Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 18:25:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Колко време бихте искали/е приемливо за вас да кърмите?
Не бих искала да кърмя изобщо - 3 (2.4%)
До 1-2 месеца - 5 (4.1%)
До 2-4 месеца - 9 (7.3%)
До 4-6 месеца - 16 (13%)
До 6-8 месеца - 17 (13.8%)
До 8-10 месеца - 10 (8.1%)
До 10-12 месеца - 11 (8.9%)
До годинка - годинка и малко - 17 (13.8%)
До 1,2 - 1,6 години - 4 (3.3%)
До 1,6 - 2 години - 2 (1.6%)
До 2 - 2,5 години - 0 (0%)
До 2,5 - 3 години - 0 (0%)
Над 3 години - 0 (0%)
Колкото мога по-дълго - 29 (23.6%)
Общ брой гласове: 122

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето  (Прочетена 167394 пъти)
 
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: септември 06, 2008, 11:34:38 »

Аз имам едно въпросче, свързан с кърменето   blush blush
Значи Калоян вече сам реши да се откаже от едното си хранене и премина на 6 хранения. В резултат през нощта вече не се събужда по около 6 часа. Аз засега все още на едно хранене му давам по една гърда, на следващото - другата. С тази по-дълга пауза, се получава така че едната гърда не се изпразва около 10 часа и направо сутрин имам чувството, че ще експлоадирам  shok... Та питането ми е, като бебчо започне да спинка по по-дълго време, трябва ли да ставам да се изцеждам? Защото иначе ме е страх да не започне да ми намалява кърмата    neacrazy
Благодаря ви предварително
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: септември 06, 2008, 12:22:13 »

Аз имам едно въпросче, свързан с кърменето   blush blush
Значи Калоян вече сам реши да се откаже от едното си хранене и премина на 6 хранения. В резултат през нощта вече не се събужда по около 6 часа. Аз засега все още на едно хранене му давам по една гърда, на следващото - другата. С тази по-дълга пауза, се получава така че едната гърда не се изпразва около 10 часа и направо сутрин имам чувството, че ще експлоадирам  shok... Та питането ми е, като бебчо започне да спинка по по-дълго време, трябва ли да ставам да се изцеждам? Защото иначе ме е страх да не започне да ми намалява кърмата    neacrazy
Благодаря ви предварително
и ние сме така Мая- вечер спим и така пропускаме едното ядене  good за цеденето мен лично ме посъветва лекар, да цедя само при напрежение в гърдите и докато го намаля, да ставаш нощем да се цедиш - мисля че не е необходимо, бързо ще ти писне, както стана с мен, ако се събуждаш от болка в гърдите тогава вече може да поизцедиш до намаляване на напрежението  good
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: септември 08, 2008, 12:33:28 »

И аз така си мисля да направя, Фани, но пък мои приятелки казват, че така намалявала кърмата, защото намалявало стимулирането й от бебчо и честно казано незнам какво да реша... иначе ако започна да ставам нощно време, то все едно малкия не пропуска ядене и пак ще има недоспали войни crazy crazy crazy... незнам....засега малко ме мързи да ставам да се цедя и си търпя, но то като че ли последните нощи се порегулира и не ми е напрегнато чак толкова, ще видим какво ще излезе накрая, защото много искам да го кърмя възможно най -дълго smile
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: септември 08, 2008, 14:55:45 »

Когато моята бубка отказа нощното хранене и аз като теб първите нощи ставах да се цедя. Но доки ми каза, че няма смисъл и кърмата сама ще се орегулира. Така и стана. И не намаля, каквито притеснения имаш. Така че спокойно си спинкай нощно време, щом бебчо ти го позволява.
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: септември 18, 2008, 10:41:25 »

Моля вече родилите мами да споделят относно помпите, защото незнам как да постъпя. crazy
Проблема ми е следният - какво да правя с помпата, да я купя ли предварително, да изчакам след като родя да видя дали ще ми трябва или при всички положения ще ми трябва. Каква помпа да взема?

Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: септември 18, 2008, 10:49:16 »

Моля вече родилите мами да споделят относно помпите, защото незнам как да постъпя. crazy
Проблема ми е следният - какво да правя с помпата, да я купя ли предварително, да изчакам след като родя да видя дали ще ми трябва или при всички положения ще ми трябва. Каква помпа да взема?

На мен ми я купиха като родих!!!
Аз имам на "Чико", много съм доволна и я ползвах активно!!! good
Вече от известно време не я ползвам изобщо, но то вече ми се регулира кърмата и не е тооолкова, колкото беше в началото!!! Wink
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: септември 18, 2008, 15:00:03 »

Алекс, купи си помпата предварително. Добре е да си я носиш в болницата, защото ще ти е нужна при всички положения! В началото бебето изсуква много по-малко количество кърма от колкото тялото ти произвежда. Ако оставиш кърмата неизцедена в гърдите си ще си докараш голяма беля! Затова задължително трябва да изцеждаш. А и когато кърмата ти "дойде", гърдите ти стават 2-но по-големи и твърди-няма как да ги освободиш без нея. Освен това помпата помага и за отпушването на каналите, ако бебчето не успее. Моята е на Медела http://img229.imageshack.us/my.php?image=2a022b99a1596d27cd705b9rq8.jpg Изключително доволна съм. Помпата помогна, както на мен така и на 2 момичета от моята стая. Едното момиче имаше помпа на Авен, другото някаква електрическа-нищо работа не вършеха! Ползвахме я на смени, но наистина ти трябва.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: септември 18, 2008, 15:03:34 »

Аз имам същата помпа на Медела. Кръстницата ми я даде. Само май не е точно същата визия.Дано да ми послужи, но сметам да си взема за всеки случай и една ръчна.
« Последна редакция: септември 18, 2008, 15:05:32 от Юлия » Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: септември 18, 2008, 15:12:27 »

Много благодаря за отговорите момичета give_rose!
Дидка ти твойта помпа от къде я взе, защото намерих в магазин Рошко във Варна? Тук в София някой да знае къде ги продават?
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: септември 18, 2008, 15:32:05 »

Алекс в Малечко http://www.kolichki.com има (ако не ти излизат надписите дай рефреш на страницата), и още на едно място ги гледах....ама пусто като не мога да се сетя....дали не беше в люлин в "А до Я за вашето бебе" http://www.bebebg.hit.bg/first.html
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: септември 18, 2008, 16:10:36 »

Аз си купих помпата предварителни и добре че убедих мъжа ми че ми трябва!!!В последствие се оказа,че не мога да кърмя и ми е най-необходимия атрибут!!!
Взехме обикновена на Чико с довода/пак на мъжа ми/че може и да не ми е нужна!!Диде твоята ми изглежда много удобна и практична!Аз с това стискане вече нямам ръце!!Може ли д ами кажеш какви парички е твоята?? give_rose
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: септември 18, 2008, 16:58:50 »

Много благодаря Дидка, в началото на следващия месец отивам за помпа. Тя и silverarrow беше писала, че тази почпа е много добра.  give_rose
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: септември 18, 2008, 18:09:04 »

Помпата е 70лв  мисля, но си заслужава всеки лев! Аз моята я взех от продавалник по случайност, иначе щях да си я купя нова.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: септември 18, 2008, 18:41:39 »

Моята е Авент ето Тази още и още я ползвам понякога!На мен ми е много удобна ,не ме боли с нея!
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: септември 18, 2008, 19:10:31 »

И аз още се чудя дали да си купя помпа предварително, защото пък ме посъветваха да не бързам и ако има нужда тогава да ми купи и донесе мъжа ми в болницата. Една приятелка пък изобщо нямаше кърма и не й трябваше помпа, затова се и чудя още.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines