Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 06:32:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ресторанти  (Прочетена 473515 пъти)
 
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #1020 -: януари 12, 2008, 11:54:08 »

Magica, ако става въпрос за ресторант Тоскана ще чакам с нетърпение да споделиш отзиви, защото ние ще сме там лятото!
Активен
Sunshine
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #1021 -: януари 12, 2008, 12:49:07 »

утре отивам аз до Амбасадор, стискайте палци да го харесаме и резервираме danceg
deni1709 , стискам палци и чакаме да се похвалиш с резервиран ресторант Bravo
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #1022 -: януари 12, 2008, 13:38:48 »

 yahoo yahoo yahoo
Имам си вече и аз ресторант!!!!
Да,Тоскана в парк хотел Витоша се оказа мястото,чудесно е,обясниха ни всичко подробно,много е светло,просторно и чисто!!!Има и тераса с цветя през лятото!!!Може да се внесат алкохолни и безалкохолни напитки и ядки(!!!) абсолютно безплатно,има страхотен избор в менюто,куверта ни е 42 лв и включва салата,предястие,основно ястие,следястие, 50гр. алкохол,1 безалкохолно.Климатик има,предлагат украса,направо е суууупер!!!Препоръчвам ви го с две ръце!!! chee chee chee
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #1023 -: януари 12, 2008, 17:25:17 »

magica1983 честито!!! smile а какъв е капацитета за гости на ресторанта? има ли нужда от много украса и какво предлагат като украса от самия ресторант (освен цветята в градината Wink)?
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #1024 -: януари 12, 2008, 19:06:45 »

zvezdiche,капацитета е за 160 човека,а ние сме 100,така че съм много щастлива,че ние приютиха  10x
Ами,относно украсата-по принцип ресторанта и така си е хубав,но някое и друго цвете или балонче би придало още по-празничен вид на заведението!Предлагат арка от изкуствени цветя под наем за 180лв.,но аз лично не съм фенка на този тип украса.Мисля да си поръчам арка от балончета за вратата,защото,когато ходихме на оглед имаше такава за сватбат,която се провеждаше там и изглеждаше супер!!!Покривките също не са класическия дълъг тип,с който сме свикнали,пак са бели,но от тези,които са по-съвременни,примерно две дълги парчета,през които минава трето (абе,и аз така ги описах,че... blush). Иди и виж на място,но засега ми казаха,че места има след май.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #1025 -: януари 12, 2008, 21:39:17 »

Честито и от мен magica1983 smile
Идеята ти за арка от балони е хубава. Аз също не харесвам изкуствени цветя  и бих предпочела арка от истински ,но мисля че много скъпо ще излезе.
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #1026 -: януари 12, 2008, 22:19:02 »

Момичета....най-хубавата украса е от естествени цветя, но има изкуствени, които не може да познаете, че са изкуствени...толкова сполучливи. А те са добър вариант за по-малък разход.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #1027 -: януари 12, 2008, 22:27:22 »

Изкуствените цветя под наем ли се вземат? Затова ли е по евтино?
Активен
iolly_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



« Отговор #1028 -: януари 12, 2008, 22:50:37 »

Да...има фирми, които предлагати  и под наем...заплаща се сто процента в началото, но пир връщане си взимат само 30 процента.
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #1029 -: януари 13, 2008, 11:18:55 »

Искам да питам във връзка с допълнителния алкохол и безалкохолни за ресторанта.За да се внесе плаща ли се нещо на ресторанта,и колко трябва да е количеството.Въпроса мие главно към вече омъжените.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #1030 -: януари 13, 2008, 11:36:05 »

Мишленце, това се определя от ресторанта. На нас не ни искат нищо като такса, но не сме говорили за внасяне на друго,освен алкохол, засега. Но някои момичета споделиха, че им искат по 1лв на бутилка или 1лв към куверта- навсякъде е различно. По-добре питай в самия ресторант или ако някоя булка е правила сватба в същия ресторант.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #1031 -: януари 13, 2008, 11:58:57 »

При нас има 5% сервиз върху стойността на куверта, за внесените от нас неща - алкохол, безалкохолни, торта и каквото още искаме (ядки, мезета и т.н.).

Количеството алкохол и на мен ми е пълна мъгла. Бях накарала баща ми да смята нещо, защото и аз и бъдещият ми съпруг почти не консумираме алкохол и ни е много трудно да преценим. Той смята някакви неща, но май трябва да се купят големи количества, защото лятото как ще се прецени кой ще пие бира, кой вино (бяло или червено), кой водка... направо не знам. Има вариант да се ограничи избора - примерно според менюто да се избере или бяло или червено вино, да няма водка, но май не предпочитам да бъде така.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #1032 -: януари 13, 2008, 12:03:26 »

При нас няма допълнителни такси за внасяне на алкохол, ядки и плодове ако не се лъжа. avva е права, зависи си от ресторанта smile
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #1033 -: януари 13, 2008, 12:16:05 »

Ние утре ще се записваме в съвета и ще отидем да си резервираме ресторант.Мислим да е в Арбанаси на ''Люляка''.Щ епитаме на място каква е процедурата за алкохола.
Активен
magica1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 182



Моят сватбен албум

« Отговор #1034 -: януари 13, 2008, 14:55:08 »

Определено таксите и всичко си завися от ресторанта-на едни места се плаща на бутилка,на други на гост, на трети не се плаща нищо,може да си внесеш и безалкохолни и ядки,на четвърти искаха пари за наем на залата,други за калъфките на столовете.По-назад четох някъде,че някъде имало и такса за имита чиния.Ресторанти всякакви  crazy
Аз искам само да добавя нещо относно договорите,които се сключват с ресторантите (отново не навсякъде има договори).Добре е да имате въпросния документ,защото цените скачат главоломно всеки ден,а това е вид подсигуряване,че нито куверта,нито някое друго предварително уговорено условие ще се промени!!!
Активен
Страници: 1 ... 67 68 [69] 70 71 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines