Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 14:39:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено меню - 3 част  (Прочетена 198263 пъти)
 
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: април 17, 2012, 19:54:08 »

Ние няма да имаме мезета, аз често казано мислех, че са добра идея, но храната си е доста, а искат по 30 лв за 300 грама  nea  nea  nea
Нашето меню е следното:
- Комбинация от три вида свежи салати с чери доматчета и запечено козе сирене, поляти с чушков дресинг;
- Фаршировани гъби с бекон и кашкавал 2 бр; шункова роладина с гъби и топено сирене; пилешко филе с бекон;
- 1/2 пилешки медальони със сос "френски сирена", 1/2 свинска рибица на плоча със сос "горски гъби", гарнитура ориз с бадеми и задушени зеленчуци; питки

Дано гостите са доволни, че кувертът хич не е от най-евтините и да даваме по още 300 лв за мезета ще е доста неприятно.
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: април 17, 2012, 20:13:00 »

Вашите детски менюта за колко годишни деца са? Ние ще имаме около 7 дечица, като повечето са 1 до 3 години и се чудя, какво да ги правя  blush За меню не са, и за картофки и скара не са... Мисля да ги оставя на свободна поръчка, но не знам дали готвача ще ми се зарадва и дали ще смогне да им приготвя и на тях "капризите", чудя се и откъм столчета как трябва да са. Със сигурност в ресторанта има поне 1 детско столче, но едва ли ще има за всички, пък като си знам племенничката ( малко над годинка), че няма как да седи сама на стол за възрастни?!
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: април 17, 2012, 20:31:00 »

Ние няма да имаме мезета, аз често казано мислех, че са добра идея, но храната си е доста, а искат по 30 лв за 300 грама  nea  nea  nea
Нашето меню е следното:
- Комбинация от три вида свежи салати с чери доматчета и запечено козе сирене, поляти с чушков дресинг;
- Фаршировани гъби с бекон и кашкавал 2 бр; шункова роладина с гъби и топено сирене; пилешко филе с бекон;
- 1/2 пилешки медальони със сос "френски сирена", 1/2 свинска рибица на плоча със сос "горски гъби", гарнитура ориз с бадеми и задушени зеленчуци; питки

Дано гостите са доволни, че кувертът хич не е от най-евтините и да даваме по още 300 лв за мезета ще е доста неприятно.
Какво имаш предвид с "по още 300 лв."? Това за колко човека?
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: април 17, 2012, 20:34:26 »

Какво имаш предвид с "по още 300 лв."? Това за колко човека?
Без "по"  blush Бях тръгнала да пиша "по още 30 лв на маса" biggrin
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: април 17, 2012, 21:49:55 »

flyin аз ако съм гост на вшата сватба ще тръгна гладна...вярно менюто звучи изисано ама не за всеки вкус

Иначе ние днес бяхме в ресторанта и окончателното меню ще е
1 комбинирана салата
2 палачинка с пилешко
3 100 гр мезета
4 специалитет на заведението състоящ се от свинко пилешко с гарнитура картофи на фурна
5 торта
и цената е 30 лв
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: април 17, 2012, 22:29:45 »

Ох, ами не е лесно решението с менюто, определено. Сватбата ни е през август и имаме все още време да сменим нещичко, стига да не увеличаваме цената на куверта biggrin

Предястието е това, което ми се струва, че може да бъде променено - пилешкото филе може да е със сусам вместо бекон, друг вариант е да заменим свинската роладина може би с картофки соте. Ресторантът определено е на добро ниво и не се притеснявам за качеството на храната, все пак си е валиден коментарът, че може би не е за всеки вкус.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #111 -: април 17, 2012, 23:57:20 »

Много ми харесва менюто ти, а и не е толкова с необичайни продукти. Ако качеството на храната е добро, не бих се притеснявала за нищо. Едно от най-интересните менюта, които видях в тази тема е твоето.
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: април 18, 2012, 08:18:55 »

Ето го и нашето обикновено меню:
1.Салата-Овчарска салата
2.Предястие-Пушени сиренца със сусам и сладко от боровинки и пилешко хапки пане
3.Основно- Печен свински врат и пилешко филе със сирене чедър,със гарнитура задушени картофи
4.Питки хляб
в менюто влизат и 2 безалкохолни,искахме да включим три,но собственичката каза че са много...
Как ви се струва менюто?
Чудих се дали да заменя хапките със палачинка... crazy
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: април 18, 2012, 08:37:25 »

flyin менюто ти е прекрасно, особено предястието много ми допада, мисля че повечето хора също би им допаднало..лично мнение.
Bulka88 не ги сменяй...аз като гост лично бих се зарадвала повече на хапките. На много сватби съм била и доста често слагат палачинката в менюто, но като се прави за доста хора, не е същата на вкус - по-суха, а пълнежа обикновено един и същ  pardon
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #114 -: април 18, 2012, 08:47:34 »

flyin, менюто ти е страхотно...направо огладнях докато го четох.....мисля, че за лятна сватба си е предостатъчно - предястието ти е богато, основното -също...няма за какво да се притесняваш....би ли ми споделила ресторанта, че много ме заинтригува? smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: април 18, 2012, 08:53:21 »

Булка много ми допадна менюто ти...а за предястието според мен зависи от това как ги приготвят и какъв вкус имат като поизстинат малко. Ние пробвахме палачинка и чушка бюрек, но като поизстинаха палачинката беше по добре на вкус. Иначе не са бях сетила за хапки, но са добър вариант стига да не мазнички
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: април 18, 2012, 08:57:51 »

Булка, на мен менюто ти ми харесва. Не е обикновено, не се притеснявай, в същото време не е претенциозно. Всеки ще намери какво да хапне, аз лично бих си хапнала добре  good Не е шопска салата с пържени картофи и кебапче - за мен това е обикновено, сватбарско меню хахахха.

flyin - и твоето меню ми допада много  good
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #117 -: април 18, 2012, 09:20:27 »

А какво е Фаршировани гъби?
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: април 18, 2012, 09:24:46 »

Пълнени smile
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #119 -: април 18, 2012, 10:23:54 »

Ние когато ходихме за капарираме ресторанта ни показаха примерни менюта. Нито едно нямаше предястие, но пък порциите са големи ( 0.5 кг салата и 0.5 основно + мезета сирена и колбаси) Избрахме най-скъпото , за да си внесем ядки, разрешиха ни да си внесем и колбаси ( част от тях ще се от нас). Предложиха ни и разни предястия, но не ги харесахме. Сега се чудя какво по-традиционно българско ястие да е предястие без да е тежко като Имам Баялдъ , да няма чесън и т.н.
Накрая мисля, че ще се откажа от предястието и ще се сервират мезетата със салтата и ще се допълват след основното  pardon Какво ще кажете?
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines