Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:08:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как разпределяте задълженията в къщи след като се съберете:)  (Прочетена 177096 пъти)
 
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: ноември 15, 2011, 16:47:26 »

sunset,
Браво на вас!  Bravo Ние сме нещо подобно и съм много доволна, защото моя мил сладък мъж никога не се е оплакал или е казал това не е мъжка работа няма да го направя - напротив разпределяме си задълженията и така всичко се свършва много по - бързо и по - лесно  любов заедно
А за банята - аз явно съм щастливка, защото ми помага и за това  kiss2 Curtsey
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: януари 16, 2012, 15:55:38 »

Имаме си разпределение: аз готвя, чистя и пазарувам, той мие чиниите (нещо, което мразя) и пере. Е, ако го помоля да свърши нещо друго ще го направи. Като цяло аз съм поела контрола в кухнята, защото него хич го няма там.  smile
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: януари 17, 2012, 01:41:25 »

Аз мога да се похваля, че имам мъж майстор в кухнята и аз практически не готвя, но пък мрази да мие чинии и не пере, но като цяло много ми помага. И двамата работим по дълги часове на работа и има разбиране, кой когато може - тогава шета, най-много събота или неделя двамата заедно.
По едно време на мен ми беше по-свободен графика и бях поела всичко без готвенето, но беше за кратко, сега пак се включва с някоя бърза прахосмукачка. Но на мен ми е най-спокойно, когато аз си чистя педантично всичко.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: януари 17, 2012, 08:57:16 »

Аз мога да се похваля, че имам мъж майстор в кухнята и аз практически не готвя, но пък мрази да мие чинии и не пере, но като цяло много ми помага. И двамата работим по дълги часове на работа и има разбиране, кой когато може - тогава шета, най-много събота или неделя двамата заедно.
По едно време на мен ми беше по-свободен графика и бях поела всичко без готвенето, но беше за кратко, сега пак се включва с някоя бърза прахосмукачка. Но на мен ми е най-спокойно, когато аз си чистя педантично всичко.

И на мен ми е по- спокойно, когато аз си чистя, защото почиствам навсякъде. Особено много мразя, когато отворя някой шкаф, той да е разхвърлян. angry
Активен
Smily
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #319 -: януари 26, 2012, 17:45:27 »

И ние у дома много си помагаме.Аз много вярвам в равноправието на половете.В крайна сметка в днешно време и жените и мъжете са много ангажирани.Никак не ми понася картинката той да се е прибрал рано, но да чака всичко аз да върша.В това отношение моят мъж ми сбъдна мечтите.smile Чистим си заедно,понякога ми помага и да готвя.Той мрази да мие чинии, аз не, но решихме, че най-добре ще ги мие миялната smile smile Та, аз съм майстора в кухнята, а той пере и простира:) Добре, че живеем в 21 век!!!  danceg
Активен
Leyla
Любопитен
*
Публикации: 39


« Отговор #320 -: февруари 05, 2012, 20:26:06 »

И ние много си помагаме. Аз не го карам, но той сам проявява желание да ми помага в почистването на жилището. Същевременно аз пък понякога се опитвам да му помагам в разни по-мъжки дейности като грижа за колите (почистване, ходене в сервизи и др).
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: февруари 06, 2012, 00:14:20 »

Тук е мястото да похваля милото... Вече повече от 3 години живеем заедно и той ми помага във всичко от първия ден. Най-омразното ми нещо е прахосмукачката и с чиста съвест мога да кажа, че за всичкото това време съм я пуснала 2-3 пъти  tease Милото има диплома за готвач и готви вкусотийки, а след него блести, пуска перални и си ги простира  Bravo . Наистина е прекрасен. Мен летата са ми много натоварени, а като се прибера ме чакат салата, вечеря и чиста къща. Сега не работя и всичко правя сама, но милото държи за прахосмукачката, защото знае, че наистина мразя. Банята си е моя територия, той там просто не се справя  pardon Обожавам да гладя, а той не може...така че и тук се допълваме. Винаги пазаруваме заедно... и двамата обичаме. Миналата година ме нямаше в Бг месец, а като се прибрах къщата светеше, имах картичка на масата, обяд във фурната и невероятна торта в хладилника.... Мисля, че не мога да желая повече и пожелавам на всички жени такива мъже  give_rose
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: февруари 06, 2012, 11:52:55 »

В момента ние живеем при родителите ми, но до преди година живяхме 3 години на квартира. При нас разделение на задълженията никога не е имало. Всеки прави каквото му се прави в конкретния момент. Ако не ни се чисти - не чистим точно сега, ако не ни се готви - не готвим, и така...Честно казано, аз не съм много по домакинските задължения. Не обичам да чистя и да гладя, но пък обожавам да готвя. Милото също много ми помага, така че се справяме. Мисля, че най-важното е да има баланс и разбирателство. smile
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: февруари 06, 2012, 19:43:57 »

Никога не съм се замисляла по този въпрос, просто защото в къщи всичко аз върша - чистя, мия, пера, подреждам и готвя. Моят годеник е готвач и работи много, няма и време за чистене. Обича да готви разни специалитети, но когато му остава време. За сега не ми тежи домакинската работа, дори обичам аз да си върша тези неща, защото си ги правя перфектно  blum Може би, когато семейството ни се увеличи и ми е по-натоварено и той ще се включи с прахосмукачката   smile
Активен
drebosu4eto
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #324 -: февруари 06, 2012, 21:50:57 »

Според мен няма мъжка и женска работа.В едно семейство трябва да има освен любов и разбирателство, да си помагат един на друг.Ако щете дори и да се учат един от друг на различни неща,които другия не умее.Както един мъж може да сготви, така и жената може да смени крушката.Трябва да се редуват в домакинските задължения,за да им остава повече време един за друг.  Acquaintance
Активен
Etoile
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #325 -: февруари 26, 2012, 11:15:37 »

Да, определено когато има споделяне на задълженията, остава повече време за прекарване на времето заедно. По-бързо се отмятат задачките, по-забавни са и готвенето и чистенето, когато не си сам, по-скоро стигаш до занимания, които не са от домакински характер  Wink
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: февруари 26, 2012, 12:51:57 »

Ние живеем заедно от 2 години и от първия ден до сега, почти всичко в къщи, вършим заедно. И двамата готвим добре, така че се сменяме в зависимост от времето, с което разполагаме. В чистенето си помагаме когато сме и двамата в къщи, пазаруваме заедно, даже понякога и простираме заедно pardon
Единствено с банята се заемам винаги сама, защото както казва милото "там претенциите ти, не се покриват с моите възможности" blush Но като цяло постигаме пълна хармония в разпределението на задълженията.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: март 24, 2012, 09:22:33 »

При нас всеки прави колкото може и когато реши, ако кажа че трябва да се направи това и това го прави. Най-често за прахосмукачката. Иначе и чиниите мие, но аз предпочитам понякога сама да свърша всичко. Пазаруваме заедно (защото обикн. ми трябва и колата). За готвенето, тъй като нямам толкова свободно време готвя когато мога и колкото мога, той не се оплаква. Ако няма нещо готово, купуваме или излизаме някъде. За чистенето също го провя когато съм на кеф и често се случва да чистя на части, малко по малко, че така е по-лесно. Един ден подреждам нещо, друг ден праха и така.  smile
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: април 02, 2012, 08:22:39 »

Помага за всичко и сме напълно равноправни и в домакинските задължения. Сега, понеже съм си вкъщи повечето неща ги правя аз - чистя, готвя, но въобще не се оплаквам. Но събота или неделя той се включва във всичко, често ме отменя изцяло, особено за готвене. Единственото нещо, което не прави е да пуска пералня и сушилня, защото аз съм ги окупирала, сакън да не пусне бяло с цветно, ама това е "работа" за по 5 минути. Чинии не мием имаме миялна и двамата я редим. Прахосмукачка, миене на подове, тераса, прозорци, баня - всичко го правим и двамата. Пазаруваме двамата, понякога той сам (ама аз сама не  Wink).
Активен
fbvgb
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: април 18, 2012, 11:03:56 »

Не е истина с Криси колко сходни неща имаме. Имам предвид, че и тук просто бих копирала изцяло нейния пост и бих го оставила така като валиден и за моят случай, но за да не повтарям и да не размивам темата ще добавя само няколко неща. А те са, че и на мен ми доставя удоволствие да съм домакиня, изявявам желание да готвя, да чистя, да подредя, обичам да ухае приятно. Когато ми е зле половинката се включва и помага много, отменя ме, но като цяло гледам да го държа настрана от 'женските' задължения, понеже имам някакво свое мислене, че това си е моя работа и някак ще се чувствам зле, ако той я върши.
В пазаруването отново съм като Криси, винаги пазаруваме заедно. Или за по - кратко:

... понякога той сам (ама аз сама не  Wink).
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines