Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 20:02:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 225061 пъти)
 
pikpik
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #240 -: април 09, 2009, 05:50:32 »

Здравейте мили мамета.Незнам дали тук е мястото,но искам да ви попитам нещо.Мойто бебе на 17 ще стане на 2 месеца.По цял ден само плаче и не спи,заспива чак към 10-11 часа вечерта.Ако спи през деня то е само за около 1 час.И е нахранен, и сменен , и капки против колики му давам.Моля ,ако можете да ми дадете съвет ,какво още мога да направя,за да не плачка така.Имам чувството,че само мойто бебе така плаче.Много ще ви бъда благодарна.
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #241 -: април 09, 2009, 08:53:21 »

Здравей, pikpik, според мен бебчо плаче заради колики. Те по това време някъде започват да се проявяват- към втория месец. За съжаление, от моя опит и, мога да кажа, от опита на много други майки, мои приятелки и просто познати, капките за колики не вършат кой знае каква работа. Може би намаляват малко болката, но в пиковите моменти- трудна работа  sad За щастие моят син изкара сравнително леко този период. Бяха ни изписали Еспумизан капки, но ефекта от тях беше нулев. Единственото, което ни помогна да преодолеем това по-леко беше чая против колики на ХИП за новородени и много, много гушкане. Имаше моменти, в които бебето ми заспиваше само и единствено легнало по коремче върху мен, явно допира, топлината и добре познатите му удари на сърцето ми го успокояваха. Така че... незнам какво да ти кажа, при всяко бебче е индивидуално, но ако искаш може да пробваш и така, нищо не губиш. Чайчето на ХИП е абсолютно безвредно, може да се дава почти от първия ден. Аз го давах между храненията, вместо водичка, като го затоплях леко, за да му стане топличко на стомахчето. И така се справихме. И, понеже явно много му хареса, пи такъв чай до 6-7 месеца  smile
Пожелавам ти успех, дано да се успокои бебчо и да спре да плаче!!
« Последна редакция: април 09, 2009, 10:20:52 от framboise » Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: април 09, 2009, 10:18:40 »

пипик спокойно, мила. не само твоето бебче плачка така, моят бебо беше мн тихичък , но откакто ни хванаха коликите сън не го хваща горкичкото, аз давам от днес инфакол ще пиша дали имат резултат след няколко дни, давам му откакто сее е родил и чай копър на хипп помагаше му малко. хайде стискам палци бързичко да се успокои детенцето
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: април 10, 2009, 11:44:53 »

 Ние за колики даваме Колийф и няма 100% ов ефект, ама е по-добре от нищо. Не се шашкай, Пикпик, на бебето това му е работата - да плаче girl_wink
 
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: април 13, 2009, 09:07:51 »

Искам да ви попитам. ПОдариха ни шезлонг, който има 5 позиции на гръбчето, но дори и в легнало положение Теди не е напълно легнала. Вашите шезлонги как са ????

ето го нашия
http://chipolino.com/eshop/?act=inside_product&product_id=321
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: април 13, 2009, 09:22:45 »

Ели, моят съм го пускала тук, виж го да не го слагам пак ... http://forum.svatbata.bg/index.php?topic=14548.msg247228
Когато беше съвсем бебе, и Сми-то не стоеше напълно легнал отгоре му, защото не беше толкова тежък, че да натисне надолу меката част. Аз правех така - обръщах го обратно и там където трябва да са му краката му слагах главата. Там е по-твърдо и така беше легнал. А още не се въртеше като пумпал и не се налагаше и да го връзвам, така че за месец-два този вариант ме устройваше идеално.
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: април 13, 2009, 09:28:27 »

Ох хайде и аз да се включа с едни въпрос. Веско се храни с АМ Аптамил 1, давам му по 100 мл , но ми се струва, че не му стига, плаче буди се често и буквало "захапва " бутилката. Някъде четох че за едномесечно бебе 100 мл са достатъчни и схемата била 100мл.+месеците на бебето. Та въпроса ми е мога ли да му давам 120 мл , страх ме е да не му разширя излишно стомахчето ама...гладен е . Много ви благодаря предварително за отговорите. Ние в петък сме на консултация и там ще питам доктора.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: април 13, 2009, 09:36:14 »

Ох хайде и аз да се включа с едни въпрос. Веско се храни с АМ Аптамил 1, давам му по 100 мл , но ми се струва, че не му стига, плаче буди се често и буквало "захапва " бутилката. Някъде четох че за едномесечно бебе 100 мл са достатъчни и схемата била 100мл.+месеците на бебето. Та въпроса ми е мога ли да му давам 120 мл , страх ме е да не му разширя излишно стомахчето ама...гладен е . Много ви благодаря предварително за отговорите. Ние в петък сме на консултация и там ще питам доктора.

Марянка мила нашата педи ни каза, постепенно да уеличавам млякото на Теди, така до навършването й на 1 месец след два дни, да даваме по 110 мл. НОО  пък вашите килограми са повече нали ??? какво пише на кутията на млякото , на нашето пише от 3-4 килограма по 100-120 мл. като има 6 хранения.

Ти пробва ли да даваш малко водичка или чайче между самите хранения ?????

Инче мерси за съвета - ще пробвамм, ама тя Тед е такова шилооооо - че нямам думиии
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: април 13, 2009, 09:55:27 »

Ели ами ние бяхме преди 14 дни 3 600 кг. Иначе той си пие чай от копър заради коликите по 150 мл на ден уф незнам да идва петък та да се консултирам с лекаря
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: април 13, 2009, 10:01:39 »

Ели ами ние бяхме преди 14 дни 3 600 кг. Иначе той си пие чай от копър заради коликите по 150 мл на ден уф незнам да идва петък та да се консултирам с лекаря


най-добреее,

а за колко време го изяждааа ?? с какво шише и биба сте ?/

Ние се храним с шише на бифрии и аз не знаех, че имало номерация на бибите, бяхме с първи номер , но фризовома и  е по-мазничък като храна и ърви номер биба непускаше нищо, трябва да купя биба с по-голям номер, а в магазина вместо да ми дадат 2 номер ми дали 3 номер и Теди си изяждаше всичко за 5 мин и зеешее това дете и ние се чудихме кво става и като се загледах в бибитее  beating Купих втори номер биба и сега 100 мл. си ги цоква за приблизително 20 тина минути като си почива малко и вече не ми зеее като преди ???
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: април 13, 2009, 10:06:36 »

Ели, да ти кажа ние сме с шишета на Плейтекс, които според мен са единствените шишета , които не пускат въздух, просто съм очарована от тази фирма, биберона ни е единичка, но Аптамила не е особено гъсто като консистенция мляко. Иначе около 20 мин се храним той си смуче поунася се и пак се присеща да яде  blum
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: юни 02, 2009, 08:45:29 »

Момичета да ви попитам-вие как обличате малчовците си crazy В смисъл ние сме на месец и половина и мен много ме е страх да и облека по-тънки дрешки sad Вкъщи е в момента 25 градуса а аз все не се осмелявам да я разголя малко...Като и са студени ръчичките и я обличам-въпреки че дная че по тях не срабва да се съди crazy Оффф много тъп въпрос,но ако може споделете вие как ги обличате blush
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: юни 02, 2009, 08:50:46 »

Майче чела съм, че педиатрите препоръчват както обличаме себе си по същия начин да обличаме и бебето, въпреки, че бебетата пък нямат добра терморегулация. На една лекция лекарката спомена, че когато на бебето системно му е студено изпражненията са предимно зеленикави.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: юни 02, 2009, 08:56:56 »

Подкрепям мнението на Захира.Когато моето дете беше бебе известно време слушах тоя и оня какво ми казват по отношение на обличането и все се чудех дали не му е топло или студено на детето.В един момент реших,че ще я обличам като мене и ще знам,че щом на мен ми е студено,значи и на нея и е студено,ако пък ми е топло на мен значи на нея също и е топло.Само първите месеци съм слагала каквото на мен+тънка пелена защото беше лято,но това до 3-ти месец.Но всяка мама сама решава,и каквото реши-значи е правилно,защото майката най-добре знае кое е най-правилно за детето и,независимо,че мненията са различни.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: юни 02, 2009, 09:01:34 »

Майче,как я обличаш на тези 25 градуса?Не се ориентирай по ръцете и краката-кръвообръщението на бебетата не е орегулирано и за това са студени крайниците.Само по носа се ориентирай.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines