Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:27:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167206 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: април 14, 2009, 15:52:32 »

Абе и в едното има истина и в другото - да има ограничени храни или пък да се яде всичко. Всеки си знае детето. По добре малко ограничение, отколкото после ревящо и свиващо се бебе и укоряваща се майка до него, без възможност да му помогне.
Мое мнение....

Ина, напълно съм съгласна с теб! good

Мнения толкова, колкото хора попиташ, Ел, но всяка майка си преценява за себе си и за детенцето!!! good
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: април 14, 2009, 22:07:57 »

А някоя от вас кърми ли със силиконови зърна. Имате ли отзиви, полезни ли са, лесно ли е с тях, за да не се разраняват зърната
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #347 -: април 15, 2009, 07:05:19 »

Аз в началото имах проблеми с кърменето и бях на един ден време от това, да се откажа. Съответно си купих и силиконови зърна, за да изчерпя всички варианти, но така и не стигнах до тях.
Голди, според мен те се използват при ВЕЧЕ разранено зърно, а не превантивно, но не съм сигурна. Аз дори не можах да ги наглася както трябва, камо ли пък беб да засуче от тях. Знам, че има мамйчета, които са ги ползвали, те да кажат. Май не е много лесно, но ако има рагади по зърната може и да спасят кърменето.
Дано се изкаже някой по-компетентен, но съветът ми е да не бързаш да ги купуваш. Не че са скъпи, моите са на АВЕНТ и бяха към 11-13лв, но сега просто си стоят в кутийката.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: април 15, 2009, 08:43:41 »

Аз в началото ползвах силиконови зърна - на мен ми помогнаха от гледна точка на това, че дребен не искаше да засуче от мен,понеже го бяха свикнали вече на шише. Така, може би защотоусещаше силикона, малко по малко свикна и накрая засука и без тях. Не са най-удобното нещо на света, но ако има рагади (аз имах), наистина е доста по-безболезнено и търпимо  good На мен тези на авент не ми бяха подходящи, затова си взех на чико (залепващата се част е по-голяма) и сега имам и от двата вида  pardon За мен лично бяха добра покупка, въпреки че ги ползвах много малко  good
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: април 15, 2009, 11:47:55 »

 Аз също си взех и бебо без проблем сучеше, когато направих проба. Но когато ми се разрани зърното и опитах с тях, дори повече ме заболя, може би защото травмата е към ареолата и там опира залепващата част. И до сега си ме боли зърното и не минава, ама стискам зъби и кърмя. pardon
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: април 15, 2009, 13:44:54 »

В началото и Жорко не искаше да засуче хубаво от гърдите ми и тогава си купих силиконови зсърна да пробвам с тях. Той и с тях трудно сучеше и само 1-2 пъти ги ползвах, защото и на мен не ми бяха удобни.  pardon Но когато имаш разранени зърна или пък бебето не иска да суче, може и да са в голяма полза.  good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: април 15, 2009, 20:18:13 »

При мен силиконовите зърна на Авент бяха много полезна покупка .....
Йоанна беше разранира зърната ми за 2-3 дни и още в болницата я кърмех с тях,много по малко болеше и тя по лесно засукваше,защото зърното ми е  nea
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: април 15, 2009, 21:06:14 »

На мен силиконовите зърна ми помогнаха да започна да кърмя, защото моята дъщеричка не искаше да суче от мен и два - три дни буквално се измъчвах и в крайна сметка и давах добавката, но още първият път така ги засмука и като видя, че пуска мляко, нямахме вече никакви проблеми.Постепенно  след още 1-2 дни ги махнах и така до днес, но може би и заради тях нито един път не ми се разраниха гърдите, не знам
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: май 04, 2009, 15:32:30 »

Малко картинки: funnytooth laugh yahoo Живот и здраве за/със следващото ни бебе мисля да си направя подобни Wink good

   
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: май 05, 2009, 19:50:51 »

Блузките са страхотни tease
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: май 07, 2009, 10:11:42 »

 Аз до сега съм кърмила само в колата, вие как приемате кърменето навън и къде се случва?
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: май 07, 2009, 10:32:05 »

Навсякъде съм кърмила.За мен това е нещо естествено и нормално.Покривам се леко с една пелена и готово.Не съм срещала досега неудобрително погледи,напротив.При мен беше лесно тъй като Дани сучеше няма и 5 мин.Повечето пъти минувачите така и не разбираха какво точно правим,гушкаме ли се,приспиваме ли се,кърмим ли се smile
.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: май 07, 2009, 11:08:08 »

Аз до сега съм кърмила само в колата, вие как приемате кърменето навън и къде се случва?
За краткия ми кърмачески период съм кърмила почти навсякъде,където се е налагало.И аз като Сиска се покривах с една пелена и вършехме работата,но Йоанна сучеше по 30мин и повече,та .....малко повечко се бавехме,но никой не ме е гледал на криво  good
То по принцип беше студено ....и съм кърмила най-вече в МОЛА blush
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: май 07, 2009, 11:45:09 »

и ние така - където сварим - дигам блузката или смъквам презрамката и айде на трапезата blush и Калоян в повечето слуачаи сучеше по 20-30 мин. навън, даже имахме период , в който трябваше да се разхождам докато ядеше blush, та и по алеите в парка.... с една дума - навсякъде good
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: май 07, 2009, 13:15:48 »

  И Влади суче продължително, поне засега. Аз да ви кажа честно малко се срамувам, а ми се иска да мога навсякъде да го кърмя, трябва да го преодолея този срам blush
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines