Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 18:32:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детето достатъчна причина ли е за сключване на брак  (Прочетена 88878 пъти)
 
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 20, 2011, 10:10:20 »

Момичета, вие знаете ли какви изказвания чух от двама отделни мъже в отделни ситуации, единият по-възрастен, другият от нашето поколение.. Интересното е, че и двамата са шофьори, на такси и автобус, не знам това дали има общо с мирогледа им. Та като бях бременна, те изкоментираха, как не искали да се женят за съпругите си преди въпросните дами да забренеят, че да били сигурни, че са плодовити (точните думи бяха "аз първо да знам тя да не е ялова"). Та явно за някои мъже детето не само е причина, ами и условие за сключване на брак. Разни хора, разни идеали.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 20, 2011, 11:50:16 »

BASTET Това само затвърждава мнението ми за шофьорите  biggrin Сигурно има и изключения  pardon
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: февруари 21, 2011, 19:48:39 »

BASTET, това са били егати идиотите! girl_impossible
Активен
happy_lady
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #78 -: март 13, 2011, 18:34:06 »

Според мен детето не е достатъчна причина. Преди всичка двама души трябва да се обичат, да се разбират, да се уважават и да им е добре заедно  smile
Активен
happy_lady
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #79 -: декември 19, 2011, 18:35:35 »

Според мен човек не трябва да се жени само защото е направил дете. Както и двама човека не трябва да остават заедно само заради детето, когато нещата между тях просто не се получават. По този начин страдат всички, включително и детето.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: декември 19, 2011, 22:10:01 »

според мен също не е достатъчна причина, виждала съм такива бракове, създадени изкуствено заради детето, те се разпаднаха до един... sad
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: януари 15, 2012, 21:18:05 »

Това е много грешно мислене,че заради детето двама души трябва да живеят заедно. В крайна сметка детето ще порасне и ще си тръгне по своя път,а ние ще сме вече на възраст и тогава на къде? Подкрепям предишно мнение,че детето също ще е нещастно при такова съжителство на родителите му. Децата разбират и усещат всяко напрежение в къщи.  good
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: януари 17, 2012, 20:28:14 »

Детето, само по себе си за мен не е причина за брак. Ако двамата се обичат, заедно са и това, че не са се оженили е просто формалност, стечение на обстоятелствата, тогава не виждам проблем - нека се женят хората. Но ако детенцето не е плод на взаимна любов, а просто се е случило инцидентно и двойката не вижда общото си бъдеще - тогава по-добре да не се женят. Ако се оженят, първо ще се залъгват, че са щастливи, после ще са заедно по навик, и за да не страда детето от евентуалната им раздяла. А това са 3 разбити човешки живота. Децата са много чувствителни и усещат, кога семейството им не е като това на останалите...
Активен
Monny
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #83 -: януари 29, 2012, 10:34:29 »

според мен също не е достатъчна причина, виждала съм такива бракове, създадени изкуствено заради детето, те се разпаднаха до един... sad
Много си права.. Такива бракове нямат бъдеще
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #84 -: януари 29, 2012, 11:55:07 »

И според мен детето не е достатъчна причина за сключването на брак. Какъв е смисъла да се женят двама души, след като не се обичат. В началото може да преглъщат недостатъците на другия, но идва момент, в който всичко излиза наяве и нещата стават много лоши както за самите родители, така и за детето. Когато родителите се разделят, потерпевши са децата.
Активен
Bademka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: януари 29, 2012, 12:06:23 »

Детето изобщо не е причина за сключване на брак.Честно казано много се дразня на двойки които чакат жената да забременее и тогава да се бракосъчетаят.Защо трябва да се чака да се появи детето за да се вземат?Те или се искат или не...  pardon
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: януари 29, 2012, 13:01:37 »

Детето изобщо не е причина за сключване на брак.Честно казано много се дразня на двойки които чакат жената да забременее и тогава да се бракосъчетаят.Защо трябва да се чака да се появи детето за да се вземат?Те или се искат или не...  pardon

 good good good

Аз не бих била с мъж, който ме разглежда като ....... за разплод!!!
Активен
Деска
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 107



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: януари 30, 2012, 12:51:07 »

Не знам какви са тези разбирания, че щом двама човека си имат дете задължително трябва да имат брак ?
Понеже работя на такова място, че лятото правим много сватби и толкова ги съжалявам момичетата едва едва не могат да се отпуснат да си танцуват да се забавляват с едни големи коремчета .... миличките smile
Според мен това, че ще се появи едно малко невинно човече не означава че задължително трябва да има сватба ......
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #88 -: януари 30, 2012, 14:10:29 »

Аз също не разбирам след дългогодишна връзка, видиш ли жената забременее и хоп айде сватба, а още по-зле сватба на всяка цена въпреки напреднала бременност  и то посред зима... girl_impossible
Голям риск си е за бебето, студ,танци...Какво са чакали толкоз време,че не са го направили преди това...
Активен
fbvgb
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: април 21, 2012, 21:36:49 »

Съгласна съм с Bademka.
Всички мои познати се ожениха заради бебето... С връзки от по 1 - 2 месеца или малко повече, момичето забременява и хоп - сватба. От всички съученици, колеги и познати засега само аз ще правя сватба, така да го нарека 'по любов'. Повечето си мислят дори, че съм бременна щом ще се омъжвам.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines