Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 23:36:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 182203 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: януари 10, 2008, 18:13:46 »

Когато подаряваме цветя, ние разчитаме собствения си вкус и на предпочитанията не тези, които с благодарност ще ги поемат в ръцете си. Тогава не се замислямеможе би, че е много важен поводът, зарасюди който ще поднесем красивия букет.
Би било добре да знаем езика на цветята, защото и те имат своето предназначение и ни подсказват кое, кога, за какво...

ЛАЛЕ - "Прости ми грешката. Нека да започнем всичко отначало."
ЗЮМБЮЛ - "Искаш ли да си поиграем на любов? Макар и за кратко..."
РОЗА - "Обичам те! Ти си всичко за мен!"
ГЕРБЕР - "Ти си човекът, на когото най-много държа. Чувствата ми към теб са повече от обикновена любов!"
РПЕРУНИКА - "Почивай в мир, приятелю! Никога няма да те забравя...!"
КАРАМФИЛ - "Ти ми харесваш! Очаквам да разбера дали чувствата ни ще са взаимни!"
КАЛИЯ - Тръгвам решително към теб! На всяка цена искам да те завоювам!
ТЕМЕНУГА - "Жадувам нежността ти!"
КОКИчЕ - "Усмихни се и стопи леда в сърцето си!"
ФРЕЗИЯ - "Искам да направя нещо голямо за теб!"
НЕВЕН - "Ще ти бъда верен, както до сега!"
МОМИНА СЪЛЗА - "Бъди снизходителна към мен."


Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: януари 10, 2008, 19:15:26 »

Ето още нещо любопитно:

   Червена роза: Обичам те лудо и искам целия свят да узнае това!
    Розовата роза: Харесваш ми, но все още не смея да открия симпатиите си пред теб.
    Бялата роза: Ти си чиста и невинна душа.
    Червеният карамфил: Страстта ми към тебе все повече разгаря - бъди благосклонна!
    Розовия карамфил: Страх те е да запалиш огъня в мен, а аз чакам...
    Белият карамфил: Ти си недостъпна, харесваш ми така, готов съм да чакам.
    Анемонията: Извинявай, аз съм виновен за скарването помежду ни! Нека се сдобрим.
    Нарцисът: Дори когато спорим, не преставам да мисля за теб и да те обичам.
    Лалето: Иска ми се да те прегърна и да те целуна...
    Гергината: Сега предпочитам да мълча, утре ще изповядам повече неща.
    Незабравка: Винаги ще ти бъда верен! А ти?
    Момината сълза:Денонощно мечтая за теб...
    Минзухарът: Жълтия цвят е радост - това е чувството, което изпитвам, когато те виждам.
   
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: януари 10, 2008, 19:36:00 »

Божурът изразява стеснителност, но олицетворява и щастливия брак, а с букет иглики признаваме "Не мога да живея без теб". Друго много обичано пролетно цвете - лалето, носи посланието на перфектния любовник. И при него има значение цветът - червеното лале заявява "Повярвай в любовта ми" и е своеобразна декларация на чувства, а жълтото лале е израз на слънцето и радостта. Невенът изразява ревност. Червеният мак пък е цветето на удоволствието, белият - на утехата, а жълтият - на богатството и успеха.
Гладиолата е цветето, с което можем да кажем "Аз съм искрен с теб". Орхидеята е класическото цвете на красотата, елегантността и изтънчеността и носи послание на любов и ласкателство.
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: януари 10, 2008, 19:39:51 »

Ирисът е цветето на надеждата и вярата. С него можем да кажем "Моите комплименти" или да признаем на някой близък "Твоето приятелство значи много за мен". Красота, интелигентност и скромност символизира момината сълза, която освен това говори на този, за когото е предназначена "Ти направи живота ми пълен и съвършен". Синият зюмбюл значи постоянство, а белият, освен красота и чар, изразява и неизказаното послание "Гордея се с теб". Жълтият зюмбюл, който се среща по-рядко, говори за ревност. "Обичай ме" е значението на нарциса.
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: януари 10, 2008, 19:49:11 »

Бръшляна много често се използва при аранжировка на букети, особено при булчински, и символизира съпружеската любов, верността и приятелството. Имелът носи послание на обич и превъзмогване на трудностите, а миртата, която е еврейският символ на брака, означава любов. Палмовите листа още от древността са символ на победата и успеха.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: януари 10, 2008, 19:52:26 »

Еее, Наталия, благодаря за обогатяването на инфото!!! give_rose
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: януари 16, 2008, 16:19:23 »

ами кокичето мили дами??то какво послание носи тъй като сега това е цветето на сезона  @}->--та моля ако имате инфо!!това е символът и на зимните бебешоци  good
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: януари 17, 2008, 00:19:10 »

Непретенциозни цветя като кокичето и зюмбюла са най-често искрен, сърдечен дар.

Ще се поразровя дали няма да открия нещо повече като информация!
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: януари 18, 2008, 11:09:32 »

Момичета, вижте какво изнамерих:

Стайните растения могат да причинят алергия

    Когато човек получи алергия в дома си, първият причинител, за който му идва на ум, са домашният прах, акарите и домашните любимци. До алергични реакции обаче могат да доведат и някои стайни растения, предаде ДПА.
   Сред растенията, които могат да предизвикат алергия, е фикусът (Ficus benjamina), който се среща в много жилища и в почти всички офиси, казва германският ботаник Щефан Гентен.
   Алергените се съдържат в млечния сок по повърхността на листата. Той полепва по прашинките и така се разпространява из стаите, обяснява Аня Швалфенберг от Германската асоциация за борба с астмата и алергията в град Мьонхенгладбах.
   Хора с алергии към млечния сок най-често реагират на този алерген. Симптомите са хрема, парене в очите и дихателни проблеми като при астма. Часове по-късно може да се появи екзема.

   Хората, алергични към естествения латекс, трябва да избягват фикуса и други растения от семейството на черницата като каучуково дърво (Ficus elastica) и от семейството на млечката (Euphorbia).

 По-малко известни като причинители на алергия са растенията от семейство Asteraceae, като хризантемите и маргаритите.
   Техните алергени се разпръсват във въздуха чрез полена и могат да причинят сенна хрема и астма. Ако човек има алергия и към дивия пелин, чувствителността се засилва. Тази информация представлява интерес за цветарите.
 Честият контакт с луковиците на лалето или игликата (особено от вида Primula abconica) може да причини контактна алергия на ръцете.
   Алергенът е върху долната част на листата или върху горната им повърхност, ако растението вехне. Почвата, в която се отглеждат растенията, също крие риск за поява на алергии, защото съдържа спори на плесени, които се пръсват чрез въздуха.
   Ако човек знае, че е алергичен към плесенни спори или към дадено растение, трябва да стои далеч от него, като го изнесе от апартамента, или поне от спалнята, съветват германските специалисти.
   
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: март 09, 2008, 14:37:28 »

Кокичето,мили,момичета е че ви смятат за чисти и непорочни!
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #85 -: август 15, 2008, 10:17:08 »

Еххх, момичета, страхотни сте! Само като си помислих какви хубави послания ще са вложени в букета ми от червени рози и момини сълзи. Замечтах се!  butterfly
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: октомври 10, 2008, 08:20:04 »

момичета,

пускам тази тема, в която да си споделяме опит относно отглеждането на цветя

и естествено започвам аз, към момента отглеждам 3 цветя вкъщи ...., на две не им помня имената, но май са от рода на папратите, а третоот е орхидея;

орхидеята прецъфтя и моят мъж и сложи малко пръст, защото тя бе само с едни такива като дървенца, вместо пръст

дали няма да я уморим така ....

ако знаете как се гледа орхдея ... помагайте
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: октомври 10, 2008, 09:09:08 »

Яна виж какво намерих- има доста коментари от различни хора  гледащи това цвете

http://zadoma.com/index.php?APP_ACTION=ARTICLE_READ&ARTICLE_ID=280

Самата аз съм много запалена по цветята и бонзаите, ама орхидея още съм нямала...

Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: октомври 10, 2008, 10:44:24 »

Аз скоро купувах орхидея за подарък и жената в магазина ми обясни, че било непретенциозно цвете и плюсът му бил в това, че цъфти по няколко месеца. За съжаление каза, че ако няма други пъпки от които да излезе цвят никога повече не цъфти. Иначе е много красива и ефектна.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: октомври 10, 2008, 14:02:16 »

ами аз уж не я поливам сега, спазвма предписанията,

но, моят любим мъж, който никога не е питал и не знае как се гледа, взел, че отчупил от едната пръчка, след като кспряло да цъфти;

иначе чето как да се гледат, но то зависи и какъв е видът на орхидеята, от тези в дом. условия имало 2-3 разновидности;

Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines