Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 15, 2024, 00:35:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кога мислите е най-подходящо да се кръсти бебето?
Малко след раждането baby_girl baby_boy
Поне като е на 6 месеца  Baby_G Baby_b
След годинка Girl Boy
Няма да си кръщавам бебето  nea

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кръщенето  (Прочетена 245525 пъти)
 
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: януари 13, 2010, 09:03:07 »

niksis и аз не съм чувала за покани за кръщене, че и за подаръчета за гостите  crazy това са нови неща измислени...
а за кръщенето трябва да купиш кърпа, нови дрешки, чорапки и ако искаш кръстче и синджирче.
Това е което трябва да купи кръстницата. Нашите кръстници (на мен и сестра ми) бяха взели именно тези неща, а кърпата после се пази незнам колко дена след кръщенето. Аз моята още си я държа прибрана, ако искаш се посъветвай с още хора, които са минали през това да ти дадат съвет. Но това е от мен.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: януари 13, 2010, 11:01:23 »

Ние бяхме кръстници на двете деца на кумците ни на 21 август 2009 г. Купихме кърпи, нови дрехи, чорапи, и дадохме пари, защото злато им купихме още като се родиха. И аз не съм чувала за покани и подаръчета за гостите.
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: януари 13, 2010, 12:18:28 »

Ние правихме кръщене септември месец и давахме подаръчета, но покани не сме. Иначе от кръстниците вече са ти изброили какво трябва.
Активен
niksis
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: януари 13, 2010, 17:25:33 »

Благодаря ви много ,момичета!  give_rose
Активен
pikpik
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #124 -: април 14, 2010, 18:53:52 »

Здравейте!На нас ни предстои кръщене тази събота. smile Казаха ми че трябва да купим подарък за кръсницата.Ще съм благодарна,ако ми дадете идея за подарък,защото много се затруднявам.
 smile
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: юни 04, 2010, 22:44:16 »

според мен за кръщенка или дори за сватба страхотен подарък е златн или сребърна монета ...остава си хубав спомен а и стойността и в даден момент стойността и няма да е малка...

и ние кръстихме нашите кръщелнички миналият август ...единия ден едната на другие ден другата после и наща сватба и въобще големи събития бяха  Bravo но това са хубави събития  danceg
Активен
max_mara
Ентусиаст
**
Публикации: 86



« Отговор #126 -: юни 13, 2010, 23:07:46 »

pikpik , сега вижда поста ти, но поне ще споделиш какво сте подарали. Ние подарихме фото рамка на кръстницата и много се зарадва
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: юни 15, 2010, 13:53:14 »

Ето някои идеи за покани и подаръчета http://www.designedbysofi.gr/portfolio-vaptisi-p1.html
http://www.mytree.gr/gr/baptism-christening-favors-bonbonnieres.html
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #128 -: август 27, 2010, 19:44:08 »

Знам,че за мен е още рано да мисля за кръщене,но искам поне да съм наясно с нещата! pardon
Въпроса ми е,може ли моята племенница да бъде кръщелница на бъдещото ми детенце? blush
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: август 28, 2010, 08:05:52 »

Нади, имаш предвид племенницата ти да кръсти детето ти? Защото от така зададен въпрос става дума за точно обратното. Кръщелник е този, който е бил кръстен, а не този който кръщава. Единствено църквата не позволява, ако са стриктни разбира се, двамата да са си кръстници един на друг, т.е. твоето дете да кръщава нея и тя него.
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #130 -: август 28, 2010, 18:28:52 »

Рени  явно наистина несъм се изразила правилно! blush
Мисълта ми беше,че искам моята племенница да кръсти моето дете и дали е възмжно,но така като чета-май не! nea
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: август 28, 2010, 21:22:18 »

Може племенницата ти да ти кръсти детето, явно от обясненията ми не е станало ясно. Единственото, което неможе е след това твоето дете да кръсти нея, ако тя не е кръстена. Т.е. немога един на друг да си бъдат кръстник. Знам за какво конкретно питаш. Може тя да ти е кръстница на бебето и мисля, че ще е най-щастливия човек на света. girl_wink girl_wink girl_wink
Активен
nadi711
Ентусиаст
**
Публикации: 92



« Отговор #132 -: август 31, 2010, 14:00:43 »

Благодаря ти Рени,вече всичко разбрах и ми стана ясно!Надявам се и тя да бъде много щастлива от това! Girl_hide
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: август 31, 2010, 17:38:03 »

Здравейте bye,на нас ни предстои кръщене и затова доста обстойно прегледах темата и на няколко места видях,че пише след кръщаването детето да се облече в по-светли дрехи! Затова днес като ходихме да записваме час питах  и ми казаха ,че няма такова нещо Hmmm просто дрешките трябва да са нови,на вас в църквата ли ви казаха,че дрехите трябва да са по-светли или и това още едно поверие тръгнало от майка на майка? Victory
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: август 31, 2010, 17:54:32 »

Не знам, Ади, дали е поверие, тръгнало от майка на майка, но аз знам, че дрехите трябва да се бели, с които трябва да се облече детето след кръщението - може би защото този цвят е символ на чистото и святото (ама и аз как се изразих  smile ).
Аз лично го спазих - просто ми хареса като идея и облякохме Малена в бяла рокля след кръщаването.
Още не ми е осанало време да разкажа за нашето кръщене и да покажа снимки, но се надявам и това да стане тези дни. smile
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines