Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:11:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 225137 пъти)
 
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #165 -: август 06, 2008, 07:42:19 »

Веси за афтичките - Дактарин good И ние бяхме така.....макар че аз давах водичка huhhuh.gif

 Offtopic Тя virgin ме е изпреварила за секунди. АКо го няма в Канада да пращам ли към колета на Зефи girl_wink
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: август 06, 2008, 10:42:12 »

Не даването на вода след кърмене не е причина за афтите good Аз не изплаквам устата след кърмене и никога сме нямали /дано и да нямаме/!
За ваксините има и по Здравна каса,но някои от нас си купуваме други ,които се водят по пречистени и са 5 валетни,а също така не дават странични реакции като тези оп ЗК  good
Ние на ортопед  не сме ходили!Питала съм педито няколко пъти,тя оглежда добре ставите му и казва,че няма нужда!Ако искам мога да го заведа на частен преглед,но щом педиатърката казва,че няма нужда-Аз й имам доверие good
за витамин Д-то индивидуална е дозата!Педиатъра преценява от кога и по колко капки да се дават!Ние го почнахме от 2-рия месец по 2 капки на ден good
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: август 06, 2008, 11:30:57 »

Момичета а знаете ли нещо за витамин К ,кога се дава? Мен акушерката ме попита миналия път на прегледа дали искам да дадат витамин К веднага след раждането на малката още в болницата? На вашите бебчета давали ли са в болницата вит. К?
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: август 06, 2008, 13:22:33 »

Не съм чувала тук да дават на бебетата витамин К pardon Виж какво намерих

синоними - филохинон
значение - антихеморагичен витамин, участва в синтезата на белтъци, необходими за кръвосъсирването. стимулира синтезата на протромбин, стимулира дейността на гладката мускулатура на червата, матката и бронхите

хиповитаминоза - дефицит на витамин К може да настъпи при заболявания на стомашно-чревния тракт (жълтеница, цироза, панкреатит), при които се затрудняват образувания в червата витамин К да премине в кръвта и осъществи своето действие в организма; у възрастни лица - кръвоизливи от венците, носа, червата, удължено кървене при вадене на зъби

дневни нужди - 5 - 45 µg (деца), 65 - 80 µg (възрастни);
може да се синтезира в организма от чревните микроорганизми


Справочник на витамините
 
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: август 06, 2008, 13:46:58 »

И аз за пръв път чувам за евентуална нужда от вит.К при новородени...така като чета това,което е дала сиска явно ще е нещо,свързано с жълтеницата в първите дни....picolina,би ли проучила нещо повече по въпроса-каква е тази практика там?

virgin,нямам представа за каши на Нутриция-по принцип има,но не зная дали се предлагат тук..
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: август 06, 2008, 13:56:09 »

Витамин К се дава на новородените профилактично и в Германия, ако родителите се съгласни, разбира се. Този витамин помага ако новороденото има евентуални вътрешни кръвоизливи - възможни са при трудно и  продължително раждане. Дано да съм обяснила разбираемо.
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: август 06, 2008, 14:50:36 »

Благодаря за отговора, Rossistela. За съжаление и аз не съм виждала от тези кашички. Здраве да е, ще се храним с други. girl_wink
Сисе и ние нямахме млечница, докато Ели беше само на АМ. Не искаше да пие вода след хранене, но от това не й станаха афти. Появиха се след като започнаха да я мъчат зъбите. Връзката не знам каква е, но според мен е от това, че започна да лапа всичко вече и няма как. pardon А аз не съм от тези дето ще си стерилизира детето pleasantry. Естествено, мия я редовно и почиствам внимателно вкъщи, но все пак излизаме навън и има контакт с купища микроби. nea Както и да е, с Дактарин-а й минаха за един ден. crazy
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: август 07, 2008, 09:58:53 »

picolina,би ли проучила нещо повече по въпроса-каква е тази практика там?
Сега като отида в понеделник ще я питам за повече инфо,но акушерка спомена точно това,което е написала elanida,ако има някакви проблеми тогава дават витамин К на бебето.
Витамин К се дава на новородените профилактично и в Германия, ако родителите се съгласни, разбира се. Този витамин помага ако новороденото има евентуални вътрешни кръвоизливи - възможни са при трудно и  продължително раждане. Дано да съм обяснила разбираемо.
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: август 14, 2008, 08:18:52 »

Майчета трябва ни съвет give_rose докторката ни каза да си изберем ваксина и сега не знаем коя да вземем какво Ви е мнението за Infanrix и Pentaxim girl_impossible
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: август 14, 2008, 08:24:01 »

Ние сме на Pentaxim  и сме доволни не е дигала темтература когато и я слагаха  good
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: август 14, 2008, 11:49:20 »

Ние също сме с Пентаксима!След няколко дни ще му бият последната 3-та!Не е имал странични реакции!За Инфанрикс не съм чела много....Пентаксима е по=предпочитана сякаш!Порови се в нета има мнооооооого инфо good
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: август 14, 2008, 15:23:52 »

Благодаря Ви аз исках да видя мнението и на опиталите майки girl_wink
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: август 14, 2008, 18:17:35 »

А майчета,като изгладихте дрешките в какво ги сложихте или прибрахте докато стане време да се използват?
И още нещо тук ми дадоха един съвет като къпя бебка да не е я мия с нищо,само с вода да я плакна? Вие какво ще кажете? Ккаво използвате за вашите бебета да ги къпите?
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: август 14, 2008, 18:22:50 »

Ние го къпем с душ гел от главата до петите на Бюбхен, но не всяка вечер good
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #179 -: август 14, 2008, 18:55:49 »

И ние сме на Бюбхен, но аз го къпя всяка вечер....Много е топло и се поти малкия angry
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines