Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 01:54:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата? - част 2  (Прочетена 139693 пъти)
 
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: септември 30, 2008, 13:10:29 »

Stassi, а бъдещият ти съпруг не реагира ли по някакъв начин.
не може някой да ти крещи и да те обижда в продължение на час и повече и хората около теб да мълчат. Най-вече човека, на когото планираш да разчиташ най-много за вбъдеще.
Най-добре изяснете нещата, колкото се може по-рано. А и не е задължително да живеете нито у твоите, нито у неговите родители. Ако трябва ще живеете по-скромно и ще плащате наем, но моя съвет е - в НИКАКЪВ случай да не се съгласяваш да живеете у родителите му (най-малкото, защото такак както си описала нещата - не можеш да разчиташ на подкрепа от негова страна в конфликт с родителите му).
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: септември 30, 2008, 18:25:20 »

Най-лошото наистина е че той не реагира по никакъв начин. Само и се разкрещя накрая на разговора да млъкне и да не ни занимава с глупости и че всеки път като се прибере от работа за малко вкъщи и тя прави скандал. А жената се изправи горда и заяви: ми недей бе мамо идва повече тук. Недей. Отивай при другите ти родители във Варна, забрави че имаш родители тук и т.н.
Че даже и по време на караницата успя да вмъкне заплахата че ако той замине за Варна апартамента който досега му беше определен като наследство няма да го получи.
Аз на това бих казала само едно: Боже, моля те ако имам момче, да имам добра снаха, да съм добра тъща и да се радвам заедно с радостта на младите.
Защото аз капризни и ужасни майки по никакъв начин немога да разбера, пък било то и още неомъжена и без дете.
 sad sad sad
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: септември 30, 2008, 20:57:29 »

олеле, ужасно звучи всичко около бъдещата ти свекърва. Във всеки случай мисля, че не трябва да се допуска да ви се меси в личните отношения между вас. Най-доброто решение е да живеете самостоятелно, дори ако се наложи на квартира. Все пак сте големи хора, не може да ви заплашва и да размахва пръст все едно сте първи клас. Бъди сигурна,че и половинката ти се чувства отвратително между вас двете- като чука и наковалнята. Но и той трябва да е наясно, че вече създава Свое семейство и ще е глава на това семейство и то трябва да е най- важно за него, а не смейството на родителите му.
Ти не приемай отношението й лично. Тя най-вероятно би се държала така с всяка жена 'отмъкнала' сина й. Може пък с времето и бъдещите ви наследници да поомекне. Успех и отстоявай щастието ви! good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: септември 30, 2008, 21:05:26 »

Стас,ама мила ти как я търпиш тази. И защо 1 час я слуша как те обижда,аз на твое място и казвах какво аз мисля за нея и заявявам на мъжа си,че аз искам във Варна,и той ако иска да е с мен-се местим,ако не-кой от къде е. Защото тя не знам какво мисли,но сина й разсъждава ли,че след 20 дни ще има собствено семейство и то ще е на първо място. А това да си ходел при другите мама и татко-жалко е за нея,че говори така на собственото си дете diablo седни и поговори с него и щом имаш възможност си купи жилище и не се съобразявай с нея,не го е заслужила,а апартамента на сина й-ако иска да го преписва,жилището не е всичко.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: октомври 01, 2008, 06:54:32 »

Стаси мила това,което е станало е ужасно,а още по-ужасното е,че бъдещия ти съпруг не е застанал зад теб и до теб!Това поне на мен ми говори много лошо,защото отсега нататък ти си неговото семейство и ти си човека,който  ще бъде до него до края,все пак родителите ни рано или късно си отиват!Остаава само любимия човек....леле аз толкова се ядосах на мъжа ти  diablo Не е правилно така,но не искам да задължавам никой с моето мнение и съжалявам,ако те обиждам с думите си.Аз ако бях щях да поставя така въпроса,ако иска семейство с мен нанякъде,ако ли не ....както е казаала Надето,кой от къде  е.....колкото и да го обичам....не бих търпяла никакви унижения,заради когото и да и било,все пак не съм създадена на този свят и отгледаана от семейството ми,някой да ме обижда и прави на маймуна.А относно жилището му,майната му....леле да си го държи,хич не трябва да пука на мъжа ти,но един съвет говори с него.....остават ти по-малко от 20дни до сватбата и ако след нея ще трябва да се примиряваш с това положение  nea Успех!
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: октомври 01, 2008, 08:47:30 »

Момичета, да не се нахвърляме така на човека. Все пак се е опитал по някакъв начин да се опълчи на майка си  pardon
Трябва да поговорите двамата и да се уточните какво точно иска. За едно младо семейство няма нищо по-добро от това да живеят в самостоятелно жилище. Не позволявайте на родителите да ви се бъркат.
Ако обаче и той е на мнението на майка си  nea става много лошо.
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: октомври 01, 2008, 09:17:00 »

Стас, чак сега прочетох твоята история и направо се потресох!! От какво те е страх, ако с мен се държаха така отдавна да съм заминала за Варна със или без мъж!! Представиси след сватбата как ще живееш  с хора, които те мразят и мислят, че и ти тях!! Направо се заробваш! Според мен трябва спокойно да говориш с бъдещия си мъж и да му обясниш това за Варна, апартамента, работата и на първо място за родителите му! Определено не трябва да живеете с тях, пък за сватбата, като не искат да идват ами да не идват!! За съжаление майка му рано или късно ще развали отношенията си с сина си и после цял живот ще съжалява, а и не мисли за бъдещето,ако се наложи да я гледате...Успех мила!!
Активен
max_hym
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: октомври 01, 2008, 09:20:48 »

Съгласна съм с теб
Момичета, да не се нахвърляме така на човека. Все пак се е опитал по някакъв начин да се опълчи на майка си  pardon
Трябва да поговорите двамата и да се уточните какво точно иска. За едно младо семейство няма нищо по-добро от това да живеят в самостоятелно жилище. Не позволявайте на родителите да ви се бъркат.
Ако обаче и той е на мнението на майка си  nea става много лошо.

според мен, мъжлето ти за толкова години се е убедил, че няма смисъл да се спори с тази жена, а и все пак се е опитал да те защити. Най-вероятно покрай сватбата всички са изнервени много ... това поне го разбрах от личен опит  pardon
Поговорете с мъжлето си и си изяснете нещата, не ми се вярва, че на него му е приятно да живее в тази среда ...
Родителите са странни и сигурно и ние след време ще сме странни ... не вярвам, че някой родител умишлено ще навреди на детето си, всичко правят с добри намерения въпреки, че не винаги се получава нещо добро .... а що се онася до Свекървещицата ... явно си е такава злобна и особенно властна жена и ако успееш да я игнорираш от живота си донякъде, ще е добре ...
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: октомври 01, 2008, 13:28:41 »

Stassi, успокоително е, че бъдещият ти съпруг не е заел страната на майка ти, а и не си е мълчал "съвсем". Мисля, че няма от какво да те е страх - за тези неща е хубаво да се говори и да си наясно възможно най-рано. Не вярвам той да предпочете майка си пред теб, но е хубаво нещата да се обсъдят и да се вземе възможно най-трезво решение.
Дори и да живеете в Добрич - не се подлъгвайте да делите един покрив с родителите му.
Активен
buba_katinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: октомври 01, 2008, 14:02:22 »

Stassi, съжелявам, че ти се е случило това. Но хубаво е, че мъжа ти не е застанал зад майка си. Просто им дай да разберат, че ти ще живееш във Варна и толкова. Разбирам проблема - преди 6 години минах по този път, с тази разлика ,че мъжа ми тръгна с мен, а и свекървата ме разбра правилно. Сега съм благодарна, че имам такава свекърва. Моят мъж е единствен син, но тя винаги е смятала, че младото семейство трябва да живее отделно. Надявам се да те приеме и да те разбере.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: октомври 01, 2008, 15:14:57 »

Stassi и аз мисля,че трябва да поговорите спокойно с мъжа ти и да си изясните нещата. В крайна сметка важно е вашето семейство, а не семействата, към които сте принадлежали до сега.  Ние от почти три години живеем заедно, в началото на квартира, а сега в наше жилище и да ти кажа от това по-добро няма. Всеки трябва да си знае дома и да не му се пречка никой в него. Късмет мила!!!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: октомври 02, 2008, 14:17:48 »

http://www.duma.bg/2007/0207/170207/iskam/isk-5.html sarcastic sarcastic sarcastic sarcastic sarcastic
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: октомври 02, 2008, 14:35:07 »

 funnytooth funnytooth funnytooth
Tази статия е уникална!! Браво  good
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: октомври 02, 2008, 15:56:20 »

Статията е страшна!!!  tease
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: октомври 02, 2008, 16:15:47 »

Изключително забавна статия  laugh laugh laugh


Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines