Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 23:22:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Цветята-красиви и обичани!  (Прочетена 182164 пъти)
 
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #60 -: декември 10, 2007, 11:24:51 »

Vanis, много са ти хубави цветята!!! Bravo Bravo Bravo
Само да те питам за последната снимка - за бамбука. На сватбата ми подариха букет с нещо подобно на бамбук - възможно ли е или само ми прилича?! Едно такова дълго е като пръчка и си личи как са му махани листата. Сега има само отгоре 2-3. Натопила съм го във вода, щото съм виждала така, ама хич незнам какво да го правя. Жалко, че нямам снимка тук, за да го покажа.
danieIa благодаря ти,ми да мисля че е бамбук,обича много водата...не го оставяй без вода.Може ако са ти по дълги пръчките да го сложиш в епруветка и да си я аранжираш с камъчета,става много ефектно,хем не се виждат корените,а камъчетата не му пречат...
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: декември 10, 2007, 12:45:35 »

Супер!!! Благодаря ти, Vanis! То все още няма корени /поне миналата седмица нямаше/. Може ли да се среже на две или повече части и дали така ще пуснат корени?! Много е високо - над 1 метър е и доста пречи, а пък ми хареса варианта при теб.
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #62 -: декември 10, 2007, 13:29:21 »

Мойте бабмучета така са си купени,малки,не съм много сигурна дали ако ги срежеш нещо ще се повредят, но мисля че една моя приятелка си ги сряза на по малки и ги аранжира в малки епруветки,както на тебе ти харесва(и са си живички и си растат).
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: декември 10, 2007, 13:47:38 »

Момичета и аз имам въпрос за бамбука. Как мога да си го посея в саксия? Моето бабмуче не е много малко, но не е и голямо (около 50-60 см. е високо), има си корени и сега си го гледам във вода. Но съм виждала, че много хора си го гледат в саксии, както твоето vanis и не знам дали ако директно го преместя в саксията няма да умре.  pardon
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #64 -: декември 10, 2007, 13:59:07 »

Момичета и аз имам въпрос за бамбука. Как мога да си го посея в саксия? Моето бабмуче не е много малко, но не е и голямо (около 50-60 см. е високо), има си корени и сега си го гледам във вода. Но съм виждала, че много хора си го гледат в саксии, както твоето vanis и не знам дали ако директно го преместя в саксията няма да умре.  pardon
Наталия аз досега не съм виждала бамбук посаден във саксия.Моите също не са в саксия а в много мъничко съдче-керамично в което пак има само вода.
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: декември 10, 2007, 14:11:55 »

Не знам защо, но така ми се видя  crazy, но наистина съм виждала така да го гледат.
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #66 -: декември 10, 2007, 15:49:33 »

Момичета...естествената среда в която расте бамбука е водата......т.е най-добре е банбука да не се засажда в саксия със земя....Водата му е достатъчна.... Wink
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: декември 10, 2007, 16:07:22 »

Точно това четох преди малко в един сайт за бамбука. good Не че не може да се посее,но по добре живее във вода. Засява се през пролетта, може даже в градината. Но аз мисля да не си правя експерименти с горкото растение и да си го гледам така, т.е. във вазичка с вода.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: декември 11, 2007, 13:08:16 »

smile и аз така четох. Няма как, за по-сигурно и аз го оставям във вода. А иначе видях, че е пуснал корени. Не смея да го режа, май по-добре да взема да си купя още 2?!
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: декември 11, 2007, 16:42:36 »

Днес си купих една ваза точно за бамбук, по-висока е и тясна, много я харесах. Обаче беше изложена същата, само че малко по-голяма и с няколко бамбука вътре и много добре изглеждаше, затова и аз реших да си купя още поне 2 (за да станат 3 бамбучета за щастие  Wink)
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: декември 11, 2007, 16:54:13 »

аййй ще ме заразите с този бамбук и аз ще взема  да сложа вкъщи такова чудо blum
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #71 -: декември 11, 2007, 22:14:16 »

КАто се заговорихме за бамбука....аз го обожавам.....и сега ще ви покажа еднин от тях......Този го имам от 2години....Изклучително издражливи и неизискващи кой знае какви грижи са те....
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: декември 13, 2007, 14:19:30 »

Супер ти е!!! А така ли си го купила или сама си го аранжирала?!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: декември 13, 2007, 14:29:04 »

и аз гледах подобен бамбук,ама не ми е ясно как израства така на горе и какво му се прави...иначе у нас имаме този торта е синя,защото и холната гарнитура е синя blush
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #74 -: декември 13, 2007, 23:15:36 »

Моето банбуче така си го купих....има ги ж най различни форми аранжирани..А пък аз исках нещо, което да има повече листенца........и реших да си взема този....Имам го от две години и не е никак претенцциозен.....Аз мн му се кефя........Друго хубаво не изискващо грижи и в същото време интересно растение е Тиландзията...за жалост нямам снимки.....но това въпросно растение се пръска само сполверизатор....и е мн интересно....
Малко се отплеснах........но общо взето се поназнайвам някои работи за цветята....
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines