Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 01:18:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дреболийки !!!!! част 6  (Прочетена 145072 пъти)
 
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: април 08, 2009, 16:39:37 »

Момичета искам да ви питам няколко въпросчета.  give_rose
Някой скоро да е мяркал някъде в София бонбонки Детска радост?
Тези шоколадовите сърца и захаросаните бадеми, трайни ли са?
Бадемките стават ли за изработка на късметчета?
Бонбони Детска радост, всъщност вече се казват Детска сладост има на Пиротска под колоните до трамвайната спирка близо до Ботев.
Според мен шоладови сърца не са подходящи за късметчета защото в жегата ще се разтопят  Wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: април 08, 2009, 16:47:50 »

Аз гледах и едни шарени бонбонки - като тик-так е формата и опаковката, но явно са плодови, а не ментови pardon  Може и те да свършат работа.
А шоколоадвите сърца - те не са ли глазирани отгоре. Нещо като Бонибон-ите?
Активен
anbibian
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1469



Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: април 08, 2009, 17:09:00 »

Бонбони Детска радост, всъщност вече се казват Детска сладост има на Пиротска под колоните до трамвайната спирка близо до Ботев.
Според мен шоладови сърца не са подходящи за късметчета защото в жегата ще се разтопят  Wink
мерси за инфото
и на Su_to също и тя натам ме насочи ама аз да си питам пак  give_rose
аз за късметчетата мислех не шоколадови сърца а захаросаните бадеми или фъстъци, даже видях по магазините такива късметчета с по едно вътре
мисля че на раличка късметчетата бяха с такива
Активен
lizi_beti
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #348 -: април 08, 2009, 19:50:05 »

Аз пак с моето секундно ГЕЛ лепило. То си е канаколит, но не се разтича и няма проблеми с него. Аз дори като трябваше да слагам по малко, с една по- доляма игла и топвам връхчето на иглата в лепилото, и слагам точица на нещото което да се залепи. Не мърда хич.

А за силикона (никой да не се обижда), стигнах до извода че иам някакъв много смотан, дето нищо не лепи. Бях взела на заем едно пистолетче (от тези от 2лв) и никаква работа не ми свърши (тогава откриг секундното гел лепило). После около сватбата видях при флористката нейният пистолет за силикон, който е Bosh. Продават и силикон към него. Искам да ви кажа, че лепи ПЕРФЕКТНО. Само дето пистолета струва 50лв. pardon

Според мен проблема не е в пистолета за силикон,а в качеството на самия силикон.Все пак пистолета служи само за нагряване на силикона.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #349 -: април 08, 2009, 21:09:30 »

Момичета, в Слънчоглед има какво ли не! Днес бях за първи път там и бях като в рая! Там е невероятно. Купих си много нещица и съм страшно щастлива  yahoo Може сватбата да е далеч, но пък ще имам още мнооого време за такива радости!  blum  yahoo Взех си такава тел златиста, цветен картон, панделка, хартиена тел - и мам има различни цветове и ролката е като от Ракхива 9лв, и едно шишенце с малки гълъбчета, които се хвърлят с късметите.  yahoo Такива гълъбчета намерих при първото си посещение на пловдивската ц-ва Св. Богородица и си взех за късмет и за спомен. Беше имало сватба и си намерих такива. Така че за мен са сантимантален спомен и се радвам, че днес си намерих такива.


Момичета, да ви попитам, знаете ли как се нанася брокат върху нещо, така че да е на мястото, които искаш и да залепне трайно? Защото гледам навсякъде има брокат в пликчета, но как се лепи това нещо? Взех си едно лепило с брокат, но не знам още как ще стои на плат и дали няма да е гадно ката засъхне. Все пак трябва да има начин да се залепи..
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: април 08, 2009, 21:10:40 »

да, и аз попаднах на некачествен  силикон, който само течеше...  diablo
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: април 08, 2009, 21:33:14 »

Е да де - най- вероятно е от силикона pardon За лепилото - Locktite SuperBond Gel. Цената е навсякъде различна, но сравнително нормалната му цена е около 2лв. Не е много евтино, но поне ако е за малки неща и не трябва огромно количество си е напълно достатъчно. Прозрачно е и съхне за секунди pardon
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: април 08, 2009, 22:35:57 »

ох, момичета панделката за подаръците на гостите която е сатенена като я режа за да надписвам имената ни и се нищи по краищата какво да я правя?????
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #353 -: април 08, 2009, 23:14:56 »

Според мен проблема не е в пистолета за силикон,а в качеството на самия силикон.Все пак пистолета служи само за нагряване на силикона.

Какво да ви кажа, момичета, има значение и пистолета, и силикона. Пробвала съм всякакви видове и пистолети, и силикон, аз лично работя  от 2 години с професионален като на споменатата цветарка, след като си унищожих масата с течащи пистолети и жълтеникави силикони, няколко пистолета ми гърмяха в ръцете или изключваха предпазителите на тока  sad Хубавият силикон разпознавам по цвета, по-бял е, даже и мирише добре, не тече и лепи  Wink

tasty ... успя ли?
« Последна редакция: април 08, 2009, 23:16:27 от Violet » Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #354 -: април 09, 2009, 00:17:55 »

Да, и аз искам да разбара как се спира нищенето на панделките.  sad
Активен
ralej
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 158


Най-щастливи на света!


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: април 09, 2009, 08:19:25 »

Не става ли съвсем леко да го обгорите със запалка  huhhuh.gif
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: април 09, 2009, 08:21:01 »

За крайчетата на панделките аз ползвах безцветен лак за нокти. Имам такъв в чантата за чорапогащи по принцип и ме домързя да измисля нещо друго. Със запалка може за почернее, трябва да се опита първо.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: април 09, 2009, 08:25:52 »

Момичета, аз изрязох ей така, както е на снимката крайчето и не се нищеше. Сгъвате на две и режете на 45 градуса


Лакът също е добър вариант - може и след като ги изрежете така, пак по малко лак за по-сигурно. Със запалка аз не пробвах, защото реших, че ще почернее.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: април 09, 2009, 08:55:21 »

да, и Виолет ми даде такава идея  с изрязването и наистина не се нищи  good. Но сега проблема остава с надписването искам да станат абсолютно прави, а надписа се разкривява защото панделката не иска да стои мирно  sad
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #359 -: април 09, 2009, 09:12:33 »

tasty, вземи две парченца двойнолепящо тиксо и ги залепи на масата или бюрото. Залепваш краищата на панделката за тях и готово. Ако панделката е по - дълга можеш да сложиш и междинни парченца тиксо. Така няма да мърда и надписът ще е прав. После отлепяш панделката и залепяш следващата. Става лесно и бързо.

Деца мои, аз отново изпаднах в дребнава дилема. Като ще са ми 111 жеравчетата, последното го направих от два листа и стана двуцветно, за да са все нечетен брой. Обаче се сетих, че са все едно две и стават 112. Сега ми се ще последното да е сребристо, защото среброто ще е металът на сватбата. Хубаво, обаче сребристият паус никакъв го няма. Ако някой е видял през последната седмица някъде нека сподели, защото ми е влязла тази муха в главата и не мога да я изгоня.
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines