Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:06:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как разпределяте задълженията в къщи след като се съберете:)  (Прочетена 177080 пъти)
 
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: април 18, 2012, 11:14:21 »

Еми  Dance2 То и така трябва да е, иначе как те ще се решат да ни предложат след по-малко от половин година, а ние пък да приемем  Wink
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: април 21, 2012, 11:21:02 »

При нас всеки прави колкото може и когато реши, ако кажа че трябва да се направи това и това го прави. Най-често за прахосмукачката. Иначе и чиниите мие, но аз предпочитам понякога сама да свърша всичко. Пазаруваме заедно (защото обикн. ми трябва и колата). За готвенето, тъй като нямам толкова свободно време готвя когато мога и колкото мога, той не се оплаква. Ако няма нещо готово, купуваме или излизаме някъде. За чистенето също го провя когато съм на кеф и често се случва да чистя на части, малко по малко, че така е по-лесно. Един ден подреждам нещо, друг ден праха и така.  smile

Ние също сме така!

Няма мое и твое задължение. Кой когато има излизане и види, че кофата с боклук е пълна, взима и изхвърля. Същото е с пазаруването.
Може би, това което правя аз, е пускането на пералня и простирането. Всичко друго и той прави - пускане на съдомиялна, готвене, подреждане, чистене. Дори и да не се сети сам, като го помоля, винаги намира време да го свърши.
Просто не чакаме другия да направи нещо си - или го правим, или се разбираме кога да го направим.
Активен
RunawayBride
Любопитен
*
Публикации: 28



« Отговор #332 -: юли 20, 2012, 10:14:10 »

По принцип обичам да домакинствам и съм маниячка на тема чистота и подреденост. Обожавам да се занимавам. У дома готвя само аз - няма по - голямо удоволствие да приготвя масата и моят човек да седне и да каже "Благодаря ти, мила, че си направила такава хубава вечеря". В интерес на истината винаги ми благодари, много е мил. Понякога само ако съм много изморена оправя масата след ядене или някъде забърсва прах. Но никога не готви той, тама да не пипа, както аз не му пипам колите и инструментите :Д
Активен
morgana
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #333 -: юли 20, 2012, 10:21:49 »

Ние не сме сядали да се разбираме кой какво прави. Но в общи линии сме си ги разделили. Той готви много добре и срам не срам по-често готви той. Аз мога да готвя много добре, но просто нямам неговия ентусиазъм. Мием чинии и двамата, понякога аз повече, понякога той. Както се случи. Единственото, което предпочитам аз да правя е да пускам прането и аз мия банята и такива неща. Смятам, че само аз си достигам моите хигиенни изисквания biggrin . И така, много неща прави той и помага.
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #334 -: юли 20, 2012, 14:51:13 »

При нас с течение на времето задълженията се разпределиха. Той хвърля боклука, помага в миенето на банята и тоалетната и язди метлата (пуска прахосмукачката). Аз минавам със стирка, пера, гладя, готвя и за наше общо щастие не мием чинии smile
Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: февруари 07, 2013, 14:37:03 »

Май трябва да се взема в ръце аз!  angry Явно доста съм го разглезила, че проблема с чашата в мивката е редовен у нас! Милярд пъти казвах, повтарях.... ама уви... веднъж оставих мивката да се напълни, и толкова се изнервих, че я измих... имам чувството, че сякаш не я вижда. Пералнята я пускам аз, простирането също. За боклука по - често той го изхвърля. blush След 4 месеца от купуванто на прахосмукачаката той вчера се запозна с нея, защото го помолих  yahoo
Май найстина трябва да се заема с него,ама се страхувам,че така съм го научила и вече нещата са пред свършен факт... 3 години живеем заедно... преди това още 3 .... еххх ....  huhhuh.gif
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: март 18, 2013, 16:49:32 »

Ние си помагаме взаимно.
Като цяло аз готвя, но се случва и той да го прави – когато на мен не ми е добре или когато просто е в настроение. Ако аз в момента готвя или оправям нещо друго у дома, той прави салатата. Покривка, прибори, чаши слага този, който е свободен в момента. Раздигаме масата и двамата.
Пералнята я пускам аз, но простира или той сам или двамата заедно. Дрехите от простора също ги прибираме и двамата.
Боклука го приготвям аз на вратата, но той го хвърля.
До мазето ходи само той.
Пазаруваме заедно.
Чистим заедно, като му давам право на избор всеки път – прахосмукачка или моп. Бърсането на прах, кухненски плот, котлони фурна, баня са си мое задължение.

С две думи – много ми помага  good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: април 14, 2013, 13:10:29 »

Госпожица каприз ти наистина май малко си го поизпуснала.
И ние много си помагаме- в повечето случай готвим заедно.
Чистенето е заедно като си разпределяме задълженията и стайте- той бърше прах и подрежда, аз се заемам изцяло с кухнята и банята, а който е по-бърз пуска прахосмукачка и мие.
За миенето на чинийте /и двамата мразим това/ се редуваме, един път аз, един път той.Обикновено хващаме ли се на бас винаги това залагаме  girl_wink
Боклука също се редуваме горе-долу.
Пералнята простира и сгъва дрехи, но незнае как се пуска.
А за домашния любимец /гущер-леопардов гекон, който той искаше/, храни я, но аз й чистя, слагам й вода и я разхождам, защото него го е страх да я пипне, нищо че той я искаше и му е подарък  crazy
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #338 -: април 19, 2013, 17:35:42 »

Ние имам супер ясни правила и това много ме кефи - аз мразя да мия чинии, така че той ги мие, той хвърля боклука. Аз чистя, пера и готвя в повечето случаи. Когато на някой не му е добре, винаги моли другия за помощ и се разбираме много добре. Wink Не знам какво ще е, ако имаме дете, предполагам няма да е толкова идилично и прекрасно. Wink
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #339 -: април 19, 2013, 18:27:08 »

Ние имаме също разпределени задължения, и според натовареността на времето не единия другия върши повече и обратното. Аз чистя баните, мия с мокра кърпа и обирам праха, пера, подреждам. Той чисти с прахосмукачката, глади си ризите за раб. (нищо друго не гладим вкъщи почти освен неговите ризи), хвърля боклука и основната му задача като цяло е да се грижи за терасата (т.е. Грила, чистене, метене, сортиране на стъкла, тенвкиени кутии, харти, пластмаси и тн), всички цветя вкъщи са също негова грижа, аз не мога да се грижа за цветя винаги измират под моя опека, а той мн обича, особено чушки имаме винаги като джунгла лятото на терасата pleasantry crazy, подрежда миялната след като е измила. Заедно готвим (в повечето случаи аз, но наближи ли сесията той), заедно простираме, заедно подреждаме прането като изсъхне. Прозорците мие той обикновено, защото при нас са огормни и това си е направо мъжка работа, чисто физически. И така всичко е разпределен0, за да няма тън мън :-). Не че пак няма  tease, но в граници  blum
« Последна редакция: април 19, 2013, 18:30:38 от Мрявка » Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: май 02, 2013, 18:43:54 »

госпожица каприз, късно е, късно е...това се изгражда още в началото на съвместното съжителство...при нас как е...той хвърля боклука,мие чинии,бърщи прах,пуска прахосмукачка...това са нещата,които позволявам да прави,защото вече е придобил мастър нова на тях lol) иначе банята и тоалетната аз ги мия и чистя, аз минавам с мопа, аз пера, аз сгъвам дрехи,аз ги гладя, аз готвя,аз чистя прозорци,аз пазарувам а той бута количката....и аз чистя на етапи,днес терасите,утре спалнята и хола, на следващия ден кухня и баня и тоалетна...ако не мога да свършанещо му лепвам бележка на хладилника да знае как да реагира...да извади кайма да се размрази,да обели картофи и тн...все да е зает с нещо,да помага,хем да се чувства полезен и да знае "4е ми е нужна неговата мъжка помощ"... хем да не си мисли за глупости и да се чуди как да си пилее времето smile
Активен
Bloody_Marry
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #341 -: май 13, 2013, 14:51:27 »

При нас май повечето работа върша аз sad
Той взима допълнителни смени в момента и се получава малко неравностойно, но имам желание да променя това. Само не знам как да подходя...  blush
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: май 14, 2013, 06:06:27 »

блъди_мери,ще започне "ама на нас ни трябват парички,вземам извънредни смени..." все около това ще се въртят нещата,но ако искаш да го контрираш започни с нещо от сорта "ти не можеш да си починеш, не си машина, виж колко време съм сама, аз сама ли ще живея...." но трябва и да си малко актриса да си отиграеш ситуацията,моя го познавам до болка и знам какво да му кажа, за да направи или не нещо....а и след толкова психология в унито,той няма шанс да ми откаже
Активен
Bloody_Marry
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #343 -: май 14, 2013, 11:54:20 »

....а и след толкова психология в унито,той няма шанс да ми откаже

Май си права.
Той наистина се прибира изморен, а аз в момента си стоя повече вкъщи и е малко сложно sad
Ох...ще видим, някак ще се разберем, поне за пазаруването да ми помага по-често, защото понякога наистина усещам, че се дразня като нося торбите по стълбите...
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: май 14, 2013, 12:43:59 »

Bloody_Marry трябва отсега да се разберете, защото той научили се веднъж, че ти можеш всичко, после трудно ще го промениш. Лошото е, че сега той работи повече, а ти не. Седнете и поговорете спокойно, кажи му че сте едно семейство, че живеейки заедно имате еднакви права и задължения в дома си, не може единия да чака всичко наготово. Живот и здраве, един ден и ти ще бъдеш заета с работа, толкова колкото и той.

При нас например той излиза за работа 7:30, понякога и по-рано, а аз в 8:30. На работа съм до 17:30, прибирам се в 18:00, той в повечето случаи си е у нас в 16:30. През това време той се оправя, къпе се, почива си на спокойствие от мен. Ако има изсъхнало пране, докато се прибера вече е в гардероба. На пазар ходим двамата след работа, той си знае, че идва за да носи торбите smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines