Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:44:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как преживявате раздялата с любимия?  (Прочетена 113392 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: декември 16, 2006, 14:43:13 »

Иска ми се да разбера как се справяте с раздялата с любимия човек?Било то за 1 ден , 1месец или година!На нас ни се наложи да се разделим с моя любим за шест месеца.И повярвайте ми първата седмица е направо ужас!  :girl_cray2:Иде ми да  mega_chok , защото незнам как ще живея толкова дълго без него! :girl_cray3:Незнам само аз ли съм така?Вие как се справяте?Дайте рецепта за оцеляване.Лошото е че е в чужбина и комуникацията ни е затруднена.Добре че има  Computer и :photo:а от време на време и Mail
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #1 -: декември 16, 2006, 19:02:23 »

Fiibi, мисля, че аз мога роман да напиша на тази тема. Накратко:
Запознахме се с моя сегашен съпруг преди доста години (1999) - тогава  той живееше в Маями, а аз в Ню Йорк. До 2002 ние пътувахме всеки месец, ту единия, ту другия, за да се виждаме и отделно от това, приказвахме с часове на ден по телефона. Спомням си как съм седяла уиикендите със handsfree-то на ухо, и телефона със зарядното, и сме приказвали 9-10 часа...малко или много бяхме свикнали и откровено казано, изобщо не се чувстваше като long-distance връзка. Както и да е... 2002ра, той най-сетне се премести при мене и заживяхме заедно... почти. На него му се налагаше да пътува до България по работа поне 2-3 пъти в годината за 2-3 месеца. Тези раздели бяха много по трудни и много повече ми тежаха - след толкова дълго време, двамата започвахме да живеем в два различни свята, с различни проблеми и нрави и понякога, сякаш говорехме на различни езици. Най-тежко беше лятото, когато е денят е дълъг, нощите са топли, а нямаше с кой да ги споделя  cray. С много нетърпение чаках той да спре да пътува и най-накрая като истинско семейство да заживеем заедно. Да, но не! През 2005, моят съпруг получи страхотна оферта за работа и трябваше да се премести за перманентно в България. Аз исках той да е щастлив, дадох благословията си и така... сега пътуваме веднъж на месец - ту той, ту аз - много време изгубихме в път, много $$$ в билети, и още повече $$$ в тел разговори. Но знаеш ли, сега събиранията са още по сладки и дори и почти 7 години откакто  се запознахме , все още се чувстваме страхотно близки и нашата любов само расте. За в бъдеще ... чакам отново да се събереме - най-вероятно през 2008, ако междувременно, на мене не ми омръзне и се върна в България  girl_wink

Надявам се да ти е по-леко, като знаеш, че има и някой друг като тебе...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: декември 16, 2006, 21:30:59 »

silverarrow това е много  cray Не че ми олеква като чета за вашите преживявания,но някак си е друго ,когато споделиш с другиго!И ние преди да се оженим пътувахме постоянно,защото живеехме в различни градове и постоянно говорехме по тел /добре че поне тел.ни разговори бяха безплатни/.И аз така 4-5 часа.Случвало ми се е да заспивам докато си говоря с него,а той затваря,звъни отново и ми казва да се преместя на спалнята! *db*Знаех че ще трябва да се разделим за толкова време,но след като се събрахме да живеем заедно и сватбата мина,след всички тези прекрасни взаимносподелени мигове,раздялата е ужасно трудна!Като се замисля че всичко го правим за пари........... bad
Благодаря ти много silverarrow!И успех good
Активен
nevidimo dete
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #3 -: декември 21, 2006, 13:02:21 »

Здравейте и от мен... нека и аз да се включа. Последните няколко години всичките ми връзки бяха от разстояние - аз съм от Пловдив и все така се случваше, че имах връзки с хора от София. Накрая ми омръзна и се преместих да живея в София, след което... голямата ми лщбов се оказа от Пловдив. И аз много трудно преживявам раздялата, и аз все плащам безумни сметки за телефон, за пътуване и... много сълзи. Винаги, обаче, в главата ми е една мисъл - мигът, в който се срещаме отново. Представям си различни сценарии - какво си казваме (ако изобщо гожорим), как се целуваме, как се прегръщаме... Не че това помага до край, но поне прави нощите малко по-поносими. Приеми един савет от мен - когато си легнеш вечер, мечтай! Заспивай с някакви безумни мечти за бъдещето и ще видиш, че, колкото и да не ти се вярва, ще заспиваш с усмивка на уста  give_rose
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #4 -: декември 21, 2006, 13:30:06 »

Ох и на нас ни се сключвало  cray Ноември 2005 милото най-неочаквано замина за чужбина-предложиха му нова работа и двамата го обсъдихме и решихме, че щом е за по-хубава работа и за повече пари (естествено, че и за пари fiibi, живота у нас ни принуждава да е така, искахме дете-трябват повече парички) да замине за половин година. Три месеца беше в чужбина и после още пет в България, но в друг град, тъй че първоначалните 6 станаха почти 9 месеца  crazy. Първоначално много се притеснявахме и двамата-никога не се бяхме разделяли, дори ни минаваха мисли, че може да си развалим семейството, да се поочуждим, обаче нищо такова не стана  Dance. Чувахме се или си пишехме всеки ден, абсолютно всеки, той много работеше, аз наблягах на работата и на срещи с приятелки и времето мина. Успяхме да се настроим на правилната вълна явно и гледахме на това като на най-последните дни един без друг (понякога вечер ми беше мноого тъжно, но пък понякога си се наслаждавах на завидна тишина и спокойствие) и си обещахме, че никога вече няма да се разделяме. Да си призная и на милото крепящата идея беше, че щом се прибере и веднага си правим бебе, аз не бях много съгласна първоначално, но после се съгласих и сега чакаме  Curtsey.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: декември 21, 2006, 14:22:48 »

Благодаря ви много момичета!Съветите са много ценни! good
А denisimo и ние само за това говорим,как се прибира и си правиме бебе!А всъщност си мечтая първо как се прибира и отиваме на море  *YAHOO*Мисълта за бебо много ни крепи и двамата.Даже бяхме решили по едно време да го направим преди да замине,но пък сама и бременна  Cray Плачещо момиче
nevidimo dete аз мечтая безумно много.Мечтая за това какво ще бъде като си дойде,мечтая и за по-малки неща:как ще чуя гласа му ,как ще го зърна по skype!И мечтите се сбъдват общо взето girl_wink girl_in_love
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 21, 2006, 15:36:52 »

Ох и аз имам такъв опит с раздяла... Cray
2004г. с милото тъкмо се бяхме запознали и тръгнахме... heart изминаха 3 прекрасни месеца, в които всеки ден бяхм езаедно и/или говорехме с часове по телефона (а и двамата бяхме от София girl_in_love) и... той замина на бригада в САЩ за... 5 месеца!  cray Толкова дълго ми изглеждаше..., това беше повече време, отколкото бяхме заедно любов заедно... толкова много плаках на летището след като замина... cray

Но с течение на времето някак свикнах с мисълта, че няма да мога да го виждам, толкова често като преди (хм, често, всеки ден бяхме заедно)... Започнахме да си пишем-аз по-често, даже всеки ден му пращах мейл и/или смс - и да си звъним, той ми се обаждаше по няколко пъти в седмицата или всеки ден и също ми пишеше мейли и пращаше смс-и! Така се бяхме разпределили (негласно) аз да пиша често, а той да се обажда често!!! girl_in_love LOVING heart

И така тази раздяла не ни попречи! Даже напротив накара ни да осъзнаем, ч ене можем без този човек и че се обичаме!!! heart Накрая даже съвсем бях свикнала с мисълта, че го няма до мен!!! shok

Времето мина, аз нямах търпение да го посрещна на летището и само като сепогледнахме след толкова време си казахме всичко онова, което не можехме с думи... girl_in_love heart LOVING

Това беше едно изпитание на чувствата ни още в самото начало на нашата връзка и сега като си спомним си казваме, че е било за хубаво, защото знаем, че вече нищо и никой не може да ни попречи да се обичаме, да сме заедно и да сме щастливи!!! любов заедно Dance
Това е от мен! girl_wink CHEERS
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #7 -: декември 21, 2006, 20:01:05 »

Подочувам, че Фиби май е прекарала сама, без любимия си рожденния ден. Подочувам и че той ще си дойде след време.... Не знам точно за какво става въпрос, но бързам да я подкрепя. Така времето ще мине по-бързо и ще намери сили да дочака късметлията... Мила, не се давай! Очевидно си заслужава чакането и усилията! Поправете ме ако греша give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: декември 21, 2006, 20:45:37 »

Ами не само рожденния ден,ами Коледа,Нова Година,Ивановден,14-ти февруари,8-ми март,Великден......много са!А и той имаше рожден ден на 13.12 един ден преди моя /пак сами/.
Разбира се,че си заслужава чакането,но е адски много. Плачещо момиче Cray Плачещо момиче Cray Плачещо момиче girl_impossible
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #9 -: декември 22, 2006, 00:12:54 »

Аз мисля, че сме изкарвали неговия рожден ден 1 път заедно и моя 2 пъти от общо 7 годишната ни връзка. С всичко се свиква, мисля, че  така нашата връзка е по-здрава.  girl_wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 22, 2006, 01:07:31 »

Права си silverarrow!Със всичко се свиква! :girl_wink:Аз постоянно си мисля че нашата връзка също ще бъде по-здрава!
И преди бяхме все разделени,но поне успявахме да говорим с часове по телефона,а сега разговорите ни са доста по-кратки!А искам толкова много неща да кажа! sad
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #11 -: декември 22, 2006, 01:34:31 »

Фийби, сигурно сте се сетили де, но аз да кажа, няма ли как да се чувате за без пари по skype ili google  talk? И двете програми са доста добри...
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: декември 22, 2006, 01:41:28 »

Фийби, сигурно сте се сетили де, но аз да кажа, няма ли как да се чувате за без пари по skype ili google  talk? И двете програми са доста добри...

skype имаме и web cam също,но работата му е малко секретна и не може да го ползва когато иска!успяваме засега да се преборим! pardon
« Последна редакция: декември 22, 2006, 01:45:22 от fiibi_bg » Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #13 -: декември 22, 2006, 01:45:06 »

Ох, Фийби, миличка, той не е в Ирак , нали? И това, че е военен, значи ли че и друг път ще се разделяте... много съжелявам ако е така... но съм сигурна, че ще устоите и събиранията ви ще са толкова по сладки. Ние когато сме разделени, гледаме да се влъбяваме в кариерата, за да минава по-бързо времето и това помага... може би и ти ще успееш  така  good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 22, 2006, 01:49:48 »

Надявам се да не се разделяме повече , поне така обещава  :girl_wink:Ще видим!А за събиранията после гаранция че ще са сладки girl_in_love heart girl_in_love любов заедно
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines