Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 27, 2024, 01:47:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Април, бъди мил :) Април 2021  (Прочетена 47726 пъти)
 
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: април 27, 2021, 08:44:56 »

Здравейте!

Забравих да спомена още нещо от гостито - имаше голяма пухкава котка smile
Свекс, странно ми беше, да. С тази жена се засичам сутрин, като водя Бамбук на градина, а тя нейните на училище (когато има училище). Та от септември насам, основно с нея съм си говорила на живо. Ама от края на март пак не се бяхме виждали. Иначе преди пандемията съм ѝ ходила на гости. Тя е едната от двете жени, които преди много са писали в бг мама и от които прочетох много за живота тук. И много исках, да се запозная с тях, но те вече не пишеха. Но късмет - живеят до нас. Но едната се преместиха в Англия.

Анге у нас не ядем и не го мисля. И козунак, ще е от магазина, че по край имени дни и рождени дни все съм в кухнята.

Булче, радвам се, че добре мина и при теб! Аз май вчера не писах, но и майка ми е с два чипа. Много е горда със сертификата си и чака Курц да даде да се пътува с него lol lol

Хубав ден
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #286 -: април 27, 2021, 09:44:28 »

Булка, ти си ми първата позната с втора игла АЗ, радвам се, че минава гладко. Сигурно и при останалите членове на семейството ще е така!
Леля ми /на 92/ вдигнала температура при втората Модерна, била отпаднала за ден- два, вече е добре. До тук само брат ми е карал тежко втория път с иРНК ваксина. Утре са сватовете, притесняват се, дано мине леко и при тях.
Две интересни случки със съученици на НИ2 да ви кажа: Ваксинирана с две дози Пфайзер заради участие в изборна комисия, от първите по тази причина, отишла в петък да и вадят с планирана операция мъдрец. При задължителния ПСР излиза положителна, та хоп- 14 дни карантина, мъжът и също го затварят 10 дни, макар да е минал през лятото Ковид и сега първа игла АЗ. Притеснени са, не знаят какво да очакват... Другото необичайно е при прекарал тежък Ковид през миналия април, ваксиниран с АЗ през февруари. Получил всички симптоми 5 часа след инжекцията, 6 дни с висока температура, задух, болки по цялото тяло и отпадналост. Родителите му са лекари, дългогодишни, с много практика кардиолози, та уредили да се направят всякакви изследвания на всичко по него и нищо, няма отклонения, в норма, не е Ковид, не е грип, здрав и прав трябва да е и да пращи от здраве. Как ли не го мъчили цял месец март, няма и няма подобрение, даже загубил мирис и вкус. Някак стигнали до извод, че организмът помни симптомите емоционално и почнали да го лекуват с йога, храна, билки, физиотерапия и успокоителни методи и вече започнал за си връща цвета на лицето и мерака за живот. Изобщо, много коварна работа е, чука яко нервната система пустата гад.
Рони, добре звучи новата работа, ще разказваш пак good
Панде, би ли повторила пак гостуване? Аз се замислям, трябва да е неочаквано, иначе може и да се откажа да ходя на затворен ресторант. Изкукуригах явно blush
Маги, единствено се сещам да сложиш карамфил да убие овчата миризма. Аз обаче обичам овнешко и бих направила кайма с телешко 30% и после на адана кебап. Кебапът е с много подправки и сигурно ще ти хареса. good
Ох, четох седмичната тема, много съфорумки са имали и имат тежки моменти. Да минава вече това, от сърце го искам за всички! heart heart heart
« Последна редакция: април 27, 2021, 09:46:32 от svekarva » Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: април 27, 2021, 10:04:33 »

Привет!

От няколко дни и аз съм с първа доза ваксина, нямах симптоми освен болка в ръката. Следващата ще е средата на май. Мечтая си да дойде по-спокойно време!

Честити да са всички именници през уикенда, да сте здрави и цветни!

Брат ми ни е на гости цяла седмица и се разсипахме от ядене, вече не смея да се премеря на кантара. Днес ще се прибираме към село и там ще сме до Великден. После малко на екскурзия из България. Почива ми се и искам да усетя хубавото време, да ми стане едно такова пролетно!

Вчера имах много любима фотосесия, бях си намислила да снимам боядисване на яйца в черешовите градини и с народни носии и добре, че имаше хора дето ми се навиват на акъла smile

Рони, честито за работата! Да ти носи радост и удовлетворение!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: април 27, 2021, 12:51:16 »

честито на имунизираните, ние агне не ядем, тоест аз lol , така че на празници другите се оправят както могат, ако искат- взимат от свека, ако не- ядат каквото съм направила.
Вирусът ужасно разсипва психиката, удря я там където ти е най -слабата точка. Страшна гнус, ма то е ясно че всички ще минем през това- дали като настинка  и в слаб нов сезонен вариант някой ден, заради ваксините, или като нещо по-лошо, уви- превърна се в част от живота ни. pardon
аз мисля другия месец да направим няква почивка някъде също, мисля да си възстановя лека полека животеца.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #289 -: април 27, 2021, 14:20:34 »

Свекс всякакви случаи има, включително и вчера ми разказваха за поражение от ПСР тест.

Аз днес се ядосах много. Първо мм чака час и половина с 50 човека в една стая, за да стане още по-забавно влезнал някакъв и казал тук ли е ковид отделението аз съм за приемане в болница... Та сега и аз като Свекс ще броя дни... Второ на мен ми казаха да заповядам след 10 дни за сертификат, на мм му го издали още днес а на всички останали казали идете при личния. Звънях при личните казаха абсурд, ние не издаваме. Разменихме си няколко любезни мейли отделно и казаха че тях институции и трети страни ( мин на здравеопазването) не ги интересува какво казват, те сертификат не могат да издават... Параграф 22... Таа следващата седмица ще се карам и с Окръжна, те с такова упорито овне не са си имали работа. Един лист хартия е, обаче на никой не му се занимава...

За психиката от вируса не ми се говори. Имам съседка, супер лъчезарен човек, много ми е приятна. Дъщеричката и изкара с пневмония, направо е съсипана, не може вече месец да се възстанови от стреса и не е на себе си, аз не мога да я позная...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #290 -: април 27, 2021, 14:30:36 »

Тази седмица е лудница предпразнично. За капак покрай работа и онлайн обучението бързият интернет приключи и сега страниците ми зараждат със скорост на болен охлюв. Ама това защото сме се разлигавили всичко да става сега и веднага с едно докосване  pardon
За именния ден ми звъняха не малко хора. Някои определено ме изненадаха, че са се сетили за мен. Някои обаче ме изненадаха с въпроси. След традиционните честитки за здраве, щастие, любов и тн. ми забиваха въпросът: Как сте? Изкарахте ли вирусът? И аз леко така shok Нещо не схващах първите два пъти кой и от какво е бил болен вкъщи, че и на всичкото отгоре да не знам. Пък то това явно е за Ковида нов вариант на: Как си? И смотвах объркано: Ми, не! Не сме били болни...

Пред залата една от майките има био магазин и явно се занимава от много години и много задълбочено с това. Та тя обясняваше що илачи се търсят месеци след оздравяване.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #291 -: април 27, 2021, 17:39:43 »

 Привет!

 Карам под ред... Булка, подбор на персонал, почвам от А-Б, както исках. Засега съм доволна от комуникация и обучение, спрявам се добре по моя преценка и обратна връзка. Не че преди това нямам опит, но беше отдавна и в по-общ ред или с компромиси, та доволна съм. Дай Боже все да е така!

 Ковида... Сега на 20 ден, вече без никакви оплаквания и след карантина да кажа- баба ми беше с положителния тест от предните седмици. Няколко дни преди РД-то взе да покашля, ама била яла таратор, та била излизала по хавлия на терасата, та първо решила, че е настинала. На РД-то отидоха да й оставят тортата, спретнала се- нищо й нямало. След 2 дни майка я намери с температура лежаща и веднага я завели на ПСР. Тя от положителния тест се катурна, викаха 2 пъти бърза помощ и то на нервна почва и 2 пъти по показатели нищо й нямаше. Майка кара с нея карантина. На психическа основа я удари повече от на физическа, но ходиха и до лекар с разрешение от РЗИ, та явно се убеди, че нищо й няма физически и взе да набира сила психически. Аз в началото много се ядосах, дала съм инструкции, уж се пазеха кой й го лепна не е ясно.Майка ходеше по 1 път в седмицата да й занесе пазара, уж все с маска. Сега ще ходят всички на антигенни да видим кой какво е направил, че още ми треперят гащите. huhhuh.gif
 В същото време се задвижиха нещата с работата, та сега затова премятаме детето, ама след Гергьовден ще отива по направление Пловдив след PCR и антигенни и всякакви въобще. Хем да не се чудим как да я подмятаме, че и идва нанагорно, хем ние захващаме ремонта.Плановете от миналата година се изпълняват всички в момента. Остава сега и на градина да я вземат и това ми е последният зор.good
 Агнешкото пък съвсем отпадна... на мен ми се яде дроб сарма повече и сега се чудя къде може да има хубава готова. Козунак не знам дали ще имам сили да правя, абе пак сме на импровизация- Ж. откакто е родена все ни е критичен тоя период от годината, ама дано всичко вече е само напред. good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: април 27, 2021, 17:44:21 »

илачи ще се търсят все повече... сега е сцената на фармацевтите, измамниците и измислените лекарства. То ако те помагаха, нямаше да има ковид отделения.. Да, витамините вдигат тонуса, успокоителните усмиряват нервите, антибиотиците лекуват при дадени болести. Но оттам нататък вече в нищо не вярвам, напатих се.

Али, учудвам се по-скоро че ти не знаеш, в Сф това е тема от една година за любезен обмен на реплики, като начало на разговор в парка включително. Уведомяваме се любезно със всеки по телефона, първо кой и какво е изкарал, кой е карал вкъщи и кой в болница, какви тестове алабала. Вече никой тук не коментира времето, ковид го измести. pardon Другата подтема е кой с какво е ваксиниран. Фейспалм наскоро ми докара другата баба на син ми, която каза че само в Спутника било ясно какво слагат, в другите ваксини не било ясно. То бива путинизми, ма толко промити мозъци няма..  crazy crazy
Адиктед, поръчвайте от някой хубав ресторант и това е. МНого ти се събра и на теб. Хубаво е че има кой да гледа детето без да мрънкя и да поставя условия, това е най важното. ВСе ще ги избутаме тия отрочета да тръгнат на училище и както вика един приятел, "да ги поема държавата" . Стори ми се грубо когато ми го рече, но сега разбирам какво е имал предвид и че е не било нещо лошо.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #293 -: април 28, 2021, 08:59:33 »

Привет и да съм от по- ранните днес, да се разпиша Wink
Дааа, както се казва "...винаги става въпрос за Ковид, а когато не е за Ковид, става въпрос пак за Ковид" pardon Личните лекари го подкараха така и си остана за всички около втората вълна. nea
Рони, много ти се е събрало, но в крайна сметка е с щастлив край - баба ти е добре, не е заразила други, ти работиш, детето свиква с новите условия good Всичко ще се нареди и ще си дойде на мястото!
Булка, така е при първите ваксинирани, не са многа ясни пътищата и организационните връзки. На НИ2 му издадоха на място, веднага след втората игла сертификата, на нас уж личната щеше да свърши тази работа, ама все нямаше време и в крайна сметка на Родния му дали разпечатките без да ги иска, когато отишъл да предава списъка на хората от фирмата в РЗИ. Не че ми трябва някакъв документ, картончето нали е попълнено, достатъчно ми е. Все си мисля, че не е и уточнено точно какво и в какъв вид ще е валидно за  пътуване.
Започва лудницата по великото пазаруване... Хич не ми е до подаряване и получаване на каквото и да е, изключително натоварващо ми действа да мисля и пресмятам на кого и що. Дадат ти яйце - длъжен си да върнеш жеста. Wink Накупила съм разни шоколадови близалки във форма на зайци и други подобни и хич не ме интересува кой какво яде или не яде от дечицата в блока. Роднинските ще получат пари и това е.
Хубав ден на всички, отивам да се грижа за изхранването на населението в домакинството, включително цветя, гълъби и присламчени махленски котки. Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #294 -: април 28, 2021, 10:13:06 »

Еми, уцели 10-ката Bravo Едната беше семейна приятелка от новите софиянци. Хич не лоша жена, ако не беше безумно хипохондрична и фанатично вярваща. Дотолкова, че беше ходила при един кандидат отец да обсъжда дали в цикъл можела да не пости сряда и петък... Идеше ми да я застрелям, за да не се мъчи и нас като слушатели да не мъчи.  tease
За Ковида - караха го и щом те са го карали по модни тенденции трябва всички да са минали. Тя е такава - по мода се ходи на пазар в Турция и на море в Гърция, но не може обратното примерно. Ходи на всякакви санаториуми, физиотерапии и прочие процедури. Тия от НОИ и от здравеопазването пасти да ядат! Тя е наясно с всички пътеки и пътечки... Изобщо върти такъв социален живот по здравни заведения, че е за завиждане що народ познава оттам.
Другата беше кумицата на свекърите. Тя си е куку поначало. Вари всякакви треволяци от двора на къщата и много обича да се самолекува за ужас на близка нейна роднина - аптекар.  pardon Тя пък така заби въпросът, че останах с впечатление, че има от свекърите повече сведена информация за здравето у нас...

Ако говорим сериозно - снощи се чух с жената на братовчед ми. Тя е лекар. Родителите й бяха болни миналата година. Вчера обясняваше колко психосоматични реакции са имали и продължават да имат и до днес. Това си е вече страшно и хич не е за подигравки и подценяване.
Но няма как - нормално е темата за чипирането да върви. Кой... кога... с какво... пък реакции... Темата за времето се изчерпа само с по-студеното време през март и април в сравнение със зимата. Нищо интересно като цяло  pardon

Рони, ще се стабилизирате и вие, ама...! Аз също установих доколко невъзможно изглежда някакъв план около рождения ден на Дребния. Все нещо има.
И като цяло най-много ме мъчи липсата на възможност за средносрочни планове. От днес за утре е горе - долу ясно. В дългосрочен план нещата стоят така: Дано някой ден... Обаче това, което е в средата го няма. Няма как да планираш спокойно я почивка, я празник, я нещо друго фиксирано в дати в близкия месец - два.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: април 28, 2021, 10:55:02 »

Много правилна дефиниция- някой ден... еди какво си ... а сега??? crazy
вече някак страхът тук на хората прерастна в гняв.
днес се чух с приятелите ми от Русе, милите ни пратили сто неща за празници, за почерпка. Там също е страхотия, всеки е болен вече.
половинката ми вика, еди коя си авиокомпания има да ми връща пари, дай да идем за два дни до Италия... аз седя и го гледам безпомощно- дори не мога да си представя че мога да пътувам пак, душата ми е свита, хиляди АКО ми изникват в мислите докато му отговоря... повредени сме и то не малко. beating
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #296 -: април 28, 2021, 11:38:45 »

Добро утро!

Адиктед успех, това звучи интересно! На лични ще кажеш коя е фирмата. Радвам се че баба ти е добре. Сега остава и да разберем ваксината дали е ефективна, че ако не се лъжа вашите бяха с по една доза?

Аличка вие защо сте дистанционно? Карантина ли сте?


Свекс аз съм бясна, писах на Кунчев и Ангелов аххах. Всичко опира до пари и личните понеже не може да наплащат за сертификатите не искат да ги издават. Иначе става си пътуването, имат си QR код.

Аз тези дни съм супер натоварена и се сетих че нямам нищо купено, нито яйца, нито брашно. Та сетих се че имам код за безплатна доставка на ебаг, поръчах всичко , за пръв път и бели яйца взех, дано не са спукливи, 30 броя хахах, белким оцелее нещо. Утре ще си навия алармата и ставам преди слънцето да боядисам червените, а събота останалите, може и нещо с памук по-шаренко да направим.  Козунака ще е събота и той.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #297 -: април 28, 2021, 12:13:38 »

Привет!

 Аз пък гледах една техника с ориз за боядисване на яйца. Изглежда интересна и лесна за малки ръце само дано не ги раздробят същите тия ръце, ама ще пробваме;)  Яйца свекърва ми е взела цяла кора от пазара в Сливница, сигурно не са бели не съм ги видяла.
 
 Да, с по първа доза са. В най-заразната фаза майка е била с баба и нямаше никакви оплаквания, отдавам го на ваксината, но да видим, де...

 Аз вече за всички познати, с които евентуално ще се срещнем някога знам, че или са го преболедували или са с ваксина, та отмина им модата на тия въпроси. В Пловдив си го карате по-айляк май biggrin Иначе на мен тия 2 седмици дето минаха и утрето ми беше далечно за планове, таа... ще се радваме и на малкото Wink

 

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: април 28, 2021, 12:26:27 »

Привет!Аз от сутринта малко каръшки го почнах, ама ще мине и днес.

Адиктет, много се радвам за работата.

Еми и аз като теб не смея да планувам, но много ми се ходи някъде и все гледам вили и къщи за гости, просто душата ми вече плаче за разнообразие.

Аз записах мен, моя мъж и майка на прегледи след прекаран Ковид в една болница тук.Чак за края на май имаха места!Направо ме разбиха!На моя мъж му пуснахме и кръвни, да го видя на къде е, че там има доста наследствени неща и ме е страх за него, а и вече не сме по на 20.Сега остава да броя 6 месеца и да кажа, ОК минахме го, давайте ваксината и дано оцелеем да си отгледаме децата!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #299 -: април 28, 2021, 12:50:10 »

Не, Булче, как го измисли lol Кокона беше дистанционно покрай училище в края на миналия месец. Понеже телефонът ми е към група, даже не знам на коя дата точно го засичат. Ама ей го - отприщи се.

Тези дни минавах покрай една лаборатория с нов пункт. Та отпред нависили едни балони. И моят мозък още се чуди що трябва да е украсено?!  crazy Сега, вярно, че хората ходят на изследвания не само заради Короната. Може да ходят и за нещо положително, бебе например. Обаче на мен ми е още странно в главата и като пир по време на чума.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines