Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 13:56:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 90 дневната диета-препоръки, въпроси,рецепти и подкрепа  (Прочетена 228520 пъти)
 
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: март 02, 2010, 14:53:14 »

Кикси, от моето разбиране за диетата мисля че:
Можеш да ядеш в 12ч, в 16ч и в 20ч. Спазваш 4 часа разлика в храненето, така че не виждам проблем. Хубаво е каквото ядеш на обяд да го ядеш и вечерта, но аз лично това не винаги го спазвам. Млякото се води отделно ядене, това съм 100 % сигурна и може да ти бъде междинно хранене в белтъчния ден.

Искам и аз да питам нещо: Нормално ли е като съм в цикъл да не свалям изобщо? Защото след плодовия ден нямам никаква разлика в килограмите, а почти не съм яла...

pupiii успех с диетата!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: март 02, 2010, 16:13:39 »

по принцип преди цикъл се задържат течност в организма и следователно и килограми, но вече към втория -третия ден от цикъла се сваля,  2кг може да е разликата и без да е на диета човек.
 а и когато човек е на диети, не е казано,че всеки ден ще сваля килограми.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: март 02, 2010, 16:51:30 »

Хайде аз пак с глупавите въпроси, ама все имам чувството, че нещо не ми е ясно... blush

Значи примерно белтъчен ден.

1. Закусвам 2 плода от един вид.

2. В 12 ч ям една пържола със салата примерно.

Мога ли и в 16 ч и в 20 ч пак да ям пържола или само в единия час трябва, а в 16 ч да е плод примерно?

А мога ли примерно да обядвам пържола, а да вечерям яйца? crazy

Или трябва да са от един и същ вид белтъчните храни за целия ден?

А за деня с варивата същото ли важи?

Мога ли в деня с варивата да ям овесени ядки с мед и банан (приготвени с вода), че много обичам?

Ако пия примерно чаша прясно мляко в белтъчния ден - тя за цяло хранене ли се брои? И мога ли да я приема примерно като междинно хранене в 16 ч?

Съжалявам за многото въпроси. Но от утре вече почвам сериозно и много се надявам да не сгафя нещо. smile
Така първо междинните хранения трябва да са от плодове и храненията основните за деня да са три-закуска с плодове и др.яденета спрямо деня.
Може да са различни храненията не е проблем.По принцип е препорачително да са еднакви но аз не го спазвам това защото обичам разнообразието.Това да са еднакви е само за белтъчния ден.В другите дни могат да се смесват без проблем.
Овесените ядки с мед и банан и размесени с вода може да ги ядеш в въглехидратния ден а не във варивата.
Ако пиеш чаша мляко то се брои за цяло ядене.
Капризче нормално е да не сваляш в дните от цикъл но след това ще свалиш много.Това е заради задържането на течности.Но и при всеки е различно.
Аз днес сгафих с диетата и ядох сирене на обяд а съм на плодове.Поне беше обесолено и обезмаслено.Не обядвах нищо друго но пък днес ми е плодов ден.Но от сутринта ме гони невероятен глад и не издържах.Сутринта хапнах две ябълки.На обяд сиренето а довечера зелена салата с печени чушки краставици и домати и за десерт грейпфурт.

Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: март 02, 2010, 17:02:05 »

Аз продължавам да твърдя, че в плодовия ден може плодовете да се заместят със зеленчуци. Говорила съм с момиче, което е с руски произход и е превеждало диетата от първоизточника. А и знам, че ефектът е същия що се отнася до отслабването good

Гучи, да, така си е. Хлябът е въглехидрати, но винаги ям по една филийка, и то черен хляб. Аз относно хлъба си имам мнение, защото съм карала с месеци без него и...не беше добре работата. Той съдържа важни фибри и е полезен за сърцето, така че ако наистина се хапва по мъничко и то само на обяд, няма да се отрази отрицателно на режима. Но принципно си права smile

Кикси, на въпросите ти:

1. Закуската е оки.
2. Обядът също.

Не може да ядеш ив 16 ч, и в 20.00 пържола. Трябва да имаш три основни хранения за деня - закуска от 8 до 12 ч, обяд от 12 до 16.00ч и вечеря - от 16 до 20 ч. Ако имаш нужда, тогава прибягваш до междинно хранене - плод.

Желателно е да са еднакви обяда и вечерята ти в един ден, но не е задължително. Рядко ми се случва, защото ми идва доста еднообразно и не мога да ти кажа за ефекта, но принципно е добре. Пак казвам, не е фатално. По-важно е да вечеряш по-малко количество, отколкото на обяд.

Същото важи за деня на варивата.

В деня на варивата не са разрешени овесени ядки с мед и банан.

Да, чаша прясно мляко си е отделно, самостоятелно хранене, за жалост huhhuh.gif И аз много го обичам, но...

Капризче, можеш да хапнеш кисело мляко в белтъчния ден, но се комбинира само със зеленчуци. Примерно можеш да си направиш салата снежанка, или таратор например. Или тиквички с кисело мляко.
За водния ден - да, всеки 29 ден е воден. 3 водни дни, а другите са си в стандартната последователност.

Нормално е да задържаш. Аз задържам и преди цикъл, и покрай овулацията...Луда работа, то така почти половин месец задържам, ама женска орисия ,какво да се прави pardon

Гучи, и аз преди бях така. Все следях кое има яйца, кое - захар. Но минах на по-лежерен режим. Не се втренчвам толкова. Но хубаво правиш ти, продължавай в същия дух *THUMBS*Просто на мен ми омръзна в един момент...

Ние днес сме на варива. За обяд и вечеря имаме грах, като към вечерята съм направила и салатка от маруля, краставици и репички.


П.С. Хахахах, гледам че отговорите ни с Гучи се припокриват tease
« Последна редакция: март 02, 2010, 17:04:01 от velvet » Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: март 02, 2010, 18:08:07 »

Гери, като ще си признаваме прегрешенията и аз да си кажа. Тази сутрин ми дойде с такива невероятни болки, че направо кръстосах погледа. Пих Аулин, защото едва дишах и с него изядох и една препечена филийка със сирене. Така че мила, не си сама в преграшенията днес  tease
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #95 -: март 02, 2010, 18:08:42 »

Говорила съм с момиче, което е с руски произход и е превеждало диетата от първоизточника.

Само дето диетата е писана от американски спортни лекари - известна и като диетата Bad Cat Wink. Със зеленчуци или без, пожелавам ви много минуси, както казват в един друг форум  good.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: март 07, 2010, 17:28:55 »

днес съм на вода и ми е мн трудно.
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: март 07, 2010, 18:09:32 »

днес съм на вода и ми е мн трудно.

Разбирам те напълно. Явно това е доста проблемен ден за повечето правещи диетата.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: март 07, 2010, 19:12:53 »

Мaлко  Offtopic но днес е и луннa диетa.Според мен ще имaте още по-добри резултaти good
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: март 08, 2010, 12:22:10 »

каква е тази диета? Аз никога не съм я пробвала... има ли ефект. Втълпила съм си, че съм дебела и сега ровя за диети...  blush
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: март 08, 2010, 14:15:53 »

Гери, как мина водния ден? Как се чувстваш днес?

Сиси, прочети на първа страница основните правила на диетата. Много е лека и лесна за правене, поне за мен!

Да ви кажа, тези няколко дни, в които не съм писала си бяхме в Пловдив и там имам няколко прегрешения като сладки и алкохол, но поне не съм качила килограми. От днес пак съм стриктна и се надявам да продължа да свалям. Цунки на всички и успех на диетстващите smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: март 09, 2010, 09:00:45 »

и аз прегрешавам с алкохол и със зеленчукови салати в пловдовия ден, но като цяло съм ОК. нямам кантар и не съм се теглила, но има чувствителна видима разлика за 8 дни. Да ви кажа малко е трудно и намирането на храна по ресторантите, все се чудя, какво да ям.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: март 09, 2010, 11:08:24 »

По ресторантите, Руми, за белтъчния ден - риба, салата, пържолки, омлет без сирене, сирене по шопски също. За варивата - ориз със зеленчуци, ориз с гъби, картофи под всякаква форма. За въглехидратите едва ли ти е сложно smile
Единственото, което винаги бъркам в заведение е да не пия водата поне половин час след хранене.
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: март 09, 2010, 11:36:15 »

Ох, това с водата си го бъркам и вкъщи и по заведения. Не мога да не пия вода. Опитвам се де, но ми е сложно!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: март 09, 2010, 11:42:13 »

то за белтъчния ден е ясно, но за варивата почти няма нищо  в ресторантите на едно място има ориз със зеленчуци, но има яйце вътре,  за въглехидратите също, освен геврек или бейкролс- друго нищо не мога да измисля, поне не знам някъде да има спагети или пица без кашкавал, без месо. абе трудно си е, а не върви някак си да си нося храна от вкъщи.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines