Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 01:26:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167204 пъти)
 
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: юли 22, 2009, 11:14:49 »

много ми се иска да изчета темичката,но май няма да стане днес tease
да се оплача и аз,голям зор е това кърмене cray,кърмата тече като от чешма а бебка суче 10-15 от които активно сукане я има 7-8 незнам,през другото време се цупи,пищи дърпа си главата.първите дни докато тя сучеше от едната страна,таткото цедеше с помпата от другата и после и давахме изцеденото от шише,сега се цедя преди да я кърмя и после и го давам,но тя изпива само около 20-30мл от шишето,много рядко повече и не иска да яде а не заспива tease.незнам дали бъркаме някъде а до консултацията има още 10дни и ще се побъркам.Освен всичко таткото не дава да я тегля всеки ден да не се шокирам и така издържах 4дни без кантара и накрая беше надала 130гр незнам това добре ли или не.а гърдите ми 3 часа след като бебка е сукала става много твърди и трябва да цедя,а вечер когато спи повече часове и ги пипна направо са като камъни cray
тя малко объркана стана моята история... girl_impossible
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: юли 22, 2009, 12:11:42 »

Мерси, Танче  good А ти малкия размер ли ползваше или стандартния?

До колкото си спомням нямат размери, той мъжа ми ги купи посред нощите, че мног ме болеше по едно време!
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #377 -: юли 22, 2009, 13:08:09 »

maslinka, твоята история ми е много позната с разликата, че аз не се цедя. На нас в болницата ни казаха, че цеденете е след кърменето, а не обратно и на толкова малко бебе млякото се дава най-добре с чашка за хранене или с лъжичка. С тия биберони само се объркват и после стават големи проблеми при кърменето (ако бебето ви е като нашето дето още се учи как се суче). Техниката на сучене от гърдата и от биберон е много различна.

Не знам точно колко ви е голямо бебето, но аз родих преди 15 дни и гърдите ми вече не са така твърди както допреди седмица, но дори й тогава аз не се цедих. Само дето мен ме болят когато се напълват на ново с кърма и когато млякото потича.

Аз също не знам колко точно изяжда бебето при все, че от едната гърда яде бавно и продължително, а от другата много интензивно и кратко, обикновенно завършващо със задавяне. Аз обаче хич не гледам часовете, а я кърмя когато тя си пойска (понякога всеки час). Резултатът е повече от видим, бешкия й кош скоро няма да й става.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: юли 22, 2009, 13:26:15 »

maslinka, твоята история ми е много позната с разликата, че аз не се цедя. На нас в болницата ни казаха, че цеденете е след кърменето, а не обратно и на толкова малко бебе млякото се дава най-добре с чашка за хранене или с лъжичка. С тия биберони само се объркват и после стават големи проблеми при кърменето (ако бебето ви е като нашето дето още се учи как се суче). Техниката на сучене от гърдата и от биберон е много различна.

Не знам точно колко ви е голямо бебето, но аз родих преди 15 дни и гърдите ми вече не са така твърди както допреди седмица, но дори й тогава аз не се цедих. Само дето мен ме болят когато се напълват на ново с кърма и когато млякото потича.

Аз също не знам колко точно изяжда бебето при все, че от едната гърда яде бавно и продължително, а от другата много интензивно и кратко, обикновенно завършващо със задавяне. Аз обаче хич не гледам часовете, а я кърмя когато тя си пойска (понякога всеки час). Резултатът е повече от видим, бешкия й кош скоро няма да й става.
give_rose благодаря за успокоението.аз се успокоих като видях че е надала,но ме обърква това че не иска да суче а започва много лакомо да суче от биберона tease
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: юли 22, 2009, 15:04:21 »

Маслинка може каналите ти да са по тесни,кърмата да тече трудно и бавно и затова да се цупи малката,да й е трудно да дърпа.Доколкото знам недоносените и по слабичките бебета по-трудно се научават да сучат.От биберона по-лесно става работата.Внимавай с тези шишета и биберони,да не я отбиеш така!
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: юли 24, 2009, 02:41:35 »

Сиска, Танче, много благодаря за съветите give_rose След няколко дни почти нон стоп висене на гърдите ми, чайчета, сокчета и цедене /той малкия не че оставая много за помпичката girl_wink/ нещата май почват да се нормализират. Май ще успеем да спасим нещата  yahoo
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: юли 24, 2009, 11:14:16 »

Maslinka, аз нали все гледам да съм подготвена с уроците,хихихи,  tease, вече имам телефона на една дама в Стара Загора, която е "консултант по кърмене"  crazy Не съм наясно тези консултанти някаква организация ли са, как точно действат, имам бегли спомени, че някъде съм чела нещо crazy... та не може в София да няма! Знам, че на тези хора можеш да се обадиш, за да ти дадат съвет. good
Ако някой знае нещо повече за консултантите, нека сподели- ще е полезно за всички, мисля!
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #382 -: юли 24, 2009, 11:19:37 »

Такъв консултативен кабинет по кърмене в София има в Майчин Дом  good но си мисля, че Маслинка не е от София  nea
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: юли 24, 2009, 11:41:40 »

Аааааа, сетих се какво съм чела- за Ла Лече Лига- имат представителство и в България.

http://lalechebg.com/contact/ - ето сайт

И още един полезен линк- видео- как се кърми- нагледно: http://www.breastfeeding.com/helpme/helpme_video.html   girl_wink

А за града- исках да напиша София и другите градове, но не е излязло просто написано.  pardon

« Последна редакция: юли 24, 2009, 11:44:48 от Fenix » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: юли 24, 2009, 12:11:05 »

Сиска, Танче, много благодаря за съветите give_rose След няколко дни почти нон стоп висене на гърдите ми, чайчета, сокчета и цедене /той малкия не че оставая много за помпичката girl_wink/ нещата май почват да се нормализират. Май ще успеем да спасим нещата  yahoo

 Bravo Bravo BravoСтискам ти палци всичко да е наред!!! good good
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: юли 24, 2009, 13:54:07 »

Не знам дали въпросът ми е за тук, но ако модераторите смятат, че не е да го преместят. След няколко дни влизам в девети месец - от около 3-4  дни едната гърда взе да ме понаболява. Днес обаче се е втвърдила от едната страна освен, че ме боли все едно е запушен лимфен възел, но няма бучици, а е цялостно втвърдяване, зачервяване и пареща болка при допир и имам кафеникав секрет и корички на зърната. Случвало ли ви се е и нормално ли е това нещо? Не смея да разтривам за да не си докарам контракции.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: юли 24, 2009, 15:56:20 »

Не знам дали въпросът ми е за тук, но ако модераторите смятат, че не е да го преместят. След няколко дни влизам в девети месец - от около 3-4  дни едната гърда взе да ме понаболява. Днес обаче се е втвърдила от едната страна освен, че ме боли все едно е запушен лимфен възел, но няма бучици, а е цялостно втвърдяване, зачервяване и пареща болка при допир и имам кафеникав секрет и корички на зърната. Случвало ли ви се е и нормално ли е това нещо? Не смея да разтривам за да не си докарам контракции.

♥ Zahira ♥, секретът най-вероятно е коластра, а това втвърдяване ми прилича на нещо като цистит/мастит и трябва да го разненсеш - аз като имах  такъв проблем, правех следното: когато си взимам душ хубаво затоплях мястото на втвърдвване, с гореща вода (до колкото мога да търпя горещо) и масажирах, става лесно ако душа е подвижен!!!

Може и с топли кърпи, памучни изгладени с нагорещена ютия и се слага като компрес, държиш докато изстине и повтаряш няколко пъти!!!

Дано съм ти обяснила разбираемо и се оправиш!!!

Успех! Wink
« Последна редакция: юли 25, 2009, 11:33:38 от Bulechka™ » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: юли 25, 2009, 11:28:56 »

А нормално ли е да имам коластра в тези седмици? Може би имаш впредвид мастит? А определено топлото ми облекчава и успокоява болката. Вчера бях на ЖК и на няколко пъти да питам, лекарката каза, че ще погледне след останалите процедури и аз се отнесох и забравих да я подсетя.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: юли 25, 2009, 11:36:41 »

А нормално ли е да имам коластра в тези седмици? Може би имаш впредвид мастит? А определено топлото ми облекчава и успокоява болката. Вчера бях на ЖК и на няколко пъти да питам, лекарката каза, че ще погледне след останалите процедури и аз се отнесох и забравих да я подсетя.

Да, нормално е, на някои жени коластрата им потича доста преди раждането, около месец - месец и нещо! good
Продължавай с топлите компреси и душове но само на мястото, не по цялото тяло и дано се разнесе!
Може да се получи и в период на активно кърмене, както при мен, но минава след кърмене - бебето доста бързо изцоква насъбраното мляко!

Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: юли 31, 2009, 13:52:45 »

Здравейте и от мен, моят въпрос е свързан с прекратяването на цеденето, защото аз имам много малко, под 10 мл, вече не се цедя, смо понякога, но не защотоима нужда, моите гърди не се втвърдяват и няма бучки, не ме болят, но не знам как ще спре кърмата, без да взимам лекарства?? Моля за съвет!
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines