Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 13:20:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню - 3 част  (Прочетена 198261 пъти)
 
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: февруари 14, 2015, 18:35:33 »

Точно управителката ме посъветва да се спра на друго, защото тези ставали гадни ако се приготвят по-рано. huhhuh.gif
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #361 -: февруари 15, 2015, 15:59:11 »

Точно управителката ме посъветва да се спра на друго, защото тези ставали гадни ако се приготвят по-рано. huhhuh.gif
Кой ги кара да приготвят ястието по-рано? pardon Почти на всякъде е практика всичко да се прави на момента. smile
« Последна редакция: февруари 15, 2015, 16:01:19 от AIVEN » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: февруари 15, 2015, 17:48:00 »

Това, което ми каза тя: Ясно вие, за толкова много хора няма как да се остави за последния момент.  NO
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #363 -: март 24, 2015, 11:39:35 »

Също така имате ли гости вегетарианци? По принцип няма вегетарианско меню в нашия ресторант, но когато ги питах, казаха, че няма проблем "да се измисли нещо". Но и аз не знам какво ще е това нещо, затова търся идеи, понеже ще имаме 4-5 вегетарианци на сватбата и не искам да си останат гладни милите.  blush

Странно, ти ли трябва да измислиш какво да направят за тях? Не е ли редно от ресторанта да ти предложат нещо, което готвачите им могат да приготвят вкусно? Представи си, че им поставиш задача за ястие непосилно за възможностите (и въображението) им.
Иначе гриловани зеленчуци, тиквени кюфтенца с млечен сос, картофени руладини, сирене в пергамент (или с мед и ядки, или с домат например)...
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: април 22, 2015, 13:20:38 »

Имам следният въпрос - Как се следи какво точно излиза от кухнята към ресторанта и гостите? Дали всичко от менюто е сервирано по масите, да всеки има салата, предястие, основно.... Практикува ли се да имате близък, който да следи дали всичко е ОК или оставяте на добросъвестността на сервитьорите?

До някаква степен ме притеснява и броят на безаклохолните напитки. Не е ли това доста удобен момент за надписване на общата сметка? Какви са впечатленията от вече състоятиле се сватби?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: април 22, 2015, 16:04:42 »

Аз лично съм виждала определн на всяка маса човек, който да следи какво се носи и има ли проблем, поръчва безалкохолните и ги записва.
Според мен е малко крайно. Ако някого го пропуснат и не му сервират основното, а види,че на останалите са занесли, ще си каже сам. Може да помолиш някого да поръчва безалкохолните, но така вече му разваляш купона.  nea
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: април 22, 2015, 16:58:50 »

Стеф, според мен първо няма как да се изтъни бройката на безалкохолните, ако са решили да те метнат - ще те метнат.. Дори да имаш близък човек, на когото да възложиш задачата и да му съсипеш празника. Другият вариант е да си наемеш координатор за сватбения ден, който да следи това, но пак няма как да си сигурна че не е влязал в комбина с ресторанта.. Приготви се, че ще е надписана сметката, специално в Суит, които в момента се доказват и се ползват с името на такава голяма верига, шанса да не прекалят с това ми се струва добър lol .. Най-добрият вариант е да са включени безалкохолните в куверта - тип ол инклузив, но това не го предлагат там  pardon
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #367 -: април 22, 2015, 20:13:20 »

Като ви "слушам" почвам да разбирам защо хората спряха да правят сватби. До някъде са прави. sad
При наличието на толкова алчни и нахални хора в бранша скоро ще стане така, че всеки ще се спасява по единично. Тоест всеки да си организира всичко сам, без изключение. Много ресторанти в момента стоят празни, без да работят. Аз поне се сещам за няколко такива. Колко му е да се наеме такъв ресторант за два дни, да наемеш двама готвачи и 3-4 сервитьора, за по 100лв. на човек и алчните управители и всички по веригата да останат с пръст в устатата...
 Yes Yes Yes
« Последна редакция: април 22, 2015, 20:18:46 от AIVEN » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: април 22, 2015, 20:28:54 »

AIVEN, само ресторантите да бяха проблеми. Щом чуят сватба и започват да ме виждат като ходещ банкомат!!
Иначе, надявам се да не ви надпишат много сметката. Обикновено от кафета и безалкохолното вдигат финалната сума.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #369 -: април 22, 2015, 21:23:12 »

AIVEN, само ресторантите да бяха проблеми. Щом чуят сватба и започват да ме виждат като ходещ банкомат!!
Иначе, надявам се да не ви надпишат много сметката. Обикновено от кафета и безалкохолното вдигат финалната сума.
nansita Направо ми взе думите от устата.  Bravo Това за ходещия банкомат мислех да го напиша. Имам чувството, че управителите на ресторанти така ги виждат младоженците - като ходещи банкомати. Заради същите тези управители страда целия бранш. Те са в най-изгодна позиция от всички по веригата, и съответно най-много злоупотребяват със служебното си положение. Всички ние, останалите - дж, фото, видео, украси, цветя и т.н. правим невъзможни и понякога непосилни финансови отстъпки, на младоженците (само и само да не загубим мероприятието), за да може после алчното Селянче(ка) да им ги вземе под формата на всякакви, измислени такси. Любимия им "номер" е, една седмица преди сватбата да ви "сервират" някакво доплащане от 200-300лв.beating beating beating

 Това което написах в предишния ми пост е единствения начин да им се прекъсне лошия, алчен навик да си измислят всякакви невъзможни такси. То не бяха овертайми, то не бяха такса турбушон, такса сервизни, какво ли не съм се наслушал. Вече са се самозабравили или по-точно са забравили от къде са тръгнали, и колко много безработни сервитьори и готвачи има. Хората трябва да са на ясно, че на всеки куверт има поне 100-200% надценка. 100 човека по 40лв.куверт=4000лв. Аз като човек от бранша гарантирам, че себестойността на същия куверт не е повече от 20лв. Тоест 2000лв. разлика!!! Да ви кажа ли какво може да направите с тези пари? 300лв. ресторант под наем (три звезди), двама готвачи и трима сервитьори= 500лв., 200-300лв за старши сервитьор-управител, и пак ви остават 1000лв., които може да вложите в украса, торта или каквото си поискате. Да не пропусна и ония 1000лв., които трябва да дадете на управителя под формата на всякакви такси и които също спестявате. danceg danceg danceg

Само така може да оцелее бранша. Колко много сватби се правеха до преди 2-3 години...а сега останаха няколко ресторанта, в София, които правят по 10-15 сватби за сезона и това е. Хората спряха да правят сватби и остават все по-недоволни и разочаровани. Други се изнасят да се женят в чужбина и мисля, че добре правят. Съжалявам, може би съм малко груб, но така ми е писнало вече. Единственото оптимистично нещо е, че останаха един или двама свестни управители в цяла София, но няма да ги споменавам, за да не ме обвинят в реклама.
give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: април 22, 2015, 21:30:11 от AIVEN » Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: април 23, 2015, 08:04:41 »

Лично ние нямаме доверие на управителите в ресторанта. Ще имаме агентка,която ще следи какво излиза от кухнята. Освен това ще си внесем безалкохолните напитки,алкохола и бирата и всичко което се поръчва допълнително от гостите ще се заплаща на момента от самите тях. Има хора,които казват,че е грубо и не редно, но предпочитам така, вместо накрая да ми отрежат главата. Освен това ще се погрижим да има от всичко по много. Не знам колко е добра идеята да сложите някой от гостите да следи тези неща, нищо няма да разбере от празненството въпросния човек.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #371 -: април 23, 2015, 08:51:10 »

Аз пък съм много доволна засега от моя управител, още повече, че ни каза, че и безалкохолните може да си внесем, така че допълнително само кафетате може да платим smile Само се чудя за безалкохолните и водичките, май не съм виждала да се продават в стъклени малки бутилки по магазините...само пластмасови и само вода...
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #372 -: април 23, 2015, 08:59:47 »

Според мен трябва да имате доверие на ресторанта. Да, има некоректни заведение и те сами с носят после негативите. Иначе както е написала  lorka888 най-добре с агент, който да следи какво се случва с ястията...
Нашата сватба беше в Suite hotel Sofia и там обслужването е на много високо ниво. Имахме по 2 безалкохолни на човек и вода кой колкото иска. Имаше хора, които само водя бяха пили и тези предвидени по 2 броя безалкохолни на човек се разпределят на другите гости. Така изобщо не сме плащали за безалкохолни. Платихме накрая за консумирани сокчета, кафе и бири, общо мился около 130 лв., което за 4 звезден ресторант с 5 лв. бирата си беше много добре.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: април 23, 2015, 09:08:26 »

Ние се договорихме вместо задължителната ракия да я сменим с бира, а ракията ще бъде домашна. Все още се чудим какво да бъде яденето, мисля че ще бъде мешана скара, че за толкова много хора не искам да рискувам с някакво ястие, което да не бъде добре направено. Относно безалкохолните мисля по 1 вода и 3 безалкохолни, за да няма после изненади.
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: април 23, 2015, 09:12:39 »

djosi Вода се пие много,особено в жегите според мен си предвиедте поне по 2 води на човек. При нас също ще са много хора и поради тази причина се спряхме на пилешко,че свинското е доста претенциозно като минат няколко часа след като е приготвено.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines