Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 22:30:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 2  (Прочетена 140110 пъти)
 
Nocturnal_dove
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: февруари 24, 2009, 14:56:49 »

С моята уж се разбираме ...давам и да носи мой дрехи който са ми големи,давам и да ми ползва лаковете за нокти когато и се налага и други такива...ходим заедно на кафе и по магазините ...и тн...НО направо ме вбесява когато отида да си правя нещо в кухнята,незнам нарочно ли го прави или не се усеща ама...оня ден едно яйце исках да си сваря пуснах го в едно джазве вклучих котлона и чакам да заври,тя мина пусна вентилатора (туи де как се казваше отгоре дето се поставя над печката),захлупи ми джазвето с една чиния, нагласи  ми и часовник за минутите като завря яйцето....Аааа вбесих се е чак толкова некадърна не съм едно яйце да немога да сваря.
Иначе сме в добри отношения (или само така си мисля) , но  в кухнята ако сме двете може да избухне някой ден нещо (аз не съм и казвала нищо по тоя въпрос,и по къвто и да е друг..за сега си трая).
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: февруари 24, 2009, 15:26:33 »

 smile smile smile smile :)Мисли за теб да те олеснява сигорно ама понякога дали наистина не се осещат или.....
И на мен ми се случвало такива дребни работи даме дразннят ма все си викам айде просто несъзнателно го прави
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: февруари 24, 2009, 17:53:45 »

Бих казала това да са ни ядовете....Защото като чета какви свекита има направо лошо да му стане на човек!!! Wink
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: февруари 25, 2009, 10:08:57 »

 И моята е много труден човек, бях писала какви проблеми имаше около избора на роклята и халките ни, беше кошмар,скандал, рев, защо не я слушаме.. И за бременността ми в началото не искаше да слуша, беше казала - искам готов резултат. Не ми се обажда да ме пита как съм... Сега не дава почти нищо да се купи, тя ще купува като се роди...Ама аз и прощавам, защото е майка и и дължим уважение, особено мъжът ми. Кофти характер е и си го признава, не е от злоба,а от инат,че тя знае най-добре..Очаквам нещата м/у нас да се подобряват занапред, но ако започне да ми налага някакви работи за детето, не знам как ще реагирам.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: февруари 25, 2009, 10:35:52 »

*Elle*, да не ми се разсърдиш  give_rose , ама се чудя и направо ти се възхищавам как се съгласяваш с капризите й. Особено пък за бебето и покупките..... Как така тя ще купува - като е мераклия да даде парите и ти купи каквото си харесаш - поне така мисля аз  give_rose И аз уважавам моята свеки, но когато на няколко пъти се опита да ми каже как тя щяла да купи това и онова и как едва ли не аз съм нямала грижата, съвсем ясно й обясних, че това няма как да се случи. Сега вече си е наясно, че ако иска нещо да купува е добре първо да ми го покаже, да идем заедно или директно да ни даде парите след като го вземем  girl_wink
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: февруари 25, 2009, 10:46:02 »

Божеееее вашите свекърви поне се натискат да купуват, аз моята не съм я чувала от два месеца, тя само на мъжа ми звъни, ама дойде ли момент да се купува ще каже, че нямат пари. На мен майка ми купи всички дрешки,а и всичко останало ще купи за бебка, мъжа ми не се сърди , че майка ги е купила, аз няма да се сърдя, ако майка му купи нещо, ама се съмнявам.
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: февруари 25, 2009, 12:59:59 »

При нас родителите на мъжа ми въобще не се интериуват от нас. Обаждат се само когато имат нужда от помощ.За купуване на каквото и да било и дума неможе да става.... За освещаването на апартамента дойдоха с едно цвете. Не че искам да ми купуват скъпи подаръци, но моите родители дойдоха както си му е реда в такива случай-с печено пиле, питка, баница, бонбони, подаръци за вкъщи.Даже и  плик с пари за да си изберем по-голям подарък за вкъщи. Дано не ме разберете погрешно , но тук не става въпрос за възможности, защото и моите родители са на по една заплата,(имам и брат студент), а за начин на възпитание и усещане на традициите в едно семейство. С всеки изминал ден разбирам, че свекър и свекърва ми са от този тип хора на които им казват саможивници. Те живеят ден за ден. За тях важното е да сложат нещо що годе на масата за вечерея, да си купят бутилка вино и двамата  да си казват наздраве... и ако не си от този тип хора дето всяка вечер тряба да си пийваш, или да ти измъкват пари, то тогава не си добре дошъл в семейството.Опитвам се да ги уважавам до колкото мога, защото те са родители на мъжа ми, но предпочитам да стоя на разстояние, защото не си заслужава да контактувам с деградирали хора. Може казаното до тук да ви звучи много остро, но така го виждам. В началото се опитвах да ги извинявам заради това или онова, но истината е че те си живеят в свой измислен свят и философията за живота им се състои в това, че всички около тях са им длъжници включително и децата им затова че са ги създали.Но иначе пред хората много ме обичат и мислят непрекъснато за нас. И на ляво и на дясно разправят каква сватба са ни направили пък в същото време непрекъснато спънки ни правиха.Никаква заинтерисованост не прояваваха в организацията и на сватбата дойдоха като гости-седнаха ,пиха ,веселиха се и си тръгнаха. Пак моите родители обраха цялата хамалогия и т.н...
От цялата тази работа най-ми е мъчно за мъжа ми, защото той вижда в моите родители и роднини какво е истинско семейство и семейни ценности, каквито неговите не се могли да му дадат. И за съжаление или за радост и аз незнам точно, но той самият се дистанцира от собствените си майка и баща...
Съжалявам за дългият пост, но толкова много горчивина се е събрала в душата ми, че трябваше да я поизлея...
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: февруари 25, 2009, 13:08:44 »

Кате понякога моя баща се държи като родителите на мъжа ми и ми иде да побеснея  diablo Ама нищо немога да направя, неприятно ми е само когато мъжа ми каже нещо по този въпрос, неща от сорта на "родителите ти с нищо не са ни помогнали" тогава в къщи става война, първо защото под родителите ми включва и майка ми, която е на една нистожна заплата и пак прави каквото може, колко пъти ми е плащала сметки и т.н. и второ защото ........ми болно ми е от този факт да му се не види  cray Тъй че моя съвет е да не коментираш по този начин пред съпруга ти (въпреки че съм сигурна че не го правиш, просто жените имаме малко повече усет, от емоционална гледна точка си мерим приказките)  good
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: февруари 25, 2009, 13:10:00 »

Катя всичко това все едно аз съм го писала. Търсят ни когато имат нужда нещо да се свърши, и всички са им длъжни.
Активен
Gabito
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33


Усмихни се !!!


« Отговор #324 -: февруари 26, 2009, 15:59:12 »

Катя всичко това все едно аз съм го писала. Търсят ни когато имат нужда нещо да се свърши, и всички са им длъжни.
И аз се присъединявам. На същото дередже съм. Аз не искам нищо от тях, но да не се обадят на собствения си син, да попитат "Жив ли си?" - ето това ми идва в повече. За сватбата също дойдоха като гости и чакаха майка ми да свърши всичко и за капак - едно сервизче за хранене и едно куфарче с прибори - стига толкова. Няколко пъти преди това питаха мъжа ми какво искаме да ни подарят и винаги отговора беше "Пари". Коментара беше "Искахме да ви остане нещо за спомен, а пари винаги можете да ни поискате ако ви потрябват !"  Oh my ... Че на кого не му трябват ? Още повече, че цялата сватба си я поехме ние, за да няма претенции и т.н. На мен не ми трябват парите им или вниманието им, но да не сещат за собствения си син !!! Пардон ! Сещат се за него - когато имат нужда от нещо! Не искам да мисля какво ще стане някой ден, живот и здраве, когато си имаме дете !
Момичета, неписан закон е свеървите да са гадини от една или друга гледна точка (въпреки че и това правило, като всички останали си има изключения), важното обаче е половинките да ни подкрепят и отношенията помежду ни да са ОК, всичко останало се преживява !
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #325 -: февруари 26, 2009, 16:08:39 »

Ох,милички!Като чета и ми става мъчно,но не за вас а за свекървите ви,защото те губят!Вместо да се радват че детето им си е намерило спътник в живота и да ви ценят като свое дете,те си показват рогата!Аз за радост не се оплаквам,защото моята бъдеща свекърва,дори мога да нарека и майка,много ме уважава!Те ме познават от 2 години,а на скоро ми бяха казали че ме харесват повече отколкото другата им снаха,а тя им е от 13 години!Разбира се това го казаха защото тя се беше изказала срещу мен,а и по принцип е много устата и несъобразителна!Та така-аз нямам проблем със свекърва ми а с друг и това също е кофти!Извинявам се ако съм се отклонила от темата!
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #326 -: февруари 26, 2009, 16:23:22 »

Те ме познават от 2 години,а на скоро ми бяха казали че ме харесват повече отколкото другата им снаха,а тя им е от 13 години!

Е, това е много тъпо! Щом говорят на едната за другата, значи и обратното го правят със сигурност. При нас ситуацията е също двама сина и съответно две снахи и много мразя пред мен да се обсъждат другите. Сигурна съм, че и обратното го правят  NO
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: февруари 26, 2009, 16:40:27 »

*Elle*, да не ми се разсърдиш  give_rose , ама се чудя и направо ти се възхищавам как се съгласяваш с капризите й. Особено пък за бебето и покупките..... Как така тя ще купува - като е мераклия да даде парите и ти купи каквото си харесаш
Пете, благодаря give_rose По принцип е казала да направя списък и да покажа на мъжа ми какво искам:) Надявам се да се съобрази, а не само каквото на нея и харесва smile
 Кате, Голди, Габи, наистина е мн неприятно, но аз най-много като съм се ядосвала около сватбата, съм си мислела, че не може и съпругът ми да е чудесен, пък и майка му и т.н smile Обичайте си половинките, пък другото..каквото дойде.
 Това за обсъждането на снахите не е хубаво, да. И на мен ми предстои такава ситуация и в двата случая ще ми е неприятно.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #328 -: февруари 26, 2009, 16:50:37 »

Това че мен ме обсъждат не е вярна и съм сигурна!вижте как беше случая:когато тя се изказа пред мен и ме обиди аз си премълчах!след два дни милото ме попита какво ми има,зящото усещал нещо!аз споделих и му казах да не казва на мойка дси защото не желая да правя интриги!Той обаче много се впрегна и и казал!На другия ден аз се събудих по рано и отидох при майка му да пием кафе и тя ме каза да не обръщам внимание какво говорела,каза че  знаела каква е и че през всичките тези години я е обиждала без да се усеща и че я опознали много добре!Аз със свекърва ми не сме обсъждали а само ме успокояваше,защото обидата която полчих беше точно но коледа и беше свързана за нас с милото!
Активен
katya_79
Професор
****
Публикации: 423


www.album.bg/kate_to


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: февруари 26, 2009, 16:58:54 »

Рубин, скъпа само едно ще ти кажа, а ти както искаш така го разбирай...От всичко най-мразя лицемерието
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines