Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 19:21:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Весела сватба  (Прочетена 320711 пъти)
 
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: май 14, 2010, 16:42:28 »

Michelle, милото и неговите родители също не се кефят на момента със свалянето на жартиера, а аз нито го харесвам, нито не го харесвам. В крайна сметка обаче решихме да го има точно поради тази причина, че в противен случай ще се получи малко странно за жените да има букет, а за мъжете - нищо. Но щом вие не го одобрявате, може да се възползвате от предложените от момичетата всевъзможни варианти. Някои от тях са доста находчиви и определено заслужават внимание  blum
А относно наддаването за жартиера, аз също съм присъствала на едно такова във Франция: върху една маса слагат стол и качват булката там  Oh my ..., и се започва наддаване като се определя стъпка примерно 5 евро за см., като мъжете наддават да се качва нагоре, а жените - да се сваля надолу. След известно време се започва наддаване вече за самия жартиер. На сватбата, на която присъствах, бащата на булката даде най - много пари, просто защото искаше да приключи всичко това, но се получи много конфузна ситуация, защото се оказа, че трябва този, който е купил жартиера, да го свали със зъби от крака на булката  Oh my ... В крайна сметка баща й се измъкна от ситуацията като отстъпи това право на брата на младоженеца  funnytooth Забавно беше, но честно казано доста циркаджийско. Но на мен като цяло ми направи впечатление, че и другите им игри бяха тип "сеирджийски", така че може би е нормално за там  crazy
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: май 14, 2010, 17:04:21 »

divanetata, "ритуалът" с наддаването за жартиера звучи ...гаднооооо.  nea
Ние ще имаме жартиер - който ще бъде свален по най-традиционния начин. smile
Поне засега така го планиераме...  blush
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: май 14, 2010, 22:59:09 »

Мърче, тази конституциш ще гледам да я внедря и у нас  funnytooth
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: май 14, 2010, 23:47:41 »

lionelsa много се радвам. И напълно те подкрепям за количеството на игрите. Ние бяхме подготвили няколко, но напрактика имахме само една. Бяхме се разбрали с ди джея, че ако замре купона да включи игрите, но хората така танцуваха и се забавляваха, че просто нямаше смисъл да ги прекъсваме. Истината е, че вссичко минава страшно бързо. В началото си мислиш какви неща можеш да направиш, но после не ти достига времето и за половината.
Активен
adrianaaleks
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #394 -: май 17, 2010, 15:45:51 »

Момичета и аз като вас съм на мнение, че игрите отнемат от купона, за това моите игри ще бъдат танцувални - мисля, че някъде ги описах.В началото какви ли не идеи не ми идваха в главата, естествено, всяка булка иска сватбата да й е незабравима, но в последствие сметнах за безмислено. Дори от тортата ще хапнем само ние и кумовете, не ми допада да ми се точат двойки и да ми бъркат с пръсти в тортата, след което да омажат себе си и всичко наоколо.  sad Жартиер изобщо не съм мислила нито да купувам, нито да хвърлям. Няма как на сватбата ми съпругът ми да ми се завира под полата и всички да се хихикат, а баби и дядовци да онемяват, ако ще и да дискриминирам мъжете - това е - на мен не ми харесва тази американска традиция.Ще си хвърля букета, обаче защото имам доста малки госпожици, които истински ще се зарадват.  give_rose Та това ще бъде при мен.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: май 26, 2010, 23:04:58 »

Да успокоя тези, които няма да хвърлят жартиер - аз нито си купувах, нито разреших някой да ми се завира под полата пред свидетели, пък никой гост не умря от шока от моето решение. Така че, смело напред и не давайте на разни разбирачи да ви убедят, че то не можело така, какво щели да кажат хората?!
 И освен това, обсъдете хубаво какви възможни игри ще ви разиграват на сватбата, защото на една сватба водещият се опита да накара булката да свали колана на кума, кумата - на младоженеца и нещо си там да правят с коланите; Съответно и двете жени - шах! По едно време кумата се окопити, взе микрофона, обяви, че тя колана само на своя си мъж пипа; И сваляха колани, ама всяка на мъжа си. Та, бяха изненадани момичетата и се получи конфузно.
Активен
conflate
Сватбар
***
Публикации: 227



« Отговор #396 -: май 27, 2010, 10:46:25 »

Аз също зачеркнах тая странна приумица със жартиера, а това някой да ме убеждава, че "не може така" е загубена кауза, не че някой се опитва. Смятам, че всеки би трябвало да прави само това, което е според представите му и би му доставило позитивни емоции - все тая дали това е жартиерната сценка или народни танци, или само рок музика, или булка по дънки!

С моят човек сме зачеркнали единодушно жартиер, кумска ръченица с пиле/торта и се опитваме да разберем какво влиза в сценария на лелката с приповдигнатия глас.  pardon Някои фрази не ни харесват, твърде високопарно-изкуствени са за нашия вкус. Още се чудим дали да поканим кмета на селото, на чиято територия ще се намираме, той дори ни предостави "сценарий", който можело да попроменим или официалните "ритуалки" от Карлово. Чудим се кой избор би бил по-свеж, и не така тежко-трогателен. Имаме избор, тъй като ритуала е в землището на едно село със собствен кмет, което обаче попада в община Карлово, сложна история.... Но определено не мисля, че някой трябва да се задължава да прави нещо, което трябва, а не това, което би искал.
Активен
Ellito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 78



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: май 27, 2010, 11:02:10 »

   И аз съм на същото мнение! Ние също няма да имаме "търсенето" на жартиера,както и кумската ръченица с пиле и торта,както и булчино хоро (което аз го видях за първи път миналото лято на друга сватба  Girl_sing ) . И да ви кажа до момента няма хора които да ни питат ,защо няма да правим тези обичай, а само поощряване на отказа ни (все пак баба ми е на 83 год. и ще е малко неудобно мъжа ми да се рови под роклята ми   girl_impossible  ). Мисля че с липсата на тези неща и за момент няма да се развали настроението на сватбата , а напротив, се надявам да е една весела  Bravo , пълна с много танци   danceg сватба!!!!
   Разбира се , изказвам своето мнение и съм съгласна че, много хора се забавляват на сватбите точно от провеждането на такива обичай  good и всеки прави празненството си както на него му харесва!!!  pardon
Активен
gurugeri
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 30


« Отговор #398 -: май 27, 2010, 12:58:43 »

За жартиера и ние го пропускаме, сега се чудя за кумовата ръченица, но ще питам директно кумовете и каквото кажат. Имам обаче едно друго притеснение. Досега с приятеля ми мислехме да направим сватбата без DJ. Имаме приятел,цкойто може страхотно да ни посрещне, да води ритуалите и да се грижи за музиката от време на време. Само че не можем да го ангажираме с музиката през цялото време, все пак ни е гост. Вече започвам да се чудя обаче, дали няма да умре купона по някое време. Идеята е да слушаме предимно рок музика, ще има и българска народна, разбира се, а също и поп, латино и други такива. Някоя от вас била ли е на сватба без DJ? (като изключим сватбите с оркестър). Споделете впечатления, моля.
Активен
adrianaaleks
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 27



« Отговор #399 -: май 27, 2010, 16:05:53 »

gurugeri аз съм била преди години на такава сватба.Честно да ти кажа не струва.В твоя случай приятелят ти ще се почувства зле, защото е там за да се весели заедно с вас, да се грижи за собственото си настроение, не за това на гостите.И да имаш Ди джей или оркестър според вкуса ти, създава много по-празнична обстановка.На сватбата на която бях по едно време имах чувството, че съм на купон и всеки може да ходи да си пуска каквото му се слуша на момента, защото това момче, което пускаше музиката беше гост и естествено от време на време сядаше на масата при неговата компания и през това време други гости се обслужваха с музиката сами.Да не говориме, че като не са професионалисти имаше доста дълги паузи докато намерят даденото парче или докато трима-четирима се разберат какво точно да се пусне.Естествено ставаха караници, имаше нацупени гости и дълги паузи, което предполагам не искаш на сватбата си.Като има диско водещ гостите поне имат респект от него, поръчват си парчетата, но му се месят в работата.И все пак се предполага, че Ди джеят е професионалист, който освен че ще подбира музика според вкуса на присъстващите,а не спорде своя както предполагам че ще прави твоя приятел, ще води и официалната част, а може и да ви поднесе изненади, за които да не подозирате.Все пак ти ще си прецениш.Можеш да ангажираш като за начало това момче да води ритуалите, и вече за по-късен час от сватбата в разгара на купона да ангажираш и Ди джей.Имай в предвид, че музиката е основата на това събитие и тя гарантира доброто настроение и страхотния купон, така че не прави компромиси в този случай.Каквото и да решиш - Успех.  Wink
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: май 27, 2010, 16:33:43 »

Абсолютно съм съгласна с предното мнение  good
Една моя приятелка като се жени миналата година, мислеше да нямат DJ, защото искаше сватбата да бъде малка, а освен това беше през деня и тя смяташе да протече просто като един сватбен обяд с музика за фон. Впоследствие обаче, когато гостите станаха около 40 човека, тя се отказа от този вариант, защото се притесняваше, че ще е скучно, и по - добре, че направи така. Наистина като има DJ настроението е съвсем друго - някак по - празнично е  danceg А и помисли за този ваш приятел как ще се почувства - все едно е канен, за да играе ролята на DJ, а не заради това, че ви е приятел и искате да споделите момента с него.
Вие си решавате в крайна сметка, а ние само даваме мнения  blum
Активен
manthebest
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #401 -: юни 25, 2010, 09:35:32 »

Ние нямахме Дж. Бяхме 22 човека, почерпихме се. Имаше музика за фон. Към 12 часа отидохме с приятели на дискотека и там танцувахме, а родителите се прибраха и си допродължиха в къщи.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: юни 25, 2010, 11:22:04 »

Здравейте, аз отдавна не съм писала по организацията за сватбата, но скоро става 1 година и се разчусвах...на мен също не ми допадаше онова сеирджийско навиране под полата и глупави коментари от страна на ДЖ, но ние бяхме със сватбоводеща, а на сватабата ми възрастните ни гости бяха само родителите ни и оставих този ритуал...но жартиера ми бе с лепка и мъжът ми само го дръпна и той падна...и мина много бързо...но като цяло, можех да прескоча този ритуал съвсем спокойно и не бих съжалила...не мисля, че е нещо задължително, или някой ще забележи отсъствието му, още повече, че мъжката половина не държат на тези работи...Иначе за игирте, вие сами достигате до извода, че не трябва да се прекалява. Подгответе си няколко и само ако купона замира, тогава ги изиграйте...
Колкото до мазането с тортата...ами получи се голямо шоу...бяха им одрязани парченцата в чинийки и вариантите са два...или някой държи очите на момичето (ако двойките са по-малко) и партнъорката се опитва да го нахрани...или е за време..такова мазане стана и такава веселба, защото бях изивкала 9 двойки...
Активен
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: юли 02, 2010, 19:56:48 »

И аз нямам жартиер.Ди Джеят предложи тази игра с балоните и въпросите .Казахме му ,че на място ще преценим и ще му кажем дали ще има.Иначе на мъжа ми са гръцки род и ще има много Зембекико и Сиртаки.Много се веселят на всяко събиране ,а представям си на сватбата.Само дано жегата не ги умори.Иначе сме до басейн и накрая сигурно ще има голямо къпане.
Активен
Anastasika
Регистриран

Публикации: 2


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: юли 03, 2010, 19:37:19 »

Лионелса е много права.На нашата сватба имаше посрещане, първи танц, хоро водено от кума, кумска ръченица и една игра, а да и букет и жартиер, но това беше към 12 вечерта вече  blum .Всичко беше много весело, не накъсвайте сватбата с безброй игри, изберете си една две и това да е.Действайте според настроението на гостите.Ние бяхме със сватбоводеща и тя като видя, че хората танцуват въобще и не ги прекъсна за букета и жартиера.Също така бяхме на една сватба на която една от игрите се състоя след 12 по същата причина, чак тогава хората бяха седнали.След това пак имаше танци манци smile


оооо играта с ключовете която се отнася за младоженците е много яка
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines