Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 10:43:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167328 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: декември 15, 2008, 12:42:37 »

И аз искам да се кърмим поне 6 месеца,но от вчера като,че ли кърмата ми е намаляла  crazy
Просто немога да си го обясня и вече се чудя дали не си въобразявам....просто,защото имах толкова много даже се изцеждах и замразих няколко пъти,но сега нищо.....незнам.....просто бях свикнала да чувствам тежест и да са огромни като балони не,че сега не са,но просто незнам....или детето изсуква всичко или .... crazy Моля за малко помощ
 А това до колко години....аз мисля,че до 1 годинка е нормално  good Поне според мен....повече НЕ
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: декември 15, 2008, 16:47:29 »

Дани това,че не усещаш непрестанно тежест и нетечеш като река не означава,че кърмата ти е намаляла.Наколко часа се храние?Бебе пълни ли пампите редовно?Спойно ли е след хранене?Във вашата си темичка пишеш,че повръща.Значи преяжда.Има такива периоди,вкоито количеството на кърмата се регулира спрямо нуждите на бебето.Сама знаеш,че в момента растът счасове и всеки ден ядът различно количество.Според мен нямаш причини за безпокойство,но ако искаш можеш да направиш  пробно кърмене и да  видиш колко папкате give_rose
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: декември 15, 2008, 18:56:04 »

Дани не вярвам на кърмачка от 10 дни да й намалее кърмата Wink Спокойно! ПО нататък наистина ще има такива периоди на стачка от страна на малката!Тайната на дългото кърмене според мен е спокойствието,това му е майката good както пълноценно хранене и приема на много течности!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: декември 15, 2008, 21:13:13 »

Дани не вярвам на кърмачка от 10 дни да й намалее кърмата Wink Спокойно! ПО нататък наистина ще има такива периоди на стачка от страна на малката!Тайната на дългото кърмене според мен е спокойствието,това му е майката good както пълноценно хранене и приема на много течности!

Точно така е!!! good
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: декември 23, 2008, 11:55:33 »

Мами дайте някакви съвети, мисля че кърмата ми намалява и съм много нещастна  cray cray пия много течности, храня се добре, ям ядки/ орехи основно/ бебо суче на около 3ч. понякога на 2ч. или на 1ч. зависи колко е изял преди това. Общо взето мисля че правя всичко което трябва и въпреки това от вчера усещам гърдите си някак празни и меки не ги усещам да се пълнят както преди.....като стисна и тече ама не достатъчно защото се налага да го слагам на другата гърда да си дояде....направо ще се гръмна ако спре така искам да го кърмя cray cray
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: декември 23, 2008, 12:13:28 »

Invisible, за да не ти спре кърмата трябва и да си спокойна! Нормално е да не чувстваш напрежение в гърдите като в началото, защото се урегулира лактацията. Можеш да си вземеш чай за стимулиране на лактацията (има на Хип, но може и от билкова аптека - води се лактагонен чай, чай от копър също върши работа), слагай на гърда бебо кокато поиска, защото колкото повече суче, толкова повече кърма се образува и няма лошо, че го храниш от двете гърди и ние бяхме така по едно време, защото явно не му стигаше, но вече 4,5 месеца си го кърмя без проблеми и не ми е спряла кърмата!  good Другото, което можеш да направиш е след кърмене да е доизцедиш с помпа или на ръка (както ти е по-удобно), както се казва "до капка", за да се стимулира също лактацията. Това са съвети, давани ми от лекари и от мами, минали по този път. Знам също така, че има някакви хомеопатични за увеличаване на кърмата, но не знам как се казват.  pardon Продължавай да пиеш течности и да ядеш плодове и бъди спокойна!

П.с. На една позната й бяха казали да дохранва малката (беше на 1-2 месеца), защото нямала достатъчно кърма, но тя упорито й даваше да суче от двете гърди и си я кърми изключително до 6 месец и сега продължава да й дава сутрин и вечер, а малката е на 9 месеца, така че не се отчайвай - няма невъзможни неща!  good
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: декември 23, 2008, 13:41:14 »

Мила Invisible и аз имам такъв проблем. На мен ми беха изписали хомеопатични ricinus communis 5ch , но първо се консултирай с хомеопат ако решиш да ги приемаш.
Иначе както ти казва Мария трябва да си спокойна, моята кърма сякаш се поувеличи като се успокоих малко. И аз храня от двете гърди, но и дохранвам понякога, а имам и едно хранене изцяло на добавка .
Обаче бих ти препоръчала да не дохранваш освен в краян случай ако много плаче и не му стига. По-добре е да се стимулираш защото може да се отбие. Много е мъничък още и не е свикнал с кърменето още и може да предпочете биберона като по-лесно.
Моята Ели си хапва спокойно и от мен и от шишето да чукна на дърво, но започнах дохранване в третия месец. Може би вече е била свикнала с кърменето. Незнам, аз така си го обяснявам.
За стимулиране мога да ти кажа, че на мен чая на Хип не ми помогна много, повече съм доволна от Рицинуса.
Има и друго забелязах, че когато пия повече течности кърмата ми се увеличава, но и става по-рядка и малката изпива едно определено количество, но не я засища за дълго. А в  др. вариянт с по-умерено количество течности е по-гъста и по-се нахранва.
Дано сме били полезни.
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: декември 23, 2008, 14:06:32 »

Много ви благодаря милички give_rose, наистина гледам да съм спокойна за да не си направя сама беля. Ще си взема чайчето на Хип в момента имам от копър и ще пробвам и с него. Ще питам и педито за тези хомеопатичните дано успея да овладея ситуацията!

Въпреки че и Крис нещо си променя непрекъснато дозите, знам че на всяко ядене е различно и има нужда от различно количество, но като беше на 10 дни изяждаше 100-120 грама което е много за толкова малко бебе, сега в 10ч. изяде 70гр. и още спи  shok / меря го преди и след кърмене и направо имам чувството че теглилката не е вярна понякога crazy/ вече мисля да го будя!
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: декември 23, 2008, 17:31:40 »

Един съвет от мен!Спри да го мериш на всяко ядене,за да не си създаваш допълнително ядове  го мери веднъж месечно,а как ще преценяваш дали е нахранен,ами то е просто..ако е спокоен и спи добре значи е сито детето!Момичетата са ти дали достатъчно съвети!Бъди спокойна,пий колкото можеш повече течности!Когато аз усетя,че нещо ми намаля кърмата слагам Дани по често да суче!Колкото повече ти виси бебето на гърдите толкова повече кърма ще се образува!Не е толкова сложно кърменето blum виж ми лентичката Дани на колко стана и още се кърмим по 43214 на денонощие smile
« Последна редакция: декември 23, 2008, 17:33:29 от сиска » Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: декември 25, 2008, 15:01:52 »

Ох, не знам, при мен ту идва много, ту ми се струва, че не стига.Едни казват, че никога не бива да се изцеждаш до край, други казват, че колкото повече цедиш, толкова по се увеличава.Аз също се притеснявам, че не знам по колко изяжда, защото всеки път се храни различно-някой пъти по 45 мин. , друг път по 10 мин.Моля се само да имам кърма, защото ми е голямо удоволствие да я кърмя, пък и искам най-доброто да папка.
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: декември 25, 2008, 15:22:41 »

Наистина няма нищо сложно в кърменето, просто се надявам да мога по дълго да го правя  good

Активен
eko
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #251 -: декември 26, 2008, 00:54:54 »

Здравей Invisible,

Ние сме вече на 14 месеца и още сучем сутрин и вечер(само да вметна, че преди си мислех, че до годинка е нормално да се кърми, но така се получи при нас, че още суче). Аз никога не съм можела да изцеждам кърма, просто не течеше без бебе.И мляко не виждах, но е факт, че детенцето 6 месеца беше само на кърма, така, че очевидно е имало какво да яде и още продължава. Та моят съвет е просто да му даваш да суче когато и колкото иска. Ако мислиш, че нямаш кърма, вместо беберон-залъгалка му даваш да суче и той сам ще си произведе колкото му трябва. Има дни на бърз растеж, когато бебетата си "поръчват", че за в бъдеще ще му трябва повече мляко и е възможно по цяло денонощие почти буквално да седи на гърдата. Аз съм много доволна от една книга на Хана Лотроп "Книга за кърменето". (малка, зелена 5 лв струва)
Препоръчвам я на всички! Ужасно ми помогна, и дава отговори на всичките ви въпроси относно кърменето и помага да не служаш никакви баби и лекари, които казват:"Горкото дете не яде достатъчно, дохранвай" Това само ще задълбочи проблема.
Успех и не се отказвайте, в един момент става ужасно лесно и приятно. smile (преди година не съм вярвала, че ще го кажа.)
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: декември 26, 2008, 09:04:20 »

eko много ти благодаря  give_rose поста ми подейства много успокоително и окуражително ще си взема тази книга!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: декември 26, 2008, 18:39:55 »

Ивизибъл защо не посетиш консултативния кабинет покърмене към Майчин дом *THUMBS*Знаеш в бг мама колко е известен да не се повтарям,но ако имашсъмнение,проблем или въпроси мисля,че там ще ти помогнат. give_rose
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: март 05, 2009, 21:26:47 »

Аз твърдо искам да кърмя, но дано да се справя... Чудя се какша помпа да си взема на Авент или Нук ?  crazy
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines