от къде може да се спести. Ясно е че от таксите за ритуала няма как да стане. Булчинската рокля може да се отиде до производителите (Асеновград, така и направих - доволна съм). Направихме си и сватбени покани. Естествено прекалено спестяване е нежелателно, все пак ако се развали сватбата няма да е много приятно. Очаквам вашите идеи, за което ви благодаря много.
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #1 -: юни 30, 2006, 11:55:48 »

Силви, не съм съгласна, че от ритуала не може да се спести. Напротив! Поне тук във Варна ритуала през делничен ден е поне 2 пъти по-евтин от ритуала събота и неделя! Помислете за това. Имам приятелки, които подписаха в семеен състав през седмицата и след това събота или неделя, зависи кога е сватбата, си направиха църковния ритуал и ресторанта!
Поканите и ние си ги бяхме направили. По-скоро сестрата на съкровището ми:) Много си ги обичам:)
Много хубави станаха!
Рокля... наистина тук не знам. Моята я шиха и излезе на нормална цена! Не беше скъпа в никакъв случай.
Не ви трябват сватбени агенти ако имаш приятели!
Организирай ги тях или сестричка, брат ако имаш... да отидат няколко часа преди събитието да украсят ресторанта с някакви воали, цветя:)
Друго не се сещам. Не знам дали имате възможност да си вкарате ваш алкохол и мезета в ресторанта. Но така е наистина по-добре:)
Останалите разходи вече не могат да се избегнат:)
Айде ... и да разправяш после  biggrin
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #2 -: юни 30, 2006, 16:22:10 »

можеш сама да си направиш украсата за шампанските, аз така направих....ако си малко по сръчна би могла да си купиш цветята за булчинския букет от някоя борса за цветя и сама да си ги оформиш, ако не държиш много на булото...можеш да си без (въпреки че то не е скъпо накъде към 25лв), аз примерно се отказах от гримьор точно заради високата цена, а и аз и без това не обичам много грим по себе си...смятам че и сама се справих добре. За прическата ако избереш някоя фризьорка от обикновено салонче, ще ти излезе много по евтино в сравнение със студио за красота. Естествено гледай всичко да е качесвено...за да не съжаляваш след това. Но не винаго скъпото е най-доброто. Успех  good
Активен
silvia
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #3 -: юли 01, 2006, 18:49:17 »

Много добра идея ми дадохте.  LOVING  За украса на масите, мисля че ще се справя. Отдава ми се да правя разни неща, ще се пробвам.
Имам доста време на разположение, но обичам всичко да ми е наред от рано.
Дива, как си направихте поканите. От картон или обикновена хартия на принтер? Мога да рисувам малко, ще се пробвам, след това може да сканирам рисунка и да я отпечатам на всяка покана. Дива кажи ми как си направихте поканите?
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #4 -: юли 01, 2006, 19:45:23 »

Здрасти, за поканите - можеш да ги отпечаташ на малко по-специализирана хартия (примерно иди в Офис 1 и харесай нещо средно между картон и хартия, да не е супер дебело или тънко. Искам също да те предупредя че принтера трябва наистина да е хубав, казвам го от собствен опит  secret
Като напечаташ поканите, можеш да добавиш дребни детайли като малка панделка и да разпечаташ вътрешния лист на поканата на оризова хартия. Мисля че ще се получи добре.
За гримиор и аз съм съгласна че няма особена нужда, ти ще сияеш със собствена светлина този ден biggrin
За фризиор -избери семпла прическа, примерно, просто си изправи/накъдри косата и с красивА фибичка прикрепи косата. Тъй като това не е "сватбена" прическа, могат да ти я направят сигурно по-евтино.
За украсата имам страшно много идеи, моя единствен проблем е че не мога сама да се справя за моята сватба (много гости и твърде скоро). Ако искаш пиши ми координатите си по лично съобщение и можем да обменим мнение за украсите.

Активен
injbi
Любопитен
*
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 05, 2006, 20:44:05 »

С ДИВА съм много съгласна - на мен това ми е плана - часът за ритуалната е през седмицата, а сватбата в църква и ресторанта са в събота, мисля,че така е по-добре, защото:
1. Ритуалите  се претупват - поне тук, това ми е общото впечатление
2. Струва по-малко;
3. Облекчаваме цялата процедура по разкарването

Силве, исках да те попитам - моля те бъди малко по-конкретна относно спестяването около роклята, ходейки до Асеновград, аз още обмислям тая мисия "Рокля" и наистина ще ми е полезно, колко ти струваше, а колко струваше по местните магазини, щото из нета ровя и гледам някви звездни цени Oh my ...
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #6 -: юли 06, 2006, 08:00:38 »

Силви, поканите не ги направих аз, а сестрата на половинката ми  pleasantry
Тя живее в Германия и е бременна и един вид се разтоварваше правейки покани:)
Ние и затова решихмес нея тя да ги направи  pardon
Иначе са си уникални, понеже са нейна идея blush
От два картона са: бял и син. Обикновено сгънати като книга (белия картон).... а синия отгоре е залепен, след като от него са изрязани лебеди.... Много яко се получи  yahoo
Направи тя 60-70 покани.... чакахме ги седмица докато пристигнат от Германия и тук напечатахме текста на оризова хартия и го залепихме вътре. Имам един бивш колега от университета, който работи в рекламна къща и ни удари едно рамо;)
Като завършек на поканата всяка една завързахме с тънка бяла панделка  pleasantry
Станаха много сладки и много си ги харесвам....
То не беше обикаляне по булчинските магазини, то не беше разглеждане на каталози... едни цени обаждаха  nea beating aggressive
И накрая си викам: Абе що не ви ....  beating
Поканата е най-красива, когато е уникална, тоест ръчно изработена  pleasantry
С много желание  Wink
Така, че разгледай някой друг сайт за покани и ако имаш време дай воля на фантазиите си  pleasantry
Защото нашите гости при връчването на поканите много се кефиха....  biggrin
Активен
silvia
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #7 -: юли 11, 2006, 12:22:33 »

Много ви благодаря за съветите.
Diva, много сложно ми се струва, не зная дали ще се справя  shok\

Това да хубавия принтер, silverarrow е много добре казано, не бях се замисляла. Дори си мислех за този в къщи, които е вече доста стар и печата на ленти.
Ти като че ли имаш страшно много идеи как да си направиш украсата, аз гледах разни снимки, но не ми идва нищо интересно.
Като че ли ми се иска, поне украсата да е малко по-различна. С малко, но да е очевидно.

Също смятаме до колкото можем да спестим и от букета. Една приятелка е решила да помага.

Едно е сигурно, няма да пестим от храна и пиене. Искам гостите да са доволни  blum

Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #8 -: юли 12, 2006, 05:17:09 »

"Ти като че ли имаш страшно много идеи как да си направиш украсата, аз гледах разни снимки, но не ми идва нищо интересно.
Като че ли ми се иска, поне украсата да е малко по-различна. С малко, но да е очевидно. "

Silvia, ето няколко идеи за сравнително позволима и ефектна украса (вж аttched). Съвета ми е следния, за сватба на светло - ниски украси за масата са препоръчителни като тези които съм приложила, за затъмнено - по препоръчителни са високите вази с гъсти цветя, което е доста по-скъпо като изпълнение.
снимка #1 - можеш да купиш малки такива вазички, примерно по 1 малка на 5  госта и 1 голяма на 10 и да ги разположиш в зависимост от масите - могат тези вази да се намерят по складовете на едро сигурно за не повече от 5 лв. Отделно на дъното на всяка ваза могат да се сложат камъчета, или мидички или декоративен пясък - пак се продава по складовете и не са никак скъпи. Най накрая предлагам да огледаш борсата и да търсиш цветя които са големи а са евтини (примерно гербери) и да сложиш 3-5 във всяка ваза за обем. Ако масите в ресторанта ти са правоъгълни, нареди вазите в линия една до друга по разнообразна височина, а отдолу им сложи една лента цветен тюл (струва стотинки на метър) като цвета да се съчетава с цвета на цветята. Това е пример за украса, която ще е много ефектна и не скъпа. Но  пак казвам, няма така да изпъква на тъмно, освен ако не инвестираш в сериозно количество свещи, с които да обградиш вазите.


* img_5042.jpg (51.74 KB, 550x366 - видяно 583 пъти.)

* amoiawed3201Thumb.jpg (7.1 KB, 150x100 - видяно 6033 пъти.)

* img_5060.jpg (44.78 KB, 367x550 - видяно 635 пъти.)
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #9 -: юли 12, 2006, 07:36:14 »

Мммммм, красота:)
Браво, Silverarrow  good
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #10 -: юли 13, 2006, 08:22:31 »

Ето и от мен идея за украса:


* 000857142.jpg (59.28 KB, 560x448 - видяно 716 пъти.)
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #11 -: декември 05, 2006, 11:00:10 »

от роклята спестих като отизох при производителите ....много съм доволна
от поканите..сама си ги напечатах....а самите покани ги купих от книжарница не от сватбена агенция,и те станаха страхотни
разбрах даже че няма нужда нито в рутуалната нито в ресторанта от украсено шампанско защото не вадят бутилката,късно,купихме страхотно,пак от асеновград
мисля че най-много съм спестила от украсата
избрахме хубав ресторант който няма нужда от особена украса,освен това те ще го украсят достатъчно за Коледа Santa
друго,друго...не се сещам..но това не е малко
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 13, 2008, 17:58:03 »

Скъпи бъдещи,настоящи и бивши булки и младоженци!!!Много чета за това какво да подготвим за сватбата!!!Всеки иска най-уникалната,най-красива и богата (в смисъл да не липсва нищо) сватба!Хубаво но като започнах да калкулирам... Count и се плаша.И затова въпросът ми е:Какво преценихте,че излишно ще натежи на бюджета ви и се отказахте от него?Давайте идеи,защото прасенцето-касичка оттече  pig
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 13, 2008, 18:04:49 »

Здравей,аз съм бъдеща булка,Ние ще ''спестим'' от музикантите,които свирят при вземането на булката,тъй като мен няма да ме вземат,още не сме уточнили да купуваме ли покани или не,тъй като всичките ни гости са от тук и ще се канят лично,от какво друго ще спестим,не съм мислела.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 13, 2008, 18:18:21 »

Момичета, май може да се спести от нещата, които не са много пари smile. Но ако не ви е наложително, наистина не се отказвайте от нищо.
На нашата сватба с чиста съвест мога да кажа, че излишни неща имаше:
бутониери за гостите - едва половината гости успяхме да закичим, но и те милите после само се притесняваха, че им падали. Та едните ги свалиха, другите се обидили, че няма за тях smile - към 60лв.
украсено шампанско - отвориха го пред залата и направо там сипаха в чашите. Самото шампанско си остана на една маса отвън, където бяха и бутилките от предните сватби sad - 18лв.
възглавничка за халките - така и не я видяхме нито в залата, нито след това - 5-10лв.
Това е като се замисля - няма и 100лв., които на общия фон на сватбата са нищо. Но пък носят много приятни емоции, когато се избират....
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines