Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 12:07:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Горещ стол за svekarva!  (Прочетена 78557 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: септември 04, 2012, 11:48:07 »

Гледам ,че доста ти пари под дупето.Айде и аз да се включа да не остана по назад.
1.Разбираш ли се с колегите си и обичаш ли работата си?
2.Ако можеш да промениш само едно нещо от решенията си взети в своето минало кое ще е то?
3.Влизаш ли в други форуми и ако да какви?
4.съпруга ти как приема това ,че влизаш в сватбен форум?
5.Лесно ли прощаваш?
6.Горда ли си?
7.Обичаш ли да спиш до късно?
8.Обичаш ли да готвиш-солено или сладко ?
9.Обичаш ли шоколад и ако да какъв?
Сори ако се повтарям!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #61 -: септември 04, 2012, 12:41:04 »

Капризче, на мен едва преди малко ми светна, че си към пловдивската група good И как още не сме си спретнали среща? Идеята ти за линковете е много хубава  good
Аз исках да те питам какво те привлече точно в този сватбен форум и какво те накара да се задържиш в него след като сватбата на сина ти мина
Ами точно след сватбата минах през тежка операция и половин година болнични. Какво друго да правя, вързана в къщи? Точно в този форум ме привлече сватбата на Трубадура, направо и задигнах поканите /не само идеята, ами и съпругът и ми намери хартията и ги разпечата, барабар с пликовете/. Форумът е удобен и добре измислен, има много теми. Макар да не пиша в домакинските, всичко чета и при нужда се възползвам от чуждия опит. Личното ми отношение към събитието сватба е отрицателно, но пък всичко, около подготовката на сватбата ми дава бърза и точна информация. Не съм и предполагала за някои магазини, че съществуват. Пък и работата ми е свързана с организация на разни неща и тук ги намирам "на тепсия". Да не забрамяме, че все пак имам и втори син за женене....Но най- важното е, че   познавам хората и повечето са добронамерени.  give_rose  give_rose heart
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: септември 10, 2012, 00:25:05 »

Благодаря ти за искрените отговори в този твой прекрасен стил! give_rose

Благодаря ти и за милите думи! Наистина се позагубих, но към момента не мога да дам актуална информация и комантар нито по сватбените, нито по бебешките теми. Не съм ви забравила и хвърлям по едно око  heart Добре, че сестра ми се зажени, че да се разпиша пак.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #63 -: септември 11, 2012, 22:04:10 »

Lionelsa, много е хубаво да жениш близки роднини и приятели. Пожелавам ти само радостни вълнения.
gucci, права си - доста ми беше запарило под дупето, ама сега си го топнах в морето и се настаних удобно в зеления стол  Wink
Разбираш ли се с колегите си и обичаш ли работата си?Точно сега имаме тежък период, преживяхме едни съкращения и до края на годината чакаме нови. Всички сме наежени, докачливи и притеснени. Аз съм най- новата в администрацията и все още се напасвам към тукашните нрави. По принцип съм пряко подчинена само на главния шеф и това ме освобождава от спазване на разни условности с по- дребни началници. Мисля, че се разбираме или поне нямаме големи противоречия. Пък не се "пъна" много, че няма за кога да се доказвам - от всички аз съм най- близко до пенсия. Тежи ми обаче, че тук хората рядко се смеят, няма кой един виц да разкаже.....Точно сега не си обичам работата. Макар лично да не връчвам заповедите, аз ги подготвям и това ме натоварва. Опивам се да мисля за други неща. Сега готвим разни работи във връзка с първия учебен ден и макар да ми е много натоварено, съм радостна, че мога да се занимавам с толкова приятни задачки.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: септември 11, 2012, 22:45:27 »

Капризче, на мен едва преди малко ми светна, че си към пловдивската група good И как още не сме си спретнали среща? Идеята ти за линковете е много хубава  good

Аз съм от Пловдив, но живея в София и рядко се прибирам. Особено сега с малкия... Но при следващото идване за повече от 2 дни пиша в темата, за да организираме една среща smile

Благодаря и за отговорите на въпросите smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #65 -: септември 14, 2012, 10:09:23 »

Нещо ми стяга гърлото и ми се пълнят очите, та да седна на по- удобния стол.
2.Ако можеш да промениш само едно нещо от решенията си взети в своето минало кое ще е то?
За едно решение съжалявам много, но не съм сигурна, че бих го променила. Става въпрос за една прекратена бременност скоро след първото раждане. При други обстоятелства - да, но при тогавашните.......
3.Влизаш ли в други форуми и ако да какви? Да, в два активно. Те касаят обаче служебните ми ангажименти и нямат нищо общо с емоции, а само с кодекси. До преди година помагах на децата за писане на есета, та влизах по най- неочаквани форуми. Събирах факти и мнения, после съставях тезата и подбирах доказателствата. Те си пишеха пейпарите /домашните/на английски и ползваха тезата, пречупена през техния поглед, та даже и като антитеза. Малкият имаше едно есе "Слънчевият залез", та се намъкнах и в един форум на астролози. Хората ме приеха мило и ми помогнаха повече, отколкото очаквах. Даже после ми съобщаваха за разни предстоящи тяхни сбирки за наблюдение на небето.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #66 -: септември 14, 2012, 10:38:08 »

4.съпруга ти как приема това ,че влизаш в сватбен форум? Спуква ме от подигравки. Аз гледам и едно руско предаване "Давай поженимся!" и му е много чудно, как на мен може да ми са интересни такива неща. Казва ми, че приличам на онези свахи, дето само си завират носа в чуждите работи, пък не си гледат своята.
6.Горда ли си? Ами с годините се уча "да си плюя на фасона" и когато е напечено да давам "заден". Общо взето, ако някой ми настъпи достойнството /или това, което аз смятам за достойнство/ и ако реша, че много съм засегната, не е добре да ми се мярка много по пътя.  Wink Не че нещо ще му се случи, но трябва да издържи доста яростни викове и изблици на гняв. diablo
7.Обичаш ли да спиш до късно? Не обичам да ме будят, но колкото и късно да легна, максимум до 10ч. мога да спя.
8.Обичаш ли да готвиш-солено или сладко ? Обичам, пък и си ми личи blum. Правя се, че не ям сладко и понеже съпругът ми никога не е обичал сладки неща, сега, когато децата ми ги няма тук, основно готвя стандартни манджи, а не десерти. Така и не се научих да правя тутманик. Пък тиквеника го правя със сол, вместо със захар.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #67 -: септември 14, 2012, 10:47:25 »

9.Обичаш ли шоколад и ако да какъв? На шоколад, кафе, сладолед и хубав мъж никога не мога да кажа НЕ smile. Шоколад обичам всякакъв, с пълнеж и без пълнеж, но в последно време се захласвам по натурален /над 80% какао/.
Е сега вече ми стана сладко и приятно.
gucci, съвсем не мога да се меря с теб за онези мъфини и сладки, нямам търпение, но винаги съм имала желание да се опитам....
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: септември 14, 2012, 11:03:40 »

Има теория че когато се раждаме, съзнателно избираме родителите си, като кармична задача един вид. Както и че искаме да се прераждаме отново, за да се развиваме като души ,не че някой ни кара насила.
Ако имаш този избор сега, съзнателно помнейки живота си дотук, би ли искала да се преродиш отново в съвременния свят?
И би ли си избрала същото семейство (родители)?


Питам защото примерно моят отговор би бил Не и на двата въпроса. Wink

Прочетох като книга горещия ти стол, най- много ме впечатли реакцията ти на тема изневяра и на тема снаха. Аз мисля че ти се развиваш, а това е много важно, има хора които цял живот тъпчат на едно място и все другите са им криви... smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #69 -: септември 20, 2012, 14:17:06 »

Еми, благодаря, че си намерила време да изчетеш отговорите ми. Дойде ред и до твоите въпроси, които са много интересни good.
Ако имаш този избор сега, съзнателно помнейки живота си дотук, би ли искала да се преродиш отново в съвременния свят?
И би ли си избрала същото семейство (родители)?

И аз я зная тази теория, не ми е много ясна /то пък какво ли ми е съвсем ясно/ и даже шеговито съм я прилагала при протести за поведението ми към малкия син, че са могли с брат му да изберат други родители  Wink. То и отговорът е толкова смислен, колкото и моето оправдание: "Брат ми ви е избрал, щото е будала, пък аз съм се подлъгал по високия ръст, който съм искал да наследя!"
Та така, ако има прераждане в човешки вид, с удоволствие ще се преродя в съвременния свят. Не виждам някаква значителна разлика в света около мен по отношение на базовите неща за изминалите 68 години. Изпитвам ужас от войни, но то винаги е имало. Пък аз, като дете на зодиака /нали съм овен/, ще има още доста да поработя над характера си, за да достигна до мъдростта на рибите.
Ако аз съм си избирала родителите, няма как да не се поздравя за отличния маркетинг  Wink. Изключвам ранната смърт на чичо ми и с открито сърце казвам, че съм се родила в съвсем подходящо семейство. Дали родителите ми са ми предали тяхното отношение към живота, или то си е било мое /както казват изначално  Wink/, важно е че винаги сме гледали в една посока. Добро образование /не наличие само на диплома/, владеене на чужди езици и положително отношение към света, в цялата му цветност и различие, търсене на доброто и смешното във всяка ситуация, разумната практичност и предотвратяване на канфликти - всичко това са приоритети на семеството ми, с които аз съм напълно съгласна.  Бита съм само един път, но ако и аз си бях родител, щях да се набия. На 6 години, след поредно мрънкане за нещо, което не са изпълнили, реших да избягам от къщи. Официално обявих, но не ми обърнаха внимание. Да, но аз не избягах, а само се скрих и ги наблюдавах как ме търсят. Късно вечерта се прибрах с широка усмивка и баща ми хууубавичко ми разкраси д- то. Винаги съм имала нужната свобода и в същото време подкрепа от тяхна страна. Родителите ми бяха хора с изключителен дух и "широко скроени" личности. Казвам бяха, защото майка ми вече съвсем не е това, което беше на младини и ми е много мъчно, защото внуците и вероятно ще я запомнят така /детето на брат ми е само на две и нещо/.
« Последна редакция: септември 20, 2012, 14:20:51 от svekarva » Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: септември 20, 2012, 16:48:55 »

Свекърва, отдавна се опитвам да изчета горещия ти стол - започвам отначало, от края и все не успявам да го изчета pardon Искам обаче да ти задам едно-две въпросчета междувременно докато чета:

Щастлив човек ли си? Какъв тип си - оптимист/ песимист/ реалист ?

И аз като виден представител на същата зодия да те питам - гордееш ли се, че си зодия овен? Иска ли ти се да бъдеш друга зодия? Коя? Защо?

Моите въпроси малко тип лексикон станаха biggrin
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #71 -: септември 27, 2012, 11:47:50 »

m0onlight , освен, че сме с единакъв слънчев знак, числата ни са почти еднакви - 9. Wink И по това си приличаме, ние или слагаме начало, или край и ново начало.
С удоволствие ще ти отговоря на въпросите, които не намирам за лексиконни /поне по мое време ги нямаше в лексикона де  Wink/.
Щастлив човек ли си? Какъв тип си - оптимист/ песимист/ реалист ? - В общата тема бях пуснала един стар виц за оптимист и песимист  Wink. Според мен съм реалистичен оптимист. В смисъл, много се дразня, ако някой каже за моя идея "това никога няма да стане". Абе първо опитай, пък тогава......Трудно понасям хора, които са повече от 50% песимисти, но и отвеяни мечтатели избягвам.
Като ме питаш дали съм щастлива, се сещам за песента на Лили Иванова /леле колко съм стара/.......че щастието трябва да се търси, то никога не идвало само. Та и аз така, май съм щастлива в търсене на щастието. Късмет обаче имам само с намирането на добър мъж и раждането на добри деца. Не съм печелила от ТОТО, не съм намирала лесна и добре платена работа, общо взето, все с много труд са се случвали нещата.
И аз като виден представител на същата зодия да те питам - гордееш ли се, че си зодия овен? Иска ли ти се да бъдеш друга зодия? Коя? Защо? - Скро гледах предаване за разни кристални души и индигови деца и много ме впечатли изказването на млада психоложка, която каза, че слагайки децата в такава рамка, те започват да се държат като такива. Или знаейки, че съм овен, аз май се и държа овнешки и се оправдавам, че така ми идва от същността ми. Много си ми е добре, не виждам как бих подлагала на съмнение и дълго размишление някой проблем, вместо да го разреша "от раз", макар и да засегна някого, важното е работата да върви. Нали знаеш, малко като децата - искам, тропам с крак и понеже съм пряма, открита и упорита и то хората ми се връзват на акъла. Заменям си слънчевия знак само за Лъв, защото са по- здрави физически, умеят да се представят по- добре и никой не ги смята за наивни. Казват, че и в любовта и секса са най- добри  Wink.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: септември 27, 2012, 13:49:34 »

Еееее, свекърва, много ти благодаря за отговорите - четох ги с голям интерес и широка усмивка biggrin
Много ми хареса оправданието, че се държиш овнешки и изобщо по въпроса със зодията - абсолютно всичко съвпада с мен Girl_hide Мъжът ми е лъв и съм съгласна с това, което си написала за тях, само последното изречение успорвам - не могат да се мерят с нашата зодия girl_wink
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #73 -: октомври 01, 2012, 20:56:59 »

m0onlight , освен, че сме с единакъв слънчев знак... Заменям си слънчевия знак само за Лъв, защото са по- здрави физически, умеят да се представят по- добре и никой не ги смята за наивни. Казват, че и в любовта и секса са най- добри  Wink.

Ама, сме се събрали - и аз овне, при това с асцедент лъв!  tease
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #74 -: ноември 19, 2012, 17:19:35 »

И аз те прочетох на един дъх, толкова развлекателно разказваш, че чак си забравих моите въпроси  blush
ще прощаваш give_rose
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines